Şimdi Ara

TÜRKİYE'NİN ÜRETTİĞİ MİLLİ SİLAHLAR - BYE BYE İSRAİL (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
1
Favori
14.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adama bak bilgisayarın başında ahkam kesiyor bişeyler yapılmış veya yapılmaya çalışılıyor beyefendiler beyenmiyor ne faydanız var sizin ülkeye madem bu kadar iyi biliyonuz yardımcı olunda daha iyisini yapsınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: idris-tolar

siyasi olarak lütfen algılamayın ben bir türk olarak şahsen gurur duydum....

Yıllarca terör örgütleriyle özellikle Doğu'da kullandığımız istihbarat amaçlı cihazlardan gelen bilgileri İsrail ve Amerika aslında bize vermesi gerekirken paso düşmanlarımıza verdi.Çok komiktir mesela heron denilen cihazların elde ettiği bilgiler önce israil uzmanlarına gidiyor biz bilgileri ordan nakil alıyoruz.Mesela sınırdan geçen teröristlere askerlerimiz yaklaştığında israilliler anında kandile haber veriyor sağınızda solunuzda ve saire 100 metre ilerinizde Türk Askeri var diye bilgileri detayına kadar veriyor.Yani kendi silahlarımızla rezil oluyorduk.Biz pkk kullansın diye silah alıyorduk aslında.Heronların elde ettiği bilgileri bize karşı israil pkkya veriyordu.

Bunu devletin üst düzey yetkileleri zaten biliyordu ama malum Vatanı satanlar " Vatansever" yıllarca halka yutturuldu.Konuşmakla olmuyor,elde ne var,vatan için neler yapılıyor bunları görelim.Herşey ortada.

Bu işi herhangi bir partiye mal etmek istemiyorum,zaten herhangi bir partiye mal edilemez de,çünkü projelerin çoğu 2000 yılından önce düşünüldü ama her nedense hep engellendi,hatta çok önemli buluşların mühendisleri suikastlerle öldürüldü hemde aynı ay içerisinde,hatta aynı gün içerisinde.

Hatta icat ettiğimiz,ve geliştirdiğimiz buluşları her nasılsa israil çalıyor ve hemen patentini alıyordu ve biz üretemiyorduk cihazı,biz duyurmadan israil üretip patentini ben aldım,üreteceksen bana ücretini ver diyordu.

İsrail=Amerika=İngiltere'dir.

Hepsinin yönetimi Vatikan'dır,vatikanı yönetenler de Siyonizmdir.

GELİŞTİRDİĞİMİZ BİRÇOK SİLAHIN DAHA ÜRETİLMEDEN BAŞKA ÜLKERELE SATIŞ (İHRACAT) ANLAŞMALARI YAPILDI.BİZ NASILSA PARASINI VERDİĞİMİZ SİLAHLARIN PARASINI 5 YIL ÖNCE VERİP 2015 DE SİLAHLARI ALABİLİYORSAK,ŞU AN TÜRKİYE DAHA ÜRETMEDİĞİ SİLAHLARIN PARASINI ALMAYA BAŞLADI BİLE ÖZELLİKLE ORTADOĞU VE ASYA ÜLKELERİNDEN.

İSRAİL VE AMERİKA İLE YAŞADIĞIMIZ BÜYÜK ÇEKİŞMENİN VE ÇATIŞMANIN ASIL SEBEBİ SİLAH SANAYİNDE BAĞIMSIZLAŞMA HAREKETLERİMİZ VE SİBER SAVAŞ KONUSUNDA HAMLELERİMİZDİR.

HİÇ BİR F-16 UÇAĞIMIZ NATO'NUN İZNİ OLMADAN İSTEDİĞİ HEDEFE GİDEMEZ.UÇAKLARIMIZIN CHIPLERİ VE KONTROLLERİ ASLINDA NATODA.

2023 ÇOK ÖNEMLİ BİR TARİHTİR.TÜRKİYE'NİN BAĞIMSIZLAŞMASI ASLINDA DÜNYANIN BAĞIMSIZLAŞMASIDIR.BUNU HAÇLILAR İYİ BİLİR.
  • güzel birşeyler yapmaya çalışıyorlar ama geç kaldılar orası ayrı. hem de çok.
  • Tekbir!
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozoklar

Tekbir!

Amacın ne ?
  • MİLGEM – MİLLİ GEMİ

“Milli” ve “Gemi” kelimelerinin kısaltılmasından türetilen Milgem projesiyle milli imkânlarla modern muharip gemi üretilmesi amaçlandı. Geminin tamamen özgün ön dizaynı 2004 yılında tamamlandı ve geminin ilk kaynağı 26 Temmuz 2005 tarihinde İstanbul Tersanesi Komutanlığında atılarak geminin inşa sürecine geçildi.

27 Eylül 2008′de Preveze Deniz Muharebesinin 470nci yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri Gününde ilk yerli gemimiz olan Heybeliada (F-511) denize indirildi.

