Şimdi Ara

Türkiye interneti elden gidiyor : Türkiye için ölüm tarihi 22 Ağustos 2011 (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
657
Cevap
1
Favori
29.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: callandor

quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

Yahu standart paket=filtreleme yok demek.anlayın.
    Demek istedikleri su,tüm issler filtreleme hizmeti sunmak zorunda,ama kullanıcıya zorunlu değil.

Konu kapanmistir.

Selam,
    Kendinizi kandırmayın. Hiçbir tercihte bulunmazsanız standart profile dahil oluyorsunuz.
    Yarın öbürgün hükümet "al standart profilin de filtresi bu" derse görürüm kapanan konuyu.

2-3 memurun gazeteciler karşısında "lafla" beyanat vermesi hiçbir değer taşımıyor. Bunca gürültü koptu; bahsedilen karar halen değişmeden yürürlükte...

Kimse de kendini "standart pakete filtre yokmuş" diye kandırmasın....

İnsanlara bunu anlatabilmek ya asıl zor olanı. Herkes sözünde durma eğiliminde değil,bakarsın iki gün sonra kılıfını hazırlayıp bi yasa tasarısı daha çıkarırlar;internet tümden gider. Ama anlamayan insanlar hala 'Standart Paket' diye tutturmuş gidiyor.

• bunlar safsatadan başka bişey değilki. Youtube gibi büyük bir siteyi yıl aşırı kapatan ve daha nicelerine imza atanda bunlar değilmi? mevcut mevzuat kapsamında standart internet değişmeyecek deniyor peki ya mevcut mevzuat değişirse? keyfi uygulama yapan sonrada bu uygulamayı ben giriyorum sizde girin şeklinde yorumlayan zihniyetten ne beklenir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Bizim paketlere bişey dediğimiz yok... Ama paket haricinde "ellenmemiş internet" seçeneği de olmalı. Ondan sonra isteyen istediği paketi seçsin...İster standart ister çocuk paketi ne istiyorsa onu seçsin...

Böyle birşey olamaz. Çünkü Türkiye İran olma yolunda ilerliyor, Danimarka olma yolunda değil!... İran'da nasıldır? Seçenek meçenek olmaz, "şu yasak" derler ve HERKESE yasaktır... Bizim de adım adım oraya gitmemiz gerek! Önce "4 paket" gelecek, sonra sansür artacak, sonra o paketler da yavaş yavaş kalkacak.... Hayırlısıyla şu seçimleri de atlatalım izleyin bakın neler olacak! (Bu daha kalfalık dönemiydi, ustalık dönemine girmedik bile!)
  • bakalım şemsiye daha nekadar yol alacak.
  • İnternet şu an "mevcut mevzuatta", hali hazırda yasaklı durumdadır. Buna rağmen eğer şu anki hali değişmeyerek kalacak dense, hepimiz atlayacak sevineceğiz "İnternetimiz elden gitmiyor" diye. Kanıksadık artık yasaklı interneti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

Yahu standart paket=filtreleme yok demek.anlayın.
    Demek istedikleri su,tüm issler filtreleme hizmeti sunmak zorunda,ama kullanıcıya zorunlu değil.

Konu kapanmistir.

Arkadaşım sen bir pakete geçiyorsun, adı standart paket. Hukuksal olarak BTK ileride bu pakette değişiklik yapma hakkına sahip oluyor. Canlarının istediği paket içeriğini değiştirebilirler. Hükümete muhalefet eden siteler, sözlük siteler, yetişkin içerikli siteler, youtube vb. hepsi engellenecek. (Kaldıki youtube üyeliğim 2006'da alınmış. O günden bugüne kadar 1 tane bile Atatürk'e hakaret eden videoya rastgelmedim. Belkide salla başı al maaşı memurlarımız sabahtan akşama kadar o tarz videoları izleyip, üstlerine cici görünmek için youtube'yi şikayet etmiş olmasınlar?) İş işten geçtikten sonra buna itiraz da edemezsin, sonuçta devlet yoluyla sen o pakete istesende istemesende dahil edileceksin. Sen bunlara hala kanıyormusun?

