Şimdi Ara

Türkiye geri adım attı: Dijital Hizmet Vergisi kaldırılıyor! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
11.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

13,50 diyecektin yanlış yazdın dimi

Türkiye geri adım attı: Dijital Hizmet Vergisi kaldırılıyor!
  • kimse bizim kararlığımızı test etmesin!

• ferrum650 F kullanıcısına yanıt

Öncelikle genç olarak adledilmek güzel oldu. Son zamanlarda çok fazla yaşlandın lafı duymaya başlamıştım canım sıkılıyordu :)

Onun dışında 5 Nisan kararları ile şimdiki gidişat arasında ne kadar fark var? Bir kere zaten 5 Nisan kararları gibi kararlar, liste halinde hiç bir yerde yayınlanamaz, hain ilan edilinir, isyan çıkarmaya teşvik denir.

Onun dışında 5 Nisan'da, 2 günde %73 devalüe edilmiş, şimdide 6 ayda %50 devalüe edildi. Şimdi bu sanki devlet eliyle değil mi? Doların çıkacağını bile bile faiz düşürmek, devlet eliyle devalüe etmektir zaten. Diğer o zaman alınan kararlara benzer kararlarda aylardır parça parça gelmiyor mu? Yani biz de yazalım 23 Kasım kararları diye, benzinden alınan vergilerin kaldırılmasına karar verildi, reklamdan alınan verginin kaldırılmasına karar verildi, muhtemelen asgari ücrette yüklü bir artışa karar verilecek, bu da aynı 5 Nisan kararlarında yazdığı gibi "Kararlar yoğun bir işsizlik ve gelir dağıtımında ücretliler aleyhinde oldu." olarak sonuçlanacak. Yine 5 Nisan viki'sinden "Devalüasyon öncesinde ABD Doları'na yatırım yapanlar da büyük rant sağlamış oldu. Yaşanan durgunluk birçok firmayı ya küçülttü ya da iflas ettirdi."

Yani devalüasyon nedir nasıl yapılır, gerisini de siz anlatın yaşlı adam!

• tokadı vurmus abd malum partiye Türkiye geri adım attı: Dijital Hizmet Vergisi kaldırılıyor! 

• Acaba bizim vergilere'de bir el atar mı Amerika ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Last Troll Bender kullanıcısına yanıt

Kainat lideri

• Geçin bu ayakları. Gidiyorsun akp!

• mehmet_clk M kullanıcısına yanıt
    Nickini okumadan mesajını okudum, kaybettiğim 30 saniye için üzüldüm. Aynen gılışdar amerikan şirketlerine getirmeye çalışırken kuyruğu kıstırıp geri vites yaptı.

Oldu mu aynştayn?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ülkenin ayakları hep geri adım atıyor zaten,ileriye dönük bir şey yok.

• Meğerse Amerikada bizi kıskanıyormuş, bırak avrupayi.Kısa surede nasil böyle güclü bir ülke olduk şaşırıyorum inan ki.Daha dün burnumuz b.k tan kurtulmuyordu.Şimdi halk dolarlar içinde yüzüyor.Satmayin arkadaşlar dolarlari.Tuvalet kagidinda global çaplı bir çip krizi var.Artık dolarla silicez.

• Süper haber. Müthiş. Tam ihtiyacımız olan şey

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • lazer__ kullanıcısına yanıt

12,70 e düşmüş biraz önce13 tü biraz sonra 14 olabilir belli olmaz artık borsa gibi marketlerde her dakika fiyatlar değişmesi yakındır

• Tayyip'ten pırıl pırıl bir U dönüşü daha.

Patronu Tayyip'in kulagini fena çekmiş. Tayyip de hemen boynunu büküp emri yerine getirmis: "Tabi efendim, amam efendim, hay hay"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulkibey -- 23 Kasım 2021; 23:6:47 >
  • R lerin partisi şaşırmadı. Türkiye geri adım attı: Dijital Hizmet Vergisi kaldırılıyor!  Eyyyy amerika oldu hiii amerika

• Başlık Türkiye içerik Avrupa!
    Olay Türkiye ile ilgili değil sadece, Almanya Fransa diye saymış aynı anlaşmayı yapan ülkeler diye. Kimse okumadı mı haberi?

• ferrum650 F kullanıcısına yanıt

Kavramlara çok takılma. Sonuç itibariyle hükümet eliyle veya beceriksizliğiyle jet hızıyla fakirleşiyorsun. Ve ücret-maaş zamları gerçek enflasyon oranının altında kalıp ezildikçe eziliyor.

• Editörün kafası güzel herhalde. Daha koyduğu haberden haberi yok.

Türkiye niye dijital vergi getirmişti. ABD merkezli çok uluslu teknoloji şirketleri iş yaptığı çoğu ülkede vergi vermiyordu.

G20 de bu şirketlerin küresel olarak %15 vergilendirilmesi konusunda anlaşıldı.

Bir çok ülkede bu şirketlere koyduğu diğer vergileri kaldırdı.

• bye bye Tayyy bay bay happinnnes hellooo lonlinesss u gonnee never be ok ! :D koltuk fetişistleri

• Bizi dolarlen terbiye edemezsiniz!

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.