Şimdi Ara

Türkiye Rekor Kırdı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
3
Favori
6.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla başbakan daha gitmeden 60 altın verirse olacağı o benim babam 1988 olimpiyatlarında kırık koluyla güreşip güreşte gümüş madalya aldı ne giderken para verdiler ne de kazanınca böyle adalet olmaz benim şu an madalya olarak tek umudum taekwondo ve güreş diğerleri boş
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetaday

quote:

Orijinalden alıntı: Joe*

Ya kardeşim Türkiye sadece eğitimi destekliyor.
    Ulan bir kişi de çıkıp her şey ders değil anasını satayım demiyor ya

Türkiye eğitimi; küçük yaşta daha oyun çağındaki çocukları dershaneye gitmeye zorlayarak mı destekliyor.Eğitimi de desteklediği yok sporu da ... daha spor salonu olmayan binlerce lise var.Ve her sene top parası beden eğitimi parası diye para toplayıp öğrencilere zırnık birşey almayan okullar var.

Hepimiz görüyoruz , daha 1. sınıfa başlayan küçücük çocuklara aileleri baskı yaparak kafalarına bir şey sokma telaşı içinde.
    Çocukları böyle eğitmenin iyi bir eğitim sistemi olmadığını anlamaları lazım. Yoksa Türkiye sporda da eğitimde de pek bir yere gidemeyecek.
    Eskiden spora daha çok ilgi gösteriliyordu.Bkz : Naim Süleymanoğlu.

• quote:

Orijinalden alıntı: çay

bir ülkenin gelişmişliği aldığı madalya sayısıylamı ölçülür?

Ekonomi teknoloji ile ölçtüğümüzde birinci oluyoruz doğru.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: H3RON

ülkemi seviyorum ama aramızda para toplayıp demirciden sarı dan madalya yaptıralım sporculara. bu nedir ya sadece futbolda iyiyiz.

Futbolda iyimiyiz?Türkiyedeki futbol kailtesi iyi mi sence?Avrupada ilk 8 e giremez türkiye futbolda.

Madalya konusuna gelirsek,bence giderken çok fazla abarttık beklentiler çok büyüdü o yüzden sporcularımız kendilerinie fazla güvendiler.Mesela halter kaldırmada stratejik hatalar yapıldı ,yanlış kilolar seçildi.O yüzden 0 madalya ile gidiyoruz.Ama olimpiyat devam ediyor daha.Güreşte,atletizmde,tekvandoda,voleybolda ve basketbolda mutlaka madalya alıcağız ben inanıyorum.Sporcularımıza laf atanlarıda kınıyorum.Olimpiyata katılmak bile büyük başarıdır.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jose_Gökhan -- 2 Ağustos 2012; 1:20:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Netanders

quote:

Ekonomi teknoloji ile ölçtüğümüzde birinci oluyoruz doğru.

konuyu ne saçma yere çekmişsiniz
    ben öyle bişeymi dedim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PossoPazzo

Derya Büyükuncuya laf atıyorlar.Laf atanların çoğuda halı saha maçına çağrılmayan kişiler.
    Adam tek başına 6 olimpiyatta Türkiye'yi temsil etmiş saygı duymak lazım.
    Güreşte madalya alırız, atletizmdede gelir.İnş Voleybol 'da da alırız.

sporcular arasında sadece derya büyükuncu'ya laf söyledim ve gayet de arkasındayım.
    adam dalga geçer gibi survivora katılır phelps her allahın günü çalışır
    sonra bizim deryamız çıkar phelps e verilen destek bana verilse ondan daha iyi olurum der.

oldu canım. ulan biraz usturuplu salla bari. sanki 2. 3. oluyor da sürekli sanki 4 sene boyunca havuzdan çıkmamış da; bi de olimpiyat tarihinin en fazla altın almış adama tabiri caizse b.k at.

ama diğer sporcularımıza bu kadar yüklenilmesini doğru bulmuyorum. bakın bugün haberlerde gördüm kız havuza girmeden twitterda saymışlar. olan sporculara oluyor.

he giderler döndüklerinde 0 altın mı 0 madalya mı neyse onun faturasını kesersin ama daha bir çok sporcumuz yarışmamışken hepsine toplu üzerine gidilmesi olası başarıları da köstekliyor.

• demek besmele çekip başlayınca da olmuyormuş, elin yabancısı takır takır madalya topluyor ama! öbür dünyada biz daha iyisine layık olacağız o kafirler de yanacak.
  • Sen yillarca genclerine cocuklarina beden dersinde sporla alakasi olmayan seyler yaptirirsan olacagi bu.
  • derya büyükuncuyuda gördük şimdide 7.kez katılıcam diyo önemli olan kaç kez katıldığın değil kaç kez kazandığın ozaman bende giderim her olimpiyatta katılırım sonuncu olur gelirim ooh ne güzel hem rekorda kırarım çok katıldığım için
  • DERYA YA LAF ETMEYİN

Başka gidecek genç biri vardı mı da adam 7 seferdir olimpiyatlarda sanki o gidiyor diye gençler engelleniyor.Bu adamdan başka çocukken gençken sabah 5 te antremana giden sonra okula akşamına da yine antremana kim gitmiş söyleyin yada kim yönlendirmiş ! Tüm diğer sporcular daha sert antreman programı yapmışta gelmiş.Adama taş atacağınıza söyleyin siz bu kadar şeye katlanabilir miydiniz !!

• quote:

Orijinalden alıntı: Viseinn

Derya yerine Nihat Doğan gitse oda 33. olur.

doğru söz

• kim takıyo la türkiyeyi

rahat olun
  • Spora değer verebilecek nesli;Lys,Kpss sınavlarına değer vermeye mecbur edersen sonuçlarınada çok güzel katlanırsın.
  • quote:

Yarış sonunda gazeteci sorar:bir rekora imza attınız, yarış nasıl geçti anlatır mısınız.derya büyükuncu: Abi Az Daha BOĞULUYORDUM hahahahaha

Nihat Doğan iyi dalga geçmiş
  • quote:

ondan ölçülmez, bundan ölçülmez neyinden ölçecez bi söylede aydınlanalım.
  • Yuh bu kadar da olmaz.Madalya alabileceğimiz isimler belli zaten.Sen gidipte yelkende yüzmede badmintonda madalya alamadık diye kızıyorsak diyecek bir şey yok.Adamlar barajı aşıyor gidiyorlar."Senin madalya alma ihtimalin yok gitme" mi diyeceğiz adamlara?Şuana kadar Sibel Şimşek dışında madalya alamadık diye üzeleceğimiz bir sporcu yok hadi en fazla 1-2 tane daha eklersin.Ama yöneticilerde de şuç var.Yok "rekor sporcuyla gidiyoruz" vs tarzı açıklamalar yapıyorlar millet de gaza geliyor tabii zannediyor ki çok madalya alacağız...Sonuçta biz bir Abd veya Çin değiliz.Giden sporcularımızın niteliği belli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheSpiRiT -- 2 Ağustos 2012; 2:12:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

herzaman abd1. rusya2. olarak çoğu madalyayı toplar gerisine kırıntılar kalır kasmayın gücümüz belli

Çin; bu iki ülkeyi çarpar, sonra 5'e böler, biçer, parçalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: patapon_00

quote:

Orijinalden alıntı: The Mogolo

Ülkede parası olan spor yapıyor ondan

Bide torpilin varsa sporcu olursun.yeteneğe bakılmaz bu ülkede

+1299 dan beri
  • çine helal olsun disiplinin ürünüler abd her ne kadar çamur atsada 10 numaralar
  • O değilde judo da mı ne israile yenildik :(
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.