Şimdi Ara

Türkiye VR Headset Kullanıcıları (Oculus Rift, Rift S, Go, Quest, HTC Vive ve diğerleri) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.460
Cevap
44
Favori
62.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim daha önce incelememde bahsettiğim ekranda yansıma oluşması başka bir arkadaştada olmuş. Psvr ın merceği düz ,questin merceği aynı soğan içi gibi dalgalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OLIHOGDES -- 12 Aralık 2019; 21:38:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar. Quest kullanıcıları olarak, quest ile ilgili bilgi paylaşımı ve quest ile ilgili sorunlarımızı çözmek için WHATSAPP grubu kurduk. Katılmak isteyen özelden yazabilir.

• OLIHOGDES kullanıcısına yanıt
    Quest konfor durumu nasıl? Herhangi bir modifikasyon yaptınız mı? Konfor konusunda çok şikayet görüyorum yabancı forumlarda. Kısa bir süre sonra kullanımda bile ağırlık dengesizliğine bağlı
    sorun olduğu belirtiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Quest konfor durumu nasıl? Herhangi bir modifikasyon yaptınız mı? Konfor konusunda çok şikayet görüyorum yabancı forumlarda. Kısa bir süre sonra kullanımda bile ağırlık dengesizliğine bağlı
    sorun olduğu belirtiliyor.
    1 saatlik kullaım sonunda kayışları kafanızı acıtmaya başlıyor

• OLIHOGDES kullanıcısına yanıt
    Okuduğum kullanıcı tecrübeleri de genelde bu yönde. O yüzden arka tarafa powerbank takılıyor ve genel olarak head strap kısımlarına modlar uygulanıyor. Vive Deluxe Audio Strap ile olduça konforlu bir kullanım sahibi olunuyorumuş ama fiyatı 100 USD. Link uygulamasını denediniz mi?
  • quote:

Okuduğum kullanıcı tecrübeleri de genelde bu yönde. O yüzden arka tarafa powerbank takılıyor ve genel olarak head strap kısımlarına modlar uygulanıyor. Vive Deluxe Audio Strap ile olduça konforlu bir kullanım sahibi olunuyorumuş ama fiyatı 100 USD. Link uygulamasını denediniz mi?
    Şimdilik denemedim. Orta seviye bilgisayarım var muhtemelen kaldırmaz. Wp grubumuz var. Ordan konuşuyoruz. Katılmak istersen

• quote:

Birde kayışları çok sıkmıcan ama psvrda böyle bir durum hiç yaşamadım

• Arkadaşlar Rift S gözlüğüm 3 4 gündür gümrükte... İngiltereden Türkiyeye sadece 2 günde geldi. elime bir türlü gelemedi. :) rift s için şu bilgisayarı sipariş geçtim.https://www.incehesap.com/warez-2760x-r7-2700x-fiyati-44511/ Psu'nun biraz vasat olduğunu okudum. kullananlar da memnun olduğunu belirtmiş ama ikilemde kaldım. sonra ütopyada neredeyse aynı bilgisayarın thermaltake psu ve kasa ile aynı fiyata satıldığını öğrendim. ama iptal edip almak istemiyorum açıkçası. karta iadeydi falan süreç çok uzayacak. sizce Assetto Corsayı rahatlıkla hiç surat ekşitmeden oynayabilir miyim? yoksa illa 1080ti üstü bir ekran kartımı seçmek lazım. gerçekten hiç bir bilgim yok. gözlüğü alırken minimum 960 istiyor diye (benim kartımda 960) sorun yaşamam herhalde dedim. sonra araştırınca hiçte öyle olmadığını gördüm olayın. :)

• Uzatma vsye girmeden 3 metre usb 3.1 kablo bulabilen var mı oculus link resmi kabloyu mu bekleyelim?

