Şimdi Ara

Türkiye’nin ‘beach club’ mafyaları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
368
Cevap
7
Favori
35.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
197 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7 ülke gördüm tatil konusunda Türkiye kadar pahalı ülke yok, net. Yurt dışı tatillerinde maddi açıdan en büyük gider pasaport-vergiler-vize ücretlerinde oluyor genelde onun dışında paket, otel ve günlük harcamalar Euro/Dolar olmasına rağmen daha uyguna geliyor çoğu zaman. Örneğin Antalya Belekteki Voyage Belek iki kişi için 7 gün 6 gece 12 bin TL fiyat çıkardı. İzmir Sığacık Club Resort Atlantis 3 kişi aile odası 1 gece 1350 TL. Yurt dışı tatil paketinde ise 7 gün 6 gece vizesiz 3 kişi tek oda dış kabinli Celestyal Cruises gemisi Yunan adaları (Atina-Mikonos-Milos-Santorini-Girit) 15 bin TL fiyat aldık erken rezervasyon ile 8-10 bin TLye almakta mümkün. Jewel of the Seas gemisiyle 8 gün 7 gece Dubai, THY ulaşım dahil 3 kişi 14 bin 700 TL fiyat aldık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elma -- 9 Temmuz 2019; 13:23:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeşil pasaportunuz varsa Çeşme limanından binin katamarana yarım saatte sakız adasındasınız. Aynı denize bakan plaja 3 euro'ya girersiniz.

• radko kullanıcısına yanıt
    Vize niye vermesinler? Alt tarafi Schengen vizesi.

Bir hafta otele 10k-12k vermek size normal geliyorsa diyecek cok bir sey yok zaten. Tatile cikan birisi neden ugrasmasin yemekle? Insanlarin sinirsiz butcesi yok sonucta, tatili yari parasina getirmek varken bir saat yemek yapmamak icin iki uc kat para odemeyi kimse istemez. Sahsen benim de iyi gelirim var ama bir hafta kalacagim diye ucak + otele 2000 Euro min vermem. O da dandik bir 5 yildizli hersey dahil Konyaalti oteli yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Atatürk şimdi yaşasaydı siyasetçilerle beraber senin gibileri asardı.
    :D?
  • Wilter kullanıcısına yanıt
    Atatürk ülkeyi kurtarırken zengin fakir demedi, diyenleri yaşattırmadı.

• O paralari harcayacaginiza gidin Portekiz'e, Yunanistan'a, Hirvatistan'a. Bu dedigim yerler cennet gibi.

• Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    ozaman nüfus azdı ve suriler yoktu :)
    her konuyu cumhuriyetin ilk dönemine çekmeye çalışma bu kötü bir bağımlılık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 9 Temmuz 2019; 13:25:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emin misin? Şu an çoğumuz ana Türklük ırkından gibiyiz ama dedelerimizin çoğu geldiği ırkı yansıtıyordu. Osmanlı'da fazladan ırkı içerdiği için soysuz surilerden daha ters tiplerlede karşılaştı.

• Atatürk yaşasaydı lâfını çok az kullanırım.

• Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    Kürtler vardı sadece osmanlı zamanından ilk cumhuriyete kadar sorun çıkaran onlarda bedelini ödedi tabi haritadan silinmeleri gerekiyordu ama atatürkün emrini uygulamadılar.
    Irkla,milliyet'i karıştırma türkiyede maximum %30 etnik olarak türk olan nüfus vardır

• Bu tarz yerlere gidileciğine herşey dahil güzel bir otele gitmek daha iyi.
  • Kardeşim Türkiye nin en ünlü tatil beldesinin fiyatlarını eleştirmek nasıl bir saçmalık. Ege sahillerinde o kadar çok seçenek varken ayayorgiye gidersen hiçbir leyden şikayet edemezsin.

