Şimdi Ara

Türkiye SAAB'a talip...!!!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
1
Favori
10.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • inşallah doğrudur, bence de hiç zaman geçirmeden kaliteli bir markamız olması gerekiyor artık, her sene milyonlarca liramız boş yere giriyor fransızının, almanın cebine...
  • bişey olmaz o işten geçiniz adamlar bitmiş bir pil gm yıllarca sarj etmeye calıstı olmadı bir tane fabrikası olan bir araba markasının neyini alıp kullanıcaksın hadi aldın diyelim ee borcları neyle odiceksin oderken para kazandırcakmı tabiki hayır zararı gormezden gelip 10 sene tahamul edebilirmisin ole bir ülke olmadıgımız apacık ortada buna ekonomimiz izin vermez zarar eden bir şirkete hersene ettiği zararın ustune birde yatırım yapacaksın sonuc milyon avroluk sacma sapan bir kumar ve hiç bir kazanamadan ellinde patlaması olası bir bomba bu ülke bu araba olayına bukadar takıldı ise arkadas biz bir araba uretmek için sartlar neler bence onun etüdüne baslayalım vakit kaybetmeden zamanında 20 tane adamla araba yapılmıs simdi okadar kolay olmaz belki ama sonucta zaten borcun içinde olan bir markayı dünyada esamesi tükenmiş olan bir firmayı almanın da suan bu ülkeye bir faydası olmaz
  • Eğer gerçekleşirse bu bir sonraki aracım olarak saab almazsam şerefsizim
  • Başka konuda yazdığım cevabı ekliyorum

Volvo için zamanında çok hayıflanmıştım. Belki 1.5 milyar dolar zorlardı ama Saab'a çok daha düşük bir meblağ ödenecek...

quote:

Orijinalden alıntı: autograph

Türkiye'nin markası olma konusunda konuyu açan arkadaşla hemfikirim. 20 yıl önceki Hyundai-Kia araçlarını hatırlayın, yavaş yavaş geldiler ve General Motors ve Ford'u geçtiler (Dünyada satış rakamları açısından) Toyota ve VW ile yarışır araçlar yapıyorlar.
    Zamanla Nissan-İnfinity, Toyota-Lexus gibi premium marka da yaratacaktır.

10 yıl önce İmza'yı üretseydik biz de çok yol almış olacaktık. O adamın güvenilirliği falan tabii ki tartışılır ancak yerli girişimcimize ait bir firma oluşturmalı ve desteklemeliyiz.

Saab'a gelecek olursak; olaya sadece know-how olayı olarak görmeyin, iyi bir marka değeri satın alıyorsunuz. Güvenlik konusunda uzman bir birikim mevcut. Bakın Volvo'yu çinliler aldı, bizim Volvo'ya güvenimiz eksildi mi? Ya da Range-Rover ve JaguarHintliler aldı, hala en kaymak tabaka araçları üretiyorlar. Marka standartlarına uygun üretim devam ediyor.

Şuan elinde mükemmel (sınıfının en geniş ve güvenli araçlarından biri olan) bir 5 Serisi var. Güncel bir 3 serisi ve yeni bir 1 serisi ile çok satmaz mı? Zaten sedan cennetinde yaşıyoruz.

Bir de ne üretirlerse üretsin İtalyan hükümeti ve İtalyan halkından büyük destek alan Fiat, Fransız Hükümeti ve halkından destek alan Peugeot-Citroen ve Renault, Almanların göz bebeği VW, Audi, Mercedes ve BMW var. Opel GM malı olduktan sonra Almanya'da desteğini yitirdi (Tartışma konusu değil- burdan gitmeyelim-Opel çalışanları bile bu konuda dertli).

Yerli üretim olsun 5 Serisi alacağımın da sözünü buradan veriyorum :)

Bence de ne yapıp, yapıp almalı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kalavun

Çok heyecanlandım. Eğer bu araç mevcut kalitesi ile TR ye gelirse, sahibi olan kimseler ya da devlet bize karşı samimi ve dürüst olursa, ne yaparlarsa yapsınlar söz veriyorum ürettikleri aracı alırım. yeter ki 2. kuş gribi vurmasın ülkeyi.

kesinlikle katılıyorum. bende alırım şerefsizim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s p a r c o -- 20 Aralık 2011; 20:53:35 >
  • zaten yerli otomobil çıkarsa eğer. üreten firma köşeyi dönecek. yerli otomobil aşkıyla yanıp tutuşan binlece kişi var.
  • İşte ülkemizin yeni kartalı..

Umarım alınır. Bizde yerli araç sahibi oluruz...

Türkiye SAAB'a talip...!!!!!

