Şimdi Ara

Türkiye'nin ilk unicorn'u çıkıyor: Türk oyun şirketi Peak, Türkiye tarihine geçecek rekor fiyatla Zynga'ya satılıyor! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
8.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Muhabbet gereksiz uzadı. Linke tıklama zahmetine bile girmeyeceğim. Çünkü inan bana ardında ne var zerre merak etmiyorum. Satıldı gitti. Sen kötüle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tebrikler bravo .büyük para kaldırmışlar.helal olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

1.8 milyar dolarlık servete sahip bir Türk’e gelen yorumlara bak 😃😃😃
    Haklısın zaten durumda onların düşündüğü gibi değil.. Şirketin %35i Türklere ait (%22si kurucu kişiye ait) . Adam bu şirketi büyütürken zaten yurtdışı anlaşmalarla büyütmüş . Bu satışın yarısı nakit yarısı hisse verme şeklinde

https://www.ntv.com.tr/yazarlar/ilker-kocas/peak-games-turkiyenin-ilk-unicornu-oldu-peak-gamesin-zyngaya-1-8-milyar-dolarlik-satisindan-kim-ne-kadar-kazanacak,iSYNdiPm8EypNeqFAgixeQ

Adam bir şey yapmış. Bakan Albayrak dahil bundan pay elde etmeye çalışanlar olduğu gibi kalanlar atıp tutuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 2 Haziran 2020; 15:4:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Yazılım işinde güzel para var. Aylık 40 milyon dolar nedir ya ? 2 tane mobil oyun. Yani konsol pc oyunu falan da değil. Gelecek planı yapan gençler çocuklar varsa yazılım ve video oyun sektörü üzerine kariyer yapmayı bir düşünsünler derim.
    Haklısın ama bunda iktidar bundan vergi almayı unuttuğu için böyle... geçen senenin sonunda buna vergiyi dayamışlardı .Yıl geçtikçe vergi artacaktır

Uluslarası satışlarda hala vergi yok sanırım . Ona da koyarlar bu kafayla

• quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Altin yumurtlayan tavuğu neden satıyorlar anlamiyorum ben bu bizim girisimcileri anlamıyorum ne yapacaksin o kadar parayı Türkiyenin dünyada duyulmuş bir markası olarak dursan olmuyor mu ?
    Bir de bu peak ses getiren reklam yapmıştı asacaz kesecez şöyle yapcaz böyle yapcaz diyordu. Her şey şirket değerini artırıp satmak için miydi ?
    geçen haftalarda altın 395ti. Altını satamayanlar dert edindiller 15 lira için

ortada milyar dolar var ayrıca 1 kişi değil 5 hisseli şirket bu .%35i Türklere aithttps://www.ntv.com.tr/yazarlar/ilker-kocas/peak-games-turkiyenin-ilk-unicornu-oldu-peak-gamesin-zyngaya-1-8-milyar-dolarlik-satisindan-kim-ne-kadar-kazanacak,iSYNdiPm8EypNeqFAgixeQ

Türkiye gibi hergün verginin geldiği vergi oranların arttığı bir yerde en karlı yeri kestirmek zor ama şirket sahipleri bunu düşünmüşlerdir zaten . Ayrıca satışın yarısı nakit diğer yarısı zynga hisseleri. Adamlar hem para kazanmışlar hemde daha büyük şirkete ortak olmuşlar

• Bu haberden şu sonuç çıkıyor. İnternette yada dijital bir şey yapılacaksa hedef kitle Amerikan toplumu olursa parayı vurabilirsin hem de iktidarın vergi kıskacına girmezsin... Türkiye'de insanlar için bir şey yapmak ,ürün satmakla uğraşırsan hem devletle uğraşırsın hem de insanlar fakir olduğundan emeğinin karşılığını alamazsın.. Kötü bir şey ama sonuç bu . İktidar geçen sene sonunda dijital ürünlere vergi getirmişti ,yıllar geçtikçe bu oranın artmayacağını kim garanti verebilir

• Neden bu olaya unicorn deniyor açıklayabilecek biri var mı?
  • Şu anlamda iyi sanırım gelen para ile daha iyi bir firma kuracaklar mış, deniyor. Bakalım, hayrlısı olsun..
  • Ne alaka ne saçma bir yorum sanki devletin kasasına giriyor para satılınca hayır yatırımı yapan adamın hissedarların cebine gidiyo ha keza komple devletin kasasına girse bile 1.8 milyar dolar Türkiye için ne ki?? Çerez parası Türkiye için 5 kuruş oynamaz

• 1.8 milyar dolar giricek dolar 0.10 kuruş falan oynar belki iyi iyi güzel. Fakirleştiğimiz şu günlerde 1.8 milyar dolar harika para.
  • Ülkemizin firmasının satılması kötü fakat satıldığı para küçümsenemez ve bu sermayeler yeni yatırımlar için kullanılacaksa iyi bile oldu...

• Unicorn nedir ya ne alaka böyle bir ad takmışlar ki onu anlayamadım açıkçası

• Ayakta,havada,karada alkışlamak lazım yarını bilemem ama bugün için büyük iş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sürekli söylenen coğrafya kaderdir ya da burada değil de ABD de olsam çok daha iyi şeyler yapardım gibi cümlelerin ne kadar da büyük bahaneler olduğunu gösteren bir olay. maşAllah diyorum sadece.
  • Çöp oyunlarla bağımlı veya çok zengin insanları sömürme yöntemi ile kazanılmış para.

Satılmasına neden üzülüyorsunuz bu bir başarıdır. Kötü bir malı bu kadar yüksek fiyata satmak. Ki aynı kötü maldan tekrar üretip, tekrar satıcaklar.
  • Bence başarılı olduğumuz konular satılmamalı, bu konuda direnilmeli...

Kurtuluş savaşında alamadıkları her yeri bu şekilde alıyor elin yabancısı...

Yerlileşelim diyoruz daha çok yabancılaşıyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Satılması o kadar saçma ki ne güzel kendi oyun şirketimiz vardı oyunlarımızı satıp çok güzel paralarda kazanabiliriz neyse inşallah güzel olur ne diyelim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.