Protesto edecek arkadaşlardan fazla birşey bekleyemiyorum. Büyük ihtimalle bende meydanlarda olacağım ancak, buda KPSS/YGS protestoları gibi fos çıkacak. Adamlarda zerre kadar utanma kalmamış. Birisi açıklama yapar, diğeri tatmin olur. Medyaya bir mesaj verilir, kimse protestoları konuşmaz, bültenlerine almaz (alamaz). 22 ağustosta herşey bitmiş demektir. O kadar gürültü koptu YGS'deki şifre skandalıyla ilgili, ne oldu? 2 gün içinde "takipsizlik". Adamlar açık açık umrumuzda bile değilsiniz mesajı vermeye başladılar. Bu mesajları biraz alsak?

"Paket seçimi yapmak istemeyenler, hiçbir pakete geçirilmezler." opsiyonu olsa Türkiye'nin %99'u onlara teşekkür eder. Çocuğum olsa evime aile paketi alır, filtre vb. ile uğraşmazdım. Kendim için filtresiz pakete geçerdim. (Sırf youtube.com ve arasıra kullandığım torrent için) Ancak şu anki haliyle, BTK'da çalışan birkaç insan benim ne yapıp ne yapamayacağıma karar verecek hale geliyor. Onlar hangi hakla benim ne yapıp ne yapamayacağıma karar veriyorlar anlamak güç.

• anlamamamazlıktan mı geliyorsunuz filtre var ama şu anki standart pakette olanlar zaten standart pakette kalacak isteyen filtreye geçebilecek bunu anlamak bu kadar zormu illa btk nın açıklama video sunumu yayınlamak lazım bunun üzerinden siyaset yapmayın alın video izleyin ve şu konu kapansın artık

http://www.dailymotion.com/video/xikdbp_ynternet-fyltresy-nasil-uygulanacak_news

http://www.vidyotv.net/1037-btk-baskani-tayfun-acarer-filtre-ile-engellenen-siteler-ile-ilgili-aciklamasi-5-mayis-2011.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa1300 -- 14 Mayıs 2011; 11:53:52 >

• standart dediklerin de kimbilir ne engeller gelecek zaten binlerce siteye erişimi kapattılar. Bu standart haliyse diger paketler nasıl olacak ?
  • Şu standart paket neyi kapsıyor onu açıklarmısın? Standart pakettede isteğe bağlı yasaklamalar ve dns üzerinden ulaşıldığında bir takım yaptırımlar olacak adam bunu açık açık olmasada senin verdiğin videoda dolaylı yoldan ifade etmiş (ve o konuda sorulan bikaç soruyuda konuyu değiştirmek suretiyle cevapsız bırakmış)

Yine muhabir soruyor mevcut aileler kullanıyor bu filtreleri buna rağmen neden böyle bir sisteme ihtiyaç duyuldu deniyor. Şikayetler o sistemin düzgün çalışmadığı yönündeymişde ondan böyle yapmaya karar vermişler ??? böyle bir saçmalık olabilirmi işlerine gelince şikayetlere göre yol alıyorlar işlerine gelmeyince kafalarına göre böylemi olmalı yani?

Avrupa birliği komisyon tavsiyesi maddeleri gene çarpıtılmış vs.vs. Bunlar daha çok konuşurlar böyle yerseniz işde.

