Şimdi Ara

Türkiye'nin Almanyaya kaptırmak üzere olduğu 2 yıldız adayı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Doğum yılı : 2000
    Mevki : Ofansif orta saha - Göbek
    Schalke alt yapı

16 maç 8 gol 8 asist

2. Umut Yıldız

Doğum yılı : 2000
    Mevki : Sol açık - Forvet - Sağ açık
    Schalke alt yapı

14 maç 3 gol 4 asist

Milli takımlar koordinatörlüğünü yapanlar neden bu 2 çocuğu görüp ilgilenmiyor ? Mesut - İlkay - Emre ne kadar yıldız adayı olduklarını belli ettilerse zamanında bu çocuklarda o kadar belli ediyor . Sercan için bu kadar uğraşanlar , bir zahmet bu 2 çocuk için çaba sarf etsin .

• Hocam Almanya milli takımında oynayacaklarını anladıklarında oraya seçenler çoğunlukta, Almanya'da yetişip Alman milli takımı seviyesinde olanlar hep orayı seçiyorlar. O seviyeye gelemeyip Almanya'dan yetişmişler Türkiye'yi son çare seçiyorlar...

Acı ama gerçek bu, çok nadir iyi oyuncuları Almanlardan kapıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Hocam Almanya milli takımında oynayacaklarını anladıklarında oraya seçenler çoğunlukta, Almanya'da yetişip Alman milli takımı seviyesinde olanlar hep orayı seçiyorlar. O seviyeye gelemeyip Almanya'dan yetişmişler Türkiye'yi son çare seçiyorlar...

O konuda haklılık payınız var , Alman milli takımında oynamak büyük bir vitrin . ama şunu da göz ardı etmemek lazım mesela İlkay ben kendim Alman milli takımını seçtim dedi . Ben 18 yaşındayken ilk onlar bana teklif sundu bende kabul ettim ondan sonra ki süreçte Türkiye den teklif geldi ve ben Almanya için oynamaya karar kıldım , '' bana inanları yarı yolda bırakamazdım '' dedi . Biraz da 16 17 yaşında ki çocuğa kim ilgi gösterirse o yöne kayıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kataffaz

quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Hocam Almanya milli takımında oynayacaklarını anladıklarında oraya seçenler çoğunlukta, Almanya'da yetişip Alman milli takımı seviyesinde olanlar hep orayı seçiyorlar. O seviyeye gelemeyip Almanya'dan yetişmişler Türkiye'yi son çare seçiyorlar...

O konuda haklılık payınız var , Alman milli takımında oynamak büyük bir vitrin . ama şunu da göz ardı etmemek lazım mesela İlkay ben kendim Alman milli takımını seçtim dedi . Ben 18 yaşındayken ilk onlar bana teklif sundu bende kabul ettim ondan sonra ki süreçte Türkiye den teklif geldi ve ben Almanya için oynamaya karar kıldım , '' bana inanları yarı yolda bırakamazdım '' dedi . Biraz da 16 17 yaşında ki çocuğa kim ilgi gösterirse o yöne kayıyor.

Senin dediğinde doğru dostum, fakat Almanlar bu adamları neredeyse topa dokundukları andan itibaren görüyorlar ve potansiyelini fark ettiklerinde milli takıma almak için ilgi alaka gösteriyorlar, biz bu adamları fark edene kadar zaten iş bitmiş oluyor.

Almanya'daki Altyapılara hakim olmamız çok zor daha kendi Altyapılarımıza bile hakim değiliz. Fakat dediğin gibi potansiyeli ortaya çıkmış ve tercihini yapmamış gençlere ilgi alaka gösterilmeli...

• fifanin bu ise el atmasi gerekir. futbolcu hangi ulkenin altyapisinda yetistiyse o ulke icin oynamali. yoksa turkce bilmeyen adamlar milli takimda oynuyor
  • Terim ihmal etmez böyle şeyleri, ayaklarına kadar gider.

Ama öte yandan bi de Mesut Özil gerçeği var:

"Türkiye yerine Alman Milli Takımı’nda oynamak, kariyeriniz için stratejik bir karar mıydı?

- Hayır. Ben Almanya’da doğdum, orada eğitim gördüm, tüm hayatımı orada yaşadım. Futbola orada başladım, genç milli olarak orada forma giydim. Tabii ki o takıma devam edecektim, benim için başka bir milli takım olamazdı zaten."

Kimse yadırgayamaz Türk Milli takımını seçmezlerse.
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Mesele dilse fifaya falan gerek yok. Direkt aileleri öğretsin kendi dilini. Almanca öğrendiği gibi Türkçe de öğrenebilir bu çocuklar. Ben de rahatsız oluyorum bu durumdan ama maalesef böyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • almanya'nin turkiye'ye kaptirmak uzere oldugu olmasin?
  • Bence üç büyükler olarak Almanya'da altyapı kurmalıyız. Başlarına da 2-3 İspanyol veririz. Küçüklükten beri bizim takımların altyapısında oynarlarlarsa Türk milli takımını seçerler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanya'da oynayacak düzeydeyse Almanya oynatır.
    Almanya'da oynayacak düzeyde değilse bize gelir zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

almanya'nin turkiye'ye kaptirmak uzere oldugu olmasin?

Aslında bu konuyu açmadan önce farklı düşünüyordum , daha doğrusu yanlış biliyormuşum . Şimdi siz Mesut'un Almanya Milli Takımını seçmesine saygı duyup iyi ki seçmiş gözüyle mi bakıyorsunuz ?

Çünkü Almanya - Türkiye maçında Mesuta yapılanlar ortadaydı , protesto bazında .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.