Şimdi Ara

Türkiye, Rusya’dan hava savunma sistemi satın alabilir (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
1.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: artenis

quote:

Orijinalden alıntı: 4007

quote:

Orijinalden alıntı: artenis

quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

Nükleer füze durduran tank yok muydu bizde?

Füzeye kafa atan tank evet, hepsi AKEPE sayesinde oldu, CEHAPE zihniyetine HAYIR,
    Nisan da HAYIR ;)
    herşeyin HAYIRLISI

16 Nisan gecesi göreceğim sizi çakma solcular

Bizi görsen ne olur görmesen ne olur !
    GİRDİMİ ikimize de 4TL YURROO ! geçen sene aldığın ekran kartını birdaha alsana aynı rakama, BEN SENİ Bİ GÖREYİM HADİ ŞİMDİ ;)
    çakma aqepenin çakma müridleri ;)

La bi bitmediniz gitti.. Dolar hani 5 ₺ olacaktı ergenus seni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

quote:

quote:

okudugum kadarıyla bu s 400 yunanıstanda var. malum o da nata üyesi.
    patroitlerden iyi ise alımalıdır.bırakalım abd yı...

ama çok yönlü düşünülecek bir olay..

Ne yunanı birader.. s300 var oda eski tip olandan..

bak kardeşimm ben şunu demekistiyorum.
    s 300, veya s 400 farketmez.yunanistan nato ülkesi değil mi, nato ülkesi. abd ve ab ..rus hava savunma sistemi nato kriteri ve nato savunma sistemlerine gerek yazılım yönünden gerekse teknik yönden entegre olamaz, demektedirler.
    Tabii bu söylemde Turkiye, nin önünü kesmek te amaçlanmış olabilir, çok detayını bilmiyoruz.
    Nato, yunanıstana s 300 füzeleri kullanma iznini nasıl veriyor.madem rus teknlojısı natoya uymuyorsa.
    Şu da oalabilir.malum g. kıbrısta rusların askeri üssü oldugu söyleniyor, ruslar bu s 300 leri buraya kendileri için de konuşlandırmış olabilirler...

Bu saçma bilgileri nereden alıyorsun birader.. Saçma sapan şeyler.. NATO ülkesi olup Rus sistemi kullanan yeteri kadar ülke sayısı var. Bu dost düşman uçak ayrımına benziyor..

• quote:

quote:

quote:

quote:

okudugum kadarıyla bu s 400 yunanıstanda var. malum o da nata üyesi.
    patroitlerden iyi ise alımalıdır.bırakalım abd yı...

ama çok yönlü düşünülecek bir olay..

Ne yunanı birader.. s300 var oda eski tip olandan..

bak kardeşimm ben şunu demekistiyorum.
    s 300, veya s 400 farketmez.yunanistan nato ülkesi değil mi, nato ülkesi. abd ve ab ..rus hava savunma sistemi nato kriteri ve nato savunma sistemlerine gerek yazılım yönünden gerekse teknik yönden entegre olamaz, demektedirler.
    Tabii bu söylemde Turkiye, nin önünü kesmek te amaçlanmış olabilir, çok detayını bilmiyoruz.
    Nato, yunanıstana s 300 füzeleri kullanma iznini nasıl veriyor.madem rus teknlojısı natoya uymuyorsa.
    Şu da oalabilir.malum g. kıbrısta rusların askeri üssü oldugu söyleniyor, ruslar bu s 300 leri buraya kendileri için de konuşlandırmış olabilirler...

Bu saçma bilgileri nereden alıyorsun birader.. Saçma sapan şeyler.. NATO ülkesi olup Rus sistemi kullanan yeteri kadar ülke sayısı var. Bu dost düşman uçak ayrımına benziyor..

sayın 4007.

öncelikle sizi nezakete davet ediyorum.cümlenize dikkat edin,saçma sapan ne demek, sen kimsın ki bana bu ifadeyı kullanıyorsun, biraz araştır ve dogru bilgiyi ögrenmeni rica ederim.
    rus savaş teknlojısını nato ülkeri içinde sadece sscb den ayrılan ülkeler kullanıyor.nato, rus savaş teknolojısını, gerek yazılım yönünden gerekse teknolojık, gerekse başka nedenlerden dolayı, istememektedir.

• Eğer alırsak konuşlandırılacak bölgeler çok önemli. Türkiye dağlık bir alan olduğu için radar mesafesi ister istemez kısalacaktır çok detaylı bir şekilde planlanıp öyle yerleştirilmeli. S-400 bizim için çok iyi bir hava savunma aracı fakat NATO radar ağına entegre ettirmeyebilir zira diğer rus hava savunma sistemi kullanan ülkelerde nato radar ağına entegre değil.
  • Bence günümüzde en önemli savunma araçlarından biri uzun menzilli anti hava füzeleri.
    Bağımlı olmama adına yerli uzun menzilli hava savunma füzeleri de geliştirilmeli ve Türk hava sahası tamamen koruma altına alınmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 24 Şubat 2017; 21:18:48 >
  • Türk Hava sahasını komple koruma altına alman çok zor çünkü bütçe yok. Boş beleş işlere ayırdıkları bütçeyi ayırırlarsa olabilir. Bulunduğumuz coğrafya dağlık alan olduğu için radarların menzili düşüyor. ABM savunmamız yok yüksek irtifa savunmamız yok yokta yok.
  • xgny58x kullanıcısına yanıt
    Bilmediğimden soruyorum, yüksek irtifalarda tepelere kurulan dome radarların sayısının ve dağılımının artırılması bu konuda işe yaramaz mı?
    NATO sanırım ülkemize Avrupa'yı Rusya'ya karşı koruma adına kurmuştu birkaç tane. O tip radarları biz de üretsek AR-GE yapsak?
  • Alamaz.Cinden de aliyorduk bir ara,ne oldu ? Aldirtmadilar,bunu da aldirtmazlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ruslar en sağlam savunma savunma sistemi s-400 ü vermez bize , verirsede yazılımı onlarda olur .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Bilmediğimden soruyorum, yüksek irtifalarda tepelere kurulan dome radarların sayısının ve dağılımının artırılması bu konuda işe yaramaz mı?
    NATO sanırım ülkemize Avrupa'yı Rusya'ya karşı koruma adına kurmuştu birkaç tane. O tip radarları biz de üretsek AR-GE yapsak?

NATO'nun kurecige kurdugu tpy 2 radarlari var o da 1350 kmye kadar etkili menzile sahip aslinda bizi degil amerikayi korumak için kurulmus bir radar. Tpy2 radari erken uyari radari yani hedefi balistik fuzeler kurecige kurulmasinin nedenide rakimin yuksek olmasi yani radarin menzilini korumak içi. Kure radarlar ise yarar mi bilmiyorum fakat erken uyari radari uretmek meziyetli bir is. Amerikanin kurdugu radarlar kendi ulkesini korumak icin. Denizde AEGIS savunma gemileri karada THAAD lar var.

• DEMİRCİEFE kullanıcısına yanıt
    Yunanistanda s300 var

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.