Şimdi Ara

Türkiye'ye İkinci İşgal Planı Hazır

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
25
Cevap
0
Favori
905
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Türkiye'ye İkinci İşgal Planı Hazır
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Binbaşı
  1061 Mesaj
  ABD, Türkiye'nin karşı çıkmasına rağmen terör örgütü YPG ile birlikte Rakka operasyonunu yapıyor. Pentagon, şimdiye kadar teröristlere yüzlerce TIR'lık silah, zırhlı araç ve askeri mühimmat verdi. AA'nın verilerine göre, son teslimatla birlikte sayı 909 TIR'a ulaştı.

  Bugün Milliyet Yazarı Serpil Çevikcan, Habertürk yazarı Serdar Turgut ve Yenişafak yazarı İbrahim Karagül, Rakka operasyonundan sonra Türkiye'yi büyük bir tehlikenin beklediğini yazdı.


  TÜRKİYE'DEN NET TAVIR

  Türkiye, Suriye’deki iç savaşla ilgili kırmızı çizgisini dünyaya uzun süre önce ilan etti. Sınırında PKK’nın Suriye kolu PYD-YPG tarafından kurulacak bir devlete izin vermeyeceğini, oldubittilere müsaade etmeyeceğini açıkça vurguladı.

  ABD’nin Irak’ta dağıttığı silahların Türkiye’nin güneydoğusunda tetiklediği terörü düşününce Suriye’de olanlar ve olacaklar dejavü gibi.

  YPG SURİYE'NİN GELECEĞİ İÇİN DE BİR SORUN

  Elbette ABD’nin silahıyla, lojistiğiyle, tedarikiyle beslediği, düzenli ordu vasfını kazandırdığı 50 bin kişilik silahlı YPG gücü Suriye’nin politik geleceği açısından da bir problematik.

  Kuşkusuz sahadaki bu güç masaya da taşınacak. Dün yansıyan haberlere göre, ABD, Rakka sonrası için de kolları sıvamış durumda.

  ABD HAZIRLIK YAPIYOR

  Suriye’de savaş sonrası gerçekleştirilecek seçimlere yönelik şimdiden bir hazırlık yapılıyor. O seçimlerde kazanılacak başarı, Suriye’nin kuzeyindeki YPG varlığının statü kazanması için de yol oluşturacak.

  ABD’li danışmanlar gözetiminde ele geçirdiği bölgelerde idari yapılanma kuran YPG’nin hedefi de o statüyü kazanmak. Sahadaki güncel gelişmeler gösteriyor ki ABD ve Türkiye arasındaki PKK odaklı sorun asıl Rakka operasyonundan sonra yaşanmaya başlanacak.

  Ankara’nın önünde, tıpkı ABD’nin Irak’a müdahalesiyle başlayan 30 yıllık sorun gibi Suriye kaynaklı 30 yıllık bir sorunu en az zararla yönetmekten başka seçenek bulunmuyor.

  TÜRKİYE'YE İKİCİ DALGA SALDIRI HAZIRLIĞI

  FETÖ saldırıları durdurulmuş olabilir. Bu konudaki milli hassasiyet, mücadele, duyarlılık her tehdidi ortadan kaldırmıyor. Türkiye içindeki müttefiklerini kaybedenler, güneyimizde yepyeni bir tehdit inşa ediyorlar. “İkinci dalga” saldırının hazırlıklarını yapıyorlar. PKK üzerinden, terör üzerinden Suriye sınırı boyunca yeni cephe kuruyorlar. Aylardır yapılan yüzlerce TIR silah sevkiyatı Suriye ile sınırlı değil.

  Kuzey Irak’tan Akdeniz’e bir harita çiziyorlar, bütün bu bölgeyi Türkiye ve coğrafyayı paramparça edecek garnizona dönüştürüyorlar. PKK’yı “etnik” bir mesele gibi bize yutturanlar, bunu da öyle yutturuyor ve maalesef bazılarımız buna inanıyor.

  İKİNCİ 15 TEMMUZ GÜNEYDEN GELECEK

  Açık ve net bir şekilde not edelim, tarihe kayıt düşelim: Bu silahlar Türkiye Cephesi’ni açmak içindir. “Üçüncü Cephe”yi açmak içindir. O silahlar, Suriye’deki harita oluşur oluşmaz Türkiye’ye saldırı içindir.

  Bu yüzden yığınak devam edecektir. Bu projeyi yürütenler de, FETÖ üzerinden Türkiye’ye saldıranlar da aynı güçlerdir. 15 Temmuz’da FETÖ’yü ülkemize saldırtan ABD ve ortakları, bu sefer saldırıyı güneyden, Suriye’nin kuzeyinden yapacak. İkinci 15 Temmuz planıdır bu.

