Şimdi Ara

Türkiyede alınabilecek silahlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konuyu nereye açmam gerek tam emin olamadım ve buraya açmam gerektiğini düşündüm.
    Merak ettiğim şey yasal olarak Türkiye de hangi silahların alınabileceği.
    Aslında özelden çok bunun sınırları ne ve neye göre belirleniyo.
    Kalibre,atış mekanizması,mühimmat tipi vb şeylere göre diye düşünüyorum ama araştırmama rağmen bununla alakalı kanunu tam olarak bulamadım ya da çok anlıyamadım bulduklarımı.
    Mesela Türkiye de Rpg-7,Barret m82 satılmasını engelleyen şey ne.Hangi kritere uymuyo.Ya da kılınç 2000 alabilirken neden Five-Seven ya da Desert Eagle alamam.
    Ya da tam otomatik küçük kalibreli av tüfeği satılırken neden p90 veya steyr aug satılmıyor.
    Birileri aydınlatsa harika olur
    Teşekkürler

• Ruhsatlı olarak kim ne satıyosa ondan devir alabilirsin. M.K.E nin sitesine bi bak orda olanları alabilirsin, olmayanı parasıyla getirtebilir misin ondan emin değilim, ki bence parasını verirsen her türlü alabilirsin.

Paran varsada önerebileceğim silah H&K 45 Auto.

Saygılar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Köy korucusu vs olmadığın sürece tam otomatik yivli silah alamazsın. Desert eagle vs alabilirsin yasal olarak permi yoluyla. Mke kendi politikaları gereği getirmiyor. Ama yurt dışından sahip olabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalibre olarak .50 altındaki kalibreleri alabilirsin kanun gereği yivli tüfeklerde yarı otomatik dahi yasak sadece el ile manuel kurmalı bolt action vs. Satılır. Tam otomatik av tüfeği satışı da yasak sadece yarı otomatik, pompalı veya namludan kırmalı av tüfekleri satın alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o silahları türkiyede satsalar bile para yetmez silaha yetse mermisine yetmez. ülkede herşey kazık pahalı yaşanmaz bu ülkede

aug olsa şimdi negüzel olurdu

glock olacaktı susturucu v.s amerikada olsam tüm teçhzatı son teknoloji olanından en kalitelilerini 1 aylık maaşla alabilirdim

bu ülkede yıllarca çalışsan bir glock parası olan 20 bini zor biriktirirsin...
  • uzi al hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.