Şimdi Ara

Türkiye Lüks ve Rahatlık içinde Yaşıyor (Kanıtlı) (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
9
Favori
26.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
85 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SonJnow

Boyle konular acmadan once keşke birde "internet uzerinden nasil para kazanilir nelerden yararlanilir" gibi konular olsada biraz bizde ogrensek nasil para kazanabilecegimizi. Yok yani oyun mu uretecez, zaten belli firmalar en kral oyunlari uretiyor artik veya neblim programmi yapalim yada youtube kanallarindan mi bahsediyorsun? Her insan farkli biseyden para kazanir, biri arsa ev toprak ticareti yapar biri dukkan acar yemek yapar biri elektrikten anlar digeri fırıncılıktan veya ögrencidir ders calisir bi meslek sahibi olur. Yani bilgisayarda vakit geciren herkes bilgisayardan para kazanmak zorunda mi, herkesin boyle bir yetenegi varmi olabilir mi?

Hadi bunlari gectim belkide sosyal yasantidan bahsediyorsunuz, şoyle anlatayim ben ögrenciyim kiz arkadasimla sinemaya bile gitsek 2 kisi 40-50tl hesap tutuyor ki daha bu sinema yani alt tarafi oturup film izliyorsun. Insanlar neden bilgisayara yoneliyor yada neden cocuklugumuzda internet cafelere takilirdik? Saati 50kuruştu, 1saat oynardik dönerdik. Para olduktan harcamayi sonra sosyal yaşami avlanmayi vs herkes bilir :) Mesela ben boş zamanlarimda ya internette forumlara takiliyorum ya dizi izliyorum, cogunluklada arkadaslarla kahveye falan takiliyoruz. Haftada bir halisaha maci var birde. E şimdi bana oneriniz ne nasil para kazanabilirim internetten :)

Konu içinde onlarca öneri var. Hem boş zamanlarınızı nasıl değerlendireceğiniz, hem nasıl para kazanacağınız bizzat uygulayıp çalışırlığını test ettiğim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani üstün körü hazırlanmış bir konu. Nerden biliyorsun kimin ne kadar neye zaman ayırdığını. 6-15 yaş grubundaki gençleri kısmi olarak kapsayan bir istatistik yapmışsın. Tamam da napsınlar ? Ne biliyim işe mi girsinler ? İnan bana kitap okuyanıda var, dışarı çıkıp oyun oynayanı da. Biz de gençken öyleydik. Yoktu ki gidip gezmeye paramız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GABADE

Yani üstün körü hazırlanmış bir konu. Nerden biliyorsun kimin ne kadar neye zaman ayırdığını. 6-15 yaş grubundaki gençleri kısmi olarak kapsayan bir istatistik yapmışsın. Tamam da napsınlar ? Ne biliyim işe mi girsinler ? İnan bana kitap okuyanıda var, dışarı çıkıp oyun oynayanı da. Biz de gençken öyleydik. Yoktu ki gidip gezmeye paramız.

Araştırmayı ben yapmadım bu işin uzmanları tarafından hazırlanmış...

Biz daha orta okulda, ilk okulda, yakındaki tepelere piknik yapmaya giderdik, köpekler kovalardı. Balık yakalamaya giderdik vs. Para bizde de yoktu... Her şeye para engeli koymaya ne kadar da hevesliyiz...

Şimdiki nesil her fırsatta eli telefonda, online oyun peşinde...

Yanlış mıyım?

