Şimdi Ara

Türkiye nin en sıcak ve en soğuk şehri? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
49.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Darbeli Matkap

quote:

Orijinalden alıntı: DevoN

quote:

Orijinalden alıntı: REAL MADRİD

En soğuk olanı bilmem ama en sıcak tartışmasız ADANA.

Bunu en iyi bilenlerden biriyimdir.
    Hataylıyım.
    Yazları Mersin,Antalya,İzmir gibi birçok yere giderim.

Üniversiteyi ise Adanada okudum bikere Yaz okuluna kaldım.Ben böyle sıcak görmedim evde 7/24 klima çalıştırıyordum.
    Dışarıda nefes almak bile zor bazen delirecek gibi oluyordum boxerlamı dolaşsam diye düşündüğüm çok oldu.
    Conolar vardı orda zaten geçenlerde haberlere çıktı görmüşsünüzdür o conolar yazları hergün kanallarda yüzüyorlar.Üstelik her semtte en az bir havuz olmasına rağmen.

Yazın ortalama en yüksek sıcaklık Şanlıurfada yaşanır.
    Temmuz ayında ortalama en yüksek sıcaklık:
    Antalya ve Adanada 34 derecedir.
    Şanlıurfada ise 38 derecedir.

Adana'daki sıcaklığı hissedilen olarak değerlendirmeliyiz.
    Urfa nın sıcağını da biliyorum ama Adana gibisi yok.

Hissedilen sıcaklık olarak değerlendirirseniz Adana nem oranı yüksek olduğu için çok sıcak hissedilir.

• türkiyenin en sıcak ve en soğuk yeri ortalama olarak
    en sıcak izmir ve antalyadır izmir ortalama olarak daha öndedir
    en soğuk yer ise ortalama olarak erzurumdur
    bunları tartışmak bile ciddi bir bilgi kaybıdır
  • en sıcak il bence antalya insan şortla bile terliyo
  • Türkiyeye soğuğun Afyondan yayıldığını okumuştum,cidden!
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhantug

Türkiyeye soğuğun Afyondan yayıldığını okumuştum,cidden!

Doğru olabilir Afyon insanı oldukça soğuk.
  • Türkiyede en sıcak ve en soğuk kavramlarını yaz ve kış mevsiminde olmak üzere ikiye ayırarak incelemek gerekir.

Türkiyede kışın en sıcak yer İSKENDERUN'dur. Buradan inceleyebilirsiniz.

Yazın ise en yüksek termometre sıcaklıklarının ölçüldüğü yerler Şanlıurfa ve Cizredir.

Adana ve Antalya yüksek nem oranına sahip olduklarından yazın hissedilen sıcaklık daha fazladır.

En soğuk yerler ise Sarıkamış ve Ardahandır. Buradan inceleyebilirsiniz.

• en soğuk yeri bilmem ama en sıcak ve bunaltıcı yer ADANA dır...bunu 20 yıllık deneyimlerime göre söylüyorum
  • Hissedilen olarak Adana en sıcak tabikide. Gece uyuyamadığımız oluyor terlemekten. Düşünün yani gece yattığın yerde terliyosun bi de gündüzü düşünün
  • http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87ald%C4%B1ran,_Van buraya bi bakaranız fazla söze gerek yok sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: God Loves Ugly

@hashus1099

Adana'nın nem oranı yüksek hem sıcak hem nem bunaltıyor insanı. Öyle anlar geliyor ki kafanıza sıkmamak için kendinizi zor tutuyorsunuz. Urfa'ya hiç gitmedim ama nem oranı düşüktür diye tahmin ediyorum. Sadece kavurucu bir sıcaklık vardır sanırım.

+1.Yazın yarıçıplak 18 derecede çalışan klimanın karşısında saatlerce durduğum çok oldu. Hele ki burda kötü semtlerde evleri bitişik olarak oturanlar var ki Allah onlara yardım etsin.
  • Türkiyede ölcülmüş en soğuk hava van a 110 km uzakta bulunan çaldıran ilçesidir bir yerde okumuştum ama Van merkezin sıçaklığı kıçta yazda cok idealdir kışın cevresi bitlis ağrı muş a göre o kadar soğuk değil yazında siirt şırnak hakkari gibi kavurucu değil buda gölün etkisinden kaynaklanıyor mevsimi ılımanlaştırıyor.
  • En soğuk şehri bilmem ama Eskişehirin ayazı gibi ayaz yoktur
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.