Şimdi Ara

Türkiye Lüks ve Rahatlık içinde Yaşıyor (Kanıtlı) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
9
Favori
26.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
85 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya saymayı bilmiyorsun yada sayıları senin fikrini güçlü gösterecek şekilde kullanmayı uygun görüyorsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu adam sürekli Türk gençliğini trollüyor. Kendisi yabancı hayranı. Varsa yoksa Türk gençliği şöyle kötü böyle kötü. Ne yaptı Türk gençleri kendisine acaba? Arkadaş senin anan baban gavur mu? Sen de Türk genci değil misin? Tamam kimse çalışmıyor hadi sen kurtar ülkeyi. Ya da hadi bir şey icat et. Yok değil mi? Neden biliyor musun? Çünkü sende o eleştirdiğin Türk gençlerinden birisin!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

birleşik krallıkta birkaç yıl sonra yerleşmek ve çalışmak istiyorum

ne yapmam lazım

Ciddi misin ? Elinde en az 100K (TL) para olması lazım ya da TR'de deneyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lotus Expeditor

Ya saymayı bilmiyorsun yada sayıları senin fikrini güçlü gösterecek şekilde kullanmayı uygun görüyorsun.

Sayılarla bir sorunum olduğu gerçek ama biraz daha açarsan problemi düzeltebiliriz birilikte.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brskcr

Bende ne zaman gelirsiniz diyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hynx

Rosetta stone bedava değil diye biliyorum. Bunun dışında konularında kullandığın kaynakların kesin olduğunu da düşünmüyorum.

Rosetta Stone, Tell Me More, Couchsurfing, Airbnb, Workawayinfo

Yukarıda saydığım tüm uygulamaları kullandım.

Hepsine internetten ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Ama tabi ücretsiz ulaşabildiğiniz için ne kadar kıymet verirsiniz bilemeyeceğim.

Kaynaklar linklerde ve grafiklerde... Okuyabilirsiniz, sadece İngilizce gerektiriyor bir kısmı.

Rosetta Stone ve Tell Me More parali dil egitim programlaridir. Korsan harici ucretsiz erisme gibi bir olay yok.

Couchsurfing dediginiz sosyal ag programi, insanlarla bulusuyor, aktiviteler yapiyor, hatta evinizi bile acabiliyorsunuz. Airbnb'de keza ayni sekilde.

Adobe AfterEffects, Sony Vegas, Adobe Indesign programlari da bedava degil.

Ayrica programa bir sekilde para bulup aldiktan sonra hemen birseyler yaratacaksiniz diye bir kaide yok. Bu isi profesyonel olarak yapanlar yillarini vermis durumdalar, ayrica okullarda bile egitimleri var. Ek olarak da madem grafik tasarimi ve animasyon tasarimindan bahsediyorsunuz onlari kaldiracak iyi donanimli bilgisayar lazim.

Ek olarak oyun oynamanin profesyonel olarak var oldugunu da hesaba katin. Senelerdir eSports adi altinda bir cok ulkede turnuvalar duzenleniyor ve cok saglam sponsor destekleri geliyor.

Genc nesil gordugum kadariyla TV'ye fazla zaman ayirmiyor. Internetten dizileri takip ediyor, evdeki TV ise ya konsol ile oyun icin yada evde ses olsun diye acik birakiliyor.

Oyuncuların oyunlarının %95'i korsan...

https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Ubisoft_PCde_Korsan_Oyun_Kullanim_Orani__95-30688.htm

Aynı şekilde filmlerin de neredeyse tamamı...

İş eğitime veya diğer yazılımlara gelince mi şöyle orijinal veya korsan algımız tutuyor?

Ne alaka? Ben sahsim adima konusursam her seyi parasini vererek kullaniyorum. Ozellikle ogrenci indirimleri gayet basarili. Oyunlarda da Steam olsun, GoG olsun, Origin olsun cok guzel indirimlerle geliyorlar. Bu da yetmez diyenler icin oyun anahtari satan siteler var, gayet hesapli olarak alinir.