  BU DEFA DOĞRUDAN SALDIRI

  Bu tehdit 15 Temmuz’dan bile büyüktür. Varsa bu ihanet 15 Temmuz’dan bile büyüktür. Çünkü bu seferki saldırı doğrudan bir saldırı olacak, planın patronları açıktan cephede yer alacaktır! Türkiye için yeni ve yakın tehlike budur!

  MCGURK TÜRKİYE'YE OPERASYONU AĞZINDA KAÇIRDI

  McGurk geçtiğimiz gün yaptığı açıklamasıyla Türkiye aleyhine yürütülen çok kapsamlı bir operasyonu da açığa çıkarmış oldu. ABD, esas amacı Türkiye’yi “terörizme yardımcı devlet” olarak tanımlamak olan bu operasyonu tüm hızıyla sürdürüyor.

  Amerika’nın ulusal güvenlik camiasının her biriminde Türkiye aleyhine bir hava var ve hepsi de “acilen bir şeyler yapılması gerektiği” düşüncesinde.

  Her biri kendi tavrına bir kılıf da bulmuş.

  Örneğin, Savunma Bakanlığı, Rusya’dan alınacak S-400 füze savunma sistemini kendi karşı tavrının gerekçesi olarak öne sürüyor.

  CIA, Obama döneminden devredilen dosyaları da devralmış, ayrıca bugünlerde Suriye sahasında YPG militanlarına verilen talimatta yakalanan her cihat bağlantılı kişiden Türkiye aleyhine bilgi toplanmasını ve bunların görüntülenmesini istemiş.

  NSA ise dinleme kayıtlarıyla destek veriyor bu çabaya.

  Özel kuvvetler de Kürt sevgisi yüzünden neredeyse kör olmuş durumda.

  Dışişleri Bakanı’nı ise dinleyen yok.

  Anlayacağınız, tüm ulusal güvenlik birimleri, Türkiye’yi teröre destek veren devlet konumunda göstermek için faaliyet gösteriyor.


  http://www.haber7.com/guncel/haber/2392192-turkiyeye-ikinci-isgal-plani-hazir  |
  |
  _____________________________
 • Medya nedense bu tirlarin gonderildigi yaziyor fakat nereden gonderildiginden bahsetmiyor.  Korktuklari, aciklamaktan cekindikleri bir durum mu soz konusu?  Yoksa bu yardimlar incirlikten mi geliyor veya akpnin siki dostu barzaniden mi?

  Aman ne guzel, muasir medeniyetler seviyesine cikma ulkusu guderken Suudi Arabistan olup yirtar miyiz acaba demeye kadar geldik...

 • Teğmen
  124 Mesaj
  Türkiye 2.bir K.Kore yada İran olma yolunda ... Amerika buna izin verir mi? Vermek istemez tabii ki, ama ne yapar bilemeyiz. Kendisi direk saldırmaz herhalde YPG ve Yunanistan üzerinden saldırı yapıp Akdenizden füzeler gönderebilir ancak bu en son aşama olabilir

  Bu durumda Türkiye K.Kore yada İran olmak yerine S.Arabistan olacağını Amerika'ya kabul ettirebilirse Amerika'nın tehdidinden kurtulabilir  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumagir -- 2 Ağustos 2017; 12:9:52 >
 • Yarbay
  7777 Mesaj
  Medya nedense bu tirlarin gonderildigi yaziyor fakat nereden gonderildiginden bahsetmiyor.  Korktuklari, aciklamaktan cekindikleri bir durum mu soz konusu?  Yoksa bu yardimlar incirlikten mi geliyor veya akpnin siki dostu barzaniden mi?  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  Türkiye Türklerindir
  Baba bana subaru al

  PSN : Jeopol
 • Yarbay
  4414 Mesaj

  Aman ne guzel, muasir medeniyetler seviyesine cikma ulkusu guderken Suudi Arabistan olup yirtar miyiz acaba demeye kadar geldik...
  |
  |
  forumagir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Teğmen
  124 Mesaj

