Şimdi Ara

SURİYE İÇ SAVAŞI ----- TÜRKİYE VE BÖLGESEL GELİŞMELER [ Ana Konu ] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.529
Cevap
35
Favori
531.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • عاجل | مراسل #الجزيرة: قوات النظام السوري تقصف مخيما للنازحين قرب الحدود السورية التركية وإصابة سيدة بجروح

Urgent Reporter #الجزيرة : The Syrian regime forces bombed a camp for the displaced, near the Syrian-Turkish border, and wounded a woman

Türkiye-Suriye sınırının yakınındaki Kuzey İdlib kırsalında Esed Rejiminin topçu bombardımanı sonucu sivil bir kadın yaralandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 20 Şubat 2020; 0:47:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Muhalefet

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Senin esadı çöpe attıktan sonra, 5 milyon Türkiye Cumhuriyeti nin ekmeğini yemiş olan suriyelileri Suriye ye yerleştirdikten sonra yeni Suriye devleti Türkiye Cumhuriyeti ne düşman bir ülke olmaktan çıkmış olacak. Unutmadık yıllardır esad sülalesinin Türkiye düşmanlığını. Aynı senin gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urfes -- 20 Şubat 2020; 0:50:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 21 Şubat 2020; 21:7:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: urfes

Senin esadı çöpe attıktan sonra, 5 milyon Türkiye Cumhuriyeti nin ekmeğini yemiş olan suriyelileri Suriye ye yerleştirdikten sonra yeni Suriye devleti Türkiye Cumhuriyeti ne düşman bir ülke olmaktan çıkmış olacak. Unutmadık yıllardır esad sülalesinin Türkiye düşmanlığını. Aynı senin gibi...

Alıntıları Göster
    20 yıldır hangi dediğiniz doğru çıktı da bu çıkacak bakalım gene sizin bu hatalarınız başımıza ne çoraplar örecek Allah bir deseniz oturup acaba bunlar hangi Allah'a inanıyor acaba terliğe mi inanıyor hangi Allah diye düşünürüm dediğiniz hiçbir şey doğru çıkmıyor çünkü halkın büyük kısmı da size inanmıyor artık

• quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

.
    twitter linkinin yalin halinide koyarsan. bazi durumlarda ekleme icerikler gorunmuyor.
  • Şu anda Ankara kaynıyor . Bana tam bir hafta ceza verdiler . Yazamadım burada .
    Erdoğan yapıyor ya açıklama üstüne açıklama . Aslında harekata en çok karşı çıkan kendisi . Dün öyle bir aşamaya gelinmiş ki neredeyse darbe olacakmış . Kara kuvvetleri çok huzursuz ve Özel kuvvetler teyakkuzdaymış . Koridorlarda "emir bekliyoruz ama emir verecek ADAM yok" diye bağrışmalar mı dersin , " Kan yerde duruyor . Böyle başkomutanın Allah be..sını versin " çığlıkları mı dersin ....
    Bakın 8 askerimiz gitti 2 hafta önce ardından 76 tane rejimden öldürdük diye açıklama yaptı . SAHADA BÖYLE BİŞEY OLMADI !!!
    Ondan sonra 5 vatan evladı daha gitti "101 tane rejim unsuru öldürdük " dendi . RESMİ AĞIZDAN HOKKALI YALAN !!!
    Aynı furya devam etti yok 55 öldürdük yok 51 öldürdük diye ...
    Rus bir köye bomba atıyor ölüm bile olmasa anında malum sitede haberi çıkıyor . Arabın teki tüten dumanın resmini çekiyor uzaktan hemen giriliyor sisteme .
    Esat bir tabur asker kaybedecek te bütün bağımsız ve bağımlı kaynaklar onu gizleyecek öyle mi !? O site herkesin haberlerini paylaşıyor .
    Velhasıl kelam 13 askerimizin kanı hala yerde gibi duruyor .
    Zaten bütün bunlar çok iyi bilindiği için Meral akşener gizli oturum talebi verdiydi geçen hafta . Meclisi bilgilendirin diye .
    Erdoğan Rusya'dan felaket korkuyor ama askeriyenin umrunda değil anlaşılan .
    Gelişmeler ve demeçler öyle gösteriyor ki askeriye Erdoğan'a en sonunda planını zorla kabul ettirmiş yoksa koltuk gidecek .
    Eğer bu harekat olur da rejim demiyorum bakın , Rus karşılık verirse bilinizki savaşa girdik demektir 😲
    4-5 gündür bilerek gündem değiştiriliyor yok fetö yok gezi parkı bilmemne .... ASIL GÜNDEM İDLİP !!!
    Elimizde çok sağlam kozlar var ama . Şu anda Ruslar hali hazırdaki idlib kırsalında yığılmış türk kolordusuna karşı yeterince zırhlı araç ve muharip asker sayısına sahip değiller . (Bana uçaklardan ve füze sistemlerinden bahsetmeyin . f16larımız hepsini yer) Biz saldırıya geçersek zamanında ihtiyat gelmiyecek Rusya'dan çünkü savaş çıkarsa boğazları kapatma hakkına sahibiz . Gemi yoluyla nakliye kesilecek . Hava yoluyla zaten türkiye üzerinden geçemiyecek hava sahasını kapattığımız için . Iran ve ırak üzerinden de geçemiyecek . Çünkü ABD ıraq hava sahasını kapatacak anlaşılan . Bunu bizim askeriye garantiye almış olması lazım yoksa harekete geçmezler bildiğim kadarıylan . Diğer ikmal yolu olan Bulgaristan ve Yunanistan üzerinden dolaşıp Akdeniz'den suriyeye uçma olayını da galiba eu mülteci kartıyla tehdit edildi ve onlar da hava sahasını kapatacak . Sadece bir tek ikmal yolu kalıyor . Oda soğuk denizden atlantiğe ve ordandan Cebelitarık boğazından Akdeniz'e deniz yolu ile ikmal . Yani biz işimizi bitirdiğimizde Ruslar ikmali yapamıyacaklar zamanında .
    Direkt Türkiye anakarasına saldıramaz NATO 5. Madde devreye girer çünkü .
    Kağıt üzerinde kartlar bizi gösteriyor bilemem
    Rusun elindeki tek koz doğalgaz ! Bildiğim kadarıyla Türkiye 5-6 yıllık gaz depoladı Anadolu'da çeşitli yerlere .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sıçuruk Kedi -- 20 Şubat 2020; 1:36:26 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 21 Şubat 2020; 21:7:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sıçuruk Kedi