• Parası olanlar durumdan memnun anlaşılan. Sırf ortam düzgün olsun diye hamburgere 60 -100 lira para vermek zorlarına gitmiyor. Günübirlik bir beach club için 1.000 - 3.500 tl para vermek zoruna gitmiyor. Bana çok enteresan geldi. Tamam, herkes düzgün bir ortam olsun ister, rahat etmek ister; o konuda haklısınız da, bu kadar da fahiş fiyata ben memnumum halimden demek bana çook garip geliyo. Parayı bu kadar kolay mı kazanıyosunuz siz ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetkep -- 10 Temmuz 2019; 17:47:45 >
  • Türklere herşey müstahak biz hiç bir şeye sesimizi çıkartmıyoruz. İsteyen istediği gibi öpüyor. Biz bundan resmen ZEVK alıyoruz. O yüzden böyle gereksiz konular açmayın bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Bizde biliyoruz bir hamburgerin 100 lira etmeyeceğini, normal şartlarda 10 lira olması gerekirken bahsettiğiniz kitleden uzak durmak için 9 kişinin hamburgerini ısmarlıyorum.

Kayınvalidemin yazlığı eski Foçada, annelerinki ise özderede burada asıl sorun bu yerlere belediye otobüsü ile bir bilet basarak gelebilme, adam atlıyor otobüse saat 07 de plajın en güzel yerini kapıyor, ama öyle kalabalık gelmişler ki ortalık yıkılıyor, bağırış çağırış, çocuklar desen ayrı fekaket. Sırf bununla bitmiyor aynı otobüs ile 10 tane sap Suriyeli geliyor. Nasıl girelim denize?

Alıntıları Göster
    Eğer Hambugere 100 lira vermek sana fazla geliyorsa ya da içine sindiremiyorsan o gelir grubuna ait değilsindir demektir. Çünkü o gelir grubuna ait olan adam da biliyor o hamburgerin 100 lira etmediğini ama yine de veriyor. Fazla da bulmuyor koymuyor da adama.

Eğer o gelir grubuna ait değilsen gitmeyeceksin o plaja bu kadar basit. O adam da zaten senin gibilerle aynı plajda denize girmemek için hamburgere o kadar veriyor.

"Senin gibiler" derken aşağılamak için söylemiyorum. Ben de vermem o paraları. Benim gibiler de yani aynı zamanda. Sen nasıl Suriyelilerle denize girmek istemiyorsun o adam da aylık geliri 5000-10000 lira olan adamla aynı denize girmek istemiyor.

Hayır sanki bu işin ortası yokmuş gibi konuşuyorsunuz. Girişin 40 lira, Hamburgerin 30 Biranın 25 TL olduğu yerler de var. Gidin oralarda denize girin bu kadar basit. Asgari ücretle geçinen 4-5 çocuklu bir aile bu bahsettiğim yere gidemez. Ben şahsen böyle yerleri tercih ediyorum.

Mesela 5 yıldızlı otele falan gideceksem de gerekirse geceliğine 50-100 TL fazla ödeyip 15+ bir otele giderim. Kafam rahat olur.

Hem Hamburger 10 lira olsun giriş beleş olsun hem Suriyeli sap ve çocuk gelmesin olmuyor öyle.

• ahmetkep kullanıcısına yanıt
    Zengin olmakla gerizekalı olmak farklı şeyler. Bizim zenginimiz de sonradan görme olduğu için zaten amacı hava atmaya çalışmak. Bukadar gerizekalıları yolacak cingözler olacak tabiki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Tekne kiralama fiyatlarından haberiniz yok sanırsam 1 haftalık 24 bin tl fiyat aldım 3 kamaralı bir gulet için, yemesi içmesi dahil değil.
    Hocam tekne kaç metreydi ?
  • mechatengu kullanıcısına yanıt
    Di mi? Suriyeli den kaçan masum vatandaş yandaş kucağına otursun. Sistem çok iyi ya.

• Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt
    600 Euro'ya gulette 1 kabin 1 hafta tam pansiyon mavi tur yapıyorsun, tekneyi komple kiralaman şart değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

55₺ yanılıyorsun pazar günü alaçatı trende 40₺ ödedik 33cl biraya. Demek tanıdık olunca 15₺ daha geçiştirdiler😂
    Trende olduğumuzu kim söyledi? Trene giriş + yol + sezlong +100 Tl ye tur düzenliyorlar İzmir'den ona bakacak olursan.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.