  Gerçekten 1000e yakın TIR nereden YPG'ye götürüyor silahları... Havadan olmayacağına göre
  |
  |
  Jeopol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  2227 Mesaj
  Haber 7 den derin analizler,YPG kobaneye sıkışmış,yok olurken can suyu olan siyasi akımın sözcüsü millete vatan millet edebiyatı yapıyor.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  -erdemli adamın yolu,bencillerin insafsızlıkları ve kötü insanların zulmüyle sarmalanmıştır ancak merhamet ve iyi niyet adına karanlıklar vadinde zayıf olana rehberlik eden kişi kutsanmıştır çünkü kardeşinin gerçek hamisi ve kayıp çocukların kurtarıcısıdır o ,kardeşlerimi zehirlemeye ve yok etmeye çalışanlardan intikamımı mutlaka alacak ve onları büyük bir öfke ve güçle vuracağım ,senden intikam almaya geldiğimde adımın tanrı olduğunu anlayacaksın.
 • Yüzbaşı
  800 Mesaj
  Abd, Türkiye'yi Avrupa'dan daha çok önemsiyor. Böyle bir işgal söz konusu değildir. Türkiye, yunanistan arasında bir kriz, hatta savaş meydana gelebilir. Suriye problemi çözülür çözülmez bu olacak. Gerekirse yeni bir destan yazarız sıkıntı değil.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mark Valley -- 3 Ağustos 2017; 0:27:22 >
  _____________________________
 • Çavuş
  50 Mesaj
  ABD kıtalar arası balıstık fuzelerı durduran bır sılah yapmadıgı surece korkmaya gerek yok.  Lakın bu sılahı yaparsa dunyanın cıvısını cıkartacagına emınım.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  2370 Mesaj
  Bir seyler planladiklari kesin. Umarim bizimkiler de sacma sapan seylerle ugrasmak yerine hazirlik yapiyorlardir.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • quote:

  Orijinalden alıntı: takasalver

  ABD kıtalar arası balıstık fuzelerı durduran bır sılah yapmadıgı surece korkmaya gerek yok.  Lakın bu sılahı yaparsa dunyanın cıvısını cıkartacagına emınım.

  Yaptilar.

  Ama silah degil karsi saglam stratejiler yaptilar. Bati medyasinda hakimiyet Abd de oldugu surece , nato abdnin gudumunde oldugu surece Abd cikar saglamiyorsa veya Abd icindeki adamlar Abdnin menfaatlerini statusunu gozardi edecek bir durumda degilse Abdye kendi toplumundan baska kimse zarar veremez.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1507 Mesaj
  Bizi zaten içeriden işgal ettiler belkide 2019 seçimi türk'lerin son şansı olacak  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  580 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Jeopol

  Medya nedense bu tirlarin gonderildigi yaziyor fakat nereden gonderildiginden bahsetmiyor.  Korktuklari, aciklamaktan cekindikleri bir durum mu soz konusu?  Yoksa bu yardimlar incirlikten mi geliyor veya akpnin siki dostu barzaniden mi?

  senin adın jeopol jeopolitikten anlarsın abd turkiyeyi oyle ederse rusyanın çinin akdeniz karakolu amarikan çıkarlarına karşı avrupa ve ortadoğu cephesi haline gelmesi demek kimse buna müsade etmez ama iç karışıklık ordunun zayıflaması iç savaş isyan devletin otoritesinin sarsılması veya ortadoğudaki gibi bu aile bakanının ailesinin devleti gibi çadır devleti haline gelmesi işine gelir
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  502 Mesaj
  Abd işgal etmek istese ypgye ne gerek var? Kendisi rahatlıkla yapabilir.
  O silahlar kuzey suriyede kurulacak kürt devleti için.
  _____________________________
 • Teğmen
  114 Mesaj

  adamlar bu saatten sonra askerleriyle bir yere girmez,işlerini yapacak milyonlarca insan var yerlerine ?
  |
  |
  Vanished Man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  10407 Mesaj
  Hayaller hayaller bize hep biz önemliyiz havası estirildi ama bence o kadarda önemimiz yok. Yok bor varmış yok türkiye olmadan 3 ncü dünya savaşı olmazmış yok şöyle yok böyle  Ülkenşn yarısı diğer yarısını vatan haini terörist görüyor bundan büyük bölünme mi olur. Amerika seni işgal etmek istese ypg ye ne gerek var ülke iki ana parçaya ayrı belki onlarcada alt parçaya ayrı. Bir kıvılcımla ülke birbirini yemeye hazır zaten. Bonus olarak suriyelilerimizde var.  Emin olun kimsenin umurunda değiliz. Ne xaman eğitme önem verir bilimin getirisi ile bir şeyler üretmeye başlarsın o zaman kork. Bugün 1 aylık ambargo uygulasalar hükümet düşer  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  GM 5 Plus
 • Yarbay
  5674 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: oktayakgoz

  Hayaller hayaller bize hep biz önemliyiz havası estirildi ama bence o kadarda önemimiz yok. Yok bor varmış yok türkiye olmadan 3 ncü dünya savaşı olmazmış yok şöyle yok böyle  Ülkenşn yarısı diğer yarısını vatan haini terörist görüyor bundan büyük bölünme mi olur. Amerika seni işgal etmek istese ypg ye ne gerek var ülke iki ana parçaya ayrı belki onlarcada alt parçaya ayrı. Bir kıvılcımla ülke birbirini yemeye hazır zaten. Bonus olarak suriyelilerimizde var.  Emin olun kimsenin umurunda değiliz. Ne xaman eğitme önem verir bilimin getirisi ile bir şeyler üretmeye başlarsın o zaman kork. Bugün 1 aylık ambargo uygulasalar hükümet düşer

