Şimdi Ara

Türkiye'ye Şanghay'da ilk görev Güncellendi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
2
Favori
7.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tr'nin en büyük sıkıntısı okuduğunu anlamama ve okumama.

Halen daha inadına FETÖ'Nün üzerinden gidiyor konu.

Onbinlerce öğrenci şuan eğitimsiz kalıyor. Lise eğitimi yetersiz. Ve çocuklar artık üniversite kazanamaz hale geldi.

Devlet başka biri bu konuya el atmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

quote:

Orijinalden alıntı: instance

Çin 15, 20 yıla kalmaz ekonomik alanda olsun başka alanlarda olsun abd yi bile geçecek. Ab Ab diye yalvarıp duracağımıza şangay 5 lisinde yerimizi alalım daha iyi

Peki bunu nasıl yapacak çin üretim ihracat ekonomisi tüketim ekonomisine dönüşümü çok zor ve dengesiz bir çabası var kendi pazari ile siyasi veya askeri rekabet sonu olur...

Yıllık artış ekonomik veriler filan bakarsanız en büyük sıöramayı çinin yaptığını görürsünüz en geç 2050 de abdyi geçeceği gözüküyor bu tamamen bilimsel verilere dayanarak söylediğim bir şey. Ekonomisi gerçekten çok hızlı büyüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güçlü Türkiye'nin ayak sesleri

• quote:

Orijinalden alıntı: JaReD22

Biriside çıkıp demiyorki Türk birliğini kuralım

Türkler birlik olmak istiyor mu önemli soru o. Daha geçen bir Kazakla konuşuyorum. Adama sen Türksün diyorum, yok Türk değilim ben Kazağım diyor. Vuracaktım ağzına bir tane.
  • Rte artık politikasını belli etmeli ya AB ya şangay hedef belirlenmelidir.
    Geçen gün youtube da bir video denk geldim rus halkına soruyorlar Türkiye hakkında ne düşünüyorsunuz diye çoğu Türkiye ye güven olmaz diyor, halk bunu düşünüyorsa baştaki adam ne düşünmez.
    Öyle kötü bir coğrafyada bulunuyoruz ki iki ucu boklu değnek, Rusya yaklaşsan abd zorluyor abd yaklaşsan Rusya, bazende kızamıyorum tüm sınırlarda savaş var neredeyse.
    Benim görüşüm AB den vazgeçmeyelim, bize biraz da olsa medeniyet öğreten AB direktiflerifir.

• starcloth kullanıcısına yanıt
    4 yıl önce de aynısını demişti galiba. Ondan sonra AB ile vizeler kalksın'a döneriz yine
  • Usa yalakalığından Rus yalakalığına geçişi sonu olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 21 Kasım 2016; 3:18:20 >
  • Diğer oluşumlari bilemem ama AB ye hiçbir zaman girilmeyecek,çağirilsada girilmeyecek. Liderlik edeceğimiz bir oluşum kurulacak tabi daha süresi var. Boşuna AB beklentisine girmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3042DE2E5 -- 21 Kasım 2016; 3:41:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kilicoglu

Koreye nasil izin verdiler? Veya cini guclenmesini cok mu istiyorlar?

Guclu ulke olmayi istiyormuyuz once onu bir soralim bence.

Guclu olmak icin uretime destek vermen lazim. En basitinden; tarima neden destek verilmiyor? Sanayiye neden destek verilmiyor? Arge calismalarina neden destek verilmiyor?

Yabanci ulkeler tabiki baska ulkelerin gelismesini istemez. Asil mesele biz kendimiz guclenmeyi istiyor muyuz?

Konunun en boş yorumu bu olsa gerek.. Baştan itibaren saçmalık içeriyor..

Tarım da destek niye yok diyen zat.. Tarihin en büyük desteği tarım a verildi ve verilmeye devam ediyor. Devlet çiftliğin neredeyse tamamına hibe veriyor yetmedi içindeki hayvanlara kadar hibe ediyor. Hatta ve hatta jeneratörüne kadar hibe ediyor daha ne konuşuyorsun sen.. İşiniz gücünüz kafadan sallamak..

Utanmadan birde Sanayiye niye destek verilmiyor diyorsun.. Yahu devlet kurulacak fabrikanın arazisini bile ücretsiz olarak veriyor. Yetmiyor yüz binlerce lira faizsiz uzun vadeli kredi açıyor ki bunun bi kısmını hibe ediyor. Yetmedi çalıştıracağı işçilerin sigortasına kadar indirim yapıyor..

