Şimdi Ara

TURKIYE nin gelecegi icin onerileriniz? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
1.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gelecek için öneri derken "kurtarma" anlamındaysa şu andan itibaren hiç bir ülke emperyalizmin ve kapitalizmin kurduğu düzenden çıkamaz.Öyle bir sistem koymuşlar ki yukarı tükürsem bıyık,aşşa tükürsem sakal.
  • seviyeli bir şekilde yukarı
  • Ben konuşmaya başlasam konu kitlenir,birşey demek istiyorum ama diyorum yoksa konu kesin kitlenir.Böylesi iyi
  • erdoğan "eski devlet büyüklerinin açtığı borcu kapatacağız" diyor, siz sanki hiç bir borç açmadınız mı (bu arada Atatürk Türkiye'yi kurarken tüm borçları kapatmıştı)
  • quote:

Orjinalden alıntı: World of Wireless

erdoğan "eski devlet büyüklerinin açtığı borcu kapatacağız" diyor, siz sanki hiç bir borç açmadınız mı (bu arada Atatürk Türkiye'yi kurarken tüm borçları kapatmıştı)

Erdoğan der ama ülkede her şehire doğalgaz getirir.Güzel aferin de buda dışa bağımlılığı arttırır.İran gazı keser rusya gazı keser bizdee soğukta oturmaya muhtaç kalırız.Kapatacağız dedikleri dış borçta gittikçe büyüyecektir.
    Neyse konuyu bireyselleştirmeyelim.şimdi ve geçmişte yaşanmış birçok hatalar vardır.

Dün konu dılında bir topikte arkadaşın biri eğitimi yurt dışında bitirip ülkesinde çalışmak için gelmiş fakat iş bulamamış ve İspanyaya çalışmak için gideceğini yazmıştı.Ülkede beyin göçünü durduramadığımız zaman ülkenin gelişmesi pek kolay olmaz.buda ülkenin geleceği konusunda önemli bir engeldir.

Eğitim konusunda önemli atılımlar yapmmalıyız.Üniversitedeyken AB den bir temsilci konferans vermişti.Türkiyenin her yıl AB projeler havuzuna milyonlarca Avro para yatırdığını ve yapacağı çalışmalar ve projelerle bu havuzdan para alabileceğini söylemişti.Fakat,avrupada bu payı en az alan ülke Türkiyeymiş.Buda ülkenin eğitime ve araştırmaya nekadar önem verdiğini gösterir.

• Dis mihraklara kapilmadan kendi politikasini üretebilen.
    Birseyler olmadan once onlem alabilen.
    Egitimli ve bilincli nesiller icin egitime önem veren.

Önüne gelen herkesi ögretmen yapmayan. Ögretmenligin degerini bilen bir ülke istiyorum artik
  • yeni gorusler icin

yukari
  • 1- Miniority Report fimini taklit eden azınlığa çağdaş dünyayı öğretmek lazım.
    2-Demokrasiyi içlerine sindirmelerini sağlamak lazım. Lafla değil icraatla ilerici olunabileceğini öğretmek lazım.
    3-Tahsilin ve paranın cehaleti götürebileceğini ama eşekliğin baki kalacağını kabul ederek hiç bir şey yapmadan oturmak lazım mı? (Acaba)
    4Yüzkarası adalet sisteminin sil baştan düzenlenmesi lazım
    5- Aşırı uçlardaki suçlar için idam cezasının geri gelmesi lazım.
    6- İ;ktidar veya muhalefet partilerinin arka bahçelerinin olmaması lazım. Özellikle küçük muhalefetin...
    7- Antidemokreastik hareketler hangi başlık ve bahane altında lanse edilirse edilsin sorumlularının cezalandırılması lazım.
    8- Ülkede içi gilzi ordu dahil hiç bir kurum kalmaması lazım ve heryer denetime açık hale getirlmeli.
    9- Tüm dokunulmazlıklar, ama hepsi kaldırılması lazım, buna cumhurbaşkanınınkide dahil
    10-Bu ülkeye geçmişte hizmetlerinnde dolayı kims ebabasının kanunlarıonı dayatamaz ve her kanun günün gereklerine göre değiştirilmeye açık olmalıdır.