Ancak siz gelip profesyonel uygulamalari korsan kullanmak normal derseniz orada bir sorun vardir. Rosetta Stone 149 USD, iki senelik abonelikle. After Effects aylik 58 TL. Sony Vegas Pro 599 USD.

Turkiye'de filmler cok ucuz, 18 TL'ye Bluray film aliniyor (iTunes), Avrupa'da bu direkt Euro olarak geliyor.

Dizileri ve filmleri Netflix uzerinden izliyorum. Orada olmayanlari mecbur streaming olarak izliyorum, download yapmiyorum.

Benim gibi yapan bir cok normal insan var. Acik acik korsani desteklemenin bir manasi yok. Ayrica verdiginiz link 2012 yilina ait ve Ubisoft icin yapilmis. Ubisoft'un DRM uygulamalarinin bilgisayar parcalarina zarar verdigini, internetsiz oynatmadigini hatirlatmakta fayda var. Bende oyunu orjinal alip DRM sacmaligi yuzunden exe dosyasinin korsanini indirmistim. DVDRom'u bozulan, sistem parcalari hasar goren, isletim sistemini bozan bir DRM ile ugrasmak kimsenin isine gelmez. Hatta o zamanlarda Ubisoft geri adim bile atmisti.

http://www.polygon.com/gaming/2012/9/5/3293318/ubisoft-to-scrap-drm-for-all-pc-games
    https://www.rockpapershotgun.com/2012/09/05/ubisoft-drm-piracy-interview/

• quote:

Orijinalden alıntı: aytac001

Bu adam sürekli Türk gençliğini trollüyor. Kendisi yabancı hayranı. Varsa yoksa Türk gençliği şöyle kötü böyle kötü. Ne yaptı Türk gençleri kendisine acaba? Arkadaş senin anan baban gavur mu? Sen de Türk genci değil misin? Tamam kimse çalışmıyor hadi sen kurtar ülkeyi. Ya da hadi bir şey icat et. Yok değil mi? Neden biliyor musun? Çünkü sende o eleştirdiğin Türk gençlerinden birisin!

Yabancı hayranlığım yok, mesela Ünsal Ünlü'ye hayranım, kendisi Türk, Ankaralı... Hayat biçimi, siyasi düşüncesi benim hayat anlayışıma uymuyor ama adamına çabası, vicdanı beni kendisine hayran bırakıyor.

Ben gidip Zimbabve gençliğini mi eleştireyim? Yazılarımı Himbala kabilesi üyeleri mi okuyor? Tabi ki bizim sorumuzu yazacağım. Tamil halkının sorunları kimi ilgilendiriyor?

Beni mi merak ediyorsun? İlla konuyu şahsileştirmek mi istiyorsun? Bu siteye üye olursan resimlerime kadar neler yaptığımı görürsün.

https://www.couchsurfing.com/people/mehmet-deniz-1

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hynx

Rosetta stone bedava değil diye biliyorum. Bunun dışında konularında kullandığın kaynakların kesin olduğunu da düşünmüyorum.

Rosetta Stone, Tell Me More, Couchsurfing, Airbnb, Workawayinfo

Yukarıda saydığım tüm uygulamaları kullandım.

Hepsine internetten ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Ama tabi ücretsiz ulaşabildiğiniz için ne kadar kıymet verirsiniz bilemeyeceğim.

Kaynaklar linklerde ve grafiklerde... Okuyabilirsiniz, sadece İngilizce gerektiriyor bir kısmı.

Rosetta Stone ve Tell Me More parali dil egitim programlaridir. Korsan harici ucretsiz erisme gibi bir olay yok.

Couchsurfing dediginiz sosyal ag programi, insanlarla bulusuyor, aktiviteler yapiyor, hatta evinizi bile acabiliyorsunuz. Airbnb'de keza ayni sekilde.