+
    Birde Kore ye nasıl izin verdiler diyorsun. Yahu kore Amerikanın arka bahçesidir. Hala sallıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4007 -- 21 Kasım 2016; 4:16:53 >

• asau kullanıcısına yanıt
    Dünya ABD den büyük emin olabilirsiniz , ABD teknolojisi kullanıyor olmam bişeyi değiştirmez Doğu kendi içinde Bi blok olursa Batı sadece izlemek zorunda kalacaktır . 200 yıl bile geçmişi olmayan Bi devleti 200 yılda batırmak nerenin hesabı acaba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nereye yamalanacağını şaşırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: 4007

quote:

Guclu olmak icin uretime destek vermen lazim. En basitinden; tarima neden destek verilmiyor? Sanayiye neden destek verilmiyor? Arge calismalarina neden destek verilmiyor?

Yabanci ulkeler tabiki baska ulkelerin gelismesini istemez. Asil mesele biz kendimiz guclenmeyi istiyor muyuz?

Tarım da destek niye yok diyen zat.. Tarihin en büyük desteği tarım a verildi ve verilmeye devam ediyor. Devlet çiftliğin neredeyse tamamına hibe veriyor yetmedi içindeki hayvanlara kadar hibe ediyor. Hatta ve hatta jeneratörüne kadar hibe ediyor daha ne konuşuyorsun sen.. İşiniz gücünüz kafadan sallamak..

Utanmadan birde Sanayiye niye destek verilmiyor diyorsun.. Yahu devlet kurulacak fabrikanın arazisini bile ücretsiz olarak veriyor. Yetmiyor yüz binlerce lira faizsiz uzun vadeli kredi açıyor ki bunun bi kısmını hibe ediyor. Yetmedi çalıştıracağı işçilerin sigortasına kadar indirim yapıyor..

+
    Birde Kore ye nasıl izin verdiler diyorsun. Yahu kore Amerikanın arka bahçesidir. Hala sallıyorsun

Çevremde pek çok insan tarımla uğraşıyor. 500 dönüm civarı ekiyorlar kişi başı.

Pek çok sanayici insan var çevremde.

Hiç de senin anlattığın gibi güllük gülistanlık değil ortam.

Şöyle bir düşün, her şey o kadar güzel olsa piyasalar neden bu kadar kötü sence?

• Hadi bir 50 yıl da şangay oyalasın bizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EleSuDökenSuat

quote:

DERSHANELERİN KAPANMASI VATANDAŞA YARADI:
    Peki dershaneler kapatılınca bir şey mi kaybedildi? Bu dershaneler kapandıktan sonra bizim çocuklarımızın geleceği mi karardı? Elbette hayır. Tam tersine, milyarlarca lira bu alçaklara gideceğine, çoluk çocukları için her şeyini feda eden garip gurebanın, fakir fukaranın cebinde kaldı. Bu uğurda ahırından davarını satmak durumunda kalan vatandaşımın davarı ahırında kaldı. Kolundaki bilezikleri çıkarıp satmak durumunda kalanlar, bu dertten kurtulmuş oldular. Bunları iyi anlatmamız lazım. Vatandaşlarımın bu kazanımları iyi görmesi lazım. Dershanelerin kapatılması vatandaşlarımızın yararına olmuştur. Ha, yapıyorsan gel okul yap. Buna giriyorlar mı, girmiyorlar. Dershanecilik işlerine geliyordu: Okullardan başarılı olanları al, dershanende onları şöyle göstermelik pudrala, sorular zaten çalınıyor. Soruları çalıyorlar, ondan sonra da yok şu kadar başarılı öğrenci... YGS’de şu oldu, TEOG’da bu oldu. Her şey hırsızlık üzerine bina etmişlerdi. Yaptıkları buydu. Artık o süreci geride bıraktık.

Bakın ben küçük yerden geldim. Ben işin FETÖ'sünü falan bilmem etmem.

Ama bu düpedüz yalandır. Kendilerinin okul yapmaya tenezzül etmedikleri yerlerde bu dersaneler olmasaydı, biz bırak düzgün bir üniversiteyi, barajı bile geçemezdik o muhteşem MEB liseleri ve hocalarıyla.

