Şimdi Ara

Türkiye VR Headset Kullanıcıları (Oculus Rift, Rift S, Go, Quest, HTC Vive ve diğerleri)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kargat Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
727
Cevap
25
Favori
17.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 gün
  • Cevaplayan Üyeler 100
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 17 saat 31 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 25
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • OLIHOGDES (146 mesaj) oup59 (60 mesaj) iskenderolu (57 mesaj) fa1yan0s (47 mesaj) melek12345 (24 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (425 mesaj) Mobil (245 mesaj) Mini (3 mesaj) Uygulama (54 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Giyilebilir Teknolojiler >> Türkiye VR Headset Kullanıcıları (Oculus Rift, Rift S, Go, Quest, HTC Vive ve diğerleri)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2933 Mesaj

VR konusunda Türkçe kaynak yok gibi. Özellikle Reddit üzerinde çok fazla konu ve kullanıcı geri beslemesi var. Her ne kadar şimdlilik kullanıcı sayısı çok fazla olmasa da ilgi çeken bir alan olarak gelişiyor.
    O yüzden bilgileri/yorumları derledim ve konuya katkım olsun istedim.
    |
    |
    fa1yan0s kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ITX PC : Ryzen 3600 || MSI B550I Gaming Edge ITX || 32 GB G.Skill Trident Z Neo 3600 || GT 210 || Monitor ||Sabrent Rocket 1TB || Silverstone SG13B || Silverstone SST-PF120-ARGB || Seasonic SGX-650 || Asus TUF Gaming Combo (K5 & M5) ||Corsair MM300 Pad

Oyun Konsolu : PS4 Pro (CUH 7216B) || Ev Sineması :LG PF1000UT UST Projektör, Specta 120" Motorlu Perde ve LG SH3B Soundbar
  • Çavuş
    92 Mesaj

https://www.youtube.com/watch?v=T54aGkkXfuc&feature=youtu.be

15. dakikadan itibaren Rift S ve Quest Link ten bahsediyorlar hocam belki faydasi dokunur

Bu arada quest link icin memnun kaldim demistim ama daha sonrasinda tekrar Rift S ile ayni oyunlari denedigimde farki daha iyi gordum. Bilgisayara bagli kullanim icin Rift S cok agir basiyor hem konfor hem netlik hem hicbir ek maliyeti olmadigi icin fiyat/performans orani acisindan. Yani idare edilir mi edilir Quest ile de ama pespese deneyince ciddi bir fark var. Quest i link ile denedikten sonra baglantiyi kesip de kendi oyunlarina gecince de o farki gorebiliyorsunuz. Yazilimla ne derece iyilesir bilemiyorum ama halihazirdaki durum bu. Bilgisayara takili oldugunda oled ekranin farkini da cok hissettirmedi bana. Onu da cv1 i tekrar deneyince fark etmis oldum.

Cv1 a gelince bir sekilde yine immersion hissi kuvvetli aslinda. Ozellikle Wands gibi karanlik atmosferli bir oyunda mesela, ama cozunurluk gercekten cok kotu geliyor rift s in uzerine. Ve god rays effect de fazla, benim cok rahatsiz oldugum bir konu olmasa da. Yalniz kulakligi gercekten cok iyiymis atmosferin bir kismi da buradan geliyor. DAS kulakligindan daha basarili. Hala tavsiye eder miyim? Cok uygun bir ikinci el denk gelirse vr a giris amacli alinabilir.

Dedigim gibi cok fazla uzerine kafa yorup kiyaslamaya girmeyince hepsi de memnun edecektir zaten kusursuz bir headset yok ama bilgisayar agirlikli kullanacaginiz icin Rift S in altini cizmek istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    oup59 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    356 Mesaj

Rift S te konfor sorunu yok ama benim size tavsiyem saçınızı eşarp buff tarzı bir şeyle kapatmanız. zamanla saç çekiyor ve gözlük takılıyken o saçlar gözünüzü vs kaşındırabiliyor. bunu da yaptınız mı gözlük ağırlığı zaten hissedilmediği için rahat rahat uzun süre kullanabilirsiniz.
    |
    |

SONY XPERIA™ Z5 Premium | BLACK
  • Yarbay
    2933 Mesaj

Hocam güzel bir karşılaştırmalı bilgi olmuş. Elinde sadece bir cihaz olacak kişi için Quest+Link de güzel bir PCVR tecrübesi sunacaktır. Ama Rift S bu iş için yapılmış bir set.
    Bundan dolayı da performans ve konforu daha önde. Belki sonraki nesilde Oculus tek bir hibrit cihaz çıkararak bu işe noktayı koyar. Üst seviyede HTC ve Valve var zaten.
    400-500 USD bandından güzel bir hibrit cihaz çok satacaktır.