Adobe AfterEffects, Sony Vegas, Adobe Indesign programlari da bedava degil.

Ayrica programa bir sekilde para bulup aldiktan sonra hemen birseyler yaratacaksiniz diye bir kaide yok. Bu isi profesyonel olarak yapanlar yillarini vermis durumdalar, ayrica okullarda bile egitimleri var. Ek olarak da madem grafik tasarimi ve animasyon tasarimindan bahsediyorsunuz onlari kaldiracak iyi donanimli bilgisayar lazim.

Ek olarak oyun oynamanin profesyonel olarak var oldugunu da hesaba katin. Senelerdir eSports adi altinda bir cok ulkede turnuvalar duzenleniyor ve cok saglam sponsor destekleri geliyor.

Genc nesil gordugum kadariyla TV'ye fazla zaman ayirmiyor. Internetten dizileri takip ediyor, evdeki TV ise ya konsol ile oyun icin yada evde ses olsun diye acik birakiliyor.

Oyuncuların oyunlarının %95'i korsan...

https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Ubisoft_PCde_Korsan_Oyun_Kullanim_Orani__95-30688.htm

Aynı şekilde filmlerin de neredeyse tamamı...

İş eğitime veya diğer yazılımlara gelince mi şöyle orijinal veya korsan algımız tutuyor?

Ne alaka? Ben sahsim adima konusursam her seyi parasini vererek kullaniyorum. Ozellikle ogrenci indirimleri gayet basarili. Oyunlarda da Steam olsun, GoG olsun, Origin olsun cok guzel indirimlerle geliyorlar. Bu da yetmez diyenler icin oyun anahtari satan siteler var, gayet hesapli olarak alinir.

Ancak siz gelip profesyonel uygulamalari korsan kullanmak normal derseniz orada bir sorun vardir. Rosetta Stone 149 USD, iki senelik abonelikle. After Effects aylik 58 TL. Sony Vegas Pro 599 USD.

Turkiye'de filmler cok ucuz, 18 TL'ye Bluray film aliniyor (iTunes), Avrupa'da bu direkt Euro olarak geliyor.

Dizileri ve filmleri Netflix uzerinden izliyorum. Orada olmayanlari mecbur streaming olarak izliyorum, download yapmiyorum.

Benim gibi yapan bir cok normal insan var. Acik acik korsani desteklemenin bir manasi yok. Ayrica verdiginiz link 2012 yilina ait ve Ubisoft icin yapilmis. Ubisoft'un DRM uygulamalarinin bilgisayar parcalarina zarar verdigini, internetsiz oynatmadigini hatirlatmakta fayda var. Bende oyunu orjinal alip DRM sacmaligi yuzunden exe dosyasinin korsanini indirmistim. DVDRom'u bozulan, sistem parcalari hasar goren, isletim sistemini bozan bir DRM ile ugrasmak kimsenin isine gelmez. Hatta o zamanlarda Ubisoft geri adim bile atmisti.

http://www.polygon.com/gaming/2012/9/5/3293318/ubisoft-to-scrap-drm-for-all-pc-games
    https://www.rockpapershotgun.com/2012/09/05/ubisoft-drm-piracy-interview/

Korsana bu kadar karşı insan görmek çok çok şaşırttı.

Ülkemizde normal çünkü hatta yaygın bir şekilde kullanılıyor Korsan...

Şimdiye kadar filmler oyunların indirimini kovaladınız peki hiç Türk Telekom'un Tell Me More 1 TL kampanyasını duymadınız mı?

Zamanında ben kullanmıştım, hatta konusunu açmıştım foruma ama kimse ilgilenmemişti.

Çünkü derdimiz Oyun ve Film indirimleri...

