Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Türkiye, otoyol kalitesinde dünya 30'uncusu oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: deniz_86 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
175
Cevap
2
Favori
0
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Türkiye, otoyol kalitesinde dünya 30'uncusu oldu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2765 Mesaj
      17 Haziran 2018 10:31:27
      Körlüğe gerek yok. Tabi ki yol yapılması iyi, bir çok can kurtardı, kurtarıyor ama asfalt kalitesi rezalet. Beklenenin çok üstünde işler yapılıyor, projeler çok büyük, ama projenin içini dolduramıyorlar.
      Artık karayolları mı, proje sorumluları mı kimse ya aceleyle, ya da umursamazlıkları ile deniz dalgası gibi yol yapıyorlar. Avrasya tüneli girişine bir bakın, özellikle gece far ışığı vurunca görüyorsunuz dalgaları, yamuklukları. Daha yapılalı kaç yıl oldu? O kadar sükse yaptı, ama iş ortada. Proje büyük, proje çok değerli, ama yapanlar beceriksiz.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      534 Mesaj
      17 Haziran 2018 11:30:21
      Ben sonuncu oluruz diye düşünmüştüm gene iyi sıradayız. E5 deki çukurlar, işaretsiz renksiz kasisler, ara sokaklarda giderken dan diye teker düşürmeler bıktım artık.
      |
      |

• Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 2 saat 29 dakika kadarı kaldı.
      17 Haziran 2018 12:04:50
      quote:

Orijinalden alıntı: Ulfast

Laf çakmaya çalıştığın Atatürk döneminden önce zaten bu topraklarda herkes Mercedes kullanıyor, A kalite asfaltta geziyordu :). Mesela erdoğan olmasa kimse iphone X kullanamazdı değil mi? Mesela 16 sene önce kimsede iphone x yoktu?
      Önce yapacaksın sonra konuşacaksın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

...
    • Yarbay
      2512 Mesaj
      17 Haziran 2018 13:35:59
      quote:

Orijinalden alıntı: mavisever

Aynen... Bir söz de muhalefetçi arkadaşlara gelsin.

Bak HAKİKAT ŞUDUR MUHALİF ARKADAŞLARIM:

Eğer sadece biraz insaflıca baksan görürsün ki yollarda, avmlerde orada burada park bulmak zor.

Neden çünkü 2002 de memlekette 300 bin civarı otomobil varken şuan 1 milyon 900 bin civarı otomobil var...

Parası olmayan aç fakir bitmiş perişan millet aldı değil mi bu araçları...

Ev satışları da aynen...

Dün OVİT Tüneli açıldı. Bunu 16 senede 20 bin km bölünmüş yol Yapan AK parti iktidarı ve lider Erdoğan yaptı.

Bu ne demek biliyor musun?

79 senede tüm hükümetler 6 bin km civarı bölünmüş yol yapmış... ERDOĞAN mitinglerde icraatlarını anlatırken bizden önceki Hükümet demiyor bizden önceki HÜKÜMETLER Diyor..

Koca CUMHURİYET TARİHİNDEKİ BÜTÜN HÜKÜMETLERİ ÜST ÜSTE TOPLAMIŞ kendi icraatlarını onunla Kıyaslıyor.

Sonra da bazıları çıkmış Ak parti ne yaptı ki diyor.. El insaf.

İşte bu yaparsa Ak parti yapar sözünün rakamlara yansımasıdır.

Dünyanın neresinde YAPILANI İPTAL ETMEK YIKMAK ÜZERE BİR SEÇİM VAADİ OLUR. Ülkeyi kalkındıracak ne kadar MEGA PROJE VARSA hepsini YAPTIRMAYACAK İPTAL EDECEĞİZ GEREKİRSE YIKACAĞIZ Dİyen muhalefet:)

Muhalefet yapacam der bunlar yıkacaz diyor:)

Alıntıları Göster
      16 yılda 2,5 trilyon dolar vergi toplanmış . Tabi ki yapacak. Bu kadar paraya yapılması gerekeni yaptıkları için övecek değiliz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tall Man -- 17 Haziran 2018; 13:41:29 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      674 Mesaj
      17 Haziran 2018 14:00:51
      Kendisi konya ili kadar olup gmh si bizden kat kat iyi olan ülkeler önümüze geçmiş. Yapılan değerlendirme ne kadar doğru yada ne kadar bilimsel buna dair bir konu yok. Mesela Ukrayna gibi havanin eksi 30lara geldiği bir yer ile Arapların ,asfaltın sevdiği sıcak havada ve dümdüz bir arazide döktükleri asfaltı ve bu iki ülkenin bu işe döktükleri paraları nasıl kıyaslamislar? Kıyaslamamislar ise buradaki dar düşünceli yorumların pek bir manası yok.

