Şimdi Ara

Türkiyede araçların ucuz olması satışların zam'a rağmen artması !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün bir aile 50.000 tl ye vw polo alabiliyor.

satışlar patlıyor. her sene artıyor.

araç fiyatları neden artmıyor ?

bugün kaliteli dediğimiz bir arabaya bile 150-200 bin liraya sahip olabiliyoruz e daha allahtan belanızımı istiyorsunuz ?

bazı insanlar araçlara benzine zam geliyor demiş. hangi ülke o bilmiyorum ama türkiyede herşey çok ucuz.

şuan benzin litre fiyatı 4.73 olması lazım. bir meyve suyu bile 3tl iken benzinin 5 tl olması normal değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyWorldLife -- 6 Mayıs 2015; 19:16:00 >

• Hocam ne ictin sen?Ekmek kac para haberin varmi?Sen ev nasil gecindirilir bilirmisin?Yabanci ulkelerde alim gucuyle burayi bi kiyasla istersen.Ornek vereyim.Almanyada bir ogretmen maasi 3500-5000euro arasinda.Dana etinin kilosu 10 tl civarinda.Ya burda; Et 38tl,ogretmen maasi 2500-3300tl civarinda.Burdan gerisini sen anla..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle başlıklara yazmayayım diyorum ama kendimi tutamıyorum.

Kusura bakmayın ama siz buradaki insanlarla dalga mı geçiyorsunuz?

http://www.luxauto.lu/en/car/vw/polo.html

http://www.tf1.fr/auto-moto/actualite/volkswagen-polo-2014-prix-a-partir-de-12-900-euros-8365199.html

şu sitelerden bir fiyatlara bakmanızı öneririm.Üstelik 15.000 euroya aldıkları araç asgari ücrete oranla çok düşük fiyatlarda.Belçika da asgari ücret neredeyse 5300 liraya denk geliyor.kısacası asgari ücreti bir kişi bir yılda rahatça borçlarını ödeyerek araç alabiliyor.

Bizde asgari ücretli çalışan kaç kişinin aracı var?Onu da geçtim kaç kişi karınını doyurabiliyor?

Sorun zaten bir meyve suyunun 3 lira olması.Bakın ben eski Birleşmiş Milletler görevlisiyim.Gezmediğim ve görmediğim ülke kalmadı.Bizim ülkemiz kadar yüksek vergiler neredeyse hiç bir ülkede yok.Benzin sizin söylediğiniz aksine şuan vergiler dahil 2.7 lira olması gereken bir ürün.Ben aynı zamanda üreticiyim.Şuan tohumları bize ithal ettiriyorlar.Hatta ithal ettiren şirketlerden aldırıyorlar.

Size bir dünya turu öneririm imkanınız varsa.Türkiye'de ucuz dediğiniz şeyleri gidip en kötü krizde olan Yunanistan ile kıyaslayın.Meyve ve sebze öyle anlatıldığı gibi pahalı değil orada.Elektrik , su ve doğalgaz fiyatlarına da bakın.Sonra araçları ve benzini inceleyin.Bunu yaparken ekonomiden anlamayan insanlar gibi euroyu direkt Türk lirasına çevirmeyin ama.Önce oradaki asgari ücreti öğrenin sonra kafanızdan hesap yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacewolf -- 7 Mayıs 2015; 9:04:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Bugün bir aile 50.000 tl ye vw polo alabiliyor.

satışlar patlıyor. her sene artıyor.

araç fiyatları neden artmıyor ?

bugün kaliteli dediğimiz bir arabaya bile 150-200 bin liraya sahip olabiliyoruz e daha allahtan belanızımı istiyorsunuz ?

bazı insanlar araçlara benzine zam geliyor demiş. hangi ülke o bilmiyorum ama türkiyede herşey çok ucuz.

şuan benzin litre fiyatı 4.73 olması lazım. bir meyve suyu bile 3tl iken benzinin 5 tl olması normal değil mi?

akıl sağlığınızdan şüpheliyim hocam siz kesin akp yandaşı ve akpli bir başkandan yada vekilden ülkeyi soyarken böyle yalakalık yapıp biraz yolmaya çalışanlardansınız
  • gerçekten satışlar artıyorsa, trafikteki hurdalar niye 10 kat fazlalaştı ?
  • Aradan 1,5 yıl geçmiş. Mevcut durumda eminim halen bu görüşü savunan vardır. Başlık efsane.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.