Şimdi Ara

Türkiye Lüks ve Rahatlık içinde Yaşıyor (Kanıtlı) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
9
Favori
26.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
85 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zenginlik kıstası 36 ay vade ile alınan telefonlarsa evet çok zenginiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu acan adam sapına kadar haklı.

Ülkeye laf edip duran adamlar ülke icin hicbirsey yapmayanlar genelde

• quote:

Orijinalden alıntı: john ciga

Birader senin derdin nedir türk gençliğiyle? Kaçıncı konu bu? Tenise, golfe , sinemaya, paintball vs. için paraları var da gençler mi gitmiyor? Ellerindeki bilgisayardan başka bişeyleri yok mecburen onlarla oyalanıyorlar. Emin ol en çok onlar ister kıyasladığın ülkelerdeki gibi olmayı.

Diyeceklerimin özetiydi yazmışsın uzun uzun.Adam yılda bir kere tatile çıkmak yerine o parayla bilgisayar alıyor 1 hafta eğlenmek yerine bütün yılını onunla geçiriyor.Para var da biz mi kopmadık londralarda New Yorklarda, summerfest winterfest kürekfest? Ha çalış diyorsan eğitim sistemini düzeltecek okulu dersi sevdireceksin önce.Öyle kuru kuru çalış demekle olmuyor aslan.zaten lgs ygs lys kpss ile kafada saç kalmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

oyun oynamak lüks olmuş :D :D:DD.D:D::D.D:d:D:DD::D

Atasözünden hareketle çözebilirdiniz... Aç ayı oynamaz... Para sorunumuz yok ki bilgisayarı üretmek için değil, oynamak için kullanıyoruz.

Anladığım kadarıyla memleketin ekonomik durumunun yada işsizlik sorununun faturasını toptan halka kesip Hükümeti savunmaya çalışıyorsun.

Belli bir kesim için koskoca 80 milyonu karşına almak ilginçmiş.

Ayrıyetten bilgisayar üretmek söylemin komik olmuş malum piyasayı biliyorsan şayet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 25 Şubat 2017; 17:46:14 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: soyken

Reyiz milleti asosyallik ve bilinçsiz şekilde teknoloji kullanımıyla, kitap okumamasıyla eleştiriyorsun ama tüm gün buradasın.

Günlük 8 saat uyku 16 saat forumdonanım halindesin.

Sen Almanyadaydın demi... Almanya ülkemize göre çok gelişmiş olmalı. Baksanıza günü internet kullanımıyla geçen biri bile feyz veriyor.

Konuyu niye şahsileştiriyorsunuz ki? Önümde 6 adet ekran var... Ana ekranda Tell Me More Almanca, sağ tarafta biten Rosetta Stone'un yazma kısmı devam ediyor, onun yanında Visual Basic açık, fırsat buldukça aklıma gelenleri yazıyorum. Sol tarafta iki adet emülatör var, ayrıca yazıyor olduğum tez, onun yanında Forum donanım haber bir de müşterilerin Teamviewer bağlantısı var.

Ayrıca çok merak ediyorsanız, alakası olmamakla birlikte hayatımı Couchsurfing'e üye olarak fotoğraflar ve tanışan insanların yorumları ile görebilirsiniz... Ben değil de onlar anlatsın.

https://www.couchsurfing.com/people/mehmet-deniz-1

Günün nasıl geçtiğini fotoğraflar ile görebilirsiniz. Forumdaki günlük mesaj ortalamam 5 adet. Bu çok değil.

Bunu topluma mallettiğin için şahsileştirdim.

Ülkedeki facebook hesabının en az %20 sahtedir. Ona buna sarkmak için kullanılıyor.

Ülkedeki sim kartların en az %20 kullanılmıyordur. İletişim pahalı olduğu için her operatörden kendi içinde ucuz diye aldık zamanında. Benim üzerime 5 hat var örneğin.

Ülkenin teknoloji ve refah seviyesi düşük ne dersen de. Bir tiyatro bileti ne kadar, sinema bileti ne kadar haberin var mı? Asgari ücretli kaç lisanslı kitap alabilir düşündün mü?

İnsanlar turistik seyahat yapamıyor, sinemaya gidemiyor, tiyatro nedir bilmiyor, kitap okumuyor.

İşten gelince bedeni tecavüze uğramış gibi, işçi sağlığı diye bir şey yok.

Ne yapıyor netten açıyor korsan filmi en adaplısı böyle takılıyor. Gerisi sosyal uygulamadan karı kız peşinde.