Türkiye Lüks ve Rahatlık içinde Yaşıyor (Kanıtlı)

• quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

Sanal ortamlar fakirlikten dolayı tercih ediliyor , oyun sever olmaksa benim şansım oyun oynayarak dünyadaki en zengin insan kadar iyi vakit geçirebiliyorum

Fakirlik zenginliğe oyun oynayarak mı dönüşüyor peki?

Oyun oynamak fakirin ekmeği işte , oyunlar olmasa gerçekten fakirlik çekilmez olurdu benim için

Bir iş yapıyorum diğer ülkelerde bu işimi yapıyor olsam ferah bir yaşam sürebilirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: john ciga

Birader senin derdin nedir türk gençliğiyle? Kaçıncı konu bu? Tenise, golfe , sinemaya, paintball vs. için paraları var da gençler mi gitmiyor? Ellerindeki bilgisayardan başka bişeyleri yok mecburen onlarla oyalanıyorlar. Emin ol en çok onlar ister kıyasladığın ülkelerdeki gibi olmayı.

Kıyasladığın ülkelerdeki kişiler gençliğinden başlayıp sabahın 6 larından aksamlarada kadar calısıyor o geçen vakitte planlarını yapıp, trafiğe hoşgörüye uyup, sürekli karşılaştırma yapmayıp, anlayışlı olup, parasıyla yapıyor, ellerinde parlimnet malbora paketleri, iphone'lar, o kahveci senin, bu kahveci benim, faceler, ingstramlar şurdayız burdayız yapmıyor eleştirceksen çuvaldızı kendinede batır, ilk cümlene bende katılıyorum tabiki kalanı için lafım

• Beyler anlayamadim. Bilgisayar oynamak sosyal medyada dolasmak luks mu?turkiyenin ekonomisiyle yapabildigi seyleri size aciklayayim en azindan kendi sehrimde sinema langirt bilardo bir kac kufuk masa oyunu v.s. Egitim konusuna gelirsek teknik liseler varya hani herkesin dersi sallamadigi puani kotu olanlarin gittigi iste o liseler yurtdisinin altini elmasi pirlantasi. Her okulun degeri oldugundan o teknik lisenin daha da bir degeri var yurtdisinda. Bu cumlemden Turkiyeyi begenmedigimi anlamaya calisanlar gitsin camdan atlasin geri kalan kisma bu cevabim. Teknik lise egitimini duzgun verin bakalim ne muhendisler cikiyor ne tuketici yerine uretici genclik cikiyor. En kucugunden kendimi ornek vereyim keske teknik liseye gidebilecek sartlar olsaydi keske beni ilkokulda ne meslek yapacagimi test eden profesorler olsaydi da gereksiz dersleri almasaydim. Simdi bana sunu aciklayin bir ogrenci doktor muhendis copcu barmen kasiyer gibi meslekler olabilecek kapasitedir ve dusunun muhendis ogrencisi neden biyoloji kismini gorsun ters durumuysa bir doktor neden fizik gorsun. Fizigi iceren konular tipta gosterilsin dizikte de biyoloji iceren konular gosterilsin. Bana bu zamana kadar arastirma yapip deney yapip egitimini surduren okul sayin. Ozeller dahil. Turkiyenin acaba %kaci boyle egitim veriyordur. 5in ustundeyse harika otesi. Hatirliyorum da lisede labaratuvarimiz vardi bir ders ogretmen goturdu labaratuvara haydi cocuklar temizleyelim buralari dedi sonra bir daha inmedik. Egitime bak vay be. Demem o ki senin bu elestrileri yapmadan once bunun kaynaklarini arastirmalisin...