02 Kasım 2010 tarihinden itibaren deniz seyirlerine başlanarak performans kontrolleri yapıldı.

Milgem projesinin ikinci gemisi olan Büyükada (F-512)’nın tekne inşası da İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda devam etmektedir.

99 metre boyundaki geminin, azami genişliği ise 14.40 metreyi buluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer Roses
    güzel birşeyler yapmaya çalışıyorlar ama geç kaldılar orası ayrı. hem de çok.

Nasıl geç kaldılar?

Milli savunma bakanının dediği şu biz geldiğimizde TAI de hangarlarda birkaç casa uçağına bakım yapılıyordu fabrikaların çoğuda kapanmıştı, şimdi yeterli hangar bulamıyoruz diyor, yani zaman kaybı öncelere dayanan bir durum anca toparlandık diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 9 Mayıs 2011; 23:42:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer Roses

güzel birşeyler yapmaya çalışıyorlar ama geç kaldılar orası ayrı. hem de çok.

Zararın neresinden dönülürse kardır. Önümüze bakmalıyız artık. Ayrıca hangi ülkenin %100 kendi hammaddeleriyle ürettiği bir mal var ki?
  • Uçak olarak hala bağımlıyız.
  • yurtdışına hep bağımlıyız, o projeler de yurtdışına bağımlı maalesef...
  • arkadaşlar milli projelerde eskiye göre çok yol katettiğimiz ve iyi bir yolda olduğumuz doğrudur.
    fakat yine de şuan dünyaya baktığımızda hiçbir yerde değiliz. bilmeyen adamlar siyasi propaganda için abartırlar ama yapılanlar büyük şeyler değil.
    şuan nükleer silah yapılsa dahi büyük birşey olmaz. 21. yy da para yatıran her devletin 3-5 yılda yapabileceği şeyler bu yapılanlar

fakat kimse eleştirdiğimizi zannetmesin tabiki yapılmamasındansa yapılması iyidir, güzel olmuştur yapanlardan vesile olanlarda Allah razı olsun, fakat devlet kurtulmuş herşey değişmiş gibi abartmamak lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: popeye85

milli saydığın silahların bir cok önemli parcası dısardan geliyor... yani mili olsa bile %100 sen yapmıyorsun...yine batıya bağımlısın..ayrıca israil bize en cok teknolojik kolaylık sağlayan ülke..batı bize ambargo koyarken bile onlar silah satmıstır...ve teknoloji transferi sağlamıstır..ha demiyorum ki kötü ..sonucta birseyler yapılmaya başlandı... kıbrıs ambargosundan sonra dank etti.... fena değilizi am abartılacak bişi de yok..milli tank falan da yok daha ortalıkta..göktürte öyle...

Evet,bak yazdıklarının içinde itiraf ediyorsun İsrailin nasıl bizimle dalga geçtiğini.Şöyle anlatayım sana,diyelim ben sana dostmuş gibi görünen aslında düşmanınım.Telefon alacak paran yok,ve ben içinde dinleme cihazı olan bir telefon hediye ediyorum sana yada indirimli satıyorum.İsrailin verdiği Heronlarla paso yanlış hedefleri vurduk.Onların verdiği yanlış bilgilerle teröristlerin kucağına düştük.Büyük harflerle yazıyorum,YILLARCA BİZE KENDİSİNİ VATANSEVER DİYE TANITAN,ASLINDA VATANI SATANLAR,İSRAİLDEN BİLE BİLE ALEYHİMİZE KULLANILAN SİLAHLARI ALDILAR,ARTIK GERÇEK VATANSEVERLERİN ZAMANI.OYUN BİTTİ....pkk ÇIKSIN KARŞIMIZA.30 YILDIR BİTİRELEMEYEN-"TİRİLMEK İSTENMEYEN"- pkk nın sonu geldi,en fazla 2 yılı kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

yurtdışına hep bağımlıyız, o projeler de yurtdışına bağımlı maalesef...

Hemen pat diye birşey yapılmasını bekleyemezsinizki, önceden ne yapıyorlardı, şimdi mesela göktürk uydusu yabancılarla birlikte yapılıp bundan gelen tecrübe ile göktürk 2 tamamen türk yapımı olacak.
    quote:

TAI ve TÜBİTAK Uzay tarafından Göktürk-2 Projesi kapsamında yürütülen projeyle 2015`e kadar Türkiye`nin yerli uydusunun üretilerek uzaya fırlatması öngörülüyor.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ilk yerli uydunun ön tasarım aşamasının başarıyla tamamlandığını açıkladı. Yerli uydu üretimi hedefini gerçekleştirmek doğrultusunda somut ilk adım ise geçen hafta düzenlenen bir törenle atıldı. İhale süreci 3 yıl süren çalışmaların ardından tamamlanan `Göktürk Keşif Gözetleme Uydusu Projesi`nde sözleşme imzalandı.