• Dediğim gibi kısmi doğrusun. Teknoloji çağında sosyalleşme gereksinimi iyice kayboldu sosyal medya dediğimiz fakat hiçte sosyal olmayan medya yetiyor. Buna ek olarak sadece ülke bazında ele alma bu durumu şuanda her genç böyle. Ek olarak unutuyorsun biz gençken eğlenmek için para okadar da şart değildi. Şuanda ne yazık ki işler çok daha farklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben az buldum açıkçası internet kullanımını daha çok olmalıydı.
  •  Türkiye Lüks ve Rahatlık içinde Yaşıyor (Kanıtlı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sangfroid -- 26 Şubat 2017; 2:26:32 >
  • bak demedim mi ben size ,hemen gelip cevap vermiş :)
    adam internet için ölüp bitiyor ama birde milleti internete çok takılıyor diye eleştirmese iyi olacaktı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

bak demedim mi ben size ,hemen gelip cevap vermiş :)
    adam internet için ölüp bitiyor ama birde milleti internete çok takılıyor diye eleştirmese iyi olacaktı :)

İşim internette... Arapça-Türkçe tercüme yapıyorum Mevdudi'nin kitabını mesela şimdi... parça parça yayıncıya gönderiyorum.

Şu an geçici yerimdeyim ona rağmen durum bu...

Türkiye Lüks ve Rahatlık içinde Yaşıyor (Kanıtlı)

Çok çok merak ediyorsan hayatım da burada, üye olur resimleri görebilirsin...

https://www.couchsurfing.com/people/mehmet-deniz-1

• 06Sabrossa89 0 kullanıcısına yanıt
    halk onun bunun kitabını okumaktan zevk almıyor açıyor dizi en azından eğlenirim diyor. yoksa herkes okulda iyi kötü okuyor, sonrasında neden devam etmiyor bunu ettiremeyen halkı kitap okuma zevkini tattıramayan yazarlar utansın. ama yok onlar yazdımı halk okumuyorsa suç halkta. okudumu halk aydın okumadımı halk cahil basit eğitimsiz her türlü aşağılama yapılıyor halka karşı ama yazara eleştiri yok bu ülkede. demekki diziyi çeken kitabı yazandan işini daha iyi yapıyor. sen sevdiğin yemek bile olsa lezzetsiz oldumu o restorana gitmezsin değilmi ne yaparsın şurası çok iyi şunu yapıyormuş oraya gidip yiyelim derler. esas interneti diziyi değil alternatifi olan kitap okumak için neden yazdıkları kitaplar okunmuyor neden işlerini iyi yapmıyorlar diye yazarları eleştir.
  • Bilgisayara oturmak luks ve rahatlik oyle mi? Tembel kesim olmasin anlattiklarin baba parasiyla yasayan evden cikmayan asosyal tiplerdir onlar tabi internet kullanimi herkesin en dogal hakki insanimiz tembel calismiyor calissada aldigi para yaptigi ise degmiyor zoru gorunce kiviriyorlar. Anlatacak cok sey varda siyaset yapmak istemiyorum.

Bu tarz konular acip burda algi operasyonu yaptigini saniyorsan bu forum bunlari yemez otede oyna kardes.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Virüsü -- 26 Şubat 2017; 3:21:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Virüsü

Bilgisayara oturmak luks ve rahatlik oyle mi? Tembel kesim olmasin anlattiklarin baba parasiyla yasayan evden cikmayan asosyal tiplerdir onlar tabi internet kullanimi herkesin en dogal hakki insanimiz tembel calismiyor calissada aldigi para yaptigi ise degmiyor zoru gorunce kiviriyorlar. Anlatacak cok sey varda siyaset yapmak istemiyorum.

Bu tarz konular acip burda algi operasyonu yaptigini saniyorsan bu forum bunlari yemez otede oyna kardes.

Temel haktan değil gün içine ayrılan ortalama süreden konuşuyoruz.

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Cam yansıması es geçilmiş

• Bu arada vergilerden soluğumuz kesiliyor karşim belki vergiler bu kadar ağır olmaz biraz olsun rahatlardık

• quote:

Orijinalden alıntı: Xientina

Cam yansıması es geçilmiş

Problem olmaz bence.

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Benim için zaten problem değil, iyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xientina

Benim için zaten problem değil, iyi geceler.

Teşekkür ederim, iyi geceler.

