Şimdi Ara

1.000 Mbps’ye kadar Hızlı İnternet TurkNet GigaFiber 399,90 TL! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.426
Cevap
120
Favori
547.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NitroNos

Ben sizin fiberoptik altyapınızı görmedim.Türk Telekom'un altyapısıyla hava atıyorsunuz bunlar hava , civa reklam'dan başka bir şey değil.

Türknet'ten şu adımları beklerdim.

Kendi fiber altyapısını oluşturup abonelerine iyi hizmet vermesini isterdim.

Upload (Yükleme) Hızlarının yükseltmesini isterdim.

Download (İndirme) Hızlarının yükseltmesini isterdim.

Ama Türknet ne yaptı hemen bakıyorum Müşteri Hizmetlerini kaldırdı ve abonelerinin paket ücretlerini yükseltti tamam bunu yaptı peki Türknet ne yaptı bu fazladan aldığı paraya karşılık hiç bir şey tamamen hiçsiniz.

Reklamlara Jahrein takma adlı twitch yayıncısını koyup metro ethernet çekip en iyi sistemleri kurmanız reklamdan öteye geçemiyor donanımhaber'deki internet abonelerine bu reklamları sunup kanacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir.

Türknet bu gidişle ya batar yada hiç bir faaliyet göstermeden reklama devam eder abonelerinin gözünü boyar.
    Türk Telekom da PTT altyapısını devralmış ve sahibi ortada olmayan firma. Türknet ise TT altyapısı da olsa insanlara sınırsız internet ve upload verebilen tek firma.

Türknet verebiliyorsa TT nin duble hizmet vermesi gerek? Nerede?

Geçende de kablonet forumunda bir tane sizden vardı. Müzeliksiniz yemin ediyorum. Türkiye de olmamış hizmeti sunan firmaya yüklenecekseniz müşteri hizmetinden eleştiri yapın bari. Ama bunlarla gelmeyin, ben şahsen Türknet'in çok şey başardığını düşünüyorum. Daha iyisi olması için de sabır diyorum.

• quote:

Ben sizin fiberoptik altyapınızı görmedim.Türk Telekom'un altyapısıyla hava atıyorsunuz bunlar hava , civa reklam'dan başka bir şey değil.

Türknet'ten şu adımları beklerdim.

Kendi fiber altyapısını oluşturup abonelerine iyi hizmet vermesini isterdim.

Upload (Yükleme) Hızlarının yükseltmesini isterdim.

Download (İndirme) Hızlarının yükseltmesini isterdim.

Ama Türknet ne yaptı hemen bakıyorum Müşteri Hizmetlerini kaldırdı ve abonelerinin paket ücretlerini yükseltti tamam bunu yaptı peki Türknet ne yaptı bu fazladan aldığı paraya karşılık hiç bir şey tamamen hiçsiniz.

Reklamlara Jahrein takma adlı twitch yayıncısını koyup metro ethernet çekip en iyi sistemleri kurmanız reklamdan öteye geçemiyor donanımhaber'deki internet abonelerine bu reklamları sunup kanacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir.

Türknet bu gidişle ya batar yada hiç bir faaliyet göstermeden reklama devam eder abonelerinin gözünü boyar.
    Türk Telekom da PTT altyapısını devralmış ve sahibi ortada olmayan firma. Türknet ise TT altyapısı da olsa insanlara sınırsız internet ve upload verebilen tek firma.

Türknet verebiliyorsa TT nin duble hizmet vermesi gerek? Nerede?

Geçende de kablonet forumunda bir tane sizden vardı. Müzeliksiniz yemin ediyorum. Türkiye de olmamış hizmeti sunan firmaya yüklenecekseniz müşteri hizmetinden eleştiri yapın bari. Ama bunlarla gelmeyin, ben şahsen Türknet'in çok şey başardığını düşünüyorum. Daha iyisi olması için de sabır diyorum.

• Gatetrans kullanıcısına yanıt
    Türknet ise TT altyapısı da olsa insanlara sınırsız internet ve upload verebilen tek firma.

Fiber internet hizmetini zaten sunamıyor da Vdsl modülasyonu olarak upload hızı en fazla türknet kaç verebiliyor.

Türknet'in tek olumlu yanı var onu söylüyorum.AKK kalkmadan önce AKK'yi kaldırdı ve Taahhütsüz hizmet anlayışını getirdi bundan sonra pek olumlu yanını malesef göremedik.

Türknet'i 2016'dan beri kullanırdım ve çevreme önerirdim ama son 1 yıldır hiç bir şekilde yanından bile geçmiyorum.

