Şimdi Ara

Türkiye'ye gelen gurbetçiler, Türkiye'deki ürünlerin Avrupa'dan bile pahalı olmasına isyan etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Malta'da yaşayan arkadaş 4k euro maaşı, İstanbul'a bir haftalığına geldi aynı şeyleri söyledi ki geleli 1 yıl oluyor. Dediği aynen şu: "Abi siz bitmişsiniz dedi bu nasıl bir pahalılık, TL kazanıp Malta'dan yüksek fiyatlar" ama bizim millet anlamıyor. Şimdi bunu dedik diye bile saldırırlar biliyorum. Bu yorum değil matematiksel gerçek ona bile bir ton laf söyleyecek, kabul etmeyecek adam var... Ne anlatabilirsin ki...

• Bunu Türkiyedekiler zaten söylüyordu, her şey çok pahalı.

KAZANIRKEN: TL KAZANIYORSUNUZ

HARCARKEN : DOLARLA HARCIYORSUNUZ

Bunun sebebi = Hırsızlık

Sanmayın ki herkes böyle yaşıyor, bu düzenden kâr edenler çooooook var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nonamenouser -- 31 Mayıs 2023; 22:0:10 >
  • Malta'da yaşayan arkadaş 4k euro maaşı, İstanbul'a bir haftalığına geldi aynı şeyleri söyledi ki geleli 1 yıl oluyor. Dediği aynen şu: "Abi siz bitmişsiniz dedi bu nasıl bir pahalılık, TL kazanıp Malta'dan yüksek fiyatlar" ama bizim millet anlamıyor. Şimdi bunu dedik diye bile saldırırlar biliyorum. Bu yorum değil matematiksel gerçek ona bile bir ton laf söyleyecek, kabul etmeyecek adam var... Ne anlatabilirsin ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 1 Haziran 2023; 9:57:4 >
  • Ülkene 13-14 milyon fazladan insan sokarsan
    Nüfusu duzenlemezsen
    50 milyona zor bakacak toprağa 100 milyon insan sokarsan
    Nüfusu hep belirli yerlerde toplarsan
    Tarımı hayvancılığı resmen katledersen

Aha böyle bizim gibi markete gittiginde süt almak icin bile 10 kere düşünürsün alsam mııı? Almasam mııı? Diye

Türkiye pakistan ve banglades gibi bir nufus patlamasina doğru hizla ilerliyor bütün dünyanın ukrisi surisi rusu pakisi afgani arabi toplanmis ulkenin kanini emiyor senin ulkende bu kadar insana bakacak SU KAYNAĞI bile yok 2030dan sonra su kıtlığı cekip belki onu bile ithal edeceksin yada deniz suyunu elektrikle yani ithal kaynakla calistirdigin aritma tesisleriyle saglayacaksin ama haaalaaa hicbir onlem yok...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ezan inmez
    reyiz dinmez!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reis çok yaşasın.
    Bunlar hep dıj güçlerin oyunları.
    Bayrak inmez, ezanlar dinmez.
    Biz hainlere, dinsizlere, sürtüklere, şerefsizlere, teröristlere, fetöcülere, lqbtlilere, sapkınlara, sapıklara, haysiyetsizlere, kitapsızlara, ateistlere, zillet ittifakına yedi düvelden 26262 kollu canavarlara bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz.
    İhalarımızı sihalarımızı engelleyemeyeceksiniz.

Eline stm almamış elektronik mühendisi yetiştirip, bilgisayarı olmayan bilgisayara mühendisi eğiteceğiz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • nonamenouser N kullanıcısına yanıt
    Bırak beter olsunlar su veren itfaiyenin hortumu misali.Ben elimi eteğimi çekiyorum ülkeden geride kalan aydın kardeşlerime tanrım sabırlar versin.200 tlye köri soslu tavuk alıyoruz 2 kişilik o da tavuk dünyası felan da değil.İçecek hariç.Ben aynı 200 lirayı euroya çeviriyorum yurtdışında harcıyorum daha çok porsiyon daha kaliteli yemeği içeceğiyle 200 liraya bile yemiyorum daha ucuza mal oluyor.Ülke bitmiş gömmeyi unutmuşlar.

• Olm bunlar kafayı yemiş, kölelerin içerisinde insan gibi kahvaltı yapmışlar ve pahalı diye şaşırıyorlar. O_o
    Bunlar bu iq ile nasıl y.dışında kabul görüyor anlamak güç.

La çok sıkıntı olduysa, buradaki kölelerin kahvaltısı olan 1 adet peynirli poğaça yiyip de geldiğiniz ülkeye tasarruf yaparak seve seve dönebilirler mesela. XD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPAWN-TheUndead -- 1 Haziran 2023; 11:3:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülkenin bu hale gelmesinin bir sebebi de bunlar şimdi çıkmışlar tıpkı akpliler gibi sütten çıkmış ak kaşığı oynuyorlar.

• alex59 kullanıcısına yanıt

İngiltere'de AKEPE li oranı düşük

• İşim gereği dışarı gidip-geliyorum.

Özellikle de bazı gıda ürünleri şu an % 40 daha pahalı burda. Mesela et. 12 € Almanya fiyatı.

Halk; vatan, millet, devlet, din edebiyatını yemeye decam ettiği sürece hiç bir şey değişmeyeceğini size temin edebilirim.

• V2 kullanıcısına yanıt

Ne iş yapıyor? 4 bin euro net iyiymiş Malta nın 4 bin eurosu İstanbul un 100 bin lirasıdır net

Hocam ben Türkiyede dolarla kazanıyorum ama Türkiye yine yurtdışından her türlü pahalı. Vergiler çok yüksek, perakendeciler fazla kar ediyor vs.

Yurtdışında 1$lık ürünü burada ancak 2-3$ a alabiliyorsun. Türkiye pahalılığın İsviçre gibi olduğu ancak gelirin Afrika gibi olduğu bir ülke.

finans işleri bir firmanın

• Vain kullanıcısına yanıt

kesinlikle katılıyorum. tüm alışverişlerimi amazon.de den yapıyorum ithalatçılar çok kar marjı koyuyor

• mükemmel haberler çok mutlu oldum bu haberlerden bence cok az olmuş zamlar daha çok yapmaları lazım.

• Bu durum galiba bizimkilerin dövizi baskılaması sebebi ile oluştu. Döviz serbest bırakılınca yolunu bulacaktır ama bu sefer tekrar enflasyon olma durumu var. Sonumuz hayır olsun.

• Dünyada ki bütün büyük şehirler pahalı. Erdoğan'a iç anadolu da çok oy çıkmasının sebebi oralar çok ucuz gerçekten. Lokantaya gittiğinizde fiyatlara şok olursunuz çok ucuz gelir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.