Şu anda Ankara kaynıyor . Bana tam bir hafta ceza verdiler . Yazamadım burada .
    Erdoğan yapıyor ya açıklama üstüne açıklama . Aslında harekata en çok karşı çıkan kendisi . Dün öyle bir aşamaya gelinmiş ki neredeyse darbe olacakmış . Kara kuvvetleri çok huzursuz ve Özel kuvvetler teyakkuzdaymış . Koridorlarda "emir bekliyoruz ama emir verecek ADAM yok" diye bağrışmalar mı dersin , " Kan yerde duruyor . Böyle başkomutanın Allah be..sını versin " çığlıkları mı dersin ....
    Bakın 8 askerimiz gitti 2 hafta önce ardından 76 tane rejimden öldürdük diye açıklama yaptı . SAHADA BÖYLE BİŞEY OLMADI !!!
    Ondan sonra 5 vatan evladı daha gitti "101 tane rejim unsuru öldürdük " dendi . RESMİ AĞIZDAN HOKKALI YALAN !!!
    Rus bir köye bomba atıyor ölüm bile olmasa anında malum sitede haberi çıkıyor . Arabın teki tüten dumanın resmini çekiyor uzaktan hemen giriliyor sisteme .
    Esat bir tabur asker kaybedecek te bütün bağımsız ve bağımlı kaynaklar onu gizleyecek öyle mi !? O site herkesin haberlerini paylaşıyor .
    Zaten bütün bunlar çok iyi bilindiği için Meral akşener gizli oturum talebi verdiydi geçen hafta . Meclisi bilgilendirin diye .
    Gelişmeler ve demeçler öyle gösteriyor ki askeriye Erdoğan'a en sonunda planını zorla kabul ettirmiş yoksa koltuk gidecek .
    Eğer bu harekat olur da rejim demiyorum bakın , Rus karşılık verirse bilinizki savaşa girdik demektir 😲
    4-5 gündür bilerek gündem değiştiriliyor yok fetö yok gezi parkı bilmemne .... ASIL GÜNDEM İDLİP !!!
    Elimizde çok sağlam kozlar var ama . Şu anda Ruslar hali hazırdaki idlib kırsalında yığılmış türk kolordusuna karşı yeterince zırhlı araç ve muharip asker sayısına sahip değiller . (Bana uçaklardan ve füze sistemlerinden bahsetmeyin . f16larımız hepsini yer) Biz saldırıya geçersek zamanında ihtiyat gelmiyecek Rusya'dan çünkü savaş çıkarsa boğazları kapatma hakkına sahibiz . Gemi yoluyla nakliye kesilecek . Hava yoluyla zaten türkiye üzerinden geçemiyecek hava sahasını kapattığımız için . Iran ve ırak üzerinden de geçemiyecek . Çünkü ABD ıraq hava sahasını kapatacak anlaşılan . Bunu bizim askeriye garantiye almış olması lazım yoksa harekete geçmezler bildiğim kadarıylan . Diğer ikmal yolu olan Bulgaristan ve Yunanistan üzerinden dolaşıp Akdeniz'den suriyeye uçma olayını da galiba eu mülteci kartıyla tehdit edildi ve onlar da hava sahasını kapatacak . Sadece bir tek ikmal yolu kalıyor . Oda soğuk denizden atlantiğe ve ordandan Cebelitarık boğazından Akdeniz'e deniz yolu ile ikmal . Yani biz işimizi bitirdiğimizde Ruslar ikmali yapamıyacaklar zamanında .
    Rusun elindeki tek koz doğalgaz ! Bildiğim kadarıyla Türkiye 5-6 yıllık gaz depoladı Anadolu'da çeşitli yerlere .
    Vay be Atatürkçü vatanın evladı Ordu'da Kalmış mı ben irtica batagin'a çoktan saplandığını düşünüyordum demek hala iktidara karşı çıkıp doğruları söyleyebilen askerler kalmış burada fetö'cü şerefsizlerden bahsetmiyorum gerçek vatan evlatlarından ak neferler gidip şikayet etmesin yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay Muhalefet -- 20 Şubat 2020; 1:57:24 >