Türk Telekom'un altyapı harcadığı masrafları bir duysan ve ekstrem personel giderleri , belediye'ye altyapı için harcadığı para diğer firmalar beleş altyapıdan nemalanıyorlar.
  • Pahali geliyor turknet bana su anda, ben 44 liraya 24 mbps sinirsiz vdsl aliyorum. Taahhut olsun cok da onemli degil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gülip geçin bu konuya bence.Herkes bu firmanın ne oldugunu biliyor.Bedava versenız baglatmam eve sizin internetınızı.
  • quote:

Türknet ise TT altyapısı da olsa insanlara sınırsız internet ve upload verebilen tek firma.

Fiber internet hizmetini zaten sunamıyor da Vdsl modülasyonu olarak upload hızı en fazla türknet kaç verebiliyor.

Türknet'in tek olumlu yanı var onu söylüyorum.AKK kalkmadan önce AKK'yi kaldırdı ve Taahhütsüz hizmet anlayışını getirdi bundan sonra pek olumlu yanını malesef göremedik.

Türknet'i 2016'dan beri kullanırdım ve çevreme önerirdim ama son 1 yıldır hiç bir şekilde yanından bile geçmiyorum.

Türk Telekom'un altyapı harcadığı masrafları bir duysan ve ekstrem personel giderleri , belediye'ye altyapı için harcadığı para diğer firmalar beleş altyapıdan nemalanıyorlar.
    Ben de kardeşimle kullanıyorum ama hiç sorun yaşamadım. Bana 20 kardeşime 30mb up verdiler. Hat kapasitesi çerçevesinde ki hattın max hızını alıyoruz. Ben şu an kullanmıyorum, babamın evinde kullanıyordum. Ben de kablo var şu an ama kapatacam.

TT nin altyapı masraflarının yüksek olması bence zaten beklenen şeyler, yani ülke de zaten en üst ıss sin kimin olacak yatırımı TT nin tabi ki. Ama buna rağmen sınırsız paketlerini hala fahiş fiyatlarına satması kabul edilebilir değil. Bakın sene başında sınırsız paketleri daha uçuk fiyatlardaydı ve buna benzer yorumlar yapıldığında altyapı vs dolar kuru dendi bu paket bu fiyata dendi. Geçenlerde sınırsız paketlerin fiyatları neredeyse yarı yarıya düştü. Peki ne değişti? Hani alt yapı dolar kuru bu rakamlara sebepti.

Anlatabildim mi? Bence kurum hala belli bahaneler ile insanlardan fahiş fiyatlar talep ediyor. Sınırsız paketimiz var 6MB 12MB diyorlar, yani insan utanır bence bunu reklam ederken. Dünya ISS fiyatlarını bir araştırsınlar bence.

Ayrıca tüm bunlara sebep olan bana kalırsa devlet, devlet her şeyden fahiş fiyatlar aldığı için bundan da almaya çalışıyor diye düşünüyorum. Bunlar benim fikrim tabi, katılın veya katılmayın diyemem size.

Bu arada bir dip not, diğer firmalar TT ni altyapısından beleş yararlanmıyor. Hepsi kira bedeli ödüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gatetrans -- 7 Ekim 2019; 9:38:57 >

• Daha önce dediğim gibi Turk.net ile sorun yaşamazsanız çok iyi firma. Bence fiyat politikası başarılı ve ben beğeniyorum.
    Fakat gel gelelim sorun yaşıyorsanız problemi çözmeleri imkansız gibi. İki adet internet hizmeti alıyorum. Birincisi kendim için 35 mbite kadardı, sonra hızımın 66 mbit alacağını öngörerek 100 mbite kadar 86 TL lik pakete geçtim. Geçtiğimden beri hızım 35 mbite kadar olan hızdan daha kötü oldu.
    1.000 Mbps’ye kadar Hızlı İnternet TurkNet GigaFiber 399,90 TL!
    Testi kablosuz ve başka hiç bir bağlantı yok iken yaptım.

İkincisi ise babamlar için aldığım internet hizmeti. Ağustos ayında evde değillerdi. Eylülde eve döndüler ve Eylül ayından bugün 7 Ekim'e kadar internet yok.(Muhtemelen Ağustos ayında da yoktu)Şikayetime hep aynı cevapları veriyorlar. Telekoma ilettik, çözülecek. Bende salak gibi ısrarla ne zaman çözecekleni merak ediyorum.
    Bu arada faturaları düzenli şekilde alıyorlar. Eğer internetim gelirse faturaya itiraz edebileceğimi söylediler. Dur bakalım ne olacak diye bekliyorum.1.000 Mbps’ye kadar Hızlı İnternet TurkNet GigaFiber 399,90 TL! 1.000 Mbps’ye kadar Hızlı İnternet TurkNet GigaFiber 399,90 TL!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awos -- 7 Ekim 2019; 12:44:17 >

