Şimdi Ara

Türkiye gerçeği: İşsizlik yok, iş beğenmemezlik var (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
0
Favori
6.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yabancı kurumsal diyor, Suriyeli oto lastikçi diyor, mühendis diyor, 1700 diyor. Ne konuştuğunun farkında değil. Burada yazmak yerine en yakın işkur binasına gidin. Orada iş arayan insanlara, iş var ama beğenmiyorsunuz deyin. Bakalım sizlere gerçek hayatın ve insanların tepkisi ne olacak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hem işşizlik var hem kan emici işverenler var. yarın pazar bana iş çıktı. pazar günü sabah 6.30 da kalkıp ankaradan konyaya gideceğim. dönüşüm pazartesi akşamı. sanmayın mesai 18 de bitiyor. gece 12 ye kadar trafoları gezmemiz gerekli.

iti bağlasan durmaz işte ama mecburuz. insanlıktan çıktım artık.
  • 2000 dolar maaş bilr yetmiyor. Ayda 5 bin tl ev taksidi ödüyorum bu insanlar o paraya nasıl geçinsin ve kölelik düzeni var birde zamanında bende çalıştım. 12 saat vardiya. Sabah 8 akşam 8. Akşam 8 sabah 8. Ve köpek gibi davranıyorlar. Sosyal hayat bitiyor. Robot gibisin insanlık dışı iş varmış da iş beğenmiyorlarmış blah blah şakamısınız la

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1600 maaş alıp 12 saat çalışan insan tabi işini beğenmez. Konuyu açan arkadaş kesin malum partiye sırtını dayamış bedava geçinen bir varlık.
  • Ulkenin bu konudaki en buyuk sorunu is olup olmamasindan cok, cogunlukla asgari ucretle calisiyor olmak.

Buna nasil bir cozum bulunabilir acaba?

Calisana iyi gelir saglayan ulkelerde sistem nasil?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

Turbolinea sen misin yoksa?

Degilim niye?

• quote:

Orijinalden alıntı: umix353

Suriyeli çocuk 1700 Tl alıyormuş...

Lan oğlum bit bitmediniz be

Hem de oto lastikcide.

Sanirim Petlas Genel Muduru

• işveren eleman beğeniyorda

ben niye iş beğenemiyorum.

belki ücretini beğenmedim.

sanane.

SA NA NE.
  • Dexter Morgan kullanıcısına yanıt
    Hayırdır zoruna mı gitti asgari ücret hoşuna gitmiyorsa kendi işini yap o zaman size 1600 çok bile 600 lira vermeleri lazım.

• Doğru diyor arkadaş
    İş var
    Daha doğrusu vardı

Mesela benim oğlanlar iş kur üzerinden başvurduğu patronlar iş yok demedi
    Sadece iş sabah başlar ve ancak iş bitince biter dediler
    Yemek içmek senden, iki ay boyunca sigorta filan da bekleme dediler

Tabi herkes bu durumda değildi
    KPSS'den 87 puan aldığı halde Türkçe öğretmenliğine atanamayan bir akrabam vardı

O daha şanslıydı
    Kendisi öğretmen olamasa da polis oldu ve şu anda Diyarbakır'da görev yapıyor

Dediğim gibi şanslı sayılır
    Eşi başka ilde görev yaptığı için her sabah işe giderken eşinin yüzüne bakarak helalleşmek zorunda kalmıyor

Polis olan Türkçe öğretmeni akrabam şanslı derken şaka yapmıyorum
    İki üniversite bitirip bir kamu kurumunda taşeron firma elemanı olarak paspas çekenler de var

Onlar da iş beğenmemezlik yapmıyorlar ama iktidar torpili olmadan asgari ücrete paspas çekmek çok zor bu devirde

Üniversite oku da adam ol evladım diye yolladığımız çocuklarımız asgari ücrete paspas çekince memnun olmayan karaktersiz babalar da var kardeşim

Ne olmuş yani dört sene boyunca ortalama dörtte bir daire parası harcayıp lisans mezunu olarak boşta kaldıysan
    Asgari ücrete iş bulacak ve iktidara dua edeceksin

Oldu asgari ücrete bile iş bulamadın
    CHP zihniyeti deyip iktidar hariç kim varsa küfredeceksin

Durum bu yani
    İş var
    Hem de gani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamucan -- 17 Şubat 2018; 18:53:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Firmanın birinde, ki firmanın "Kurumsal" olduğunu belirterek bu firmada çalışan kişinin çıkarımına destek sağlayalım, bir gün bir eleman açığı oluşmuş ve bu eleman bulunamayınca, ülkede işsizliğin olmadığı, iş beğenmemezliğin olduğu kesin bir şekilde ortaya çıkmıştır.

Artık istatistik tutmaya, TÜİK ya da İŞKUR gibi kurumlara gerek yok.

Hatta, kafanızı pencereden çıkarıp, yoldan geçen BMW ve Mercedes sayısına bakarak ülke ekonomisinin gelişmişliği ile ilgili yorum da yapabiliyoruz.

Yorum budur.
  • Ev kirasının 1000-1500 tl arasında seyrettiği büyük şehirlerde, 1700 tl'ye iş beğenmiyorsa insan evladı... Bence sorun beyin gelişiminde ...
  • Konuyu açan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum ayrıca şunu da ekliyorum Türkiye de İş beğenmemezlik dışında İş sahiplerinin çalışandan istedikleri iş, efor ve verdikleri maaş karşılaştırıldığında İşverenin utanmama gibi bir sorunu da var bunu eklemeyi unutmuşsun
  • Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    Tam onun dediklerini dedin de o yuzden merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dominator0

Hayırdır zoruna mı gitti asgari ücret hoşuna gitmiyorsa kendi işini yap o zaman size 1600 çok bile 600 lira vermeleri lazım.

Babası belli olmayan varlık benim zoruma neden gitsin? Amele gibi çalışan sizsiniz. Daha çok oy verin inşallah çocuğunuza ekmek götüremez hale gelirsiniz
  • Lastikçide çalıştırılan çocuk asgari ücreti yatırılıyor mu

1700 - 675 (ssk) = 1025 tl ye çalışıyor
    Adam akıllı konuşmayı bilmeyen varlık, hemen laf attın görüyorum bakalım hayırdır zoruna gidiyor değil mi? ekmek kim alamıyor, kim alıyor görüyoruz rahat ol sen :) okumayan adama asgari ücret çok bile! yallah şimdi 1600 liranı al otur aşağa.
  • İş varda para veren yok. Herkez parasız Çalışacak Köle arayınca kimse çalışmak istemiyor ondan dolayı işsizlik var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dominator0

Adam akıllı konuşmayı bilmeyen varlık, hemen laf attın görüyorum bakalım hayırdır zoruna gidiyor değil mi? ekmek kim alamıyor, kim alıyor görüyoruz rahat ol sen :) okumayan adama asgari ücret çok bile! yallah şimdi 1600 liranı al otur aşağa.

Sizin kafa makarna yemekten çalışmıyor artık Kim demiş benim 1600 liraya köle gibi çalışacağımı?

makarna yemiyorum ki? makarna yiyen düşünsün, misler gibi mesleğim var kafam rahat gelecek iyi sizler gibi okumayıp asgari ücretin kölesi değilim :) Asgari ücret alan düşünsün? sorun devlette mi? sizde mi? bunu sorgulaman da fayda var. Her olayı devlete bağılıyorsunuz çoçuk gibi zırlıyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.