• quote:

Orijinalden alıntı: canercambel

Beyler anlayamadim. Bilgisayar oynamak sosyal medyada dolasmak luks mu?turkiyenin ekonomisiyle yapabildigi seyleri size aciklayayim en azindan kendi sehrimde sinema langirt bilardo bir kac kufuk masa oyunu v.s. Egitim konusuna gelirsek teknik liseler varya hani herkesin dersi sallamadigi puani kotu olanlarin gittigi iste o liseler yurtdisinin altini elmasi pirlantasi. Her okulun degeri oldugundan o teknik lisenin daha da bir degeri var yurtdisinda. Bu cumlemden Turkiyeyi begenmedigimi anlamaya calisanlar gitsin camdan atlasin geri kalan kisma bu cevabim. Teknik lise egitimini duzgun verin bakalim ne muhendisler cikiyor ne tuketici yerine uretici genclik cikiyor. En kucugunden kendimi ornek vereyim keske teknik liseye gidebilecek sartlar olsaydi keske beni ilkokulda ne meslek yapacagimi test eden profesorler olsaydi da gereksiz dersleri almasaydim. Simdi bana sunu aciklayin bir ogrenci doktor muhendis copcu barmen kasiyer gibi meslekler olabilecek kapasitedir ve dusunun muhendis ogrencisi neden biyoloji kismini gorsun ters durumuysa bir doktor neden fizik gorsun. Fizigi iceren konular tipta gosterilsin dizikte de biyoloji iceren konular gosterilsin. Bana bu zamana kadar arastirma yapip deney yapip egitimini surduren okul sayin. Ozeller dahil. Turkiyenin acaba %kaci boyle egitim veriyordur. 5in ustundeyse harika otesi. Hatirliyorum da lisede labaratuvarimiz vardi bir ders ogretmen goturdu labaratuvara haydi cocuklar temizleyelim buralari dedi sonra bir daha inmedik. Egitime bak vay be. Demem o ki senin bu elestrileri yapmadan once bunun kaynaklarini arastirmalisin...

Eğer bu kadar şikayet edip hala bütün gün oyun, film, dizi, sosyal medya koşturuyorsan büyük bir sorun var demektir.

Sorunu çözmek için ne yapıyorsun?

Devlet seni hadi çölün ortasına attı, senin yapacağın şey seni hayatta tutacak suyu (Bilgisayar ve İnternet) gibi şeyleri boşa kullanmak mı olur?

Yoksa onlarla hayatta kalmak mı olur?

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Valla yalanim olmasin, gencken bende korsan kullandim. Ancak ne zaman ki para kazanmaya basladim ve yazilim gelistirmenin nasil bir emek isteyen bir sey oldugunu gordum, o gunden beri korsan kullanmiyorum. Bende evde Rosetta Stone kullaniyorum gayet basarili bir dil ogretme programi.

TT'nin kampanyasindan haberim yoktu. Zamaninda calistigim ve icerisinde neler oldugunu bildigim icin elimden geldigince uzak durdum o firmadan :)
  • quote:

Valla yalanim olmasin, gencken bende korsan kullandim. Ancak ne zaman ki para kazanmaya basladim ve yazilim gelistirmenin nasil bir emek isteyen bir sey oldugunu gordum, o gunden beri korsan kullanmiyorum. Bende evde Rosetta Stone kullaniyorum gayet basarili bir dil ogretme programi.

TT'nin kampanyasindan haberim yoktu. Zamaninda calistigim ve icerisinde neler oldugunu bildigim icin elimden geldigince uzak durdum o firmadan :)

Eğitim bölümü iflas etti çünkü kimsenin umurunda olmadı...

Diğer bir çok eğitim firması gibi.

Ülkemizde tutulan bir şey değil.

• başlığa kahkaha attım hayatımda 200 lira görmedim 10 yasımdan beri düzenli olarak 12 saat pc basındayım parasızlıktan bu rahatlık ve lüxlük ise starbuckstaki fakirlere acıyorum
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    yurtdışı hakkında bilgim az amerika kanada için ne kadar lazım

• İnternette gezmeyi, oyun oynamayı zenginlik ve lüks sayan var.

