Şimdi Ara

Türkiye'nin F-35 Programı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
3
Favori
4.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • F-5-2000 denilen ve epeyce para harcanarak modernize edilmişler bildiğim kadarıyla sadece Konya'da konuşluydu ve tekamül eğitim ve harbe hazırlık için kullanılıyordu. Bunlar da emekli edilmişe (en azından depolanmışa) benziyor!...
  • Lockheed Martin, F-35A için muharebe yarıçapı:

Türkiye'nin F-35 Programı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 12 Temmuz 2014; 7:49:08 >
  • http://www.youtube.com/watch?v=mxDSiwqM2nw

F-35 için ümitleriniz var ise bu adamı dinleyiniz.

in a nutshell :

F-35 summary: Heavy, small wings, low loiter time, incapable of slow flight, low bomb carry capacity, gas guzzler, falls prey to WWII era low frequency radars. $200 Million each. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldsalt -- 17 Temmuz 2014; 21:08:22 >
  • Hadi ABD ve Türkiye'yi bir kenara bırakalım da o kadar sair ülke bu F35'lerde ne buldular da çalakalem alım yapacaklar (uyanık İsrail de dahil)????

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mafaky

Hadi ABD ve Türkiye'yi bir kenara bırakalım da o kadar sair ülke bu F35'lerde ne buldular da çalakalem alım yapacaklar (uyanık İsrail de dahil)????

Multirole,stealth ağ merkezli muharebe birçok şey. Bu uçak aslında bize çok şey kazandırmayacak. Eğer F-4'lerin yerini alsın diye almıyoruz bunu öyle olsaydı mirage vs alırdık bu bize ağ merkezli muharebeyi öğretecek. En büyük avantajı bu nesil atlatıyor tüm dünyaya.

http://www.trmilitary.com/viewtopic.php?f=5&t=91&start=1525

inceleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Search and Rescue -- 24 Temmuz 2014; 16:02:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

F-4 uçaklarının tamamı emekli edilecek. RF-4'ler emekli edilmez belki çünkü olar keşif uçağı. Birde F-16'ların bir kısmı emekli edilecek. HUD nasıl sağlanacak derken ne demek istediğinizi tam anlamadım.

RF-4'lerin çekildiğine dair gayriresmi söylentiler var. Suriye vurduktan sonra (trmilitary.com orko bahsetmişti) F-16'lar emekli edilmeyecek Özgür projesi ile RF-4'lerin yaptığı keşif görevlerini yapacak.
  • Hayatimda bindiğim en güzel jet uçaği F-18 idi. Keske turkiyede olsa su hornet lar. Herhalde turkiyede tek binen benim genc olarak. Ama ucaga tirmanmasi ayri bir dert F-16 san cok cok zor :D hele f4 kolayca tirmaniveriyon :D

• quote:

Orijinalden alıntı: -Airbus-

Hayatimda bindiğim en güzel jet uçaği F-18 idi. Keske turkiyede olsa su hornet lar. Herhalde turkiyede tek binen benim genc olarak. Ama ucaga tirmanmasi ayri bir dert F-16 san cok cok zor :D hele f4 kolayca tirmaniveriyon :D

Kendi fantazileriniz kuvvetin umrunda değil.

F-16 bizim için 10 da 10'dur gerisi önemli değil.

F-18'in menzili kısa bize yetmez maliyet sıkıntı iki motorun bakımı sıkıntı.
  • Sukhoi T-50 PAK FA yer bunu kesinlikle bu uçağın çoğu yeri yurtdışı olcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: HodorunEmmisinOğlu

Sukhoi T-50 PAK FA yer bunu kesinlikle bu uçağın çoğu yeri yurtdışı olcak

Kime göre neye göre ?

Galiba iki uçağada binip uçtunuz.

Şu an kimse şu yener diyemez. Tek etmen uçaklar değil.

Çok şeyler var ama anlatsamda anlamayacaksın.
  • Bi ciksalar bayiye gidip test surusu yapicaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Bi ciksalar bayiye gidip test surusu yapicaz

• Bu arada Japonlar kendi 5.nesil jetlerini yapıcaklardı.

Bir gelişme var mı??

Bence bu konsol neslinin kazananı Rusya olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Bu arada Japonlar kendi 5.nesil jetlerini yapıcaklardı.

Bir gelişme var mı??

Bence bu konsol neslinin kazananı Rusya olur

Evet de yani yakışmadı Japonlara F-5 gibi küçük bir şey yapmışlar. Revize edilir ama ben daha iyi bir şey bekliyordum.

• Bu meret baya da çirkin bence
  • Guncel

• Biraz Fotoğraf atalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 10 Eylül 2014; 19:28:27 >

•  Türkiye'nin F-35 Programı

• quote:

Hayatimda bindiğim en güzel jet uçaği F-18 idi. Keske turkiyede olsa su hornet lar. Herhalde turkiyede tek binen benim genc olarak. Ama ucaga tirmanmasi ayri bir dert F-16 san cok cok zor :D hele f4 kolayca tirmaniveriyon :D

Nasil bindiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: BouncingBetty

quote:

Nasil bindiniz

tatbika için gelen f-18lerdi yanılmıyorsam fotoğraflarıda forumda olması lazım.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.