Şimdi Ara

Türkiye, Somali'ye aylık 2,5 milyon dolardan toplam 30 milyon dolar hibe sağlayacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
3.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
71 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu 30 milyon doları vermek için nasıl bir mecburiyet var ?
    Hangi antlaşma bizim ülkeyi 30 milyon dolar hibe etmeye mecbur kıldı ki?

Edit: Anlatım bozukluğu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CheckVizoR -- 5 Ağustos 2021; 10:13:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lazer__ kullanıcısına yanıt
    Verdiler yetkiyi şimdi görüyorlar etkiyi

Pandemi de kendi halkına yardım edemeyen hükümet bir sebebten dolayı Afrika ülkesine oluk oluk para aktarıcak hemde vatandaştan topladığı vergi ile

Bohcacı da hâlâ yanında duruyor artık milliyetçiliği geçtik koskoca ülke bitti sesi bile çıkmıyor

İnternet çağındayız bilgi kaybolmuyor geçmişe doğru hepsi tek tek incelenir umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokbaska -- 5 Ağustos 2021; 12:31:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan bizlere harcadığın beş kuruş yok, gırtlağımıza kadar borca batmışız başka ülkeye nasıl veriyorsun..

Eve lazım olan para camiiye haramdır..

• Evi barkı,tarlası bahçesi,hayvaları yanıp kül olanları krediyle borç batağına mahkum et
    Somaliye Tunusa Libyaya milyon dolarlar hibe
    El insaf,vicdan merhamet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4020D9D24 -- 5 Ağustos 2021; 12:36:13 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • buradan bir taytlı geçti kullanıcısına yanıt

bize bir yararı yok zaten. anladığım umudu kesmişler bu ülkeden ama bu ülkede de kalamayacaklar. o yüzden kaçmanın yolunu yapıyorlar...

• Bu paralar nereden geliyor? Bu paralar kimin parası? Bu paraları kime sorup da gönderiyorlar?

Yangında evi yanana kredi veriyorlar ama yurtdışına hibeler gidiyor.

Millet uyuyor!

• somali'de asgeri üs açtık. Bu tür yardımların yapılması normal.

Tabi somaliye neden gittik? Petrol aramalarından nemalanmak için. Arapların gözü korkmuş amerikadan silah alarak gövde gösterileri falan yapıyorlar bu sebepten. Hem arkadan ön önden dürteriz adam olun  

yıl olmuş 2021 millet teknoloji katma değerleri ile milyarlarca doları oturarak kazanırken, ülkemizde köklü üniversitelerimiz mahfediliyor, halen böyle şeylere yönelmek zorunda kalmamız çok üzücü.

Büyüklerimizin vardır bir bildiği demek istiyorum sadece... Ama sonu hep hüzün, hem drammm

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DF22259B6

bunlar bizimle dalga mı geçiyor ne oluyor? işleri bitti, paraları mı kaçırıyorlar. ne oluyor? kendi parasını gönderiyor sanki. milletin parasını bir tek imza ile çarçur ediyor. bu adama bu yetkiyi nasıl verdiniz? 30 milyon dolar'dan bahsediliyor. 30 milyon dolar!!! yettiniz.. çıldırttınız artık. defffolun gidin beeee!! buna bir tepki vermek lazım. bir şey olsun artık. adam gider ayak ülkeyi ateşe attı.

ama varya tayyibistler çok heveslenmeyin. bu vatan tekrar kurulur. ama siz ömür boyu vatansızlar olarak anılacaksınız!!!

30 milyon dolar TR için çöp parası neyi abartiyorsun? Somali'deki petrol rezervlerinden haberin yok galiba

• Arkadaş benim öğrencime burs yerine kredi çıkıyor. Kredi borcu silinmiyor , vatandaşın orman yangınları yüzünden evi yanıyor ücretsiz ev yapılmıyor , yangın söndürme uçakları bozuk deniyor onarılmıyor daha say say bitmez bide gidip 30 milyon dolar hibe yapılıyor. Kime soruluyor kimden izin alınıyor benim vatandaşım evini nasıl geçindirecek iş nasıl bulacak derdinde biz kendimiz için kullanacağımız bütçemizi gidip hibe yapıyoruz. Söyleyecek söz kelime bulamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f0ze -- 5 Ağustos 2021; 14:42:14 >
  • kızgınjapon K kullanıcısına yanıt

aha geldiler...çöp parasına bak. 30 milyon dolar bugünkü kur ile 255.771.450,00 tl ediyor. somalideki petrol rezervi varmış mışmış. hade kardeşim hade. karnımız tok yalanlarınıza. ülkenin ege ve akdenizi anmış, yangın uçağın yook ama çöp parasıymış ya! her sıkıştığınız da halka iban vermeyi biliyorsunuz. bu ülkenin size bakacak gücü kalmadı. vergilerimizle babanızın parası gibi kullanma hakkınızı elinizden alacağız. az kaldı!!!