Refah=sosyallik bu dünyanın tüm yerinde böyle. Herşeyin başı maddiyat.

Bak bunları görmüyorsun, mesaj sayım 5 diyorsun. Ee benim senden daha az ben daha sosyalim o halde!!!

Validem okuma yazma bilmez teknolojisi sadece tv kumandası sana göre en sosyali böyleleri doğrumu?

Ne dediğinin farkında değilsin sen. Abi mesajlara yanıt vere vere listeye sokuyorsun.

Bak seni az çok tanıdım. Saygılı sevgili çocuksun ama tek bakış açısıyla olayları çözemezsin. Bir olayda-oluşumda onlarca etken vardır.

Ülkede sigara tüketimi avrupaya göre çok, ülke zengin.

Sezaryan çok, ülke hasta.

Tecavüz çok, ülke sapık.

Yolsuzluk çok, ülke hırsız.

Böyle düz mantıkla kıyasa girdin mi her şeyin sonucuna bak.

Para kardeşim para. Refahsız insanlar huzursuzluk çıkarır. Parasız insanın uğraşı yok, vakti boldur. Paralı insan etliye sütlüye karışmaz, anarşi estirmez.

Bugün cebimde 2 bin harcayabileceğim fazladan param olsa bu forumda seninle niye tartışayım.

Bak dediklerimi sentezle, belki doğrudur de. İdrak etmek için çabala

• quote:

Orijinalden alıntı: 32aslan

Zenginlik kıstası 36 ay vade ile alınan telefonlarsa evet çok zenginiz.

O telefonları oyun içi alıyorsa bu zenginliktir, çünkü o adamın para kazanma gibi derdi yoktur. Olsa o kadar para vereceği yerde güzel bir bilgisayar alıp içerik üretirdi, oradan para kazanırdı....

Ben daha şimdiye kadar tek bir Alman'ın elinde iPhone 7 görmedim, üstelik en zengin şehirlerde dolaşmama rağmen sürekli...

Almanya'ya kafa tutuyoruz bu konuda.

Türkiye Lüks ve Rahatlık içinde Yaşıyor (Kanıtlı)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• qaanx kullanıcısına yanıt
    Adamın orada söylemek istediği şey bilgisayar üzerinden içerik üretmek gerçekten bunu anlamamış olman çok komik. Adamın ilk postunda ne hükümet ile alakalı bir şey var ne de memleketin ekonomik durumuyla alakalı bir şey var, tamamen sosyolojik bir şeyi vurguluyor.
  • Tv izlemiyorum Galatasaray maçı hariç

• Bunlar luks icinde oldugumuzun göstergesi degil ki... ulkenin ne kadar da;

CAHİLLESTİGİNİN,

Arastirma ozurlusu oldugunun,

Okuma aliskanliginin yok oldugunun,

Tarihi yandaslari yaptirdigi dizilerden ogrendiginin,

Gosteris merakknin arttiginin,

Ayrani yok icmeye... Sozunun arttiginin

Göstergesi... BENCe

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Tabi bilgisayar satıp para kazanır değil mi ?

• it kopuk kullanıcısına yanıt
    İşkur a gidin bakalım iş arıyorum diye söyleyin ne söylecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

oyun oynamak lüks olmuş :D :D:DD.D:D::D.D:d:D:DD::D

Atasözünden hareketle çözebilirdiniz... Aç ayı oynamaz... Para sorunumuz yok ki bilgisayarı üretmek için değil, oynamak için kullanıyoruz.

Anladığım kadarıyla memleketin ekonomik durumunun yada işsizlik sorununun faturasını toptan halka kesip Hükümeti savunmaya çalışıyorsun.

Belli bir kesim için koskoca 80 milyonu karşına almak ilginçmiş.

Ayrıyetten bilgisayar üretmek söylemin komik olmuş malum piyasayı biliyorsan şayet

Belli bir kesimi savunduğumu nereden çıkardın?

2010 yılından bu yana toplumsal olan bu sorunu dile getirmeye çalışıyorum, konu da ben değilim zaten. Çözümlerimi de sunuyorum kendimce.

Denemedim mi sence? Her tür aktiviteyi yaptım Türkiye'de hemen hemen, insanlar bisiklete binmiyor, Arabalar'a iki üç katı para veriyor.

Ne fakiri ne zengini hiç umurunda değil, kendi rahatlığı öncelik.