• demek ki sadece bana düşük hız veriyorsunuz
  • Alın size turknet geçen hafta 45 mbit olan hız 3-4 gündür böyle 1 ayda 10 kere destek kaydı açtım sorun hep sorun suanki hızım altta resimde var gevşeklik diz boyu vesselam
    Yine bu ay 4 gün İnternetsiz kaldım hemde ilk ayım da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TÜRKNET KÖTÜ BİR ABONELİK TECRÜBEM
    Ankara keçiörendeki dairemizde bi aralar aynı anda hem türk telekom hem de türknet bağlıydı. ikisi de vdsl.
    Türk telekom 24 megabit tarifeliydi. Türknetinki de 100 megabite kadar olan taahhütsüz olan.
    Hız konusunda kesin birşey demiyorlar 100 megabite kadar müşterimize verebileceğimizin en hızlı bağlantısını
    vericez diyorlardı, muhtemelen hala öyledir.
    Bağlatmadan önce aradığımda vdsl'de güzel bir hız alabileceğimi hatta Türknetin ''aktif altyapısı''nda olduğumu
    çok daha fazla hız alabildiğimi söylediler.
    Sonuç 16megabit + paket kayıpları, birkaç saniyeliğine olan sinir bozucu bağlantı kopmaları.
    Aynı evin aynı sözde kötü bina tesisatı ile stabil 24 megabit ve türknetin 16 megabit sürekli kopan netini kullandım.
    Ne yaptıysam paket kayıplarını, bağlantı kopmalarını düzeltmediler.
    Bu sorun için gelen teknisyen hız konusu hakkında bana 16 megabit interneti direk sınırlı bir şekilde
    verdiklerini söyledi. Yani internetin ucu açık değil, 100 megabite kadar kelimesiyle alakası yok.
    Bağlantıyı bir türlü düzeltmeyince de aboneliğimi iptal etmek istedim ve hızımı 20 megabit yaptılar :D
    Sonuç olarak bana hız değil oyun oynuyorum düzgün bağlantı lazım, düzeltmediler, iptal ettirdim. 16 megabit de 20
    megabit de zaten hız değil adsl ile de veriliyor. boşu boşuna vdsl modem aldırıyorlar.
    Yani arkadaşlar herkes için reklamlarda göründüğü gibi değil, olması için de hiç çabalamıyorlar.
    He pardon bu söylediklerimin hepsi bina tesisatımız sebebiyle, ankastreden sonraki bağlantımız kötü tabi

• cuma gününden beri internetim kesik... hat oturuyor ama IP alamıyorum..YAPA'da çalışıyordum şuan VAE'de görünüyor bağlantım. Lütfen tanımlarımı düzeltir misiniz? Arayan arkadaş modemi baştan kur diyor. 2 farklı modemle 4 kere denedim... yok yok yok...

@TurkNetDestek size mesaj attım ama bakmadınız bile....4 yıllık aboneliğimi sonlandırmak üzereyim bilginiz olsun.
  • Tebrik ediyorum. Ama YAPA kapsamını genişletmenizi bekliyorum.
  • Arkadaşlar Bende Hiçbir Sorun Yok Şeytan Kulağına.
    Ben Türk Net tende Memnunum Burada Destek Veren Arkadaş tanda Memnunum Sıkıntı Olduğunda Buradan Bildiriyorum Anında Çözüyor
  • Turknet kullanıyorum. İnternetim kopuyordu sürekli. Birkaç kez arıza kaydı bıraktım yeni bina olmasına rağmen tesisat sorunu dediler. En son elektrikçi geldi dün. kabloyu değiştirdi. Sonuç muhteşem. Gerçekten kablodaymış hız 50 mb tekrar sorunsuz alıyorum. SNR margin 18db civarı. Sabit telefonuda kullanıyoruz. Bence deneyin ve bina içi kablonuzuda muhakkak kontrol ettirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: awos

Daha önce dediğim gibi Turk.net ile sorun yaşamazsanız çok iyi firma. Bence fiyat politikası başarılı ve ben beğeniyorum.
    Fakat gel gelelim sorun yaşıyorsanız problemi çözmeleri imkansız gibi. İki adet internet hizmeti alıyorum. Birincisi kendim için 35 mbite kadardı, sonra hızımın 66 mbit alacağını öngörerek 100 mbite kadar 86 TL lik pakete geçtim. Geçtiğimden beri hızım 35 mbite kadar olan hızdan daha kötü oldu.

Testi kablosuz ve başka hiç bir bağlantı yok iken yaptım.

