Şimdi Ara

Türkiye Tarihinin En Kötü Ekonomisi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
10.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
301 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaşım 36 o dönemi de gayet iyi hatırlıyorum. Ekonomi şu an iyi değil ama en kötü durum olduğu kısmı gerçek değil. Ülkenin en büyük ekonomik krizi 2001 yılında yaşandı. Gecelik faiz %7500 e yükseldi, dolar bir gece de 670 liradan 1 milyon lirayı aştı. 22 tane banka battı ve hepsine TMSF el koydu. Bunun yanında bir çok küçük ve büyük işletme battı.
    Babam ve amcamlarda battı bu dönemde.

Sabancının bile vah vah diye ağladığı bir dönemdi.

https://www.youtube.com/watch?v=Anur2f1CW5g&feature=youtu.be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: husamsdu

18 yıldır kazanamayan parti liderini değiştiremeyenler devlet liderini hiç değiştiremezler. Ağlamaya devam...

Ha Kılıçdaroğlu gitse, CHP oy patlaması yaşar diyorsun yani... Biri sağ, diğeri sol görüşlü bir parti

Akp'nin rakibi, yine sağ görüşlü bir parti olabilir.

Chp'nin başına kimi getirirsen getir, Sabit Fikirli Halkın düşüncesini değiştiremezsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki ekim ayında kendi ihracat rekorunu kırmış bir ülkede sizin dediginiz gibi bir tablo nasıl oluşabiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet

• quote:

Orijinalden alıntı: Omega Speedmaster

Ha Kılıçdaroğlu gitse, CHP oy patlaması yaşar diyorsun yani... Biri sağ, diğeri sol görüşlü bir parti

Akp'nin rakibi, yine sağ görüşlü bir parti olabilir.

Chp'nin başına kimi getirirsen getir, Sabit Fikirli Halkın düşüncesini değiştiremezsin

Alıntıları Göster

Ya şunlara sol demeyin, tüyüm tersine dönüyor. Türkiye Tarihinin En Kötü Ekonomisi 

CHP'yi liboşlar bastı. Kendine ulusalcı diyen milliyetçi tayfayı ıskartaya çıkardı. Buna rağmen halkın sabit görüşlülüğü değişmiyor.

Bizim her zamanki gibi bir temsilimiz yok. CHP sol değil. Bu iddia ben ve benim gibilere küfür gibi. O kadar ağır konuşacağım. CHP merkez partidir. Bazen sola yaslanır, bazen sağa. Şu anda sağa yaslandığı bir dönemdeyiz.

Ben, kendimi bildim bileli CHP sol değildi. 1977 seçimlerinde soldu en son. Türkiye Tarihinin En Kötü Ekonomisi  ben 86 doğumluyum. Görmedim o günleri. 1980'de zaten kapadılar partiyi. Yillar sonra yeniden kurulan parti "ulusalcı" merkezli bir partiydi.

Benim gibiler boşta. HDP acayip bir mide bulantısı. Sol söylemler üst sosu. Aslen etnik milliyetçi. İğrenç bir konsept. Terörle bağını koparamadigi gerçeği de var. Halk için sol görüşü zehirliyor, halkı sağa yaslıyor. Sonra dönüyor kendi kitlesine, "bak, gördün mü, TC ve hakim kitlesi faşist. Ver bana oyu, senin çaren benim" diyor. Tam goygoycu namussuz. Çözümsüzlükten beslenen pis bir parti.

---

Türkiye'de makul miktar bir sol olsa HDP'nin esamesi okunmaz. Bu bağlamda da Türk halkının biraz daha uyanık olması ve sola biraz destek atması lazım. Yoksa uzun vadede bu HDP goygoyculuğu ve arkalarındaki emperyalist kuvvet kazanır. Bunun da Anadolu Kürtlerine zerre katkısı olmaz. Gene ezilen olurlar. Kazanan emperyalistler olur. Sol iktidarda falan gözüm yok. Temsil edilebilmek istiyorum. Liberalin, milliyetçinin, muhafazakarın tattığı o duyguyu tatmak istiyorum. Mecliste benim sesim olduğunu bildiğim bir Allah'ın kulu olsun istiyorum. Herkesin sahip olması gereken, çoğu insanın da iyi-kötü sahip olduğu o temel demokratik hakkı istiyorum. Ama yok arkadaş! Bize nasip değil herhalde.

