Şimdi Ara

Türkiye süper güç olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Olur diyorlar ama nasıl olacağı hakkında bazılarıın fikri yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 6 Ekim 2018; 15:1:58 >

• süpürgeç olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

süpürgeç olur
    Bence bu gidişle süper köle olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süpürgeç diye okudum

• Ned_Starkk kullanıcısına yanıt
    Kelimeyi niye birleşik yazdıysam artık ben de anlamadım, düzelttim.
  • 2023 için deniliyorsa 2023 HEDEFLERİNİN TUTMASI İMKANSIZ.

Rakiplerimiz yerinde sayıyor zannediyor galiba hükümet ki şuan hiç gelişmeseler bile 2023'de ilk 10 ekonomiye girme ihtimalimiz 0 buna rakiplerimizin 2023'e kadar bizden daha iyi büyüyeceği gerçeğini eklerseniz matematiksel çıkmaza ulaşıyorsunuz.

Şuan olduğumuz noktadan daha geriye gidebiliriz devletimizin kurumları liyakat olarak yok edilmiş durumdayken değil süpergüçlere Suriye'ye bile rakip olabileceğimizi düşünmüyorum. (Gelişme istikrarı açısından.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Of Earth -- 6 Ekim 2018; 15:53:17 >
  • Bu kafayla imkansız, kendimiz çalıyoruz kendimiz oynuyoruz adam akıllı iş yapan bir şey üreten yok.

• diplerde gezen muhalefet varken bişi olmaz.

muhalefetinde güçlü aklı başında olması lazım.

dibin dibinde bir muhalefet le olmaz
  • Bu tembellikle bizden bir şey olmaz, kendimden biliyorum.

• Süper güç için şartlar vatandaşların refah içinde yaşaması için güçlü ekonomi sahip olunan yer altı ve yer üstü kaynaklar bilim ve ilimde ileri ve atıl olma dünyaya yön verebilme ve söz sahibi olma.Bilimsel ve ekonomik gelişmelerde ön ayak olma üretici güç olma aranan olma.Ülkene yetebilme ve büyük oranda ihracatçı bir ülke olman sanayi teknoloji adına büyük markalara sahip olma kamudan çok özel sektörü destekleme disipline edebilme ve bu markaları global piyasaya dağıtabilmek aynı zamanda bu markalara devamlı artan bir talep gelmesini sağlama destekleme teşvikçi olma bu markaların global piyasada ülke olarak temsilci olman ve firmaların arkasında durman gibi şeyler ve dahada artırılabilir.Savunma gibi teknolojik ve niyelik unsurlarını kendi üretebilme ve en iyiye sahip olma imkanı bulabilmen ayrıca bu konuda dışa bağımlı olmama.Vatandaşlarının yenilikçe disipliner ve çalışma ruhunda vatanını seven ve herşeyde milli birlik aynı zamanda kendi özkaynaklarını desteklemesi lazım kendi ürünlerini kendi milli icatlarını ve ürünlerini işten kaytarmaması lazım.Ayrıca devletin ve işverenlerin bu vatandaşları kandırmaması dürüst olması lazım tabi bunlar ayrı konu.Biz çalışkan bir toplum değiliz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 6 Ekim 2018; 17:4:23 >

• İmkansız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Asla olamaz. Süper güç olacaksa amerika olmalı hem hakediyor hemde işini iyi yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav aynen bu muhalefet elindeki hiçbir yetkiyi kullanıp bizi süper güç yapmıyor.

• Ne süper gücü la

avrupalı ülkeler gibi refah devleti olmamız bile imkansız

aslında bence bu kafayla bu ateş çemberinde ayakta kalabilmemiz bile Atatürk ün attığı cumhuriyet temellerinin son direnimi sayesinde

yoksa çoktaaaan ırak suriye olmuştuk ki bu gidişle de olacağız
  • Zaten süper güç 💪

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekmek bulalım yeter, süper güç eksik kalsın.

• Süper güç olmamız süper güç.
  • Olamaz, olamaz, olamaz, olamaz,

• Bizim Allahımız var

Onların yok

Bu kadar basit

Hem dünya 2 den büyüktür.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.