Şimdi Ara

Türkiye'nin üçüncü, Avrupa'nın en büyük Apple Store'u birkaç gün içinde açılıyor: Dördüncüsü yolda (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
2
Favori
16.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

Tamam da konunun bununla alakası yok ki!

Aynı mantıkla bugün ABD'de, Avrupa'da ve satış & servis hizmeti yaptığı tüm ülkelerde hep İstanbul gibi en büyük ekonomik girdi olan şehirlere açardı o zaman mağazasını. Bir bakın bakalım Apple Store'lara dünyanın hangi ülkelerinde, hangi şehirlerinde, hangi büyüklükte, ne kadar Apple Store mevcut?

Anca boş argümanlar, anca en iyi ben bilirim iddiası. Sanırsın Apple Store Ankara'da açılınca benim cebime para girecek. Türkiye'yi İstanbul'dan ibaret sanan bir zihniyetle hiçbir şey tartışmam ben. Ekonomiymiş... Hah...

Aman allahım tamam pes ediyorum donanımhaberin bu kadar zekasız insanlarla dolup taştığını görmek gerçekten üzücü. 30 yıl Ankara'da yaşadım ve evet Türkiye İstanbul'dan ibarettir. Belki senin benim gibi insalar için değil ama kapitalizmin tanımı olan Dünya'nın en büyük şirketi için öyle. Türkiye, İstanbul'dan ibarettir. Türkiye'ye 10 tane Apple store açılsa dahi hiçbiri Ankara'da olmayacak, olamaz. Şimdi kumunda oynayabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: transverse

Aman allahım tamam pes ediyorum donanımhaberin bu kadar zekasız insanlarla dolup taştığını görmek gerçekten üzücü. 30 yıl Ankara'da yaşadım ve evet Türkiye İstanbul'dan ibarettir. Belki senin benim gibi insalar için değil ama kapitalizmin tanımı olan Dünya'nın en büyük şirketi için öyle. Türkiye, İstanbul'dan ibarettir. Türkiye'ye 10 tane Apple store açılsa dahi hiçbiri Ankara'da olmayacak, olamaz. Şimdi kumunda oynayabilirsin.

Alıntıları Göster

İstanbullu olarak 3. Apple Store'un buraya açılmasını ben de garipsedim gerçekten. Evet Türkiye neredeyse İstanbul'dan ibaret ama 2 tane de yeterliydi gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: TechVET

İstanbullu olarak 3. Apple Store'un buraya açılmasını ben de garipsedim gerçekten. Evet Türkiye neredeyse İstanbul'dan ibaret ama 2 tane de yeterliydi gerçekten.

Alıntıları Göster

nereye yeterli? en az 5-6 tane olması gerekiyor.

• Guzel gelisme cunku yetisemiyor diye biliyorum bazen randevular gecikebiliyor. Bir de artik Ankara gibi diger buyuk illere de acsin bir zahmet. 6 milyon nufuslu baskentte bir tane resmi Apple magazasi yok, sadece yetkili bayileri var. Ankara'da acilsin artik.

• quote:

Orijinalden alıntı: TechVET

Alıntıları Göster

İstanbul'dan ibaret ama. Ortalama ticaretin %60 Marmara Bölgesinde dönüyor. Ülkedeki her 5 kişiden bir tanesi İstanbul'da yaşıyor, Marmara bölgesinde ise ülkedeki her 3 kişiden 1 tanesi de yine Marmara bölgesinde yaşıyor. Ülkedeki her 2 kişiden 1 tanesinin de yine bu bölge ile bir bağı var. Bu rakamlara göçmenler dahil değil ayrıca ki zaten çoğu yine İstanbul'da.

Ayrıca bu aralar bu aralar malum nedenlerden turizm zayıf ama dünyadaki ilk 5 turistik merkezden bir tanesi de yine İstanbul. Bu mağaza sadece Türkleri değil, turistleri de hedefliyor. Kısacası İstanbul operasyonlarını bitirmeyen bir şirket Anadolu'ya şube açmaz, önce İstanbul'da tamamlar sonra diğer bölgelere geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

İstanbul'dan ibaret ama. Ortalama ticaretin %60 Marmara Bölgesinde dönüyor. Ülkedeki her 5 kişiden bir tanesi İstanbul'da yaşıyor, Marmara bölgesinde ise ülkedeki her 3 kişiden 1 tanesi de yine Marmara bölgesinde yaşıyor. Ülkedeki her 2 kişiden 1 tanesinin de yine bu bölge ile bir bağı var. Bu rakamlara göçmenler dahil değil ayrıca ki zaten çoğu yine İstanbul'da.

Ayrıca bu aralar bu aralar malum nedenlerden turizm zayıf ama dünyadaki ilk 5 turistik merkezden bir tanesi de yine İstanbul. Bu mağaza sadece Türkleri değil, turistleri de hedefliyor. Kısacası İstanbul operasyonlarını bitirmeyen bir şirket Anadolu'ya şube açmaz, önce İstanbul'da tamamlar sonra diğer bölgelere geçer.

Alıntıları Göster

Katılıyorum arkadaşım ancak en azından 3. mağaza Ankara'ya ya da İzmir'e açılabilirdi. Mesleğim turizm olduğu için biliyorum, Caddebostan turistlere hitap eden bir yer değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: power-pc

nereye yeterli? en az 5-6 tane olması gerekiyor.