Sizin anladiginiz manada değerlendirme topu topu konya kadar yerde kaç köy yolu kaç dağ kaç tünel ne gibi iklim ve arazi koşulları ve kaça mal ettikleri gibi kriterler üzerinden yapılması gerekiyor. sizin o yüzeysel sazansal bakış acinizin hiç bir değeri yok. Dusunemiyorsunuz her bir olaya atliyorsunuz tamamen koyun gibisiniz. Burda ne bir partiyi savunuyorum nede birini eleştiriyorum. Ama eleştirilmesi gereken sizin gibi bir skmden anlamadan boş boş yorum yapanlardir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3dfx -- 17 Haziran 2018; 14:4:41 >
      |
      |

failsafe

• Teğmen
      199 Mesaj
      17 Haziran 2018 16:15:18
      quote:

Orijinalden alıntı: 1Teknik

Sizin bakış açınızı çözmeye çalışıyorum. Bana hiç AKILCI gelmiyor.

Size cevap yazarken bir sürü şey yazıp yazıp sildim. Sizin gibi mantıklı insanlarla sohbet etmeyi seviyorum.
      Bakış açınızın doğru olmadığını nasıl anlatabilirim bilemedim.

1950 öncesi ve sonrası ile ilgili yazılacak o kadar çok şey var ki bana sayfalar yetmez.

Bakın "inkılaplar ve yenilikler" dediğiniz şeylerin listesini vereyim :
      Bu; CHP'li bir millet vekilinin sayfası. Umarın GEÇERLİ KAYNAK olarak görürsünüz.
      http://www.gulsunbilgehan.com.tr/index.php/etkinlikler/parlemento-disi/87-chpnin-tek-basina-iktidar-oldugu-donemde-yaptiklari-ve-eserleri

Sizin bakış açınızla yaklaşsaydım, bu listedekilerin TAMAMININ bir değerinin olmadığını söylerdim.

Listede bir sürü "kanunu çıktı", "cumhuriyetin ilk ...", "yol yaptı", "teknolojik gelişmeler yapıldı" gibi cümleler var.
      Kanun çıkartmak gelişme ise Ak Partiyi oldukça takdir etmeniz lazım :)
      "Cumhuriyetin ilk..." denilen şeyler "önceden yapılıyordu, biz de yaptık" demek :))
      Siz yolları, teknolojik gelişmeleri zaten GELİŞME OLARAK SAYMIYORSUNUZ.
      Böylece listenin neredeyse 3'te 2'si gitmiş oluyor zaten :)))
      -----
      "Başkası gelse aynı şeyler olacaktı zaten" tezinize de cevap vermek isterim.
      2 örnek vereyim.
      1- Beşiktaş belediyesi başkanlığı bir Ramazan ayında CHP'ye geçti. İlk yaptıkları şey "yetersiz bütçe" bahanesiyle iftar çadırlarını kaldırmak oldu (Gazeteden okudum). Sonraki yıllarda da kayyum atandı zaten.

2- Maltepe Belediyesi CHP'ye geçtiğinde ilk yaptığı şey sinek ilaçlama işine son vermesi oldu. Arkadaşım Maltepe'de oturuyor (CHP'lidir) "bu sıcaklarda pencereyi bile açamıyoruz" diyordu.

Ekonominin bu şekilde gelişmesini ve refah seviyesinin artmasını Ecevit hükümetine nasıl bağlayabiliyorsunuz ki ?
      Ecevit, maalesef gelmiş geçmiş en başarısız başbakandır.

Neşter 1-2 operasyonlarını araştırın lütfen. 25 dolarlık stent'in SSK'ya ihalesiz 2400 dolara alınmasıyla (depolar dolusu alınmıştır) Kılıçdaroğlu SSK'yı soyarak kurumu yandaşlarına peşkeş çekmiştir. Savcılık ona dava açmış ve MAHKUM ETMİŞTİR. Ecevit kendi yandaşını hapisten kurtarmak için RAHŞAN AFFINI çıkartmıştır. Böylece Kılıçdaroğlu hapis yatmaktan kurtulmuştur. Kılıçdaroğlu'na NEŞTER davası açan savcı bugün CHP'de millet vekilidir. Sizce buralar çok kötü kokmuyor mu ?
      https://www.sabah.com.tr/gundem/2017/12/27/iste-millete-hakaret-eden-chpli-omer-suha-aldan

Kılıçdaroğlu'nun 2010 yılında CHP'nin başına nasıl getirildiğini hatırlayın lütfen.
      NOT : Bunları "yargılamamız gerekir" dediğiniz için yazdım.
      Menderes'i asan, Kılıçdaroğlu'nu kurtaran, Erbakan'ın kurduğu her partiyi kapatan bu adalet sistemine kim nasıl güvensin ?