  Aynen öyle. Rte bu işi iyi beceriyor. Sürekli olarak düşman üretip, kendi cahil kitlesini birlikte tutma işini keşfettiğinden beri sürekli olarak bunu yapıyor.  Kendi halkına "hain" diyen bir cb gördünüz mü, duydunuz mu dünyada? Duyamayacaksınız. Utanç verici bir şey bu.  Ambargo için 1 hafta yeterli. Ekonomik olarak çökmüşsün. Tüm kamu mallarını satmışsın. Hazinen tamtakır, üretim yok, turizm bitik. Kendisinin ve ailesinin hesap vermeden yaşayabilmesi için ülkeyi yaktı, yedi bitirdi. Çok sıkışırsa biner uçağa kaçar. Ama her durumda bize girecek dibine kadar, bundan kaçış yok.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  intelligence everywhere
 • Yüzbaşı
  729 Mesaj
  ALMANYA YENİ ÜSSÜ ÜRDÜNE TAŞINDI.

  quote:

  Almanya'nın son uçağı da İncirlik'ten çekildi
  Almanya, İncirlik'te konuşlu Tornado uçaklarının sonuncusunu da üsten çekti.
  Salı, 01 Ağustos 2017 00:24

  Almanya'nın İncirlik Askeri Üssü'ndeki asker ve keşif uçaklarını geri çekme kararı sonrası, üsteki son Tornado tipi keşif uçağının da çekildiği bildirildi.

  Almanya Savunma Bakanlığı'ndan pazartesi günü yapılan açıklamada, üsteki beş uçaktan sonuncusunun da Rheinlandpfalz eyaletindeki Büchel Üssü'ne ulaştığı belirtildi.

  Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre İncirlik'ten çekilen keşif uçaklarının, Ürdün'ün Azrak kentindeki Muvaffak Salti Hava Üssü'ne konuşlanmadan önce Almanya'da tutulması öngörülüyor. Bakanlık açıklamasında, Tornado pilotlarının "IŞİD'e karşı mücadele" kapsamındaki keşif uçuşlarına ancak ekim ayından itibaren devam edebileceği bilgisi verildi.

  Misyon için gereken teknik teçhizatın ekim ayına kadar gemi ve uçaklarla Türkiye'den Ürdün'deki El Azrak Üssü'ne nakledilmesi gerektiği belirtildi. Ayrıca halihazırda Ürdün'deki üste inşaat çalışmalarının sürdüğü aktarıldı.

  Alman Hava Kuvvetleri'nden kısa süre önce yapılan açıklamada da, Alman ordusunun kesintisiz şekilde faaliyetlerini sürdürebilmesi için her iki üste de personel ve malzeme olması gerektiği belirtilmişti. İncirlik Üssü'nden El Azrak Üssü'ne nakil işlemlerinin maliyetli olması gerekçesiyle, üsteki çalışmalar tamamlanıncaya kadar tornadoların Almanya'da bekletilmesinin daha uygun olduğu bilgisi verilmişti.

  Almanya, Temmuz ayı başında İncirlik Üssü'nden çekilme sürecini başlatmıştı. Alman ordusunun tanker uçağı İncirlik'ten çekilmesinden kısa süre sonra Ürdün'de "IŞİD'le mücadele" kapsamındaki görevine başlamıştı.

  http://haber.sol.org.tr/toplum/almanyanin-son-ucagi-da-incirlikten-cekildi-204748
  http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/alman-ucaklari-incirlikten-tamamen-cekildi-1954681/
  |
  |
  _____________________________
  "En faziletli cihat zalim bir idarecinin yanında ona adaleti söylemektir. HZ. MUHAMMED"
  "Bir insan taraf tutmaya başlar başlamaz, dünyada da o gerçekleri o kadar az görmeye başlar. HEYWOOD BRAUN"
  “Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa, kesin altına pisletmiştir.” Hindistan Atasözü"
 • Yüzbaşı
  617 Mesaj
  savunacak arkadaşlara kefen niyetine evimde ki perdeleri verebilirim. zira akp için savaşmayı düşünmüyorum adamlara bak ülkeyi 15 sene de işgal edilecek duruma düşürdüler
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1510 Mesaj
  Eee? Vermedik mi destek? Megri megri, mit tırları?
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1948 Mesaj
  Bin defa dedik havuz medyasından ve sözcü, odatv, solhaber den haber koymayın, her türlü taraflı diye.

  Al bu haberin de yalan tarafı şu, gerçekleri anlatacak kadar yürekleri yok.

  o tırlar adana'dan gitti. Türkiye'nin de haberi var.
  _____________________________
  Aptal olduğun için aptal olduğunu anlayamıyorsun. | Dunning-Kruger Effect
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
emek server
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.