• hadi hayırlısı
  • Şu konunun bu kadar cevap alması bile Ülkede ne kadar yerli otomobil iştiyakı olduğunu gösteriyor.
  • Hayırlısı diyelim.
  • Yahu düşündüğünüz şeye bakın..Sırf DH Forum üyeleri olarak adam başı 1000 EURO verin kesin o markayı ve fabrikayı satın alırız...Para peşin.Kırmızı meşin...Hadi bakiimm..Pamuk eller cebe...Ben vatana hizmet olsun maddi beklentim yok. O markayı satın almak için 10 hisse alırım..Alet edavat ve makinaları ve bütün fabrikayı Türkiye ye taşıdıkmı binlerce kardeşimize ekmek kapısı olur..hayali bile güzel..SAAB UÇAK MOTORLARI ÜRETEN BİR FABRİKA...ONU BİLİN...SONRADAN OTOMOBİLE DÖNDÜ.... Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 20 Aralık 2011; 23:31:44 >

• İnşallah iyi tartılıp ,iyi biçilip devletimiz yada hiç bir firma zarar etmiyecek koşullar varsa yada sağlanırsa , bu firma ve bu araç alınır arkadaş
     Türkiye SAAB'a talip...!!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: zengin_47

Şu konunun bu kadar cevap alması bile Ülkede ne kadar yerli otomobil iştiyakı olduğunu gösteriyor.

Kesinlikle. neden paramı peş para etmez fransız araçlarına vereyim. neden deli gibi sıra bekleyip orta halli bir araba alayım. Lüks alacam diyorsan yine al ama fiyat iyileştirmeleriyle bu Saab'lar kapış kapış gider ülkemizde, yeterki kalite sabit bırakılsın. Passat fiyatlarıyla paralel olursa bir 9-5 neden almayayım. bir focus,fluence hatta jetta fiyatına neden bir 9-3 almayayım para benim ülkeme gitsin. hem bu araçları orta asyadaki türk devletlerinede satarız ülkemizde iş gücü maliyeti İsveç'teki kadar yüksek değil eğer iyi bir etüt çalışmasıyla iyi bir planlamayla altından kolaylıkla kalkılır.
  • yeniden amerikayı keşfetmeye gerek yok. bütün sistemi baştan aşağı kuracağına, mevcut birini alırsın, onu geliştirirsin senin markan olur.

tabiki burada önemli olan ülkemize ne getirir ne götürür. bunun hesabını iyi yapmak lazım.

severiz sevmeyiz ayrı konu. ancak hükümetin bu düşüncesini destekliyorum.
  • Bu fırsat da kaçarsa zaten, yerli araç işini unutun..
  •  Türkiye SAAB'a talip...!!!!!
  • eveet hayırlı olsun 1.2 TDI 75 PS Saab 9-5 ler gelmeye başlıyor
  • O kadar fiyat artışlarına rağmen ülkemizde otomobil satışları azalmıyorsa bizim artık mutlaka yerli otomobil üretmemiz şart.Sırf ülkemizde yanılmıyorsam yıllık 7-800 bin araç satışı var.Bugünkü ortamda eğer böyle bir markamız olsa ortadoğudaki müslüman ülkelere pazarlasak yeter.Onlar da Türk malı olunca öncelikli olarak tercih edeceklerini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McLaren64

quote:

Orijinalden alıntı: zengin_47

Şu konunun bu kadar cevap alması bile Ülkede ne kadar yerli otomobil iştiyakı olduğunu gösteriyor.

Kesinlikle. neden paramı peş para etmez fransız araçlarına vereyim. neden deli gibi sıra bekleyip orta halli bir araba alayım. Lüks alacam diyorsan yine al ama fiyat iyileştirmeleriyle bu Saab'lar kapış kapış gider ülkemizde, yeterki kalite sabit bırakılsın. Passat fiyatlarıyla paralel olursa bir 9-5 neden almayayım. bir focus,fluence hatta jetta fiyatına neden bir 9-3 almayayım para benim ülkeme gitsin. hem bu araçları orta asyadaki türk devletlerinede satarız ülkemizde iş gücü maliyeti İsveç'teki kadar yüksek değil eğer iyi bir etüt çalışmasıyla iyi bir planlamayla altından kolaylıkla kalkılır.

SAAB'ın kalitesi zaten düşmez.Bütün marka değeri İsveçli ve kendine özgü kalite anlayışıyla şekillenmiş bir firmayı hangi ülkeden firma alırsa alsın bozmaz,bozamaz.

Ama patron, SAAB'ın bundan sonra daha alt segmentlerdede otomobil üretecek şekilde yapılanmasını alt kadroya bildirir.O kadroda yine SAAB normlarına uygun talimat verilen segmente uygun model üretimi yapar.Patron GM,Ford,VW gibi teknoloji konusunda bilgi birikimi yüksek bir firma değilse eğer bundan fazlasına karışamaz.Aynı TATA'nın Jaguar ve Land Rover'a karışamadığı gibi.Veya Geely'nin Volvo'ya karışamadığı gibi.

Örneğin C sınıfı hatchback ve sedan otomobil üretmeye karar verse SAAB tıpkı Volvo C30 ve S40 gibi.Bu araçlar üretilir ve verimli motorlarla desteklenirse ve ayrıca ülkemizde satış-servis ağı genişletilir,parça fiyatları makul seviyelere inerse yok satar.Volvo bu modellerle yok mu sattı?Hayır ama burada SAAB'ın Türk sermayeli olmasıda bizim tüketicimize cazip geleceğinden(ve servis-yedek parça sorunu olmayacağını varsayarak)yüksek hacimli satışlar elde etmek mümkün.

Yeter ki şu markayı alacak babayiğit çıksın bu millet pişman etmez adamı.

• Umarım doğrudur ve gerçekleşir.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.