Çocukluğumdan beri beykoz'luyum. Paşabahçe Şişe Cam Fabrikası, Beykoz Deri Kundura Fabrikası, Paşabahçe Rakı Fabrikası. Bu 3 fabrikanın başına gelenleri araştırın. Rakı fabrikası yıkıldı. Diğer fabrikalar ise bugün bile boş boş duruyor. Böyle mi olmasını istiyorsunuz ? Yorumunuzu duymak isterim.

Mesajım uzamasın diye diğer yazdıklarına cevap veremedim. İsterseniz konuları teker teker konuşalım.

NOT : "1/5 fiyatına verdiler nasıl kızmam" demişsiniz. Buna cevap yazmasaydım kendime kızardım. Çiller başbakanlığı zamanında PTT'nin T'sini (Telekom) zamanında 40 milyar dolara satışını yapacak anlaşmayı yaptı. Bu para o zamanlarda İMF'ye olan borcumuzu sıfırlıyordu hatta para artıyordu. CHP, Anayasa mahkemesine "bu anlaşmanın iptali" için başvurdu. Anayasa mahkemesinin hiç görevi olmamasına bu satışın iptaline karar verdi. Daha sonraları ise Telekom 4 milyar dolara satıldı. Bakın 1/5 demiyorum, 1/10 fiyatına gitti. Kimse kimseyi suçlamadı, kimse yargılanmadı. Herkes elini yıkadı, bu operasyonun içinden çıktı. Şimdi bana/devletime 36 milyar dolar zarar ettirenler nerede ? Benim zararımı kim karşılayacak ?

Alıntıları Göster
      Aslında hocam cevaplarım çok fazla da ne bir adım öne ne geri gittiğimiz var o yüzden bugün sessizliğimi koruyacağım. ne güzel 40 milyara satılmamış keşke 4 milyara da satılmasaydı. ona bile engel olsalardı. bakış açımı çözemezsin büyük ihtimal çünkü parti kafasında olan biri değilim ve ideolojimi temsil edecek bir parti yok. ne cehepe ne akepe ne mehepe. bi bok olmaz bu ülkeden diyor ve herkese hayırlı bayramlar diliyorum. Ayrıca sizinle konuşmakta zevkliydi :D tartışmayı kavga etmek sanan çok fazla insan olduğundan bunun tadını vere vere muhabbet edebileceğim pek fazla insan olmuyor. Değerlisiniz.

System : Intel Core i7 8700K Processor ASUS ROG Maximus X Hero Motherboard MSI GeForce GTX1070 GAMING X 8GB GDDR5 256Bit Nvidia DX12 Graphic Card CORSAIR 16GB Vengeance RGB DDR4 3200Mhz Ram COOLER MASTER HYPER 212EVO Cpu Cooler

• Teğmen
      187 Mesaj
      17 Haziran 2018 16:33:28
      16 senede 30. sıra, hamdolsun
      160 sene iktidarda kalırsa 3. sıra bizim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anime -- 17 Haziran 2018; 16:34:42 >
      |
      |

• Yarbay
      4899 Mesaj
      17 Haziran 2018 16:41:42
      quote:

Orijinalden alıntı: bluemersini

Sizin mal yorumlarınızı hiç okumadan direk yazıyorum:
      Önemli olan doğru yolu uygun maliyete inşaa etmektir.
      1. nin puanı 6,4, bizim puanımız 5 yani gayet iyi.
      Peki yol yeterli mi yeterli, ucuza inşaa ettik mi ettik.
      Siz anlamazsınız ama bu mühendisliksel açıdan çok büyük bir başarıdır.
      BAE yolu 6,5 puan yapıyor ama siz peki o yolun maliyeti hakkında bir fikriniz var mı?
      Yok, ama mesela vatan hainliği yapmaya gelince eliniz boş durmuyor.
      Yoldan bile vatan haini olunuyor, vay anasını be

|
      |

Asus Z270-A Prime-İntel i7 7700k-Corsair 8*2 3000 MHZ-Zotac GTX 1070 AMP EXTREME- Samsung 850 Evo 500 gb-Toshiba P300 2Tb-Corsair H150İ Pro RGB- Asus PCE AC68- Thermaltake Core V71 Power Cover Edition-Evga 750GQ-ACER Predator 27" XB271HU-Logitech G602-
    • Yüzbaşı
      806 Mesaj
      17 Haziran 2018 20:14:21
      quote:

Orijinalden alıntı: immistercool

Aslında hocam cevaplarım çok fazla da ne bir adım öne ne geri gittiğimiz var o yüzden bugün sessizliğimi koruyacağım. ne güzel 40 milyara satılmamış keşke 4 milyara da satılmasaydı. ona bile engel olsalardı. bakış açımı çözemezsin büyük ihtimal çünkü parti kafasında olan biri değilim ve ideolojimi temsil edecek bir parti yok. ne cehepe ne akepe ne mehepe. bi bok olmaz bu ülkeden diyor ve herkese hayırlı bayramlar diliyorum. Ayrıca sizinle konuşmakta zevkliydi :D tartışmayı kavga etmek sanan çok fazla insan olduğundan bunun tadını vere vere muhabbet edebileceğim pek fazla insan olmuyor. Değerlisiniz.