Şimdilik ilk fikrim olan Rift S'e yönelmiş durumdayım. Kullanım konforu önemli ve çeşitli aparatlar ile kullanma fikri çok cazip gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 20 Ocak 2020; 17:0:50 >
    |
    |
    _BaRoS_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ITX PC : Ryzen 3600 || MSI B550I Gaming Edge ITX || 32 GB G.Skill Trident Z Neo 3600 || GT 210 || Monitor ||Sabrent Rocket 1TB || Silverstone SG13B || Silverstone SST-PF120-ARGB || Seasonic SGX-650 || Asus TUF Gaming Combo (K5 & M5) ||Corsair MM300 Pad

Oyun Konsolu : PS4 Pro (CUH 7216B) || Ev Sineması :LG PF1000UT UST Projektör, Specta 120" Motorlu Perde ve LG SH3B Soundbar
  • Yüzbaşı
    314 Mesaj
    Arkadaşlar Merhaba,

Bende sonunda çoktandır hayal ettiğim Vr headsetime kavuştum. Esasında alma konusunda acelem yoktu ama Half Life:ALYX duyurulunca tamam dedim, artık zamanıdır(half-life candır:) Neyse, Quest bugün elime geçti. Öncesinde Rift mi Quest mi karar vermek çok zor oldu ama sonunda Questte karar kıldım. Riftte olsa Questte olsa her ikisidende memnun kalacaktım nasıl olsa. 1 haftalık kullanım sonrasında yorumlarımı yazacağım.

Öncesinde sormak istediğim, Türkiye'de queste uyumlu 5 metrelik kablo bulmak mümkün müdür acaba?
    |
    |

Pavlov
    Assetto Corsa
    PokerStars VR

Bu 3 oyunda çok vakit geçiriyorum. Oynayan varsa beni de bilgilendirirse birlikte oynayabiliriz. Saygılar.
    |
    |

Asus z270-p - 16 GB HyperX 3200 mhz ram - i7 6700K 4.20 ghz - Cooler Master Master liquid lite 240 - Evga 650W power supply - Razer Mamba Tournament Edition Mouse - Asus GTX 1080TI Rog Strix - Asus VG248QE 144hz 1ms Monitor - Logitech g633 Artemis Spectrum
  • Yüzbaşı
    356 Mesaj
    Arkadaşlar benim gibi buğu sorunu yaşayan var mı? bazen hiç olmuyor bazen de buğu yüzünden oynamaya başlamadan bırakıyorum gözlüğü.
    |
    |

• Yüzbaşı
    580 Mesaj
    Arkadaşlar Quest ya da HTC vive pro set satan var mı? Mümkünse Ankara. Dönüş yaparsanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    116 Mesaj
    İkinci el Oculus Rift S arıyordum .Uygun fiyatlı oculus rift buldum (1750 TL) bu fiyata almaya değer mi yoksa rift s aramaya devam etmeliyi miyim ?

Rift e girme hiç. Rift S veya Quest bak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    kubilaybagci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    116 Mesaj

Teşekkür ederim güzel bir sistemim var o yüzden quest ile ilgilenmiyorum açıkcası rift s arıyordum ancak uygun rift bulunca tereddütte kaldım.
    |
    |
    IRQN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lens ve ekran teknolojisinden dolayı sizi tatmin etmeyecektir. Bu arada Oculus Questi de link kablosu üzerinden veya kablosuz olarak da PC'de kullanabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    kubilaybagci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    867 Mesaj
    quest oyunlarını indirebileceğim bir kaynak bulamıyorum artık arkadaşlar. elinde olan var mı acaba?
    |
    |
    Arkadaşlar rift s için bir youtube uygulaması mevcut değil mi?

• Yüzbaşı
    519 Mesaj

Merhaba,

Youtube VR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fa1yan0s -- 14 Şubat 2020; 7:41:40 >
    |
    |
    suphanakca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    356 Mesaj

Merhaba hocam bu uygulama rift s uyumlu değil. benim mağazamda gözükmüyor. sizin attığınız linkte de oculus go kurulumu yapmadınız hatası veriyor.
    |
    |

• Yüzbaşı
    519 Mesaj

Hocam, onun Go için olduğuna dikkat etmedim kusura bakmayın.Steam üzerinden YoutubeVR indirebilirsin S için.

Steam YoutubeVR
    |
    |
    suphanakca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam çok teşekkür ederim steam'a bakmak hiç aklıma gelmemişti. :) akıl akıldan üstündür sağ olun.
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kripto para haberleri
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Radyo Dinle
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.