Değişen birşey olmayacak deniyor kullanıcılar içlerini ferah tutsun değişen bişe olmayacaksa yapma ozaman bukadar itiraza rağmen dene hala devam ediyorlar oda ayrı bi soru.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1300

anlamamamazlıktan mı geliyorsunuz filtre var ama şu anki standart pakette olanlar zaten standart pakette kalacak isteyen filtreye geçebilecek bunu anlamak bu kadar zormu illa btk nın açıklama video sunumu yayınlamak lazım bunun üzerinden siyaset yapmayın alın video izleyin ve şu konu kapansın artık

http://www.dailymotion.com/video/xikdbp_ynternet-fyltresy-nasil-uygulanacak_news

http://www.vidyotv.net/1037-btk-baskani-tayfun-acarer-filtre-ile-engellenen-siteler-ile-ilgili-aciklamasi-5-mayis-2011.html

Arkadaş sen anlamıyorsun herhalde standart paket mevcut mevzuata göre mevcut mevzuat değişirse standart pakette değişmiş olmuyor mu?Mevcut mevzuat değişmez diye bir kaide var mı?Bunu anlamadık madem çok biliyorsun bunu da açıklayıver bize.

• quote:

anlamamamazlıktan mı geliyorsunuz filtre var ama şu anki standart pakette olanlar zaten standart pakette kalacak isteyen filtreye geçebilecek bunu anlamak bu kadar zormu illa btk nın açıklama video sunumu yayınlamak lazım bunun üzerinden siyaset yapmayın alın video izleyin ve şu konu kapansın artık

"Konu kapansın". Ne kapanıyor? Nasıl kapanıyor?
    Sizin ve biyat ettiklerinizin mantığı bu işte. "Konu kapansın". Hiç istemiyorum ama biri bir şamar vuracak yeri gelince, o zaman kim nasıl "kapanacak" göreceğiz hep beraber.
    ÖSYM'nin başındaki badem bıyıklının yaptıkları sanki yeterli bir gösterge değilmiş gibi hala bu takiyyecilerin laflarına itimat ediyorsunuz bir de referans gösteriyorsunuz.
    Neyse size ve "kapalı" internetinize hayatta başarılar. Vizyonunuzun elverdiği okey ve tavla siteleri yarın günah diye "kapatılırsa" görürüm burada (hala açık olursa) "konu kapansın" yazılarınızı...

Atam zamanında boşuna söylememiş. "Kurtuluş Savaşı asıl şimdi başlıyor, Cehaletle savaşımız silahla savaşımızdan daha zor" diye....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi callandor -- 14 Mayıs 2011; 12:44:48 >

• Selam,
    Mevzuat elverdiği ölçüde herkese bedava 100Gb/s fiber internet, limitsiz SMS ve 3G erişimi vereceğim....
  • Bunların da istedikleri bu,yani "konunun kapatılması".Hayaldi,maalesef gerçek olacak eğer birşeyler yapmazsak.

quote:

Orijinalden alıntı: callandor

quote:

"Konu kapansın". Ne kapanıyor? Nasıl kapanıyor?
    Sizin ve biyat ettiklerinizin mantığı bu işte. "Konu kapansın". Hiç istemiyorum ama biri bir şamar vuracak yeri gelince, o zaman kim nasıl "kapanacak" göreceğiz hep beraber.
    ÖSYM'nin başındaki badem bıyıklının yaptıkları sanki yeterli bir gösterge değilmiş gibi hala bu takiyyecilerin laflarına itimat ediyorsunuz bir de referans gösteriyorsunuz.
    Neyse size ve "kapalı" internetinize hayatta başarılar. Vizyonunuzun elverdiği okey ve tavla siteleri yarın günah diye "kapatılırsa" görürüm burada (hala açık olursa) "konu kapansın" yazılarınızı...

Atam zamanında boşuna söylememiş. "Kurtuluş Savaşı asıl şimdi başlıyor, Cehaletle savaşımız silahla savaşımızdan daha zor" diye....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahadirari -- 14 Mayıs 2011; 13:14:41 >

• 1-Şu anda binlerce site yasaklı. Bu yasakların çoğu dünyada sadece şeriat ülkelerinde var. (Bilinenlerin listesi için: engelliweb.com)
    2-Yasaklı sitelerin çoğuna DNS değiştirerek girilebiliyor. Ama her geçen bu siteler de girilemez hale getiriliyor.
    3-Tasarıyla birlikte, yasakları aşmaya çalışmak "suç" sayılıyor. Ancak tepkiler üzerine "DNS değiştirerek yine girilecek" dediler. (Bunun kanuni bir dayanağı olmadığı gibi, DNS değiştirerek şu anda girilen bir sitenin ilerde de öyle olacağı meçhul.)