Alıntıları Göster
      Size de iyi bayramlar, iyi tatiller. Sizinle konuşmak benim için de zevkliydi. Tatildeyken zamanınızı aldığım için kusuruma bakmayın.
      Benimle aynı fikirdeki insanlarla sohbet etmeyi sevmiyorum :)
      |
      |

Cevabım hoşuna gitmeyebilir, o yüzden; CEVABIMI DUYMAK İSTEMİYORSAN SORUNU SORMA... (bana ait) - Vizyondaki illizyonu görmek, gerçeği görmektir... (bana ait) - Solculuk böyle bir şey

• Binbaşı
      1650 Mesaj
      18 Haziran 2018 10:29:41
      Vallahi bence çok iyi...

Eğitimde 76

Mutlulukta 75

İnternet hızında 80'lerde

Yani her konuda sıralamamız ya yetmişlerde yada en son sıradayız. Otoyol kalitesinde 30. sıra bence çok iyi.

|
      |

Herkes kusursuz, herkes günahsız.
    • Misafir Üyelik
      51405 Mesaj
      19 Haziran 2018 12:20:57
      Kendisi konya ili kadar olup gmh si bizden kat kat iyi olan ülkeler önümüze geçmiş. Yapılan değerlendirme ne kadar doğru yada ne kadar bilimsel buna dair bir konu yok. Mesela Ukrayna gibi havanin eksi 30lara geldiği bir yer ile Arapların ,asfaltın sevdiği sıcak havada ve dümdüz bir arazide döktükleri asfaltı ve bu iki ülkenin bu işe döktükleri paraları nasıl kıyaslamislar? Kıyaslamamislar ise buradaki dar düşünceli yorumların pek bir manası yok.

Topu topu konya kadar yerde kaç köy yolu kaç dağ kaç tünel ne gibi iklim ve arazi koşulları ve kaça mal ettikleri gibi kriterler üzerinden yapılması gerekiyor sizin o yüzeysel sazansal bakış acinizin hiç bir değeri yok. Dusunemiyorsunuz her bir olaya alıyorsunuz tamamen koyun gibisiniz. Burda ne bir partiyi savunuyorum nede birini eleştiriyorum. Ama eleştirilmesi gereken sizin gibi bir skmden anlamadan boş boş yorum yapanlardir.
      |
      |

• Misafir Üyelik
      51405 Mesaj
      19 Haziran 2018 12:20:58
      Ancak elestirmeyi, laf sokmayi bilirsiniz. Begenmiyorsan gidersin diyecegim ama boşa gidecek
      |
      |
    • Misafir Üyelik
      51405 Mesaj
      19 Haziran 2018 12:20:59
      (bazılarına göre) kesin bizi kiskandiklari için sonuç böyle çıktı ama Almanya'daki köy yollarından bile kötü ve üstelik paralı olan bu yollar ile bu sonuç normal.
      |
      |
    • Misafir Üyelik
      51405 Mesaj
      19 Haziran 2018 12:21:04
      O kadar yol yapılmışken 30.sıradaysa daha önce kim bilir kaçtaydık. Kıyaslamayı doğru yapmak gerekir.

Önceden gerçekten yollar çok azdı ve tek idi. Nasıl olduğunu eskiler hatırlar. İnsafsızlık etmemek Lazım.muhakkak daha da iyi olabilir. İnşaallah daha iyisini yapma gayretinde olanlar çıkar. Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde Ziya paşa
      |
      |
    • Misafir Üyelik
      51405 Mesaj
      19 Haziran 2018 12:21:06
      ula amerika zaten 5,7 puan da bızde 5 ıste neyın kafası bu anlamadım... daha ne olsun
      |
      |
    • Yüzbaşı
      484 Mesaj
      20 Haziran 2018 10:19:36
      almanya nın ilk 10 da olmaması sasırttı
      |
      |

█████████████████████████ raydan çıktık geliyoruk! █████████████████████████

knives are cool, rock is cool, couzin ED is cool, Lazlow sucks..i love sLuts!!
Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
modasor
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.