Şimdi Ara

Türkiye'nin 90 lı yıllarda daha çağdaş olduğu gerçeği (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
2
Favori
10.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
121 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: por favor

OK Haydi şimdi çık biraz da bisikletine bin.

Alıntıları Göster
    Ulkenin en eski alim gücü cok daha yüksekti, 10 yıldır geriye gidiyoruz. Sen de git 4 tekerlikli bisikletine bin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 90larda ulkenin super güç olacağı konusuluyordu.
    Ab'ye girmemize kesin gözle bakılıyordu.

Sonra şeriatçılar geldi. 10 yıldır kişisel gelir düşüyor, tüm dünya ilerlerken biz geri gidiyoruz.

30 sene önce super güç olma potansiyeli olan ülke, bugün tüm komşularla kavgalı, ve itibarımız sifir. Herkesin elinde kozlar var. Kozu çıkartıp geri vites yaptırıyorlar.

Bknz : cikmam dediği yerden 5 günde çıkan ulke.

• quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

Ulkenin en eski alim gücü cok daha yüksekti, 10 yıldır geriye gidiyoruz. Sen de git 4 tekerlikli bisikletine bin.

Alıntıları Göster
    Akülü olsa olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Akülü olsa olur mu

Alıntıları Göster
    Elektriğe doğalgaza dehset zam geldi dikkat et. Tüm dünyada ucuzlarken hem de.

• Türkiye'nin en kral yıllarında en yobaz şehri Erzurum'da Üniversite okudum,sonra da askere doğuya gittim.Yani 90 ların yarısını kaçırdım.Sonra da akepeli yıllar başladı zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pikalos

Türkiye'nin en kral yıllarında en yobaz şehri Erzurum'da Üniversite okudum,sonra da askere doğuya gittim.Yani 90 ların yarısını kaçırdım.Sonra da akepeli yıllar başladı zaten.
    Üzülmeyin hocam, istanbuldaki üniversitelerde de yobaz zulmünü her an ensemizde hissediyorduk.

Günlük hayatta huzur vardı ama üniversitelerde pek yoktu.
    Oruç tutmayan öğrencilere satırla saldırmak modaydı.
    Burada hep "türbanlı bacılarımızı okula almadılar ühüüüü" diye ağlayanlar o satırlı olayları hiç hatırlamazlar nedense..

Ayrıca bizim yıldız teknikte bir sürü türbanlı arkadaşımız rahat rahat okuyordu..
    Bazı fanatik rektörlerin halt etmesini sanki genel bir şeymiş gibi anlatıp mağdur edebiyatı yapıyorlar.
    O rektörlerin de fetöcü olma ihtimalini ve kasıtlı mağduriyet yaratma ihtimalini de düşünmek gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Numenorian Man

Bu mesaj silindi.
    sen o zaman makinesini yaparsan ilk önce kendini 10 sene sonrasına fırlatta bi görelim adammısın değilmisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Windows95

1985'te en ucuz bilgisayar fiyatı vs 2020'de en ucuz bilgisayar fiyatı.

Şaka mısın birader?
    "Teknoloji yoğun" ürün ve hizmetlerin çoğu, teknoloji geliştikçe ucuzlama eğilimindedir.

Alıntıları Göster
    emin misin uçak tenolojisi ne kadar gelişti acaba bi bak ben bile 4 kez uçağaa bindim 90lı yıllarda sadece hayaldi ama
  • quote:

1985'te en ucuz bilgisayar fiyatı vs 2020'de en ucuz bilgisayar fiyatı.

Şaka mısın birader?
    "Teknoloji yoğun" ürün ve hizmetlerin çoğu, teknoloji geliştikçe ucuzlama eğilimindedir.

Alıntıları Göster
    bu arada ozaman eğer öyleyse akıllı telefonlar neden ucuzlamadı hiç 500ün altına akıllı telefon yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hüsami

bu arada ozaman eğer öyleyse akıllı telefonlar neden ucuzlamadı hiç 500ün altına akıllı telefon yok

Alıntıları Göster
    https://www.yenicaggazetesi.com.tr/2-bin-liralik-telefona-1894-tl-vergi-232621h.htm

Türkiye'nin 90 lı yıllarda daha çağdaş olduğu gerçeği
  • quote:

Orijinalden alıntı: molenis

Eskiden kutuplaşacak iki güç odağı yoktu. Laikçi jakobenlerin sultası altında inleyen bir çoğunluk vardı ve adım gibi biliyorum ki CHP tabanının çoğu muhafazakarları tekrar ezme hayalleri kuruyor. Aile itibariyle tamama yakın CHP'ye oy veren bir ailenin çocuğu olmama rağmen işte bu yüzden ot yesem de asla CHP'ye oy vermeyeceğim. CHP demek 1923-1950 arası tek parti diktatörlüğü ve faşizmidir. AKP'den millet illellah etse de parti tabanının en az yarısı bu yüzden oy veriyor.

