Şimdi Ara

Türkiye'nin Wordle karnesi belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bazen Twitter'da da gördüğünüz yeşil ve sarı renkli tetrisi andıran kutucuklarla oynana Wordle, çoğu internet kullanıcısının hayatına dokunmuş durumda. Şubat 2022’de Bundle bünyesine katılan Wordle Türkçe, 2,5 milyon kişiye ulaşmış durumda. İşte eğlenceli oyunla ilgili ilginç veriler.

Ayrıca Bkz.Nestle'den garip savunma: Hacklenmedik, verileri kendimiz sızdırdık

En zor kelime: Elips

Wordle Türkçe'de oyuncuların bulmakta en çok zorlandığı kelime “Elips” oldu. Oyuncuların %51'i kelimeyi ancak dördüncü ve sonraki denemelerinde bulabildi. Oyuncuların ortalama kelime tahmin süresi ise 3 dakika 32 saniye. Aralarında ünlü isimlerin de yer aldığı Wordle oyuncuları, Twitter üzerinden 290 bin kez skorlarını paylaşmış durumdalar.

Türkiye'nin Wordle karnesi belli oldu

Her gece 00.00 - 01.00 saatleri arasında ortalama 100 bin oyuncu yeni kelimeyi çözüyor ve oyuncuların yüzde 78'inin Wordle'a mobil cihazlardan eriştikleri belirtiliyor. Türkiye'nin Wordle oyununda en başarılı ili ise Kayseri. İkinci sırada Kahramanmaraş üçüncü sırada ise İstanbul yer alıyor.

Wordle Türkçe'de en başarılı iller:

1. Kayseri

2. Kahramanmaraş

3. İstanbul

4. Konya

5. Adana

6. Samsun

7. Ankara

8. Denizli

9. Eskişehir

10. Mersin

• Fatih projesindeki tabletler ne alemde her öğrenciye dağıtabildiler mi? Televizyonunda Eba Tv çekmediği için anten ayarlarken çatıdan düşüp vefat eden baba oldu bu ülkede. Şehir içlerinde bile şebeke interneti çekmediği icin millet sıcak evlerinden çıkıp soğukta tepelerde ders izlemeye çalışmadı mı? Evrim müfredatlardan çıkarılmadı mı? Boş beleş övücülük yapıyorsun.
    okullar ilk günden online oldu ve uzun süre devamsızlık ile ilgili kesin bir ifadede bulunulmadı. o yüzden o kadar fazla tıklanması var. sistem rezaletti yine de. optimizasyon sorunları vardı birçok cihazda. interneti veya cihazı kötü olduğu için derslere katılamayan (ben de dahil) bir sürü öğrenci oldu. tabi wordle ile meb'in alakası ne onu anlayamadım. tıklanma ile başarının ne alakası var onu da çözemedim. ilk mesajı yazan arkadaş ne düşündü de böyle bir eleştiride bulundu acaba tamam meb o kadar mükemmel bir kurum olmayabilir ama alakasız yerlerde hükümeti eleştirmeye de gerek yok bence.
  • Milli Eğitim Bakanlığı da bu kadar faydalı olsa keşke...

• @DreamSs

MEB tarafından başlatılan uzaktan eğitimde aktif kullanılan EBA, 3.1 milyar tıklanma sayısıyla Türkiye'de en çok ziyaret edilen 10’uncu internet sitesi, dünyada ise en çok ziyaret edilen üçüncü eğitim sitesi oldu. EBA Mobil uygulaması, Android cihazlar için 16 milyon 700 bin, iOs cihazlar için 1 milyon 800 bin indirilme sayısına ulaştı. EBA'da bugüne kadar 5 milyon 954 bin 174 canlı ders yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanahmet -- 30 Mart 2022; 10:41:34 >
  • WSS (Worldle Seçme Sınavı)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hanahmet H kullanıcısına yanıt
    Zorla değil, mecburi.

okullar ilk günden online oldu ve uzun süre devamsızlık ile ilgili kesin bir ifadede bulunulmadı. o yüzden o kadar fazla tıklanması var. sistem rezaletti yine de. optimizasyon sorunları vardı birçok cihazda. interneti veya cihazı kötü olduğu için derslere katılamayan (ben de dahil) bir sürü öğrenci oldu. tabi wordle ile meb'in alakası ne onu anlayamadım. tıklanma ile başarının ne alakası var onu da çözemedim. ilk mesajı yazan arkadaş ne düşündü de böyle bir eleştiride bulundu acaba tamam meb o kadar mükemmel bir kurum olmayabilir ama alakasız yerlerde hükümeti eleştirmeye de gerek yok bence.

Fatih projesindeki tabletler ne alemde her öğrenciye dağıtabildiler mi? Televizyonunda Eba Tv çekmediği için anten ayarlarken çatıdan düşüp vefat eden baba oldu bu ülkede. Şehir içlerinde bile şebeke interneti çekmediği icin millet sıcak evlerinden çıkıp soğukta tepelerde ders izlemeye çalışmadı mı? Evrim müfredatlardan çıkarılmadı mı? Boş beleş övücülük yapıyorsun.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • DreamSs kullanıcısına yanıt
    Milli eğitimi de basit bir bulmaca oyunu yapamadı diye eleştirmesin. Zaten yapmasınlar da. Ülkede yeterince zengin var.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Eğitim sistemimiz kötü hocam, wordle bile daha faydalı diye ironi yaptım :)

@hanahmet

• mersinin egitim seviyesini ögrenmiş olduk

• Aa çok eğlenceli daha yeni keşfettim sağol editör

• çöp.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.