Şimdi Ara

Türkiye ile İngiltere arasındaki dev anlaşmanın tüm detayları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
0
Favori
5.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana hak vereceksiniz ki. Bu tür projelerin kısa ve uzun iki hedefi vardır.

Uzun vadeli olan hedef uçağı yapmak ve bu süreçte know how toplamaktır.

Kısa vadeli olan ikinci hedef ise ülkeyi güçlendiriyoruz beklentisi yaratarak milliyetçi oyları toplamaktır.

İnanın amerikan uzay programı. Rusların nükleer füzeleri de benzer siyasi rant motivasyonunu ile hayata geçtiler. Bu yolda bizden çok farklı değiller.

Tek dileğim bu kadar beklentinin ve paranın karşılığında ortaya bir uçak çıkartmayı başarmalarıdır.

• Bana hak vereceksiniz ki. Bu tür projelerin kısa ve uzun iki hedefi vardır.
    Uzun vadeli olan hedef uçağı yapmak ve bu süreçte know how toplamaktır.

Kısa vadeli olan ikinci hedef ise ülkeyi güçlendiriyoruz beklentisi yaratarak milliyetçi oyları toplamaktır.

İnanın amerikan uzay programı. Rusların nükleer füzeleri de benzer siyasi rant motivasyonunu ile hayata geçtiler. Bu yolda bizden çok farklı değiller.

Tek dileğim bu kadar beklentinin ve paranın karşılığında ortaya bir uçak çıkartmayı başarmalarıdır.

• f35 yetmedi birde bunu alalım başka alanlara yatırım yapılmaz ülkede

• Bunlar güzel gelişmeler. Türkiye'nin sanayi alanında daha çok deneyim sahibi olması demek bunlar. Anladığım kadarıyla bizim TF-X, Eurofighter Typhoon'un ufak tefek değişikliklere uğramış hali olacak. Tank,helikopter,yolcu uçağı ve yerli otomobilde de böyle bir strateji izlemişlerdi. Olsun sıkıntı yok inşallah bunların sonraki versiyonları tamamen Türk mühendislerinin ürünü olur. Tümosan da zamanında Fiat'ın katkılarıyla yapılmıştı. Şu anda kendi özgün traktörleri var. Yani üstüne bir şeyler koyabilmiş adamlar.
    15-20 yıl sonra (O kadar yaşarsam :) ) "zamanında dışarıdan da olsa iyi ki yardım almışız bakın şimdi ağır sanayide dünyanın sayılı ülkelerinden olduk" diyebileceğiz inşallah.

• her seçim öncesinde olduğu gibi yerli araba-tank-uçak bor haberlerimiz servis edilmeye başlanmış :) İngiltere tırnağını vermez... anca değersiz bir projeyse onlar için öyle. Yani çöptür o

• Bi işin içinde bir ingiliz parmağı var ise o iş ingilizlerin avantajınadır. Geçmiş olsun

• Taklitçi karşıtı kullanıcısına yanıt
    Konunun ilk mesajı tam hastalıklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık Türkiye ile ilgili iyi bir haber olduğu zaman yorumlar sekmesini okumayacağım. Millet adeta çıldırıyor.
  • Şimdi adamlar bize iPhone 7 nin tüm kodlarını verip kendileri 8-9-10 ile devam mı edecek ?

• Biz tek motorlu İgilizler çift motorlu olsun diyordu. Sonuç?

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 1 Haziran 2021; 10:38:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Bunlar güzel gelişmeler. Türkiye'nin sanayi alanında daha çok deneyim sahibi olması demek bunlar. Anladığım kadarıyla bizim TF-X, Eurofighter Typhoon'un ufak tefek değişikliklere uğramış hali olacak. Tank,helikopter,yolcu uçağı ve yerli otomobilde de böyle bir strateji izlemişlerdi. Olsun sıkıntı yok inşallah bunların sonraki versiyonları tamamen Türk mühendislerinin ürünü olur. Tümosan da zamanında Fiat'ın katkılarıyla yapılmıştı. Şu anda kendi özgün traktörleri var. Yani üstüne bir şeyler koyabilmiş adamlar.
    15-20 yıl sonra (O kadar yaşarsam :) ) "zamanında dışarıdan da olsa iyi ki yardım almışız bakın şimdi ağır sanayide dünyanın sayılı ülkelerinden olduk" diyebileceğiz inşallah.

Açın iki ekonomik veri takip edin,sanayide ithal payı artıyor mu azalıyor mu falan diye.Savunma sanayinde bir şeyler olması tamam güzel de hayal görüyorsunuz 15-20yıla Türkiye'nin ağır sanayi atılımı yapacağını sanıyorsanız.Yabancı "yardım"larda 50lerden beri yapılıyor bu arada hiç ağır sanayi ülkesi falan olmamışız ne hikmetse..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seefoo -- 31 Ocak 2017; 21:29:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Seefoo

quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Bunlar güzel gelişmeler. Türkiye'nin sanayi alanında daha çok deneyim sahibi olması demek bunlar. Anladığım kadarıyla bizim TF-X, Eurofighter Typhoon'un ufak tefek değişikliklere uğramış hali olacak. Tank,helikopter,yolcu uçağı ve yerli otomobilde de böyle bir strateji izlemişlerdi. Olsun sıkıntı yok inşallah bunların sonraki versiyonları tamamen Türk mühendislerinin ürünü olur. Tümosan da zamanında Fiat'ın katkılarıyla yapılmıştı. Şu anda kendi özgün traktörleri var. Yani üstüne bir şeyler koyabilmiş adamlar.