Bize o liselerde bırak birşey öğretmeyi, hoca bile veremediler. Bizim Tarih hocamız Fizik hocamız olmadı belki 6 ay 7 ay. Derslerin yarısı boş şeylerle geçti. Bize kimse destek çıkmadı, ders dışında hocanın yüzünü bile göremedik. Göstermezlerdi kendilerini zaten. Gelme derlerdi.

Küçük yerde yaşamayan adam bunu bilemez. O ineklerini satıyorlardı boşuna falan gelip burda maval okumasın. O dersanelerde okuyan çocuklara kimse soru falan vermedi. Polislikte yaptıklarından hepimizin haberi vardı ama kimse vay siz de soru çaldınız kazandınız demesin dedirtmeyiz.

Şimdi o dersaneler yok, her sene en az 30 tane Üniversite öğrencisi çıkaran ilçede şuan bıraktım yerleşmeyi barajı geçebilen öğrenci sayısı 30'U geçmiyor.

Eskiden inek satan adamlar çocuk üniversiteyi kazansın diye, illere çocuk okutabilmek için tarla arsa satmaya başladılar.

Eğer bu Erdoğan ve tayfası için başarı ise alkışlasınlar kendilerini. Çünkü çocuğunu okutmak için çırpınan köylü adamlara eskisinden on kat daha fazla yük bindirdiler.

Gelip burada Halk Eğitim MEB kurs veriyor falan diye maval okumasın. Lisede kendi dersinde adam akıllı öğretmenlik yapmayan adamı hafta sonu çocuklara bir şey öğretecek diye kendini yırtacağını düşünen varsa ya art niyetlidir ya da çok saftır.

Ben işin FETÖ'sünü falan bilmem etmem.

Muhtemelen görevden alınan fetoculerden birisi.Noldu hocanızın beddualari ters tepti,aynen belam gibi...

• Okumadan yazan kimseye cevap vermiyorum şu adamlar ülkenin geleceğini belirliyor içim yanıyor

Bir memur değilim serbest mühendisim iki orada fetö değil olay insan ancak bu kadar gerizekalı olabilir ne demek istediğimi anlamamak için eğitimsizliğe bırakılan gençler olay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EleSuDökenSuat -- 21 Kasım 2016; 12:38:21 >
  • Çin dışişleri bakanlığı da aciklama yapmış

http://www.ntv.com.tr/dunya/cinden-turkiyenin-sangay-beslisi-ile-is-birligi-aciklamasina-destek,_ssF5DpbPkGkzuCtG19XTw

• quote:

Orijinalden alıntı: EleSuDökenSuat

Okumadan yazan kimseye cevap vermiyorum şu adamlar ülkenin geleceğini belirliyor içim yanıyor

Bir memur değilim serbest mühendisim iki orada fetö değil olay insan ancak bu kadar gerizekalı olabilir ne demek istediğimi anlamamak için eğitimsizliğe bırakılan gençler olay

Geri zekalı kim belli feto sevici mahluk.mesajini bimere yollamak daha iyi.

• Şanghay İşbirliği Örgütü Nato'ya karşı kurulmuş.
    Sen Nato'ya üye ülkesin nasıl üye olucan?
    Cahal kitleye bak hele bildiğin zombi...
  • Türkiye NATO'ya savaşla girdi. Çıkışıda ancak savaşla olur. NATO dan çıkmadan da karşıt örgüt Şanghay'a falan üye olamaz. Öyle bir dünya yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 4007

quote:

+

Çevremde pek çok insan tarımla uğraşıyor. 500 dönüm civarı ekiyorlar kişi başı.

Pek çok sanayici insan var çevremde.

Hiç de senin anlattığın gibi güllük gülistanlık değil ortam.

Şöyle bir düşün, her şey o kadar güzel olsa piyasalar neden bu kadar kötü sence?

Ne kötüsü arkadaş.. Millet deli gibi alışveriş yapıyor. Su gibi araba alıyorlar.. Binlerce dönüm arazimiz var. Devlet mazotuna kadar destek veriyor. İnşaatlarımızda fabrikamızda çalışan kişilerin sigorta primleri normal kişilerin sigorta masraflarının neredeyse yarısı kadar.. Diğer fabrikaya gidiyorum ufak bi sipariş veriyorum 3 hafta sonrasına sıra alıyorum.. Kökü 2 tonluk çelik işlemesi o kadar ki sipariş var..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.