• Türkiyenin gelecegi için geyik muhabbetine son diyorum
  • bazen Kahraman076 boyle arkadaslarda cikiyor ama.olsun

Biz devam edelim.

farkindayim konu defalarca alt olup tekrar cikarma cabasi icindeyiz.Fakat birseyleri yapilandirmamizin zamani geldi geciyor bile ve en azindan fikirleri birbirimizden feyz alip gelecegimizi ona gore sekillendirme imkanini sunar.

ve yine yukari
  • quote:

Orjinalden alıntı: ermis

quote:

Orjinalden alıntı: PeterPetrelli

Türkçeyi düzgün kullanarak başlayabiliriz.

evet çok mantıklı bence de. çünkü dilimiz düzeldiği zaman kültürümüz de düzelme yönünde eğilim gösterecektir. kültürümüz düzeldiği zaman özümüzü bulacağız. belki yok olmaktan kurtulacağız. en azından kaliteli bireyler yetişmeye başlayacak. Atatürk Atatürk diyoruz hangimiz Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni sözlük kullanmadan anlayabiliyor. onun düşüncelerini öğrenmeden nasıl onun yolunda gideceğiz. İstiklal Marşı'nı okuyoruz her Cuma ve Pazartesi günleri ne kadarını anlıyoruz okuduğumuz marşın. Gençlik çok büyük tehdit altında popüler kültür adı verilen saçmalıkların ardına düşmüş gidiyor. hergün dilimize yeni bir saçmalık katılıyor bunlar katıldıkça dilimizden bir sözcük daha unutuluyor gidiyor. topu topu kaç kelimeyle anlaştığımız ortada. Son olarak diyorum ki yeter artık. şu popüler kültür denilen saçmalıktan kurtulalım dış ülkelerin bizleri mankurtlaştırmalarına izin vermeyelim ancak bu şekilde kurtuluşa ve refaha ulaşabiliriz. Aksi takdirde yokolmak kaçınılmazdır.

Dilimiz yabancı dillerin boyunduruğundan kurtarıldığında gerisinin gelmesi de çok zor olmaz zaten.

• quote:

Orjinalden alıntı: Lightmyfire

bazen Kahraman076 boyle arkadaslarda cikiyor ama.olsun

Biz devam edelim.

farkindayim konu defalarca alt olup tekrar cikarma cabasi icindeyiz.Fakat birseyleri yapilandirmamizin zamani geldi geciyor bile ve en azindan fikirleri birbirimizden feyz alip gelecegimizi ona gore sekillendirme imkanini sunar.

ve yine yukari

kusura bakma dostum , son zamanlarda Cumhuriyet ve Türk düşmanlığı o kadar çogaldıki, sinirden iyi niyetli ülkesini gelecegini düşenenlerin, konusunu kirlettiğim için özür dilerim

• quote:

Orjinalden alıntı: Kahraman076

quote:

Orjinalden alıntı: Lightmyfire

bazen Kahraman076 boyle arkadaslarda cikiyor ama.olsun

Biz devam edelim.

ve yine yukari

kusura bakma dostum , son zamanlarda Cumhuriyet ve Türk düşmanlığı o kadar çogaldıki, sinirden iyi niyetli ülkesini gelecegini düşenenlerin, konusunu kirlettiğim için özür dilerim

Tesekkur ederiz.

Cok guzel ve akilci fikirler geliyor.

Bir cogumuz disa bagimliliktan yakiniyor.Disa bagimliligi kesmek buyuk cozumleri getirecek.Kendimiz uretip ulkemize kazandiracagiz.Dogalgaz dan tutalim butun enerji kaynaklarini kendimiz elde etme sansizmiz oldugu halde geride kaliyoruz.Kimi sirketlerin kendi imkanlari ile elde etme cabasi icine girdigi ruzgar degirmenlerine bile yillarca enerji bakanligindan izin cikmaszini bekliyor.Yillarca dilimizden dusurmedigmiz BOR, halen hic bir asamaya gelmis degil.Forum icinde daha acilan bir konuda sayfaalrca bu konudan bashetmisti arkadaslardan biri.(videolar ile birlikte)Bu konuyu inceledigmizde Enerji olayina nasil cozumler getirebilecegimiz gorecegiz.

http://resim.donanimhaber.com/m_20682517/mpage_1/key_hashus%2Cdeprem//tm.htm#20723396

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.