• Gidin o zaman somaliye yerleşin.
    Yok yeraltı zenginlikleri çok muş
    Coğrafi olarak stratejşk öneme sahipmiş

Dediğin gibi. gidin yerleşin. Somali vatandaşlığı alın.
    Ohh missss

SomaLi 2063 de süper güç olucak. Hadi yallah dünya vatandaşları. Gideeken burdaki somaliliride götürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 5 Ağustos 2021; 14:54:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DF22259B6

aha geldiler...çöp parasına bak. 30 milyon dolar bugünkü kur ile 255.771.450,00 tl ediyor. somalideki petrol rezervi varmış mışmış. hade kardeşim hade. karnımız tok yalanlarınıza. ülkenin ege ve akdenizi anmış, yangın uçağın yook ama çöp parasıymış ya! her sıkıştığınız da halka iban vermeyi biliyorsunuz. bu ülkenin size bakacak gücü kalmadı. vergilerimizle babanızın parası gibi kullanma hakkınızı elinizden alacağız. az kaldı!!!

Tırrek ne aha geldiler? Etiyopya ve Kenya boşuna mı Somali'ye çöküyor? ABD birlikleri boşuna mı bu bölgede varlık gösteriyor? Dünyanın rezervi var bölgede cahilin haberi yok koyun gibi yorum yazıyor anca.

voice of america
    Somalia Readies for Oil Exploration, Still Working on Petroleum Law
    https://www.voanews.com/africa/somalia-readies-oil-exploration-still-working-petroleum-law

kesss. canımız burnumuzdan çıkmış. senin somaline şimdi....

• quote:

Orijinalden alıntı: buradan bir taytlı geçti

Gidin o zaman somaliye yerleşin.
    Yok yeraltı zenginlikleri çok muş
    Coğrafi olarak stratejşk öneme sahipmiş

Dediğin gibi. gidin yerleşin. Somali vatandaşlığı alın.
    Ohh missss

SomaLi 2063 de süper güç olucak. Hadi yallah dünya vatandaşları. Gideeken burdaki somaliliride götürün.

Taytlı her zamanki gibi düşünme görevi gören organın biraz yavaş çalışıyor. Biz yerlesmeyecegiz Somali'ye. Somali'de petrol arayacağız demek istiyor insanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kızgınjapon

Taytlı her zamanki gibi düşünme görevi gören organın biraz yavaş çalışıyor. Biz yerlesmeyecegiz Somali'ye. Somali'de petrol arayacağız demek istiyor insanlar.

Alıntıları Göster

Sana bana o petrolün bir faydası olmaz.

Yoksa olacağınmı sanıyorsun.

Senin durumun cidden vahim.

Neyse ülkeye soktuğunuz somaliler ıvır zıvırlar herşeylerinize sahip çıksınlarda.

Tam dımdızlak kalın.

Çöp parasıysa kendi vatandaşına biraz yardım etsinler de görelim zaten para vatandaşın parası ne konuşuyorsun
    20 sene geçmiş bekle bekle iyi bişiy yapacakta ülke ayağa kalkacak vs vs Bu kadar olay oldu senin gibiler nasıl savunabilir anlayamıyorum..

Galiba ciddi sorunların var geçmiş olsun umarım doktorlar bir çaresini bulur
    Blok!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kızgınjapon

Tırrek ne aha geldiler? Etiyopya ve Kenya boşuna mı Somali'ye çöküyor? ABD birlikleri boşuna mı bu bölgede varlık gösteriyor? Dünyanın rezervi var bölgede cahilin haberi yok koyun gibi yorum yazıyor anca.

voice of america
    Somalia Readies for Oil Exploration, Still Working on Petroleum Law
    https://www.voanews.com/africa/somalia-readies-oil-exploration-still-working-petroleum-law

Alıntıları Göster

İşin içinde abd varsa biz ancak onların ayakçılığını yaparız bize ordan bir çöp vermezler. Boşa hayal dünyasında yaşama kardeşim benim şimdiye kadar dış politikada ne aldık bir düşün öyle yorum yap.

Hala daha bu petrol işinden ülke mi kazançlı çıkacak sanıyorsunuz? Burada Taytlı burada sonuna kadar haklı. Somali'den gelecek o parayı Türkiye'ye mi yedirirler? Hadi yedik diyelim. Kim yeyicek? Cengiz-Limak-Kolin. Sana bana ne kaldı? Bize ne faydası olur sanıyorsunuz? Hiçbir faydası yok.

Üstelik böyle bir ekonomik bunalım ve afet döneminde ,dövizin uçtuğu bişr dönemde bu paraların ortalığa saçılması ihanettir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hopdediks-Dediğimdediks -- 5 Ağustos 2021; 15:17:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alex59

İşin içinde abd varsa biz ancak onların ayakçılığını yaparız bize ordan bir çöp vermezler. Boşa hayal dünyasında yaşama kardeşim benim şimdiye kadar dış politikada ne aldık bir düşün öyle yorum yap.

Alıntıları Göster

Türkiye=AKP değil. Ülkemizin Somali'de söz hakkına sahip olması AKP den önemli benim için. Stratejik olarak mantıklı görüyorum. 30 milyon dolarla vatandaşa nasıl yardım edilecek onuda çözemedim. Apartman inşaa edersiniz anca bu parayla

• önce kendi insanına yardım etsin.

milletin evi,bahçesi,tarlası,hayvanları yandı.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.