Şimdi Ara

Türkiye Trafiğinin İçler Acısı Durumu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
6.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
114 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sen dev gibi Suv sever malum partili ablalara denk gelmemişsin

Gerçi gelsen şimdi hastaneden yazıyor olurdun.Ne kasaplar gördüm bunlar gibisini ömrü hayatımda görmedim.Taksiciler bile yol verme, sinyal gibi konularda yer yer bunlardan iyidir, o kadar iddialıyım

Diğer konularda ise sonuna kadar katılıyorum.Asfaltın kalitesinin k'si yok.Tem'de bile yerden 15-20cm yüksek yama var.

Hatta direk konum vereyim tam gs stadının çaprazından Ankara yönü en sağ 2 şerit, bilen bilir.Düşün hız sınırının 120 olduğu yerde bile yapılan yama yerle bir değil 15-20cm yukarıda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel gözlemlemiş ve özetlemişsiniz, biz bunu her gün yaşamak zorundayız birde. Maalesef eğitimin kalitesindeki düşüklük insan kalitesine de yansıyor canım ülkemde.

• Bence sorun polisin rütbeli koltuklu kişilere yol açıp 10dk'da istedikleri yere gitmelerini sağlaması, ve bu büyüklerimizin altında e class'tan aşağı araba olmaması.

Benim düldülü (ki kendisi 20 yıllık d sınıfı) verelim, kendileri sürsün, yolların durumunu, trafiği, trafikteki tipleri bir görsünler 1 hafta, çok değil sadece 1 hafta, bakalım nasıl tepki verecekler.

Değil ki B, C segment bir araba verelim altlarına, o çukurlar, kasisler, durup dururken titreten yollar neymiş kendileri söylesinler. yol yaptık demekle olmuyor, Allah razı olsun yolsuz yerlere yol yaptınız, ama bir bakın o yolu yaptırdığınız adamlar çaldı mı çırptı mı, çalmasa bile işini düzgün yaptı mı.

İstanbulda oturanlar bilir, herhangi ilçesinde düzgün yol yoktur. Üsküdar mı, Kadıköy mü, Nişantaşı mı, hiç farketmez. Hepsi rezalet. Devasa çökük mazgallar, düzgün yapılamamış yamalar, kamyon çöküntüsü sağ şeritler... Neler neler. Ciddi anlamda offroad'luk araba dizip şehirde gezmek lazım. Ön takım yaptırmaktan memleket rot rotil jant mezarlığı oldu.

• Şehiriçinde ikişer şeritli bölünmüş yollarda sağda gitmek çok sıkıntı. Bu sıkıntılar neler:

1- Önündeki arabanın hiçbir şey yokken zınk diye durması ve sen de durduğunda arkandaki takip mesafesini korumayan adamın vurma ihtimali
    2- Birinin çıkıntılı park etmesi ve solundan da gelen araba varsa sıkışmamak için aşırı yavaşlaman ve sol şeritten emin olduğunda ancak şeridini esneterek geçmen.
    3- Park halindeki aracın birden hayvan gibi önünü çıkarması ve öylece durup geçebileceğini sanması.
    4- Park halindeki arabalardan dolayı yolu göremeyen yayaların araçların arasından yola atlaması.

Mesela sehiriçinde takip mesafesini koruduğunda, hele ki işten dönüş saati ise millet ileriye doğru giderken sen neredeyse geriye doğru gidersin trafikte. Çünkü bıraktığın mesafeye kamyon bile esneterek girmeye çalışır. Yani kurallardan önemli olan şey aslında eğitim.

Hele ki bilmediğiniz bir şehirde iseniz. Kesinlikle yol hakkı benim burada falan filan demeyin. Hep yol hakkı karsidakinin gibiymiş gibi gidin. Çünkü şehirden şehire bazı yollara, kavşaklara özgü farklılıklar var. Sehirliler o yolda kendi belirledikleri kurala göre gidiyorlar. Mesela bizim buradan bir örnek vereyim. Bölünmüş ve taaa şehirler arası yoldan şehir içine kadar bağlantı sağlayan yolda bir yol var ki o yolla kesistiginde durmak zorundasın. Çünkü o yolun üstünlük hakkı olmadığı halde, yol senin olduğu halde o yolda insanlar hiç sağına soluna bakmadan vızır vızır geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF.Skinner -- 19 Ağustos 2020; 18:8:57 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ortadoğuya hoşgeldiniz. Bıçaklanmadan, sopalanmadan iyi sürüşler dileriz. Şansınız bol olsun.

• Türkiye'de yolların durumu da berbat maalesef. Gerek şehirler arası yollar gerekse şehir merkezleri özellikle Anadolu illerinde rezalet durumda. Sözde asfalt ama resmen sıkıştırılmış çakıl ve çukurlarla dolu. Arabayla her şehir dışına çıktığında içim acıyor. Resmen arabanın içine edip geliyoruz. Hani arabayı küçük şehirden alacaksın diyorlar ya yalan o. Büyükşehirden alacaksın abi. Mümkünse İstanbul-Ankara'dan. Anadolunun mahalleleri de ana caddeleri de köy yolu gibi.

• Kavşak içindekine yol vermeyi toplumun %70-80i bilmiyor maalesef, İstanbulda en azından ışıklandırma dolu ortalık
    Ama Anadolu şehirlerinde ışıksız döner kavşaklara girerseniz rezaleti görün 😄

• Valla ne yalan soyliyim su yazdiklarindan ogrendim bircok kurali. Bize dogru durust ogretilmedi bile bunlar. Ulkedeki egitim sisteminin ne kadar berbat oldugunu bir kez daha gorduk.