• Allahım senaryolara bak

• Bay Muhalefet kullanıcısına yanıt
    Kardeş fetöcülerin %90ı atıldı . Kalanlar kim peki ? 🙂
    AKP'nin !!!milli!!! savunma üniversitesi mezun verdi de biz mi duymadık 🙂
    Korkmayın daha hala yeterince Kemal'in askeri var .

• en azından 2016 dan sonra doğru adımlar atılmaya başlandı bugün bu adımları bu yerleri kaybedersek yarın sınırımızda rusya ve abd tarafından tanınmış resmi ypg ülkesi olur. Artık bıçak kemiğe dayandı ve bu işi kökünden halletmemiz lazım. Dualarım askerlerimizle.
  • Beyler korkmayın ya, eğer hükümet samimiyse ve iyi niyetliyse zaten Allah bizim yanımızda olur, içiniz rahat olsun.Hatirlayin uhud hendek nice azlar çoklara galip geldi..

Yok samimi değilse eğer zaten 18 yıl önce ayvayı yemiş oluyoruz, hepimize geçmiş olsun. Allah her zaman yardımcımız olsun..

Ama olan her gelişme tamamen Libya mutabakati ile alakalı. Bize sadece isim olarak geçiyor ama dünya çalkalanıyor..Isıran köpek dişini göstermez,böyle bir mutabakat imzalandı ama ne abd ne Rusya ne AB çok konuşmadı bunları,dile gelmedi, gündem olmadı, ısırma planları hep...Bir konu zaten konuşuluyorsa sorun yok ama konusulmazsa eyvah eyvah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dakika92 -- 20 Şubat 2020; 3:22:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben 2030 diyorum ama bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Ben 2030 diyorum ama bakalım
    evet benimde tahminlerim o yönde dünya geneli bir savaş için bi 10 yıl lazım iklimsel değişiklikler yaşanması lazım bazı olayların yaşanması lazım
  • Esad bize bir 2-3 milyoncuk daha suri kitlemeye çalıştığı için olmasın

• Bakalım zaman gösterecek ama her türkü hazırlıklı olmalıyız artık.

• Bu Esad'ı da çok bi bok bellediler ya yok masaya oturalım falan. Ya adamın bakanı Hatay'ı geri alacağız falan diyor. Bu iti güçsüzken ezmeli, güçlenmesine fırsat vermemeli. Bunun için savaşa da gerek olmayabilir de. Adam bir de bize Surileri kitlemeye çalışıyor, bunu nasıl görmezsiniz? Ve de zalim bir adam, halkına bomba atıyor. Sadece bunun için bile, bu adamın tarafında olmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sıçuruk Kedi

Şu anda Ankara kaynıyor . Bana tam bir hafta ceza verdiler . Yazamadım burada .
    Biraz matematiksel olarak düşününce diyorum ki, Rusya esip gürlüyor ama Esat iti için bizle savaşmayı göze alamaz, gücünden çok güç kaybeder. Bu ABD'nin işine gelir. Bizimle mecbur anlaşacaklar büyük ihtimalle. Bu kadar aşık atacaklarına Ruslar önce karılarını bizden kurtarsınlar Tecrübesiz saçma sapan adamlar, adamların Suriyede generalleri falan ölüyor Kimden mi bahsediyorum? Ruslardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 20 Şubat 2020; 4:53:33 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 21 Şubat 2020; 21:7:32 >
  • baris pinari harekatindada gorduk bu csb leri birakin kendi senaryolarinizi bilgi kirliligi yapmayin adam akilli bilgi paylasin

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.