Şimdi Ara

Türkiyede Asgari Ücretle Çalışan Oranı %43 (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
2
Favori
8.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
147 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş

ne alaka ?

• mghfreud M kullanıcısına yanıt

Hala ego kasıyorsun ve bu tezin arkasındayım kendini geliştirmek deyince ne anladın bilmiyorum amelelikden behsetmiyorum mühendislikten bahsediyorum. Ayakkabı numarası mevzusuna gelince mecazi olarak kullandığımı anlayamayabilecek zekada olduğunu sanmıyorum burda kendince mühendislik yaptığını kanıtlarca egolu bi paragraf yazmışsın. Bilmiyorum belki çok başarılısındır belki ondan dolayıdır bu egon orası beni ırgalamaz. Odtülü bi embesil yerine sütçü imamı bitiren zehir gibi bi mühendis her zaman tercih edilir. İnsanlara faydalı olabiliyorsan ne mutlu sana. Ama bugüne kadar çalıştığım yerlerde gördüğüm mühendisler hepsi işten anlamaz ve beceriksizlerdi. Belki ondan bu önyargım. Canını sıktıysam pardon.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nitelikli hiçbir insan özelde asgari almaz. Kendi niteliksiz yapınızı genele yaymayın.

• Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Mühendis olmuş,işletme okumuş niteliksiz hee vay be 🤦‍♂️
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Mühendis olmuş,işletme okumuş niteliksiz hee vay be 🤦‍♂️

Okumuş da boş okumuş demek ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Okumuş da boş okumuş demek ki.

Alıntıları Göster
    keşke liseyi dolu okuyup bekçi olsaydı di mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2DF0CD106

keşke liseyi dolu okuyup bekçi olsaydı di mi

Alıntıları Göster

Yooo özelde harcanacak adama da ihtiyaç var.  

• quote:

Yooo özelde harcanacak adama da ihtiyaç var.  

Alıntıları Göster
    memurlar işsiz kalsa acaba özelde iş bulabilirler mi😂
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2DF0CD106

memurlar işsiz kalsa acaba özelde iş bulabilirler mi😂

Alıntıları Göster

Memurlar işsiz kalmaz özel sektördekiler işsiz kalır.  

• quote:

Memurlar işsiz kalmaz özel sektördekiler işsiz kalır.  

Alıntıları Göster
    beni güldürdün ya allah da seni güldürsün 😂😂

ben devletim üstünüm yazsaydın unutmuşsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 12 Aralık 2020; 19:15:4 >
  • hanibene H kullanıcısına yanıt

Hocam, evet, siz cok haklisin, hata bende. Birkaç sene önce ben Google da calişirken, orada çalışan yüzlerce Türk mühendisin neredeyse hepsinin Odtu, Bilkent, Boğaziçi vs. mezunu olduğu gözlemi yapmıştım. Hatta aynı gözlemi diğer çalıştığım, aynı ayardaki şirketlerde de yapmıştım. Meğer yanılmışım. Siz gözümü açtınız, mühendis olmayan siz, yıllarca mühendislik yapan benden daha iyi bildiğinizi gösterdiniz, onlar aslında sütçü imam mezunuymuş. Olaydan bihaber olup, kendi yaptığım iş konusunda fikrim olmayıp, fikir belirten ben, egoluyum:)

Gerçeklere dönersek,

1) ayakkabı konusunu mecazen verdim zaten, “ muhendıslık problemlerını bilmeyen adamlar, bizim duraklamalarımıza vs böyle tepkiler verir” anlamında. Aynı paragrafın sonunda ( “teknoloji alanında da böyle” diye başlayan) açıklama var zaten. Okuma biliyorsunuz, kapasiteniz var.

2) eger söylediklerimde bir hata olduğunu düşünüyorsanız, söylediğim cümleyi, benim yaptığım gibi, alıntılayak cevap verin lütfen. Ben, hangi cümlenizden neyi çıkardığımı, ne düşündüğümü yazdım. Sizin yazdığınız gibi ortaya atmadım. Bir kanı ortaya atıyorsunuz, ama ona nerden vardığınızı bile yazmamıssınız. Benim cümlelerimden öyle sonuçlar çıkarmayı nasıl başardınız, merak içindeyim.