İkincisi ise babamlar için aldığım internet hizmeti. Ağustos ayında evde değillerdi. Eylülde eve döndüler ve Eylül ayından bugün 7 Ekim'e kadar internet yok.(Muhtemelen Ağustos ayında da yoktu)Şikayetime hep aynı cevapları veriyorlar. Telekoma ilettik, çözülecek. Bende salak gibi ısrarla ne zaman çözecekleni merak ediyorum.
    Bu arada faturaları düzenli şekilde alıyorlar. Eğer internetim gelirse faturaya itiraz edebileceğimi söylediler. Dur bakalım ne olacak diye bekliyorum.
    Hocam aylık internet kullanımınızı görünce istemsiz bir gülme geldi. Ben günde o kadar kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-69F3BB092 -- 9 Ekim 2019; 23:29:55 >

• Her gün ara vermeksizin düzenli olarak 2-4 saatte bir durduk yere bağlantı kopuyor. Modemi kapatıp açıyorum bağlantı geliyor, 2 saat sonra (bazen bu süre 15-20 dakikaya kadar düşüyor) tekrar bağlantı gidiyor. Fişi çek tekrar tak tekrar gelsin internet. Bu şekilde kullanıyorum son 1 aydir.
    İnternetin yanında sabit telefon tarifesi verdiler 3 aydir telefon hiç çalışmıyor zaten. Ondan öncesi telefon çalışırken internet çalışmıyordu, internet çalışırkende telefon çalışmıyordu. Böyle bir sistem.
    Canlı estek hattı zaten yok. Destek kaydı oluştur, sürekli kopyala yapıştır aynı cevaplar. Giderilemeyen sorun icin çözüldü deyip destek kaydını kapatsınlar. Uğraş dur.
    Bendeki tüm kredileri doldu. Son demlerini yaşıyor. Yakında vedalaşıyorum.
    TurkNet pişmanlıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tatangaa -- 9 Ekim 2019; 23:58:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tatangaa

Her gün ara vermeksizin düzenli olarak 2-4 saatte bir durduk yere bağlantı kopuyor. Modemi kapatıp açıyorum bağlantı geliyor, 2 saat sonra (bazen bu süre 15-20 dakikaya kadar düşüyor) tekrar bağlantı gidiyor. Fişi çek tekrar tak tekrar gelsin internet. Bu şekilde kullanıyorum son 1 aydir.
    İnternetin yanında sabit telefon tarifesi verdiler 3 aydir telefon hiç çalışmıyor zaten. Ondan öncesi telefon çalışırken internet çalışmıyordu, internet çalışırkende telefon çalışmıyordu. Böyle bir sistem.
    Canlı estek hattı zaten yok. Destek kaydı oluştur, sürekli kopyala yapıştır aynı cevaplar. Giderilemeyen sorun icin çözüldü deyip destek kaydını kapatsınlar. Uğraş dur.
    Bendeki tüm kredileri doldu. Son demlerini yaşıyor. Yakında vedalaşıyorum.
    TurkNet pişmanlıktır.
    Aynı problemi yaşıyordum, iç tesisat problemi dediler inanamadım ama cat 6 kablo ile tesisatı kutudan modeme getirdim sonuç muhteşem. Yeni bina diye ihtimal vermemiştim. Fakat bende kalitesiz bir kablo kullanılmış.

• Arkadaşlar benimde TurkNet aboneliğim 2.5 seneye yaklaştı. Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım. 2019 Şubat ayına kadar 35 mb hız alıyordum. Şubatta evi taşıdık. Şu an bulunduğum dairede 88 mb hız alıyorum ve hiç bir sorunum olmadı. Modemim bazen 1 ay (elektrik gitmediği sürece tabiki) açık kaldığı oluyor ama internette ne bir kopma ne de bir yavaşlama oluyor. İnternet bağlantı hızınız tamamıyla Türk Telekom un sağladığı alt yapı, santrale olan uzaklık, bina içi ankastre ve telefon kablolarının kalitesine bağlı. Hız testlerinde wifi de 2.4 ghz bandında 40/45 mbps arası hız alıyorum. 5 ghz bandında 80 mbps i görüyorum ama 5 ghz de wifi iyi çekmediği için 2.4 ghz yi kullanıyorum. Ethernet kablosuyla yaptığım testlerde 84 85 mbps i zorluyor. İdm ile sn de 10.5 mb ile video müzik dosya indirebiliyorum. Ve ayda 86 lira ödüyorum aynı paket türk Telekom da 159 TL neredeyse yarı fiyatına geliyor. Verdikleri hizmet için kendilerine teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sweetboynuri -- 10 Ekim 2019; 1:47:4 >

• Buna inanan var mı ? Diyelim ki kırmızı kar yağdı ve siz birinci oldunuz.

Bir defa Superonline'ın diğerlerinden yavaş olma ihtimali yok ki... Daha başından tuhaf bir sonuç bu...

Speedtest'in sonuçlarını da gördük. Tam zıttını söylüyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.