Şimdi Ara

Türkiye için en iyi araç tipi kesinlikle SUV (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
0
Favori
14.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Anro, Biturbo, AhmedKaymakcı, Ras0, HoLY.oNE; dünkü üyeler değilsiniz arkadaşım, nasıl bir forum kültürüdür bu? Ne biçim forum kullanmaktır? Bin tane alıntı iç içe. Mobilden girenler var diyoruz, onu geçtim biz bile okuyamıyoruz monitörde.

Buna bir düzenleme getirilmeli. Birkaç gün bölüm uzaklaştırması harika olur.

haklisiniz hocam,kusura bakmayin bi anda konuya kaptirdik kendimizi
  • Türkiyede en çok satılan Suvlardan 1veya2.ci olan CAPTİVA nerde acaba
  • Ml , Gl nerede ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suv ile jeep karıştırılıyor sanki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Ml , Gl nerede ?

Dıslangıc SUV'lar
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Anro, Biturbo, AhmedKaymakcı, Ras0, HoLY.oNE; dünkü üyeler değilsiniz arkadaşım, nasıl bir forum kültürüdür bu? Ne biçim forum kullanmaktır? Bin tane alıntı iç içe. Mobilden girenler var diyoruz, onu geçtim biz bile okuyamıyoruz monitörde.

Buna bir düzenleme getirilmeli. Birkaç gün bölüm uzaklaştırması harika olur.

haklisiniz hocam,kusura bakmayin bi anda konuya kaptirdik kendimizi

• quote:

Orijinalden alıntı: supersprint

quote:

Ml , Gl nerede ?

Dıslangıc SUV'lar

harbiden oyle olmus.ml ve gl , cayanne , infiniti gibi araci yazmamislar resmen komedi.yoksa suv degiller mi ?

• Valla SUV'u son derece hıyarzanca buluyorum ne yalan söyliyeyim. Daha önce 2 SUV'umuz oldu. Teyzem de ikidir Discovery alıyor. Yengemde Freelander vardı (Bela konusunda Frontera'yı gömer!), amcamda halen Audi Allroad var...

Şahsen yollar bozuk diye gidip Suv alacak biri değilim. Saab 900, Volvo S60, BMW Z4 gibi arabaları uzun süre sıkıntısız kullandım Türkiye yollarında. Hepsiyle gerek gidiş geliş yollarda gerek duble yollarda uzun yol da yaptım. Hepsiyle memleketimiz olan Isparta/Sütçülere (torosların üzerinde, bol virajlı bozuk yolları olan bir ilçe) de gittim geldim. Ve yol bozukluğu meselesini çok abarttığınız kanaatindeyim. Toplamda 10 yılda iki kere lastiğe balon yaptırdım. Jant eğmedim. Dolayısı ile mesele yok bence.

SUV'lara gelince,

Herhangi bir SUV seçecek olursanız, kendisi ile aynı fiyat bir otomobilin çok daha iyi yol tutuşu olduğunu, çok daha konforlu ve sessiz olduğunu, içinin daha geniş olduğunu, daha az yaktığını ve daha seri olduğunu göreceksiniz. Bu iki iki dörttür. Fizik kanunları gereği... Dolayısı ile SUV ihtiyacı yoksa (gerçek bozuk zemin, ağır kış koşulları, avcılık vs. gibi) SUV almak sadece zevk meselesidir. Her zaman elma ile elmayı karşılaştırın. X5'e bakıyorsanız 5 kasasından aşağı aracla mukayese etmemelisiniz. Bu mukayeseyi yaptığınızda göreceksiniz ki otomobil her zaman daha konforlu, sessiz, hızlı ve ekonomiktir.

Biraz araştırma yapacak olursanız göreceksiniz ki, SUV'ların çoğu oyuncaktır. Ağır şanzımanı olmayan araç arazi aracı değildir en basitinden. Eğer alacağınız SUV'da ağır şanzıman yok ise (4H-4L ayrımı), 4 çeker bir otomobil karda gene daha iyi sonuç verecektir. Karda durmak için hafiflik, gitmek için 4 çeker bir avantajdır. Suv'ların temel sorunu durmaktır zaten. Her kar yağdığında rezil olmuş, yolda kalmış, kaza yapmış X6, Q7 ve bilimum oyuncak SUV'dan bu anlaşılabilir.

SUV'ların içi aracın büyüklüğüne oranla geniş değildir. Tavan yüksekliğinden kaynaklı "ferah" olabilir. Ancak Kendisi ile aynı boyda olan çoğu otomobilin içi daha geniştir.

Bu bağlamda SUV'ların birçok dezavantajı varken bir-iki avantajı vardır.

• quote:

quote:

quote:

Ml , Gl nerede ?

Dıslangıc SUV'lar

harbiden oyle olmus.ml ve gl , cayanne , infiniti gibi araci yazmamislar resmen komedi.yoksa suv degiller mi ?

ML, GL ve FX ortalıkta pek yokta.. Lüks segmente X5 yerine Cayenne yazılabilirdi. Keza istanbul Cayenne kaynıyor.