• Arkadaşlar Rift s gözlüğüm bugün teslim edildi. çok fazla deneyemedim ama ilk deneyimlerim çok olumlu. ilk ve en çok dikkatimi çeken şey hafifliği. ryzen 1300x ve gtx960lı bilgisayarımda gözlüğün eğitim bölümü çok akıcı ve güzel oynandı. spiderman in ücretsiz oyunu da aynı şekilde çok güzel bir şekilde oynandı. bu gözlüğü alma amacım olan assetto corsayı çalıştıramadım nedense. gözlükte oyun simgesi ve devam et yazısı kalıyor ama bilgisayarda açılıp oynanıyor oyun. oculusun mağazasında oyunlar gerçekten pahalı. ücretsiz bir kaç oyunda şuanda iniyor. grafik olarak daha yüksek seviyeli oyunları da denemeye çalışacam. yeni bilgisayarım gelene kadar bununla neler yapabilirim. gözlüğün püf noktalarını iyice öğrenmek istiyorum. gözlüğün en surat ekşiten yanıysa çok fazla düzeltmek zorunda kalmam. gözlüğü tam uygun hale getiriyorum her şey net. yukarı sağa sola baktığımda biraz hızlı şekilde. gözlük maalesef kayıyor. ve netlik azalıyor. bugün bu gözlükle çok eğlendim ilk kullanımım özellikle çok etkiledi. umarım satın almak isteyen herkese nasip olur.

• Hayırlısı olsun, güle güle kullanın. Açıkçası cihazın ne gibi bir püf noktası var bilmiyorum (Benim cihazım da Rift S fakat şubat ayında elimde olacak) fakat araştırdığım kadar paylaşımcı olayım.
    PCVR haberlerini şu siteden takip edebilirsin.

quote:

https://uploadvr.com

Korsan sisteme karşı değilsen oyunları buradan temin edebilirsin.

quote:

igg-games

PC ni gözlükte kullanmak istersen.Bu uygulamayı satın alabilirsin.

quote:

https://store.steampowered.com/app/382110/Virtual_Desktop/

ve son olarak ta deneyimlediğin + ve - leri bizimle paylaşırsan seviniriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fa1yan0s -- 17 Aralık 2019; 23:35:49 >

• fa1yan0s kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim. kısa süreli denememin en iyi artısı hafif olması. eksisi de yukarı da belirttiğim gibi tam netledikten sonra biraz gözlük kaysa bulanıklaşıyor biraz. şuan düşük sistemli bilgisayarımla assetto corsayı da çalıştırdım. düşük ayarlar da yine de hafif bir kasma oldu antrenman modunda mapta tek ben olduğum halde. ay sonu rtx2060lı bilgisayarım gelecek incehesaptan. o geldiğinde daha da detaylı yazarım buraya deneyimlerimi. birde oculusun uygulaması ile masaüstüne vs erişebiliyorsunuz bilginiz olsun. korsan oyun karşıtı değilim ama bildiğim kadarıyla sadece mobilde var. bilgisayarda da varsa gerçekten güzel olur. çünkü indirim kovalamadıkça üzülerek söylüyorum ki bu oyunlara para yetişmez. :( Siz nereden aldınız cihazınızı yurtdışından bir arkadaşınız mı getiriyor.

Edit: Dirt Rally çok akıcı oynanıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lahmacunsavar -- 18 Aralık 2019; 0:11:9 >
  • Ben cihazı kendi sitesinden aldım. Maalesef Türkiye’ye kargo yapmadıkları için şuan Avustralya’da olan abime kargolattım.50$ da indirimi vardı güzel fiyata geldi.Kendi uygulamasını bilmiyordum öğrenmiş oldum. Korsan olarak sadece mobilde yok paylaşımını yaptığım yer zaten PCVR oyunların yeri fakat oculusun kendine özel çıkardığı oyunlar yok bildiğim kadarı ile bir göz atın isterseniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Güzel günlerde kullanın hocam şimdiden. siteye göz gezdiriyorum şuan çok teşekkür ederim sayenizde öğrenmiş oldum.
    Birde hazır aklıma gelmişken yazmak istedim. biliyorsunuzdur muhtemelen ama steamdeki vr destekli olmayan oyunlar da sinema modunda çalıştırılıyor. dev ekranda oynayabiliyoruz. benim çok hoşuma gitti bu olay.
  • Dediğim gibi elimde bir cihaz olmadığı için açıkçası bunun gibi durumlara biraz yabancıyım. Geldiği zaman artık keşif edeceğiz. Bilgilendirme için teşekkürler.
  • Eğer şimdiye kadar hiç VR deneyiminiz olmadıysa (Google cardboard tarzı şeyleri de deneyim yaşanmamış kategorisine dahil ediyorum ) direkt olarak Quest alabilirsiniz. Bu dünyaya giriş yapmak için, bir kabloyla da çok ileriye götürebilmek için mükemmel bir seçenek.