Eğer, düzgünce, benim yaptığım gibi tartışırsak, (hangi cümlelerimde, ne hatalar gördüğünüzü, teker teker yazarsanız) daha verimli bir tartışma olur. Yoksa bir daha cevap vermeyeceğim size. Sağlicakla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mghfreud -- 13 Aralık 2020; 3:39:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mghfreud

Hocam, evet, siz cok haklisin, hata bende. Birkaç sene önce ben Google da calişirken, orada çalışan yüzlerce Türk mühendisin neredeyse hepsinin Odtu, Bilkent, Boğaziçi vs. mezunu olduğu gözlemi yapmıştım. Hatta aynı gözlemi diğer çalıştığım, aynı ayardaki şirketlerde de yapmıştım. Meğer yanılmışım. Siz gözümü açtınız, mühendis olmayan siz, yıllarca mühendislik yapan benden daha iyi bildiğinizi gösterdiniz, onlar aslında sütçü imam mezunuymuş. Olaydan bihaber olup, kendi yaptığım iş konusunda fikrim olmayıp, fikir belirten ben, egoluyum:)

Gerçeklere dönersek,

1) ayakkabı konusunu mecazen verdim zaten, “ muhendıslık problemlerını bilmeyen adamlar, bizim duraklamalarımıza vs böyle tepkiler verir” anlamında. Aynı paragrafın sonunda ( “teknoloji alanında da böyle” diye başlayan) açıklama var zaten. Okuma biliyorsunuz, kapasiteniz var.

2) eger söylediklerimde bir hata olduğunu düşünüyorsanız, söylediğim cümleyi, benim yaptığım gibi, alıntılayak cevap verin lütfen. Ben, hangi cümlenizden neyi çıkardığımı, ne düşündüğümü yazdım. Sizin yazdığınız gibi ortaya atmadım. Bir kanı ortaya atıyorsunuz, ama ona nerden vardığınızı bile yazmamıssınız. Benim cümlelerimden öyle sonuçlar çıkarmayı nasıl başardınız, merak içindeyim.

Eğer, düzgünce, benim yaptığım gibi tartışırsak, (hangi cümlelerimde, ne hatalar gördüğünüzü, teker teker yazarsanız) daha verimli bir tartışma olur. Yoksa bir daha cevap vermeyeceğim size. Sağlicakla kalın.

Senin ilk paragraftaki yanıtına gelecek olursak o zaman diyelimmi şu 5-6 ünv harici devlet buraları kapatsın hep dutluk kalsın. Gerisi işe yaramıyor zaten. Ben haklı olmayı yada haksız olmayı sevmem haklıyım demedim sadece benim özgür düşüncem ve mühendisler hakkında böyle düşünüyorum. Senin söylediğin hariç okulları bitirenleri o zaman yönlendirelim de midye tava falan işine girsinler. Google, microsoft, amazon vb gibi silikon vadisi şirketler bu dünyanın başına bela şirketlerdir katı kapitaldirler pastayı paylaşmayı değil tek sahibi olmak amaçlarıdır nedense kendilerini en iyi şirket olarak lanse ettirip çalışanlarını da en iyi şirket egosuna sokarlar. Tüm insanlığa ait kaynakları ve doğayı hoyratça kullanıp gelecek nesillere ve fakirlere yaşama hakkını almayı düşünecek kadar ileri giden şirketler. Büyüklüğün, ekonomik değil insanlık ve doğanın önplanda olmasını kabul gördüğü zamanlar çok geçmeden umarım gelir ve bu şirketler en üst değer statüsüne alınırlar. Örnek verdiğin şirketlerde çalışanların iyi mühendisler olduğu iddiası görecelidir kıstas kendi ekonomin ve refahın ise kendi çapında haklısın. Amerikan şirketlerini örnek vermemin sebebi yapı olarak devlet de aynı görüşte haliyle kendine bağlı özel şirketlerde bu motto üzerinden yürüyor. AB'li özellikle Alman şirketler bu bakış açısında değiller. Ha Türkiye ye gelecek olursak bize boşuna küçük amerika güzellemesi yakıştırılmamış büyüsek Amerika nın aynısı olacağımızdan eminim. Neyse konu çok dağıldı. Ben seninle küçük görür gibi hiç konuşmadım yazdıklarını geriye dönük bi okursan karşındakini küçük görerek yazıyorsun. Sana bende cevap vermeyeceğim zira çok anlayacak bi erdeme sahipmisin bilmiyorum. Sende kal sağlıcakla itdü idtü mezunu olabilirsin haliyle insansın karşındakine de insan olduğu için saygı göstermelisin seninle aynı görüşe sahip olmadığı için küçük görme. Zira gözümde pek büyük de değilsin kimse benden büyük değil herkes eşittir. Hayırlı işler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanibene -- 13 Aralık 2020; 11:11:38 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.