---

Babam 68 yaşında öldüğünde içine sinerek bir kere oy vermişti hayatında. Bakalım, ben ömrümde bir kere içime sinerek oy verebilecek miyim? Hayırlısı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 2 Kasım 2020; 23:24:31 >

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt

Ad olarak sol... O da algıya yetiyor

• 2001 krizi diye diye bi korku hikayesi yaratıldı boka battıkça aman 2001 aman 2001. bin kere yazılmasına rağmen hala aynı hikayeler. 2001 krizi dönemsel bir finansal krizdi içinde bulunduğumuz durum ise kriz değil kanser. bir buhran. ülkenin gelmişi geleceği satılmış doğası mahvedilmiş hukuku tamamen bitirilmiş. medya yok demokrasinin adı sadece 15 temmuz afişlerinde kalmış. eğitim çöpe dönmüş. milyonlarca göçmen sorgusuz sualsiz içeri alınmış. ülkenin pasaportu bilbordlarda reklamla satılıyor. bir damada hazine bir damada savunma verilmiş. cengiz limak kolin denen bir anda ortaya çıkan üçlü bir mütahit grubu dünya rekoru kıracak kadar ihale almış. hala yok gecelik faiz şu olmuştu bilmem ne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkee -- 2 Kasım 2020; 22:59:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omega Speedmaster

Adamlar Ekonomimiz çok iyi durumda diyor, sen kalkmışsın "önlem" diyorsun.

Bu Hükümetle gittiği yere kadar gider. Önlem mönlem almazlar

birgün ekonomimiz şahlanıyor, ertesi gün ekonomide kurtuluş savaşı veriyoruz ...

• Güncel gündemden gidelim bunlar baştayken veya yarattıkları ekonomik çöküntü etkileri geçmeden oluşacak İstanbul depremi ülkeyi önce büyük ekonomik kaos sonrada iç savaşa götürür. İstanbul ve marmara bölgesi bir şekilde tüm Türkiye'ye yeter ama Türkiye şu durumda İstanbul'a yetemez

• Buradaki arkadaşların çoğu 90'ları görmedikleri için habire sallıyor. Ben 250.000 liralık banknotların beş altı yılda demir para dönüştüğünü gördüm. O yüzden tarihin en kötü ekonomisi olmadığını biliyorum. IMF den borç alınıp memur maaşları ödeniyordu. devletin hiç bir kurumu şimdiki gibi iyi hizmet vermiyordu. şartlar daha ağırdı imkansızlıklar daha fazlaydı. Şimdi kötünün iyisi bence. Yine kötü yine bi ekonomik çaresizlik yetersizlik var ama o zaman daha kötüydü. Evet dolar 8 lirayı geçti, savunacak değilim, iyice batırmaya başladılar ama yinede en kötüsü değil. En azından savunma sanayide yapılanlar ortada. Eskiden tamamen dışa bağımlıydık. Çoğu arkadaş habire sallayacak şimdi bana biliyorum ama gördüğüm bu.

• Türkiye Tarihinin En Kötü Ekonomisi
  • ahmetkep kullanıcısına yanıt

90 larşa kıyas etme şu an umut yok onlar dönemlikti gelecegimiz bile satıldı

• Adamlara verilen gorev bitmek uzere artik iplemiyorlar milleti

• Günlük 10 euro iyi harbiden, nufusun yarisi işsiz çünkü.

Daha geçen bizim şirketten 50 kişiyi çıkardılar, başka bir büyük bankadan da 700kişi çıkarılmış

Hayır işten çıkarma yasağını uzattılar ama şirketler arada çıkarabilsin diye ara zamanda yarattılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dehşetengiz -- 3 Kasım 2020; 1:0:2 >
  • 90'lar daha kötüydü diyen aktoller, 90'larda sadece türk telekomu satarak dış borç kapatılabiliyordu. Şimdi satılacak ne bıraktınız? Ülke çökmüş durumda.

• 44 yasındayım. Valla en kötüsü buysa biz geçmişte ne yaşadık?

• malesef.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

umut kemal abimi..Türkiye Tarihinin En Kötü Ekonomisi 

• cruise1905 C kullanıcısına yanıt

böyle bişey yok. kafandan uydurma. türk telekom özelleştirilerek %1 i belki kapanırdı dış borcun. konu başlığı türkiye tarihinin en kötü ekonomisi olunca tabi 90 larla kıyaslarım. ben aktrol falan değilim. sizin gibi kör de değilim. objektifim, haklıya haklı haksıza haksız derim. Ben şu an ki ekonomi yönetimini beğenmiyorum. Yukarıda da yazdım. Batırdılar. Bundan sonra da düzeltemezler.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.