Özetle yasakları ADIM ADIM getiriyorlar. Bakıyorlar, halkta tepki varsa, uygulamayı bir süre erteliyorlar. Ortalık sakinleşince ufak ufak yine devam ediyorlar.

Tıpkı ısıtılan sudaki kurbağa gibiyiz! Bazılarımız şüphelenip "vraklıyor" (yarın saat 14'te olacağı gibi), o zaman suyun altını biraz kısıp "yok birşey yok birşey" diye açıklama yapıyorlar.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=182714115108182&oid=354390043707&comments

• arkadaşlar tmm her şeyi anladımda ne tür siteleri engeller bilgisi olan var mıı... upload sitelerinidemi engeller
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus_1866

arkadaşlar tmm her şeyi anladımda ne tür siteleri engeller bilgisi olan var mıı... upload sitelerinidemi engeller

şu konuda birçok yazı var, okuduysan bunların neler yapacagını kimsenin kestiremeyecegini anlarsın. örneğin senin yarın kime gıcık olacagını bilmedigimiz gibi onlarında yarın kimi hedef alacakları belli degil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkanwap -- 14 Mayıs 2011; 18:05:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkanwap

quote:

arkadaşlar tmm her şeyi anladımda ne tür siteleri engeller bilgisi olan var mıı... upload sitelerinidemi engeller

şu konuda birçok yazı var, okuduysan bunların neler yapacagını kimsenin kestiremeyecegini anlarsın. örneğin senin yarın kime gıcık olacagını bilmedigimiz gibi onlarında yarın kimi hedef alacakları belli degil...

katılıyorum sana görecez o gün ne olacak belkide gerçek deildir
  • Askerdeyken kullandığım bağlantı intranet ti ozamana kadar İntranet nedir bilmezdim. Sadece Tsk ağına bağlanabilirsiniz normal internet gibi adres yazar girersiniz ama dış internetten tamamen soyutlaştırılmış ve sadece kurumun sayfalarına girebilmekte.

Yapılmak istenen aslında tam olarak budur benim gözümde. İnternetten Ulusal İntranete doğru gidiyoruz yakında açabileceğimiz sitelerin (4-5 yıl içerisinde belkide) sadece ssk tck meb vs. gibi kamu kuruluşlarına ait siteler olduğunu gördüğünüzde şaşırmazsınız umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tembeler

Askerdeyken kullandığım bağlantı intranet ti ozamana kadar İntranet nedir bilmezdim. Sadece Tsk ağına bağlanabilirsiniz normal internet gibi adres yazar girersiniz ama dış internetten tamamen soyutlaştırılmış ve sadece kurumun sayfalarına girebilmekte.

Yapılmak istenen aslında tam olarak budur benim gözümde. İnternetten Ulusal İntranete doğru gidiyoruz yakında açabileceğimiz sitelerin (4-5 yıl içerisinde belkide) sadece ssk tck meb vs. gibi kamu kuruluşlarına ait siteler olduğunu gördüğünüzde şaşırmazsınız umarım

bizde orduevi internetini censornetle filtreliyoduk. gün olur devran doner demişler... şimdi cezasınımı cekiyoruz... :S ....

• Tam olarak hangi siteleri yasaklarlar bilemezsin.Ama emin ol uzun vadede yavaş yavaş birçok sitenin erişimini engelleyecekler.Bunu yavaş yavaş yapacaklar ki akılları sıra ali cengiz oyunlarını millet farketmeyecek.Her şey için çok geç değil.Her şey bizim elimizde.Önce yarın yapılacak yürüyüşe katılmalı daha sonra da bu badem bıyıklılara sandıkta derslerini vermeliyiz.Aksi halde kendimize,çocuklarımıza ve hatta torunlarımıza bırakacak bir gelecek olmayacak.

quote:

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.