YERLİLİK ORANI YÜZDE 22

Göktürk-1 olarak adlandırılan ve İtalyan Telespazio yükleniciliğinde üretilecek bu uydu, Türkiye`nin ilk askeri keşif ve gözetleme uydusu olacak. Tamamen yerli üretilecek Göktürk-2`nin dizayn ve üretimi ise Göktürk-1 projesinden elde edilecek tecrübe ve birikimlerle mümkün olabilecek. Milli havacılık ve uzay sanayi TAI`nin ortaklığıyla üretilecek Göktürk-1`de yüzde 22 yerlilik oranına ulaşılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 9 Mayıs 2011; 23:45:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetAnket.Net

quote:

milli saydığın silahların bir cok önemli parcası dısardan geliyor... yani mili olsa bile %100 sen yapmıyorsun...yine batıya bağımlısın..ayrıca israil bize en cok teknolojik kolaylık sağlayan ülke..batı bize ambargo koyarken bile onlar silah satmıstır...ve teknoloji transferi sağlamıstır..ha demiyorum ki kötü ..sonucta birseyler yapılmaya başlandı... kıbrıs ambargosundan sonra dank etti.... fena değilizi am abartılacak bişi de yok..milli tank falan da yok daha ortalıkta..göktürte öyle...

Evet,bak yazdıklarının içinde itiraf ediyorsun İsrailin nasıl bizimle dalga geçtiğini.Şöyle anlatayım sana,diyelim ben sana dostmuş gibi görünen aslında düşmanınım.Telefon alacak paran yok,ve ben içinde dinleme cihazı olan bir telefon hediye ediyorum sana yada indirimli satıyorum.İsrailin verdiği Heronlarla paso yanlış hedefleri vurduk.Onların verdiği yanlış bilgilerle teröristlerin kucağına düştük.Büyük harflerle yazıyorum,YILLARCA BİZE KENDİSİNİ VATANSEVER DİYE TANITAN,ASLINDA VATANI SATANLAR,İSRAİLDEN BİLE BİLE ALEYHİMİZE KULLANILAN SİLAHLARI ALDILAR,ARTIK GERÇEK VATANSEVERLERİN ZAMANI.OYUN BİTTİ....pkk ÇIKSIN KARŞIMIZA.30 YILDIR BİTİRELEMEYEN-"TİRİLMEK İSTENMEYEN"- pkk nın sonu geldi,en fazla 2 yılı kaldı.

internet haber.comda bazen güzel yorumlar yapıyorsun kardeş....
  • İçimizdeki siyasi didişmeleri ve güneydoğu sörununu bitirip kafamızı kaldırabilsek daha çok şeyler yapabiliriz.
    Birde taş taş üstüne koyanlar kim olursa olsun takdir edebilsek daha çok kalkınınrız
  • quote:

Orijinalden alıntı: idris-tolar

quote:

şuanda savunma sanayimizin % 50 sinin yerli üretim olduğundan haberin var mı ?....

hemende rakamlara inanıyorsunuz..abd den alacağın f35 in %50 si tr de üretilecek..maksat offset olsun..bu neyi ifade ediyor...sen ne kadar yerlilik oranı olduğuna değil sistemlerin ne kadar özgün olduğuna bak..parca imalatı ile %50 oranının yakalamak pek bişi ifade etmiyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 9 Mayıs 2011; 23:47:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Fß!-

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Fß!-

Hayırlısı olsun.

Güzel imzan varmış,ustaca imza.
    Birde cep-beyaz eşya gibi birkaç markayı ekleyiversen daha çok beğenirdim.

Yeni gördüm bunu dur.İğdeledinmi beni belli degil ama imzamda sahip olduğum fiziksel hiçbirşey yok,ama gel görelim bunu anlayamayarak başkalarından duyma laf sokma çabası nerden geliyor anlamadım?

Sizin imzanızda yazmasada benim imzamda yazdığı için cevap verme gereği duydum.

Arkadaş donanım forumunda takıldığının bilincinde değil. Ve hâlâ küçük çocuklar gibi imzaya donanımların yazılmasını "hava atmak, mal varlığını göstermeye çalışmak" olarak algılıyor. He deyip geçicez. Elbet bir gün anlar neden yazıldığı. Belki tecrübe eder.
  • LİSELİLER GENE İNTERNETTEN ÜLKEYİ KURTARIYOR
  • Sevindirici haberler bunlar... ama yetmez! Daha çok yolumuz var.
  • quote:

quote:

israil bizimle dalga geçmiyor..senin yöneticilerin sapsa israil napsın..benim ifade ettiğim israil biizm gelişmemizde yardımı olmustur..bugun kü edindiğimiz teknolojinin öenmli kısmı isrialden gelmiştir.... israiil tr nin bakıcısı değil yani..ama sonucta batıya oranla bize daha acık..parayı verince düdüğü satıyor sana ..batı bunlarıda yapmıyor sana... vatan millet sakaryayıda geçin..amerika bütün teknolojilerini verse biz gene pkkyı bitiremeyiz..istikrar yok ...politika yok... dağdaki capulcuyu indiremiyorsan bunun altında silahsal neticlerden cok politik gerekceleri ara... politika olarak hala aynıyız..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.