2009'da Fransa yüksek mahkemesi internetin temel insan haklarından olmasına karar verdi, kendi vatandaşları için. ( illegal dosya indirme / yükleme gibi şeyler takip edilmek suretiyle)

2010'da Finlandiya'da yaşayan her vatandaşa en düşük 1 mb/s zorunlu internet sağlandı. 2015 yılında bu internet hızı 100mb/s'ye kadar çıktı. ( dileyen 100mb/s internete sahip olabiliyor ücretiyle )

daha birçok ülke var.

kalkmış utanmadan, internet var ise lüks içinde yaşıyor diyor halk. Öyle öyle. O kadar lüks içinde yaşıyor ki, Samsun'un bir köyünde açlıktan, kimse aileye yardım etmediğinden, devletten yardım alamadığından bebek ölebiliyor. bkzhttp://www.milliyet.com.tr/kubra-bebek-resmen-acliktan-olmus-gundem-1382057/

Nedense lüks içinde yaşıyor ülkenin insanları.

Mesela işsizlik rakamları %12, bunların %22'si genç işsiz ve üniversiteye kaydı olanlar, işkur'a başvurmayanlar bu orana dahil değil.

Açlık sınırı olmuş 1700-1800TL, asgari ücret 1300TL

Evet, lüks içinde yaşıyor.

• Bu konu ciddi sosyolojik araştırmalar gerektiren bi konudur.Öyle çok oyun oynuyoruz,tv izliyoruz bunları yapmasak sorun çözülür mantığının gerçekle hiçbir ilişkisi yoktur.

Ekonomimizde kötü çok borcumuz var para basalim düzelsin o zaman niye uğraşıyoruz.

Türk insanın (özellikle genç nüfusun) bu eğilimi neden kaynaklanıyor, eğitim ,sosyal yetersizlikler bunlarda ne derece etkili bunları araştırıp bi çözüm üretmek gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

İnternette gezmeyi, oyun oynamayı zenginlik ve lüks sayan var.

2009'da Fransa yüksek mahkemesi internetin temel insan haklarından olmasına karar verdi, kendi vatandaşları için. ( illegal dosya indirme / yükleme gibi şeyler takip edilmek suretiyle)

2010'da Finlandiya'da yaşayan her vatandaşa en düşük 1 mb/s zorunlu internet sağlandı. 2015 yılında bu internet hızı 100mb/s'ye kadar çıktı. ( dileyen 100mb/s internete sahip olabiliyor ücretiyle )

daha birçok ülke var.

kalkmış utanmadan, internet var ise lüks içinde yaşıyor diyor halk. Öyle öyle. O kadar lüks içinde yaşıyor ki, Samsun'un bir köyünde açlıktan, kimse aileye yardım etmediğinden, devletten yardım alamadığından bebek ölebiliyor. bkzhttp://www.milliyet.com.tr/kubra-bebek-resmen-acliktan-olmus-gundem-1382057/

Nedense lüks içinde yaşıyor ülkenin insanları.

Mesela işsizlik rakamları %12, bunların %22'si genç işsiz ve üniversiteye kaydı olanlar, işkur'a başvurmayanlar bu orana dahil değil.

Açlık sınırı olmuş 1700-1800TL, asgari ücret 1300TL

Evet, lüks içinde yaşıyor.

İşte bu yüzden okumak önemli... Çünkü okuduğunu anlama problemimiz var.

Konu İnternetin kullanımı değil, İnterneti boşa ve gereksiz yere fazla, hiç bir getirisi olmayacak şekilde harcamanın konusu.

iPhone'u sadece alo demek için alan amcaların yaptığı gibi, bilgisayarı ve interneti sadece sosyal medya ve oyun için kullanan gençliğimizin vahim durumu KONU...

• Bu sonuçlardan milletin lüks içinde yaşadığı ortaya çıkmaz...Standart altı yaşam süren birisi bile bunları yapabilir.
    Lüks içinde yaşadığı değil boş yaşadığı anlaşılır.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.