Şimdi Ara

Türkiye VR Headset Kullanıcıları (Oculus Rift, Rift S, Go, Quest, HTC Vive ve diğerleri) (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.460
Cevap
44
Favori
62.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oculus quest 2 den memnum musunuz ? sanırım virtual desktop veya Oculus link kablosu steam vr oyunlarınıda oynayabiliyoruz . ( Rift oyunlarıda dahil galiba )

• Merhaba,

Hepsiburada'dan Hp reverb G2 alan var mı?

Benimki gelmedi, bir kargo tarihi falan da yazmıyor, sizlerden gözlüğüne kavuşabilen oldu mu acaba ? Yoksa Türkiye olarak beklemede miyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kargat

Merhaba,

Hepsiburada'dan Hp reverb G2 alan var mı?

Benimki gelmedi, bir kargo tarihi falan da yazmıyor, sizlerden gözlüğüne kavuşabilen oldu mu acaba ? Yoksa Türkiye olarak beklemede miyiz.

8 aralıkta ilk parti gönderildi hocam. 2. batch bekleniyor şu an o da ay sonu dağıtılacak gibi duruyor.

hepsiburada önsiparişlere öncelik vermedi yani ağustosta temmuzda almış kişilere yollamadı kasımda almışlara falan yolladı. siz ne zaman aldınız bilmiyorum ama hepsiburadayla konuyla ilgili iletişime geçin yoksa ikinci partiyi de kafasına dağıtır bu gerizekalılar.

• kargat kullanıcısına yanıt

2. batch için 25 aralık diyorlar. Biraz da HP yüzünden sorun yaşandı. Ürünler geç ve az geliyor.

• Arkadaşlar Hp Reverb g2 eline ulaşıp kullanan var mı ? varsa deneyimlerini anlatırsa memnun olurum.

• OLIHOGDES kullanıcısına yanıt
    Whatsup grubuna nasil uye olabiliriz?
  • Benimki kargoda geliyor. 2.5 aylık ön sipariş süreci şimdilik tamamlandı.

• Tiamen T kullanıcısına yanıt

Hocam ürününüz gelince deneyimlerinizi yazarsanız çok mutlu olurum

• Hp Reverb g2 ile Flight Simulator'u deneyen var mı? Bugün gelecekti VR desteği.

• Arkadaşlar hp reverb g2 amazon.de üzerinden de siparişe açılmış vergiler dahil 6900tl civarı bir rakama tutuyor. gümrük iadesiyle muhtemelen 6500 civarına gelir. benim gibi hepsiburadadan sipariş veremeyip almak isteyen varsa değerlendirebilir. satıcı amazon.

• quote:

Orijinalden alıntı: marquin

8 aralıkta ilk parti gönderildi hocam. 2. batch bekleniyor şu an o da ay sonu dağıtılacak gibi duruyor.

hepsiburada önsiparişlere öncelik vermedi yani ağustosta temmuzda almış kişilere yollamadı kasımda almışlara falan yolladı. siz ne zaman aldınız bilmiyorum ama hepsiburadayla konuyla ilgili iletişime geçin yoksa ikinci partiyi de kafasına dağıtır bu gerizekalılar.

Alıntıları Göster

Merhaba,

Benimde 18 Eylül 2020 Hepsiburada dan 5900 TL'e sipariş verdiğim HP Reverb G2 nihayet geldi.

Hepsi burada 22 Aralıkta Hepsijet ile kargoya verdi 23 Aralıkta elimde oldu.

Ürün şimdilik süper, 2 adet koluyla geliyor.

MSI Tomahawk B450 anakartla kullanmaktayım, ilk başta usb bağlantı sorunu yaşadım.

İki monitor kullanmaktaydım, birini iptal ettikten sonra anakartın usb c portundan başarıyla bağlantı.

Saçma fakat şimdi iki monitor açıkkende sorunsuz kullanmaktayım.

Kullanım deneyimi yazacak kadar VR tecrubem yok, şimdilik lenslerden bakarken ekranın kenarlarının biraz blur olması sinirimi bozuyor ama ortadan kenarlara kadar büyük bir alan oldukça net.

Kod - mail yazmak için bile yeterli netlikte diyebilirim.

• kargat kullanıcısına yanıt

Hocam yazılımı, arayüzü nasıl? ben rift s in arayüzünü baya beğenmiştim oldukça kolay ve basitti en önemlisi Türkçeydi. Vive Cosmosta biraz zorlanmıştım programı anlamakta hem daha karışıktı hem de ingilizceydi. bunda durumlar nedir?

