Şimdi Ara

Türkiye'nin yarısı 16 Mbps ve altında internet hızına sahip (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
231
Cevap
1
Favori
8.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15 MBps upload veya 30 MBps upload olsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Zamanında Cem Yılmaz'ın TT reklamında Heidi'nin dediği gibi: "Türk Telekom saolsun"(!)
    o reklamları gördükçe selam veriyorum
  • berbat bir ortalama resmen
  • Toyoda kullanıcısına yanıt
    arnavutluk sırbistan macaristan romanya gibi ülkelerden sonra geliyoruz avrupaya kadar gitmeyin lütfen.
  • 10 megabit Superbox 120 lira veriyorum neden binada ttnet altyapı yok dedi :(
  • yarısı falan değil %70 bu hızları kullanıyor.altyapı çürük. 10 senedir çivi çakmadılar altyapıya. telekom bu kazandığı paraları ne yapıyor? sobada mı yakıyor aq. en azından şu adsl artık kaldırılsın ve vdsl2 ye geçirilsin. çok mu zor aq.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power-pc -- 13 Mayıs 2020; 3:10:24 >
  • 100mbit kablonet kullanan biri olarak sansli hissediyorum kendimi bu ortamda. benim 100mbite verdigim parayi Turk Telekom 16-24mbit icin istiyor. hem benimkinde ust seviye tv paketi de dahil.

benim kuzen tt altyapisiyla beylikduzu gibi merkezi bir yerde (yerlesim yerlerinin bol olmasi sebebiyle diyorum) 16mbit alamiyor. resmen billur geciyorlar insanlarla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen sabah TTNet aradı alt yapınız iyiymiş size 16 veriyorduk 24 çıkardık dedi .bak aklıma geldi ne yaşadım lan ben bu gerçek olabilir mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 16 yı görseler iyi bazılarının hızı yerlerde sürünüyor.
  • En düşük internet hızını kullanıp , en çok para ödenen başka bir ülke olamazdı.
    Yine şaşırtmadı Türkiye.
    Harikasın Türkiye.

• Almanya'da 250 Mbps hıza 19€ ödüyorlar. Biz o hızlara ne zaman ulaşıcaz ne zaman 19Tl ödicez.

• quote:

Orijinalden alıntı: onderweb

Millet problem çıkarsa ttnet düzeltir diğerleri düzeltemez internetsiz kalırım diyip 8mbit internete razı oluyor.
    Şehir değiştirene kadar D-Smart fiber müşterisiydim, senelerce sorun yaşadım. Her sorunun çözümü de Türk Telekom tarafından geliyordu.

Sorun ise şuydu; sayfaların bir kısmını açıyor bir kısmını açmıyor, mesela Google'da birşey aratıyorsun, neredeyse yarısını açmıyor. Mesela Hürriyet'i açıyor, Takvim'i açmıyor, n11'i açıyor, sahibinden'i açmıyor. Oyunlarda da böyleydi.

https://www.sikayetvar.com/d-smart-net/d-smart-net-5-aydir-baglanti-sorununu-gideremedi

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

20 km ötemde Bulgaristan'da millet 200 mbit hızları uygun fiyatlara alırken ben 16 mbit internet(90 lira) ile şu an 25 gblık dosya için 5 saat bekliyorum inmesini. Bu ülkede ne düzgün ki internet iyi olsun?
    Eskiden sadece internetleri bizden iyiydi. Simdi alim guci olarak da daha iyiler.

Yalniz bulgaristan romanya gibi yerlerin internetleri almanyanin filan internetinden asagi degil. Hatta romanya daha iyi bile olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhann06

arnavutluk sırbistan macaristan romanya gibi ülkelerden sonra geliyoruz avrupaya kadar gitmeyin lütfen.
    Romanya speedtestte mart 2020de dunya 3.su olmus sen neden bahsediyorsun

https://www.speedtest.net/global-index/romania#fixed

Ayrica o kucumsedigin ulkeler de avrupa ve kullandiklari internet seninkine 5 basar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slim Charles -- 13 Mayıs 2020; 8:51:7 >

• ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    Ben daha yukarılara olduğumuzu sanıyordum ama öyle değilmiş.

24 Mbps download hızıyla 102'nci sıradaymışız. Hoş ben 8 Mbps bile alamıyorum.

Küresel ortalama ise 74.64 Mbps.

https://www.speedtest.net/global-index#fixed

Türkiye'nin yarısı 16 Mbps ve altında internet hızına sahip

• Vay be. ülkenin %0.1'lik kesimindenmişim. Gene de hız bayağı yavaş geliyor.

• İstanbulda yaşıyorum ve alternatif bulamadığım için Türk Telekom ile tarifemi mart ayında yenilemek zorunda kaldım.

Önceki taahhütümde; 16 mbps internet ve ev telefonuna dakika tanımlamışlardı, fiyatı 69 TL idi.

Yeni taahhütte ise; 16 mbps internet var, dakika yok ve fiyat 89 TL.

2 sene daha kucaktayız anlaşılan.

Bu adsli daha iyi hale getirmenin yolu nedir? modemi falan değiştirsem? nasıl bir yol izleyeyim bilgisi olan arkadaş varsa destek rica ederim.

Modemim baya eski 10-12 sene falan önce almışızdır herhalde.
  • Download hızım sözleşmeye göre 8 Mbit, 7 Mbit olarak görüyorum, bu normal.

Ancak upload hızım 0.7 Mbit.

Önceki senelerde 1/4 idi oranları ve o orana göre 2 Mbit upload hızımsın olması lazım.

Bu ne zaman değişti de bu kadar düştü?

0.7 şaka gibi, Adsl de 16 Mbit'e kadar 0.78 Mbit standart mış TürkTelekom'da.

Evde 3 cep telefonu var, herhangi biri WhatsApp yedeklemesi yapsa, hiç bir site vs açamıyorum. Mecbur telefonların yedekleme özelliğini kapattım.

Upload/Download hızları daha mantıklı olan adsl operatörü var mı?

• Altyapi calisma var diyerek evime internet baglattiramiyorum.
    Calisma yok bisey yok. Arıyoruz açan yok. Binada herkes internet kullanırken. Altyapı testinde calisma var diyor. Anlamis değilim.

• 109 TL'ye 100 Mbit kullanıyorum, Millenicom (superonline kapıya kadar fiber altyapısı)

Sözleşmem 100Mbit Download 5Mbit upload, aldığım hız ~110Mbit download 20Mbit upload :)

Evet, sitede oturuyorum, evet bi kablo gelince herkese dağıtılıyor, vb. Özellikle büyük şehirlerde artık fiberin bütün evlere ulaşmaması geçmiş devirde kalmış olması gereken bir durum. Kırsal yerlerdeki durum daha sıkıntılı, evet, dünyanın pek çok yerinde kırsal için benzer sıkıntılar var.

Ama bunu şimdi değil de, Türk Telekom kaç aylık karına özelleştirilirken düşünecektik, altın yumurtlayan tavuğu kes, yabancılara peşkeş çek (sorsan yerli ve milli lafı ağızlarından düşmez), sonra işte bık bık bık..

Giderek ülke "parası olana hayat güzel, olmayan fakirler de yaşamasın canım"a dönüyor.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.