Açın iki ekonomik veri takip edin,sanayide ithal payı artıyor mu azalıyor mu falan diye.Savunma sanayinde bir şeyler olması tamam güzel de hayal görüyorsunuz 15-20yıla Türkiye'nin ağır sanayi atılımı yapacağını sanıyorsanız.Yabancı "yardım"larda 50lerden beri yapılıyor bu arada hiç ağır sanayi ülkesi falan olmamışız ne hikmetse..

Yaşarsak ikimizde görürüz 20 yıl sonra ne olacağını. Bu kadar karamsar ve umutsuz olmanızı anlayabilmiş değilim. Yabancı yardımı almak bence sorun değil. Geçmişten örnek vermişsin ancak o zamanlar bir icadın patentini almaya gittiğinde bile zorluk çıkarıyorlardı. Geleceğin ne getireceğini kimse bilemez. Ben umutluyum ama.

• Ben İngilizlere güvenmem.2030da filomuzda olacak deniyor şimdiden daha Altay yok ortada.Daha Altayın motorunu üretemedik proje sıkıntıya girdi jet motoru daha zor.İngilizler projede bize parayı harcatıp sonra yan çizerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong mind strong body -- 31 Ocak 2017; 22:22:36 >
  • METMETALLICA kullanıcısına yanıt
    Sırf hükümete muhalefet etmek uğruna ülkemizin çıkarlarını hiçe sayamayız.Yaw particilik yapmayın a partisi b partisi meselesi değil bu...Doğruları bile göremez hale gelmişsiniz resmen yazık......
  • Bu saatten sonra kendi kendine 5. nesil avcı uçak ü-re-te-mez-sin ! Daha doğru düzgün tecrübemiz yok, sıfırdan 5.nesil bir jet üretmek en az 30-40 yılımızı alır. O zamana kadar da diğer ülkeler bambaşka sistemlere, bambaşka teknolojilere geçiş yapar. Böyle bir ortaklık işimize gelir. Uçağın ihracat hakları ve kaynak kodları bizde olacak en önemli nokta bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Bu saatten sonra kendi kendine 5. nesil avcı uçak ü-re-te-mez-sin ! Daha doğru düzgün tecrübemiz yok, sıfırdan 5.nesil bir jet üretmek en az 30-40 yılımızı alır. O zamana kadar da diğer ülkeler bambaşka sistemlere, bambaşka teknolojilere geçiş yapar. Böyle bir ortaklık işimize gelir. Uçağın ihracat hakları ve kaynak kodları bizde olacak en önemli nokta bu.

Adamlar bunca yıllık bilgi birikimini hemde böyle stratejik bir noktada bize neden karşılıksız versin çok mantıksız geldi bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong mind strong body -- 31 Ocak 2017; 22:28:53 >
  • biz lastiğin sibob kapağını yapcaz gerisini ingiltere...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gohardorgohome

quote:

Bu saatten sonra kendi kendine 5. nesil avcı uçak ü-re-te-mez-sin ! Daha doğru düzgün tecrübemiz yok, sıfırdan 5.nesil bir jet üretmek en az 30-40 yılımızı alır. O zamana kadar da diğer ülkeler bambaşka sistemlere, bambaşka teknolojilere geçiş yapar. Böyle bir ortaklık işimize gelir. Uçağın ihracat hakları ve kaynak kodları bizde olacak en önemli nokta bu.

Adamlar bunca yıllık bilgi birikimini hemde böyle stratejik bir noktada bize neden karşılıksız versin çok mantıksız geldi bana

Adamlardan ellerindeki en iyi teknolojileri istemiyoruz ki. Bize uçak konusunda yardım edecekler karşılığında da para kazanacaklar. Hiç kimse elindekinin en iyisini, bütün birikimini vermez. BAE'nin "replica" isimli bir tasarımı var mesela belki bunu sunarlar bize.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gohardorgohome

quote:

Adamlardan ellerindeki en iyi teknolojileri istemiyoruz ki. Bize uçak konusunda yardım edecekler karşılığında da para kazanacaklar. Hiç kimse elindekinin en iyisini, bütün birikimini vermez. BAE'nin "replica" isimli bir tasarımı var mesela belki bunu sunarlar bize.

Ufkumuzu açıcak en tırt teknolojisini bile vermez bunlar.İngiliz bunlar 90yıl önce tüm Osmanlı'yı yıkıp boğazları işgal eden millet

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.