Bu durumu PC oyunlarıyla kıyaslamayın. Bambaşka bir dünya. Oturup sabit bir şekilde ekrana bakmayacağınız için 120HZ, 70HZ vs hissetmek kolay olmayacak, hissetseniz bile buna takılıp kalmazsınız. Çünkü oyunları oynarken kafanıza takılacak şeyler belirlediğim alanı aşarsam duvara çarpar mıyım, zıplarsam avizeyi kırar mıyım? gibi şeyler olacak

Quest'in sarjı bitmeye yaklaşınca o sarj kablosunu takıp kendimi kısıtlayacağım için, Super Hot oynarken yerde rahat rahat yuvarlanamayacağım için, Pistol Whip oynarken notayı kaçıracağım için üzülüyorum. Bu yüzden Rift S ve hele ki parasına göre Index... Ne bileyim

Bu cihazı alıp komşunuza, akrabanıza gidip herkese ne kadar kolay gösterebileceğinizi, sizden yaşça çok büyük olan kişilerin bile motion sickness'a karşı nasıl mücadele verdiklerini izlemek bile çok güzel

Arkasında Facebook gibi büyük bir güç ve sosyal ağ var. Haftada 2-3 oyun çıkıyor. Horizon gibi bir platform üzerine çalışılıyor. Hand Tracking bile bambaşka bir boyut. Bu teknolojiye elimizden geldiğinde sahip çıkalım. Oculus Business'ı takip edin. İş sektöründe maliyetleri ne kadar azalttığını, nasıl yeni fikirler çıkarabileceğinizi düşünün.

Bu arada Oculus link için minimum sistem gereksimleri; https://support.oculus.com/444256562873335/

İyi eğlenceler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Fox

korsanıda var , o siteye üye ol, ingilizcesi var
    https://discordapp.com/invite/gNjewja

discord grubu var artık, mega linkleri uçmuş

Alıntıları Göster
    discord a üyeysen yeni inv gönderebiliyor musun? 1 ay önce gönderdiğin geçersiz olmuş

• Ben de oculus rift S alarak aranıza katıldım, böyle bir deneyim kesinlikle yaşanmalıymış çok zevkli ve güzel buldum. İki tane aldım birini de satmak için :D
  • Arkadaşlar ben de aranıza katılmak üzereyim ama bu forumdaki çoğu kişi gibi Oculus Rift S ve Oculus Quest arasında kaldım. Tam kaldım diyemem karar aşamamı yüzdelersem Quest %70, Rift S %30'dur. Rift S'in cazip tarafı direkt PC kullanımına hazır olması ve bunun için dizayn edilmiş olması. Questin de tabiki buradaki herkesin de belirttiği gibi AIO bir cihaz olması, mobil platformu desteklemesi, PC'yi biraz meşakatli de olsa desteklemesi hoş olan özellikleri. Ben PC tarafında kullanmayı düşünüyorum bugün GTX 1070 ekran kartım var ama denk gelir iki gün sonra RTX 2080 alırım. PC sürekli güncel. Oculus Rift S fiyat olarak daha uygun olsa çok düşünmem alırım ama neredeyse Quest ile aynı fiyat olduğu için şuan Quest tarafındayım. Amazon.com ve Amazon.de sitelerini takip ediyorum. Quest 64GB her şey dahil yaklaşık 560EUR civarı şuanki kur ile 3700 lira civarı bir maliyetle geliyor. Rift S ise 300-400 TL daha uyguna geliyor. Bakalım takipteyiz.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.