Alıntıları Göster

Ciddi söylediğini düşünüyorum arkadaşım ancak 5-6 tane de çok bence. Şahsi fikrindir, saygı duyarım.

• transverse T kullanıcısına yanıt
    Zaten cevap verirken kendini bir halt zannedip üstüne hakaret eden birisi için hiç vakit kaybetmeye gerek yok.

Diğer ülkelerinden, diğer apple storeların bulunduğu lokasyonlara bak diyorum hala kapitalizm falan diyor.

Apple bölge bölge düşünür! Neden istanbul’a 3 mağaza açıyor? Çünkü marmara bölgesi’ni düşünüyor. En yüksek nüfus yoğunluğu burada.

Ankara’ya açsa 2. en büyük nüfus yoğunluğunu kullanır çevre iller ile. Ama yok, idrak tıkanmış.. he kapitalizm he vahşi…

Hiçbir .ok bilmiyorsan aç maps’ten bak diğer ülkerin lokasyonlarına, nerede kaç tane store varmış konumlarına bak. Her .oku biliyorsun madem kapitalizmin vahşi yüzünü mapte gör.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 2 Ekim 2021; 1:31:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ankara değil de İzmir'e açılsa daha mantıklı, İzmirde satılan iPhone sayısı Ankara'dan fazladır diye düşünüyorum :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • TechVET kullanıcısına yanıt

Bence İstanbul 2 + 2 (anadolu/avrupa) şeklinde 4 taneyi de kaldırır ama diğer şehirlere hiç gelmeden bence de garip olmuş. Başlangıçta Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya' ya da mesela açılabilirdi.  

• en azından bizim senmtin insanı karşıya kadar geçmek zorunda kalmayacak, yeni iphone almak için günlerce sıra beklerken asdhjashdasds

• Konuya fransız kaldım,

Benim anlamadığım olay şu;

Zaten apple ürünlerini, apple store olmadan da temin edebiliyor insanlar.

Bu apple store açılınca kullanıcıya ekstra faydası ne olacak?

Hiçbir yerde satılmayan bazı ürünler store'da mı satılıyor?

• Memlekette kredi çekip tel alacak milyonlar olunca tabiki adamlar mağaza açar.

• Bu nasıl bir türkçe, sözde Türkiye’nin en büyük teknoloji portalı ama başlıkta türkçe katledilmiş. Her yerinden ayrı anlatım bozukluğu akıyor. Rezalet !!! Doğru dürüst yazamıyorsanız içerik paylaşmayın

• Reisimizin şahsi sarayına para yetiştirmek için Apple bile seferber olmuş işte dünya bizi kıskanıyor diyorduk inanmıyordunuz.

• Doory kullanıcısına yanıt

Apple'ın meşhur mağazaları var biliyorsun, 5th avenue deki gibi ya da Çin'deki mağazası vardı sanırım Şangay'da. O cam kübik ya da benzer tasarımları tescilli. Apple bu konuda en başarılısı, en iyi en estetik duranı. ya da diğer tüm mağazalarına baktığında hepsinin belli bir çizgisi var. Diğer markalara da bakarsan 'al-geç' dediğin yani çoğu ürününde kendisini kanıtlamış tüm markaların mağaza tasarımları belli bir konsepte dayanıyor. Levi's, Zara, Nike, Apple, Gucci, Chanel, LV vs. hepsinin tipik bir tasarımı ve dünyada bazı ikonik dükkanları var. Dönem dönem yani 10 yılda bir 15 yılda bir gibi sürelerde bu konseptlerde eskiye tamamen yabancılaşmadan güncellemeler yapılabilir vs vs. Bu mağazalar durduğu yerde markanın daimi reklamı oluyor, ve dünyadaki tüm global markalar bu tipik hatta gelenekselleşen konseptlerini sürdürüyor. Mağaza açmak sadece ürün dağıtımı yapmak değil, müşteriler Apple'a gidip ürününü oradan almayı isterler, o mağazadan almayı isterler gibi gibi. Yani o mağaza durduğu yerde yıllarca reklamını yapıyor. Başarısız olursa zaten kaldırılır. Mesela bağdat caddesi burberry artık yok. Bana sorarsan önemli değil tabi mağazanın güzelliği, en sakin ve dingin mağaza benim için en iyi mağaza, türkiye'de herkes istiklal caddesine şık mağaza açar ama gidip almam. ya da asla cevahir'den almam. çünkü birçok kişi denediğinden artık o kıyafet neredeyse ikinci el olmuştur.

• glamour97 G kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkürler ama ben hala anlamıyorum olayı.

Sonuçta apple'ın kendi resmi sitesi var ve oradan da online alışveriş yapılıyor.

Caddebostan'daki veya oraya gezmeye gelen tayfa da zaten cahil değil, online alışverişi bilen kişiler.

Online alışveriş bu kadar güvenliyken insanlar o mağazaya girip ne yapacaklar bir türlü anlamıyorum.

Tamam marka için prestij meselesi belki ama ben işin müşteri kısmındayım.

Hele İstanbul'da tonla apple ürünü satan zincir teknomarket de varken...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.