• lahmacunsavar kullanıcısına yanıt
    Hepsiburadada ertesi gün teslim olarak 7100 lira şu an zaten. 3 yıl hp garantili en azından.
  • marquin kullanıcısına yanıt

Hocam ürün şuan kullanılmıyor diyordu bende. tekrar stoklara girmesi güzel.

• reverb g2 olmuş arkadaşlar.

görüntü olarak olayı başka bir seviyeye çıkartmış. tracking için aynı şeyi söyleyemem ama sorunsuz birçok oyunu oynarsınız.

sisteminiz iyiyse msfs 2020'deki gibi ya da sim racingdeki gibi sadece headset kullanılan uygulamalarda vr deneyimi mükemmele yakın.

• lahmacunsavar kullanıcısına yanıt

Valla başka bir headset kullanmadım ama bir oyuna tıklayınca steam ->Windows Mixed Reality Portal -> üstüne steamVR -> üstüne oyun açılıyor.

3d video için Virtual Desktop kullanıyorum, onda da gene yukarıdaki uygulamalar açılıyor.

Bence arayüz iyi değil, bir sürü lüzumsuz program açılıyor sadece steamvr açılsa daha mantıklı olurdu.

• Ürün görüntü kalitesi olarak diğer gözlüklerden ışık yılı ötede. Sanki bilgisayar monitörüne bakıyormuşsunuz gibi. Oyun deneyimlerini çok arttıran bir sonuç bu. Gözlük kafaya oldukça rahat kafaya oturuyor. Kontrolcüler hareket ediyorsanız ve kamera görüş açılarındaysa bir sorun yok ancak çok arkaya götürürseniz kaybedebiliyorlar bu da oldukça normal. Bu gözlük ile bilgisayarınızda bluetooth olmasına gerek yok bu da güzel bir artı olmuş.

Biz HTC VIVE ve Lenovo Explorer dan geçtik. Bu gözlük çözünürlük olarak o kadar yerli ki aldığınızda 2-3 yıl başka bir ürüne bakmanıza gerek kalmayabilir. Tek sorunu düşük görüş alanı. Bana göre yeterli ancak herkese uymayabilir. Ben ofaklanabildiğim her şeyi rahatlıkla görebiliyorum.

Ürünü tavsiye ederim. Özellikle görüntü kalitesi bana göre VR alanında istenilen yeterliliğe ulaşmış durumda. Bu çözünürlükten sonrası bilgisayarları çok zorlar ve yüksek donanım isteyecektir.

• marquin kullanıcısına yanıt

Hocam hangi ekran kartını kullanıyorsunuz ve oynadığınız simülasyonlar neler hangi ayarlarda ? Rica etsem bilgilendirir misiniz beni de . Şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VR olayına hiçbir zaman alışamayacağım sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: lahmacunsavar

Hocam hangi ekran kartını kullanıyorsunuz ve oynadığınız simülasyonlar neler hangi ayarlarda ? Rica etsem bilgilendirir misiniz beni de . Şimdiden çok teşekkür ederim.

6800xt var hocam. yalnız gpu kadar cpu da çok önemli.

3700xden 5900xe geçince inanılmaz performans artışı oldu vr'da. şu an framedrop olduğu da oluyor ama gpu'dan değil cpu'dan. multicoredan ziyade single core performansı çok etkili vr'da. yani 3950x yerine 5600x daha iyi performans verecektir. 5900x bile yetmiyor raceroom'da kalabalık grid varsa mesela. fpsvr uygulamasıyla işlemci ve gpu yükünü takip etmek mümkün olduğu için net olarak cpu yükünün yüksek olduğunu söyleyebilirim.

steamde supersampling %40'da kullanıyorum ki bu gayet yeterli çözünürlük. oyun için ekstra ayarlar yapılabiliyor assetto corsa %150 supersampling yapıyorum örnek olarak %40, %60'a çıkıyor. assetto corsa competizione'de supersampling pek iyi sonuç vermiyor, 90 fpsden düşüşler yaşanıyor. nedeni de genelde cpu.

ürün 2 gündür bende olduğu için çok fazla oyun deneme şansım da olmadı. alyx ultra ayarlarda 1.5 supersamplingle 90 fps alınıyor. msfs 2020'de ince ayarlarla high settingste 40-50 fps alabilmek mümkün. 30 fps'nin aşağısına düşmediği sürece çok rahatsız etmiyor msfs'de.

iracing denemedim ama onun da sorunsuz en yüksek ayarlarda çalışacağını düşünüyorum. dcs, xplane gibi oyunları deneyimlemedim ama gördüğüm kadarıyla iyi bir işlemciyle 1080ti'yle bile kaliteli görüntü ve iyi performans alınabiliyor.

kısaca reverb g2'yi simülasyon için almak istiyorsanız gpu kadar cpu'ya da önem verin derim.

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.