Alıntıları Göster
    Olay sadece siyasi değil ki. İnsanlar herhangi bir şeyden kutuplaşacak vaziyete geldi. Futbolu da geçelim hadi, sosyal medya bir kıyafet mavi-siyah mı, sarı-siyah mı diye bile insanlar kutuplaşıp birbirine sövebiliyor.

90lı yılların ne kadar iyi olduğunu çok basit bir düşünceyle anlayabiliyorum ben. Ailemiz bizi gönül rahatlığıyla sokağa salabilirdi. Akşam yatsıya kadar sokaklarda oynayabilirdik. Şimdi aileler çocuklarını sokağa salmaya bile korkuyor.
  • quote:

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/2-bin-liralik-telefona-1894-tl-vergi-232621h.htm

Alıntıları Göster
    snde buna inandınmı bu telefonun çindeki fiyatına bak fiyatının ne kadarının vergi olduğunu anlarsın
  • quote:

snde buna inandınmı bu telefonun çindeki fiyatına bak fiyatının ne kadarının vergi olduğunu anlarsın

Alıntıları Göster
    Tamam kardeşim yurtdışında her şey çok pahalı, bizde çok ucuz.
    Yabancılar kendi ülkelerinde alamadıkları telefonları burada ucuza alıp kendi ülkelerine götürüyor, pasaportla kendi ülkelerinde kaydettiriyorlar.
    Avrupa bitmiş, amerika batmış, Türkiye cennet. Hadi iyi günler sana.
  • bkz. 90'lı yılların üzerinden 30 yıl geçtiği gerçeği.
  • Her zaman tırışkaydı
  • quote:

Alıntıları Göster
    Her ülkeyi Türkiye sandığın için böyle. Diger ulkelerde enflasyon yok, oy verdigin parti sayesinde enflasyonda dünya liderlerinden bu ülke. Bak bakalim 100$'a telefon var mi yok mu abd' de. Fiyatlar ucuzlar. Bilmeden yorum yapma.

90li yıllarda 16mb ramli pc 10bin dolardı. Simdi 16gb pc yi 500$ a alırsın. Boş yapma.

• quote:

Üzülmeyin hocam, istanbuldaki üniversitelerde de yobaz zulmünü her an ensemizde hissediyorduk.

Günlük hayatta huzur vardı ama üniversitelerde pek yoktu.
    Oruç tutmayan öğrencilere satırla saldırmak modaydı.
    Burada hep "türbanlı bacılarımızı okula almadılar ühüüüü" diye ağlayanlar o satırlı olayları hiç hatırlamazlar nedense..

Ayrıca bizim yıldız teknikte bir sürü türbanlı arkadaşımız rahat rahat okuyordu..
    Bazı fanatik rektörlerin halt etmesini sanki genel bir şeymiş gibi anlatıp mağdur edebiyatı yapıyorlar.
    O rektörlerin de fetöcü olma ihtimalini ve kasıtlı mağduriyet yaratma ihtimalini de düşünmek gerek.

Alıntıları Göster
    İstanbulda da aynı zulüm varmıydı ya ???
    Erzurumda gündüzleri odalar basılır,ekmek ararlardı ramazanda ."oruç tutmuyormusunuz la" diye.Yılbaşında yine aynı.12 den sonra lambası yanan odaya dalardı 10-15 tane yobaz "la nabıyonuz siz,eğleniyonuz mu amq" diye.
    Bizim üniversitede bırak türbanlıyı kara çarşaflı öğrenci vardı.Finallerde o mu giriyordu,çarşafın altında başka biri mi giriyordu belli olmazdı.Türbanlı bacılarımızı dövüyorlaaa tam bir "ABD PR " çalışmasıydı.Özel kanalların çoğalması ile "türbanlı bacılar" türedi birden.Hedef sosyalist iktidar yerine ipleri abd elinde olan,halkın her denilene he diyeceği islami bir iktidardı işte.
    Herkes bir güzel yedi.
  • İslam dinine inanan oranı yüzde 50 nin altına inmediği sürece bir ülkenin çağdaş olabileceğine inanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

Her ülkeyi Türkiye sandığın için böyle. Diger ulkelerde enflasyon yok, oy verdigin parti sayesinde enflasyonda dünya liderlerinden bu ülke. Bak bakalim 100$'a telefon var mi yok mu abd' de. Fiyatlar ucuzlar. Bilmeden yorum yapma.

90li yıllarda 16mb ramli pc 10bin dolardı. Simdi 16gb pc yi 500$ a alırsın. Boş yapma.

Alıntıları Göster
    ya yorumları oku yada boş boş yorum yapıp milletin canını sıkma o tarihte ben yaşadım sen değil yaşadığım zamanı benden daha iyimi bilecen
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.