Şimdi Ara

Türkiye'nin ortadoğu bataklığına girişi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    video kendi başına konuşuyor 140 journosun en etkilendiğim videosu oldu. şaka maka BOP başarılı oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi domuzadam101 -- 19 Haziran 2018; 2:51:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yetmedi

ortadoğuyu ayağımızada getirmedi

Direk içimize soktu

Not:Videoyu izlemedim. Sonra izlerim

• Videoyu izlemedim ama Türkiye'nin Ortadoğu bataklığına çekilişi, Erdoğan ve Erdoğancıların ağızlarından düşürmediği, kanunları hiçe sayma alışkanlığı ve çocuklarını kısa sürede zengin etmesiyle bilinen Turgut Özal ile başladı.
    Turgut Özal, baba Bush'un emriyle Türk hava sahasını Amerikalılara açtı ve Amerikalılar da Türkiye üzerinden Saddam Hüseyin'in Irak'ını bombalayıp, binlerce müslümanın (hani insan değil de müslüman deyince daha etkili oluyor ya) ölümüne neden oldu.
    O dönem Özal, Amerika'nın yanında durmanın bize milyarlarca dolar kazandıracağını söylemiş ve bu operasyona karşı çıkanları "Hain" olarak nitelendirmişti. Sonuçta ise, Türkiye milyarlarca dolar zarar etti, yüzbinlerce mülteciye kucak açmak zorunda kaldı ve Irak'ın kuzeyinde Kürdistan'ın kurulması sağlandı.
    Özal ile aynı köklere sahip olan Erdoğan da o Kürdistan'ın temellerini daha da sağlamlaştırılması için başa getirildi ve görevini layıkı ile yerine getirip, güneyimizdeki diğer ülkenin parçalanmasına destek oldu. Sonuç olarak ise, iktidarın açıkladığına göre 30 milyar doların üzerinde bir masraf, terör saldırılarında ölen binlerce vatandaş, cumhuriyet tarihinin en büyük mülteci akını ve tabii ki daha güçlü bir Kürdistan ile operasyon gerçekleşti.

Erdoğan da aynı Özal gibi kanunlara uymaması ve çocuklarını çok kısa sürede zengin etmesiyle biliniyor ve bugün Erdoğan için öleceğini söyleyenler, o gün de Özal için öleceğini söyleyenler ya da onların çocuklarıdır.

• Rahmetli Özal' ı Sn.Erdogan ile kıyaslamak hata olur.

Özal zamanında ülke çağ atladı. Misal seyredecek televizyonumuz bile yokken Özal zamanında hem renkli hem uzaktan kumandalı televizyonumuz oldu.

Rahmetli bununla da yetinmeyip tek kanal esaretinden de kurtardı.

Bugünkü nesil anlayamaz ama o zamanları yaşayanlar için bunun gibi değişimler taş devrinden endüstri çağına geçiş gibiydi.

• videoyu suan izliyorum, yüzümüzü araplara dönersek olacağı bu... kim türkiyenin yönünü batıdan ortadoğuya araplara çevirdi hepimiz biliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carl_Sagan

Rahmetli Özal' ı Sn.Erdogan ile kıyaslamak hata olur.

Özal zamanında ülke çağ atladı. Misal seyredecek televizyonumuz bile yokken Özal zamanında hem renkli hem uzaktan kumandalı televizyonumuz oldu.

Rahmetli bununla da yetinmeyip tek kanal esaretinden de kurtardı.

Bugünkü nesil anlayamaz ama o zamanları yaşayanlar için bunun gibi değişimler taş devrinden endüstri çağına geçiş gibiydi.
    Rahmetli Özal'ı da zehirlemişler .Ton Ton Turgut Özal bi on sene daha yaşasaydı güzel ülkemiz Bugünkü Güney Koreye bile fark atmış olacaktı. Ömrü vefa etmedi.

'TURGUT ÖZAL DA ŞEHİT OLDU'

Muhtarlarla düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Eroğlu, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın yatırım ve hizmetlere çok destek verdiğini dile getirdi. Eroğlu, "Özal gerçekten çok büyük düşünen kapasiteye sahipti. Allah rahmet eylesin. Hatta onun sözünü daima hatırlıyorum. Kendisi şunu diyordu; Ya Türkiye niye kalkınamadı. Hatta ben de sorgularım. Türkiye 1’inci Dünya Harbi’nden sonra harp görmedi. 2’nci Dünya Harbi’nde Almanya yakılıp, yıkıldı mı? Ama Almanya şu an dünyada kaçıncı sırada. Sanayisini kurmuş her şeyini kurmuş güçlü bir ülke. Ekonomisi var. Dünyada ilk 6’ya giriyor. Ama Türkiye çok daha ileride olması lazımdı. Ama olamadı. Rahmetli Turgut Özal bununla ilgili teşhisi yapmış. Aynen şöyle söylüyor; Türkiye niye kalkınamadı? Çünkü yabancılar Türkiye üzerinde çok dolaşıyor. Bizdeki üst yöneticileri çok kolay satın alıyor ve yönlendiriyorlar. Türkiye’nin bu derece kalkınmada geç kalmasındaki sebep budur. Ben Özal’a yakın bir başbakan müşavirinden dinledim. Onu aslında zehirlediler. Bir yerde limonata içmiş ve içine zehir katmışlar. Hayatını kaybetti. Turgut Özal da şehit oldu. Bana göre şehit oldu" dedi.

Not:Bir bardak Limonata bile bazen hayatınıza mal olabilir.Dikkatl olun derim!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.