• Anro aramızda para toplayıp sana verelim de şu vw yorumlarını başka yerde yap
  • Konuyu okuyunca tekrardan Duster 4x4 e dönmeye başladım yada 4x2 :D
    110 beygirlisini tuningle 140 a çıkarınca daş gibi olur...Heryere gir çık...Agır şanzımanda var. Motor reno, aks Nissan...Eh parça servis ucuz, yakış iyi..Daha iyisi şamda kayısı...
    45 bine her türlü gideri olan SUV olur
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ml , Gl nerede ?

Dıslangıc SUV'lar

ML, GL ve FX ortalıkta pek yokta.. Lüks segmente X5 yerine Cayenne yazılabilirdi. Keza istanbul Cayenne kaynıyor.

Evet ortalikta pek yok.ama konu tr de ki suvlar aadi altinda acilmis ve ml gl fx cayanne yazmamislar.bu kadar fanatiklik olmaz arkadas.harbiden sasirmislar.ml gl fx ve cayanne x5/6 digerlerinden cok daha iyi..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ml , Gl nerede ?

Dıslangıc SUV'lar

Evet ortalikta pek yok.ama konu tr de ki suvlar aadi altinda acilmis ve ml gl fx cayanne yazmamislar.bu kadar fanatiklik olmaz arkadas.harbiden sasirmislar.ml gl fx ve cayanne x5/6 digerlerinden cok daha iyi..

Gel görki X5,X6,Q7 ve Cayenne'deki duyulmusluk senin yazdıkların hiç yok. Adam SUV alacam diyor. Aklında ya X6 ya Q7 oluyor. Kalıplasmıs artık bazı seyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

vw kavgasını geçersek sorun şu örneğin mazda cx 5'i çok beğeniyorum ama hayatta almam 2.0 motor demek ötv'nin %80 olması demek, mtv'den bahsetmiyorum bile. hanıma açtığım gelinlik mağazasına sıfır satış yapsam stopaj damga cart curt derken 1000 tl ödüyorum ayda vergi olarak, bu devlete bu kadar para hayatta vermem. adamlar kaymakamlara bile passat kiralıyor benim vergimle, her nısının nısının müdürün altında şöförlü araç oehh.

kısaca paşa paşa 1.6 motor ve altı crossoverlara bakarım parayı sokakta bulmuyoruz anasını satiim.

Evet geçen gün taksiye bindim sohbet ettim taksicilyle, kendisi haftasonu part time taksicilik yapıyor, asıl işi şöförlük, bilmemne bakanlığında daire başkanın şöförüymüş, tırı vırı daire başkannın altında bile makam araba olursa bu sakat.

TSK yi çok taktir ediyorum bu konuda, sadece generallerde makam arabası var eh olsun o kadar adamlar paşa.

Makam araçları %60-70 oranında azaltılmalı, resmen bürokratlar makam haremi kurmuş durumda.
    Bakan Mercedes S500L ye binsin ona lafımız yok ama daire başkanı nedir arkadaş ya

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ml , Gl nerede ?

Dıslangıc SUV'lar

Gel görki X5,X6,Q7 ve Cayenne'deki duyulmusluk senin yazdıkların hiç yok. Adam SUV alacam diyor. Aklında ya X6 ya Q7 oluyor. Kalıplasmıs artık bazı seyler.

Haklisin o konuda.dedigin gibi suv alacak adam ya x6 ya q7 aliyor.alsinlar ona laf yok ama konu icerigine yazilan suv yorumlarinda inatla gl ml fx ve cayanne yazmamislar.sanki yazmayinca suv olmuyor o araclar.komedi resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Valla SUV'u son derece hıyarzanca buluyorum ne yalan söyliyeyim. Daha önce 2 SUV'umuz oldu. Teyzem de ikidir Discovery alıyor. Yengemde Freelander vardı (Bela konusunda Frontera'yı gömer!), amcamda halen Audi Allroad var...

Şahsen yollar bozuk diye gidip Suv alacak biri değilim. Saab 900, Volvo S60, BMW Z4 gibi arabaları uzun süre sıkıntısız kullandım Türkiye yollarında. Hepsiyle gerek gidiş geliş yollarda gerek duble yollarda uzun yol da yaptım. Hepsiyle memleketimiz olan Isparta/Sütçülere (torosların üzerinde, bol virajlı bozuk yolları olan bir ilçe) de gittim geldim. Ve yol bozukluğu meselesini çok abarttığınız kanaatindeyim. Toplamda 10 yılda iki kere lastiğe balon yaptırdım. Jant eğmedim. Dolayısı ile mesele yok bence.

SUV'lara gelince,

Herhangi bir SUV seçecek olursanız, kendisi ile aynı fiyat bir otomobilin çok daha iyi yol tutuşu olduğunu, çok daha konforlu ve sessiz olduğunu, içinin daha geniş olduğunu, daha az yaktığını ve daha seri olduğunu göreceksiniz. Bu iki iki dörttür. Fizik kanunları gereği... Dolayısı ile SUV ihtiyacı yoksa (gerçek bozuk zemin, ağır kış koşulları, avcılık vs. gibi) SUV almak sadece zevk meselesidir. Her zaman elma ile elmayı karşılaştırın. X5'e bakıyorsanız 5 kasasından aşağı aracla mukayese etmemelisiniz. Bu mukayeseyi yaptığınızda göreceksiniz ki otomobil her zaman daha konforlu, sessiz, hızlı ve ekonomiktir.