Bakın şu an yaşadığım şehrin nüfusu 300 bin ve bisiklet sayısı 2 Milyon. Ankara'da 5 yılımı geçirdim, her gün okula bisikletle gidip geldim, benden başka bisikletli ile karşılaşmadım 5-6 Milyonluk şehirde... Çok çok nadir gördüklerim.

Araba mı daha masraflı? Bisiklet mi?

Buradan bile anlayın işte...

Bilgisayarda oyun oynamak mı daha masraflı yoksa bilgisayarda program yazmak mı?

• Ya gerçekten bu adamın bu postları hükümeti savunmak için attığına inanan var yani bunu o yorumlardan nasıl çıkarıyorsunuz ilginç. Zaten bu yüzden OECD okuduğunu anlama endeksinde en son sıralardayız adam 15 20 kere kendini tekrar anlatmaya çalıştı halbuki her şey gayet açık
  • apokhan kullanıcısına yanıt
    Hocam bular göre öyle millet de alım güçü diye bişey kalmadı.

• İnsanlara olmayan paralarını harcatıp sonra da rahatsınız demek çok yanlış. Ülkenin %80 bankalara borçlu malesef!

Unutmayın olmayan parayı kullanıp rahat yaşanılmaz, sizden çıkmasa çocuğunuzdan çıkar. Yazık yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: half life 3

Tabi bilgisayar satıp para kazanır değil mi ?

Bilgisayar satarak yıllarca eğitim masraflarımı karşıladım... Onu geçtim AfterEffect, Indesign gibi programlar da çok güzel gelir kaynakları oldular... Bilgisayar'dan kazandıkları para bazı şirketlerin yüzlerce ülkenin tüm parasından daha fazla artık...

Biz sadece oyun oynuyoruz toplum olarak...

Bana göre yanlış düşünceniz . Zenginlik telefon veya bilgisayarla ölçülmez . Herkesin para kazanma gibi bir derdi de olmayabilir buna siz karar veremezsiniz . Türkiyede zaten zenginlik göstergesi olarak düşünüldüğü için telefonlara 4bin tl veriliyor. Sahte bir algı yaratılıyor. Almanyadaki adamın öyle bir kaygısı yok , telefon bilgisayar alıpta kendini zengin gösterme gibi bir amacı yok. O yüzden herkeste görmemişsinizdir...
  • Konuya girmeden bu açmıştır konuyu dedim haksız cikmadim bıkmadı uyanmadı yahu algı yönetimine buna sessiz kalan yönetime de pes.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesencephelon

İnsanlara olmayan paralarını harcatıp sonra da rahatsınız demek çok yanlış. Ülkenin %80 bankalara borçlu malesef!

Unutmayın olmayan parayı kullanıp rahat yaşanılmaz, sizden çıkmasa çocuğunuzdan çıkar. Yazık yazık.

Para kazanma derdi olan biri neden 4.5 Saat televizyona, 3 Saat sosyal Medya'ya, 3 Saat oyunlara zaman ayırsın?

Bu nasıl sıkıntı? Nasıl borçluluk?

Onları yapman için özgüven lazım ve ne yazık ki ülkemizde parası olanların özgüveni var yani ne kadar paran varsa o kadar özgüvenin var olması gereken bumu sence dersen kesinlikle değil derim ama gerçek bu

Özgüven başka nasıl aşılanır ailede ve en önemlisi eğitimde ama malum akraba eş dost yöneticiliğinde olan sözde eğitim sistemimizde bu mümkün değil

Edit:şunuda ekliyeyim hemen şuraya devlet zaten eğitmek istemiyor çünkü eğitilen bi insan neyin gerçek neyin yalan olduğunun farkına varır

Şuan ben şarkta olan abimi ziyarette diyarbakırdayım lüks rahat içindeki bi rezidansın en üst katındaki dairede yanlış anlama ama beleş fiyata burda evler yüksek maaş aldığından değil yani çevrede her yer öyle nerdeyse zaten burada bu tarz projeler dükkanlar vs kara para aklamak için yapılıyor ve gayet lüks içinde yeri geliyo devlette göz yumuyor buna yani demek istediğim bu ülkede suçluysan lüks ve rahat içindesin normal bi insansan lüks rahatlık senin hakkın değil en son ne zaman para hesabı yapmadan tatil yaptın buradaki insanlar hep böyle çünkü para su buradakilerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyaz1616 -- 25 Şubat 2017; 18:6:46 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.