• ben şimdi dikkatizi başka birşeye çekmek istiyorum.. aktif olarak araba - motor kullanan biriyim . trafik hengame kavga v.s bunların en büyük 2 sebebi var

1- İNSAN

2- yolları yapanlar bu madde daha önemli, yollar o kadar kötü ki lakalar o kadar çok ki . logar kapakları öyle yapılmış ki insanlar arabaları çukura girmesin diye sürekli zikzak çiziyor ve sinirleniyorlar .. bu esnada yanına yönüne arkasına biir geldimi tümseğe, belediye ye logara kızan sinirini diğer sürücüye kusuyor.. ya kaza oluyor yakavga v.s

çözüm :

1- eğitim

2- yollar düzeltilmeli

• Türkiye gerçeği. cevapta hazır beğenmiyorsan git..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yayalarda sıkıntılı ! trafik ışığı olduğu yerde yayalara kırmızı yanmasına rağmen hala karşıdan karşıya geçenler var. üstelik yol hakkı olan araçlar bekliyor yeşil yanmasına rağmen.

• Daha dün ışıklardan geçerken adamın biri karşı yoldan önümüze kırıyordu iyi ki yol vermedik de ortada sazan gibi kaldı. Kırmızıyı bile dinlemiyorlar siz yaya geçidinden bahsediyorsunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yorumlara katılıyorum, trafiğin düzelmesi için ilkokuldan itibaren toplum bilinci, ahlak, bireye saygı,çevre bilinci gibi konular hakkında eğitim verilmeli, dersi olmalı, tabi nitelikli öğretmen de olmalı. Zaten trafik bir gün düzelirse, birçok konu düzelmiş olacak. Maalesef ülke yönetiminde bu eğitimi almamış insanlar olduğu için kısa zamanda düzelme umudu da yok.

Birkaç yıl önce Yunanistana arabayla gittik, 1 hafta dolaştım, dönüşte İpsaladan girer girmez kendini bir kaos içinde buluyorsun, fark o kadar net ki. Yol kötü, sürücüler saçma sapan..

• Miu M kullanıcısına yanıt

Aynen öyle hocam. Trafik bir toplumun medeniyet seviyesini doğrudan yansıtır. İnsanlar bir gün ''medeni'' olunca, trafik te otomatikman düzelecek diye düşünüyorum. Medeniyet te eğitimle...

• Böyle trafiğe böyle işe sıçarım...

• Araba kullanmaya başladığım ilk yıllarda ben acemiyim yanlış birşey yaptım da o yüzden insanlar sağımdan solumdan geçiyor sanıp üzülürdüm milleti engelliyorum diye ama sonra anladım ki olay benim acemiliğim değil insanların saygısızlığı. Işıkta beklerken kaynak yapanlar, sağ şeritte selektör yapanlar vs. vs. bence ülkenin genel özeti maalesef. Bir araba öne geçince sanıyor ki harika şöförüm. Harika şöför falan değilsiniz arkadaşlar sadece saygısızsınız.

• 15 dk mesafedeki hasteneye gittim geldim az önce. net söylüyorum 2 kaza tehlikesi atlattım. 2'sinde de ara yoldan ana yola önüme atladı gavatlar. çok sinirliyim

• İAmSterdam06 İ kullanıcısına yanıt

yalnız bu attığın videodaki motorcu da Trafiğin içler acısı olan durumunun bir unsuru.

trafik çilesinin %40'ı saygısızlık ve bencillik

Motorsiklet sürücülerininde de %99.99'u saygısız ve bencil

• keşke orta şeritte 80 ile gitse adam sol şeritte 80le araba sollamaya çıkıyor 1 dakika sürüyor sollaması birde sol şerit benim kimseye salmamcılar var onlara denk gelmediniz sanırsam sol şerite geçip asla yol vermez bu tipler

• Mevzu trafikle filan sınırlı değil, hani hoşgörülü misafirperver insanlar diye etiketlenen ülkemizin bununla alakası olmadığını, yaşadıkça çok net anlıyorsunuz. Arkadaş, biriyle takışmadan, kavga etmeden ve olay yaşamadan evinize dönüyor iseniz ya şanslısınız ya aşırı sakin :) takışma vs dediğim sinirlenmeniz vs dahil...

Bazen medeni, ahlaklı ve terbiyeli insanlarla karşılaşıyorum, boynuna sarılasım geliyor :) Karşımdaki insanla konuşarak sorunları çözünce uzaya ilk giden insanlar gibi ayrıcalıklı hissediyorum :) Son yıllarda uyguladığım strateji asla iletişime geçme, karşımdaki insan medeni seviyede değilse ve beni zorlamıyorsa asla dikkate almıyorum.

Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın felsefesi doğru değil, fakat bu ülkede hangi birini eğitip adam edeceksin ki ? Ya katil olursun ya mezara gidersin...

Burada tartışan konuşanlar belli oranda medeni insanlar, zaten sıkıntıyı biz böyle olarak çekiyoruz arkadaşlar. Laftan anlayan, tartışan insanlarınız fakat sokakta, trafikte karşına çıkan adamın ilk lafı küfür olunca her şey boşa gidiyor :)

O yüzden gergin arkadaşlar sakinleştiriciyle çıksın trafiğe :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.