Biraz araştırma yapacak olursanız göreceksiniz ki, SUV'ların çoğu oyuncaktır. Ağır şanzımanı olmayan araç arazi aracı değildir en basitinden. Eğer alacağınız SUV'da ağır şanzıman yok ise (4H-4L ayrımı), 4 çeker bir otomobil karda gene daha iyi sonuç verecektir. Karda durmak için hafiflik, gitmek için 4 çeker bir avantajdır. Suv'ların temel sorunu durmaktır zaten. Her kar yağdığında rezil olmuş, yolda kalmış, kaza yapmış X6, Q7 ve bilimum oyuncak SUV'dan bu anlaşılabilir.

SUV'ların içi aracın büyüklüğüne oranla geniş değildir. Tavan yüksekliğinden kaynaklı "ferah" olabilir. Ancak Kendisi ile aynı boyda olan çoğu otomobilin içi daha geniştir.

Bu bağlamda SUV'ların birçok dezavantajı varken bir-iki avantajı vardır.

Zevk meselesi...Ben de 1 sedan, 2 hatchback araç kullandım 10 yıl kadar...sonra SUV a geçtim..bir daha kesinlikle geri dönüş yapmam...mümkün olursa liks sınıf SUV a geçerimi...ama SUV dab vazgeçmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: WalkieTalkie2

quote:

vw kavgasını geçersek sorun şu örneğin mazda cx 5'i çok beğeniyorum ama hayatta almam 2.0 motor demek ötv'nin %80 olması demek, mtv'den bahsetmiyorum bile. hanıma açtığım gelinlik mağazasına sıfır satış yapsam stopaj damga cart curt derken 1000 tl ödüyorum ayda vergi olarak, bu devlete bu kadar para hayatta vermem. adamlar kaymakamlara bile passat kiralıyor benim vergimle, her nısının nısının müdürün altında şöförlü araç oehh.

kısaca paşa paşa 1.6 motor ve altı crossoverlara bakarım parayı sokakta bulmuyoruz anasını satiim.

Evet geçen gün taksiye bindim sohbet ettim taksicilyle, kendisi haftasonu part time taksicilik yapıyor, asıl işi şöförlük, bilmemne bakanlığında daire başkanın şöförüymüş, tırı vırı daire başkannın altında bile makam araba olursa bu sakat.

TSK yi çok taktir ediyorum bu konuda, sadece generallerde makam arabası var eh olsun o kadar adamlar paşa.

Makam araçları %60-70 oranında azaltılmalı, resmen bürokratlar makam haremi kurmuş durumda.
    Bakan Mercedes S500L ye binsin ona lafımız yok ama daire başkanı nedir arkadaş ya

Sadece Generallerde mi? Albay'ın, Yarbay'ın da makam aracı var. Bölük komutanının da makam aracı var Tabur komutanının da makam aracı var. Binbaşı'dan sonra genelde çoğunun makam aracı vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: McLaren64

quote:

quote:

Sadece Generallerde mi? Albay'ın, Yarbay'ın da makam aracı var. Bölük komutanının da makam aracı var Tabur komutanının da makam aracı var. Binbaşı'dan sonra genelde çoğunun makam aracı vardır.

Hmmm bilmiyodum bak, benim tanıdığım denizci albay makam aracı yok :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: McLaren64

quote:

quote:

Hmmm bilmiyodum bak, benim tanıdığım denizci albay makam aracı yok :)

Denizcileri bilmiyorum ama Karacılarda çok var. Tabi gidip hepsine Mercedes S Class yada E Class vermiyorlar. Fluence, Megane, Symbol yada Land Rover veriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anro

quote:

Bu ne ya arkadaş, her yerde yol bozuk, çukura girmeden a noktasından b noktasına gidemiyon.
    Alçak araba, spor araba düşmanı bu ülke resmen.

Alt segmentte Qashqai, Duster, Sportage,Tiguain

Orta segmentte, X3, Evoque,Q5

Lüks segmentte X6,Q7, X5 bu ülke için biçilmiş kaftan

Millet gösteriş için SUV alır sanırdım , durum öyle değil kesinlikle, bundan sonraki tercihim kesinlike Crossover yada SUV olcak, 20 bin km ye gelmeden ön takımı dağıtcam muhtemelen

bu segment alıntın yanlış olmuş

ALT SEGMENT : Quashqai , Duster , Sportage ( Tiguan Q3 ile kıyaslanıyor bu nasıl bi ayrımdır komedi yha )

Orta Segment ( Q3 , Evoque , Tiguan , Q5 ( belki lüks de olabilir Q5 )

Lüks Segment ( X6 , Q7 , X5 , Touareg ( unutmayalım )

Benim cevabım Kesinlikle Q7

Bu adama ne zaman fanatiksin desem kabul etmiyor fakat ne hikmetse hep kendi kendini ele veriyor.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.