• "Biri Eğitim Sistemini, devleti, politikayı, yöneticileri mi eleştirdi? "

Ya kimi eleştireceğiz ben anlamadım, çocuklara doğru düzgün eğitim mi veriliyor? İlkokuldan beri sınav sınav sınav diye çocukların beynini yiyorlar, boş beyinlere ideolojilerini empoze ediyorlar. Okumayı sevdirmek, sanatı, doğayı sevdirmek diye bir şey yok hem neden olsun ki sınavda çıkmıyor nasıl olsa...

Devlet, politika, yöneticileri burada tartışmayacağım zira uzun bir konu
  • Basliktan anladim kimin oldugunu

• quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

"Biri Eğitim Sistemini, devleti, politikayı, yöneticileri mi eleştirdi? "

Ya kimi eleştireceğiz ben anlamadım, çocuklara doğru düzgün eğitim mi veriliyor? İlkokuldan beri sınav sınav sınav diye çocukların beynini yiyorlar, boş beyinlere ideolojilerini empoze ediyorlar. Okumayı sevdirmek, sanatı, doğayı sevdirmek diye bir şey yok hem neden olsun ki sınavda çıkmıyor nasıl olsa...

Devlet, politika, yöneticileri burada tartışmayacağım zira uzun bir konu

Eğitim sistemini yöneten devlet adamları forumu mu okuyor?

Eğitim sistemini eleştirince hangi sistemi değiştiriyoruz burada?

Ama en azından Eğitim sistemi kadar büyük bir sorun var, ve bunun kaynağı biziz. Bu ezik ve çürük eğitim sistemine muhtaç değiliz ki? İnsanlar artık evde okuyorlar... Teknoloji gelişti. Büyük yatırımcıların çoğu diploma sahibi bile değil... Okulu terk edenler.

• ülkede sürekli fabrika açılıyor, üç dört ayda her ilde konser, etkinlik, turnuvalar düzenleniyor, her yıl olmasa dahi umf, tomorrowland gibi festivallere gidiliyor, okul sonrası 2-3 saat part time çalışıp aylık 300-400 tl ek gelir sağlıyoruz.

bügün açlık sınırı asgari ücretin üstünde. yukarıda saydıklarımın hayatında 1-2 tanesini yapan kendini şanslı saysın. bugün yabancı birinin konseri olsa bileti en kötü yerinde 150-200 lira ve bu konser istanbulda. 100 lirada yol parası, 150 yemek rahatlıkla gider. ee bunun duruma göre konaklaması var. buna da 100 lira de. etti mi sana 1 konser 500 lira. bu adamın aylığı 1500 lira olsa bu ayı nasıl geçirecek?

veya gitar kursu başlangıç için alınacak bir gitar 100 lira ve saat başı düzgün bir hocadan alayım dese 100 lira. 10 saat alsa yetmez ama yetti diyelim 1100 lira bunu asgari ücret alan bir aile nasıl karşılasın?

bugün bazı milli sporcuların maddi sıkıntıları varken, buraya gelip gençler lüks içerisinde yaşıyor deme. kimse bilgisayar başında pineklemek istemez. bugün 3 saatliğine dışarı çıktım en az 20 lira para gitti ve bulunduğum yer ucuz bir yer. bunu 30 güne çarp bakayım. ayda 600 lira yapar. bazı öğrencilerin bir aylık gideri.

buraya gelip gençler çok lüks içinde yaşıyor deme. bugün benim için gerekli olan solid,autocad, catia gibi bir program en az 150 dolar. dolar bugün 3.6 tl bu da 540 lira yapıyor. bak yine dediğime geldik. kısaca lüksten değil mecburiyetten.

bende isterim lisanslı program kullanmak, ayda bir konsere, yazın 1-2 defa festivale, yazın tatilde yurtdışı veya antalya gibi tatil merkezlerine, çeşitli kurslara.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.