Şimdi Ara

TÜRKİYE İÇİN OLABİLECEK EN İYİ GELECEK SENARYOSU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hakiki Osmanlı Torunu kullanıcısına yanıt

Bu söylediğimden biz kendimize yeterizi mi çıkardın gerçekten? Bağımsızlık ve iyi ilişkiler farklı şeyler. AB ye üye olmadan çokta iyi ilişkiler kurabiliriz, hatta daha gerçekçi olur. imtiyazlı ortaklık deyip, hiçbir zaman Almanya gibi Fransa gibi üye olmayacaksan para birimini kullanacaksan manda olursun. Bunu anlaman gerek.

• Anlamaya çalışırken yanlış organı kullanıyorsun bence, ayrıca hayal dünyasında yaşıyorsun ve Türkiye nin AB ye alınacağını düşünüyorsun.

• Evet ne alaka?

Zpnin kazanma şansı yok bu dedigim senaryo olabilir ve olabilecek en iyi senaryo

Anketlerde artik millet ittifaki onde gidiyor çünkü ekonomi tam anlamiyla çöktü yok oldu marketler avmler alev almis durumda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiyenin Ab'ye girmesi imkansız oğlu imkansız. Baştaki partiyle değil, halk'ın medeniyet seviyesiyle alakalı bir konu. Biz maalesef Avrupa halklarından çok daha ilkel bir toplumuz. Hiçbir şekilde ayak uyduramayız AB ye.

Türkiye için mümkün olabilecek en iyi senaryo bütün sığınmacıların ülkelerine gönderilmesi, kuvvetler ayrılığını garanti edecek sağlam bir anayasa, siyasetten tamamen izole çalışan bir hukuk sistemi ve devlet kurumlarının kimsenin ağzına bakmadan bağımsız çalışacak şekilde yeniden inşasıdır. Bunlar olduğu zaman bütün sorunlar kendiliğinden çözülür.

• CHP ve İyi Parti'nin içinde bulunduğu grup kazanır ve öyle ciddi bir kemer sıkma politikası izlenir ki, başka hiç bir konunun çok da önemi kalmaz.

• EmuDev E kullanıcısına yanıt

"Türkiyenin Ab'ye girmesi imkansız oğlu imkansız." Bu cümlene sonsuz kadar katılıyorum. Türkiye'yi AB'ye almaları için hiç bir sebep yok. Kültürümüz farklı, dinimiz farklı, tarihimiz farklı, tarih boyu düşmanlarıydık hala da öyleyiz. Topraklarımızda hala gözleri var. Güçsüz Türkiye'yi neden aralarına katıp güçlendirsinler? Yunanistan mıyız biz ataları sayıp yardım eli uzatsınlar.

Türkiye'de ucuz iş gücünden faydalanmak varken neden AB'ye alıp Euro ile işçi çalıştırsınlar?

Türkiye'yi AB'ye alıp 8 milyon mültecinin ülkelerine girmesine neden göz yumsunlar ?

AB hayalini bırakın, Doğu'da kurulacak bir birliğe dahil olmalı, Türk birliği gibi ya da farklı bir birlik. Yolumuzu kendimiz çizmeliyiz.

"Biz maalesef Avrupa halklarından çok daha ilkel bir toplumuz. Hiçbir şekilde ayak uyduramayız AB ye." Bu kısma katılmıyorum ilkel olan, ırkçı olan, hukuksuz olanlar da yine AB ülkeleridir. Rusya Ukrayna savaşında Avrupa'da eğitim gören Rus öğrencilerin ne suçu var ? Ya da Rus sanatçıların, sporcuların ne suçu var. Tamamen hukuksuz bir şekilde Rus vatandaşlarına yaptırım uyguluyor AB ülkeleri. Hukuksuz, ırkçı, faşist. Türk halkı öyle değil, misafire kapıları her zaman açık. İnsanlık, samimiyet içimize işlemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AkoobLaze -- 8 Mart 2022; 12:25:45 >

• AkoobLaze A kullanıcısına yanıt

O konuda batıya ben de kırgınım ama mesele sadece o değil.

Kadın cinayetleri

Yan baktın kavgaları

Ne öpüşüyonuz kavgaları

Tacizler tecavüzler

Çocuk istismarları

Trafik kurallarına uymamak

Doğal alanlara çöp atmak, tahrip etmek

Çevreyi kirletmek

Düğün magandaları

Gecenin 2 sinde oyun havası çalıp oynayanlar

Sürekli gergin, kavgaya meyilli insanlar

Torpil, rüşvet, yolsuzluk

Cahillik, eğitimsizlik

...

Şimdi sen, ben AB'ye ayak uyduramam diyor musun? Senin, benim gibi uyum sağlayacak milyonlar var tüm insanlar medeniyetsiz değil Türkiye'de. Gelecek için mümkün olabilir, bunun yolu da eğitim'den geçiyor. Türkiye'nin eğitim de çok büyük bir reform yapması gerekiyor. İlkokuldan itibaren İnsan Hakları dersi verilecek, görgü kuralları öğretilecek. Eski Türkiye'ye bakalım, herkes ne kadar kibar ve saygılı konuşuyor. Her şeyin başı eğitimdir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

dediklerin olursa abye gireriz bence

• sen ülkeyi satmışsın bile ! yazıklar olsun sizin gibilere !

• 6. cümleden sonrasını okumadım. Ama ilk 6 cümlenin gerçekleşmesi minimum 50 yıl.
    O da her şey mükemmel giderse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrtkn -- 9 Mart 2022; 1:35:25 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Türkiyenin AB'den başka çıkışı yok ulan her sokağın basini bi mafya tutmus kekolar tutmus onlara gık diyemeyenler abye girersek bagimsizlik gider diyo hdjxjxkxjdk

Romanya abye girdi ukrayna gec kaldi suan hangisi daha bağımsız söyleyin bakem

Bu halk abyi hak etmiyor olan benim gibi ilerici cagdas mukemmel insanlara oluyor

• fas2802 kullanıcısına yanıt
    Size kalsa ulkeyi araplara satarsiniz omg ben bu ulke icin en iyisini söylüyorum

• UP

• Uppul pain

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.