Şimdi Ara

Türkiye geneli uçak simulasyonu için mekanlar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
9.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğimiz uçak simulasyon yapabileceğimiz mekanları buraya yazarsak herkes faydalanır bence.

• Turkiyede halka acik Similasyon yapabilecegim bir yer yok cunku turkiyede havacilik sevdalisi insanlar yok herkez para pesinde meslekleride paraya gore seciyorlar benim sayisalim iyi degil mesela ama sirf havacilikla ilgili bir meslek okuyabilmem icin sayisal sectim.
  • aradığın yer burasıhttp://www.iftc.aero/tr/
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaptanMirliva

aradığın yer burasıhttp://www.iftc.aero/tr/

Of bu nedir ya simulatörlere bittim arkadaş Neden Bursa'da değil bunlar,neden
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyinPremium

quote:

Orijinalden alıntı: KaptanMirliva

aradığın yer burasıhttp://www.iftc.aero/tr/

Of bu nedir ya simulatörlere bittim arkadaş Neden Bursa'da değil bunlar,neden

Çünkü bunlarda gerçek pilotlar yetişiyor,daha doğrusu tip eğitimi alıyor,yeterlilik sınavlarına giriyorlar.Burası flight simulator yada türevi birşey değil yani.

• quote:

Arkadaşlar bildiğimiz uçak simulasyon yapabileceğimiz mekanları buraya yazarsak herkes faydalanır bence.

Bir ara antalya THK böyle bir iş yapmıştı,daha sonra sivasta yapılacaktı,sivas için makineler gelmişti ama şu an son durum nedir biliyorum.
  • Arkadasin linkini verdigi iftc simulatoru turkiyede tektir ve halka da aciktir. Ucretini vererek saatlik periyotlarla ucus yapabilirsiniz.

Gercek pilotlarin tip/intibak egitimlerinin verildigi ve line sinavi oncesi sinavlarinin yapildigi bir yer oldugundan, gercek ucagin (yalnizca airbus a320 ve boeing 737 vardir) birebir taklidi oldugundan yeterli bilginiz yoksa gidisiniz eglenceden cok gereksiz masrafa ve zaman kaybina donusebilir dikkat :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratalper1987

quote:

Arkadaşlar bildiğimiz uçak simulasyon yapabileceğimiz mekanları buraya yazarsak herkes faydalanır bence.

Bir ara antalya THK böyle bir iş yapmıştı,daha sonra sivasta yapılacaktı,sivas için makineler gelmişti ama şu an son durum nedir biliyorum.

Hocam biliyorsan söyle :) niye sakliyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperensonad

Arkadasin linkini verdigi iftc simulatoru turkiyede tektir ve halka da aciktir. Ucretini vererek saatlik periyotlarla ucus yapabilirsiniz.

Gercek pilotlarin tip/intibak egitimlerinin verildigi ve line sinavi oncesi sinavlarinin yapildigi bir yer oldugundan, gercek ucagin (yalnizca airbus a320 ve boeing 737 vardir) birebir taklidi oldugundan yeterli bilginiz yoksa gidisiniz eglenceden cok gereksiz masrafa ve zaman kaybina donusebilir dikkat :)

peki fiyatı hakkında bir bilginiz var mı ?
  • quote:

200 TL / saat gibi bir fiyatı var diye hatırlıyorum ama emin değilim. İletişime geçip öğrenmek lazım.
    Ben şimdi eve iFTC gibi birebir ölçek ve gerçeklikte bir kokpit yapmaya hazırlanıyorum 2-3 yılı alacak yapmam sanırım çünkü epey maddiyatlı bir iş.
    Bittiğinde buraya foruma konu açarım, gelip uçar isteyen hem de ücretsiz!

• quote:

quote:

200 TL / saat gibi bir fiyatı var diye hatırlıyorum ama emin değilim. İletişime geçip öğrenmek lazım.
    Ben şimdi eve iFTC gibi birebir ölçek ve gerçeklikte bir kokpit yapmaya hazırlanıyorum 2-3 yılı alacak yapmam sanırım çünkü epey maddiyatlı bir iş.

Hocam malesef o kadar ucuz değil , keşke o kadar uygun olsa da her meraklı sanal havacı arkadaşlarda bu deneyimi yaşayabilse.Fiyat bilgilendirme ile ilgili geri dönüş yapılmış bir maili sizinle paylaşmak istiyorum. Şunuda belirtmek isterim ki 2008 yılından alıntı bir cevaptır.

Sirketimiz icerisinde Sanal Pilotlara son teknolojiye sahip simulatorlerimizle ucus
    deneyimi saglamaktayiz.

Simulatorlerimizin saat basi kullanim ucreti indirimli 315 € dur ve haricen KDV
    fatura edilmemektedir.

Grubunuz icerisinde bu deneyime sahip olmak isteyen arkadaslarinizin ya da sizin
    bizlerle irtibata gecerek musait zaman dilimlerimizde simulatorlerimizi kullanmaniz
    mumkundur.

Sirketimiz icerisinde 2 adet B737NG ve 1 adet A320 simulatorumuz faaaliyettedir. Cok
    yakinda 2. A320 simulatorumuz de faaliyete gececektir.

Ilginize cok tesekkur ederiz

Saygilarimizla

Saliha Yüksel
    Commercial Coordinator
    IFTC Istanbul

• quote:

Orijinalden alıntı: muratalper1987

quote:

quote:

Hocam malesef o kadar ucuz değil , keşke o kadar uygun olsa da her meraklı sanal havacı arkadaşlarda bu deneyimi yaşayabilse.Fiyat bilgilendirme ile ilgili geri dönüş yapılmış bir maili sizinle paylaşmak istiyorum. Şunuda belirtmek isterim ki 2008 yılından alıntı bir cevaptır.

Sirketimiz icerisinde Sanal Pilotlara son teknolojiye sahip simulatorlerimizle ucus
    deneyimi saglamaktayiz.

Simulatorlerimizin saat basi kullanim ucreti indirimli 315 € dur ve haricen KDV
    fatura edilmemektedir.

Grubunuz icerisinde bu deneyime sahip olmak isteyen arkadaslarinizin ya da sizin
    bizlerle irtibata gecerek musait zaman dilimlerimizde simulatorlerimizi kullanmaniz
    mumkundur.

Sirketimiz icerisinde 2 adet B737NG ve 1 adet A320 simulatorumuz faaaliyettedir. Cok
    yakinda 2. A320 simulatorumuz de faaliyete gececektir.

Ilginize cok tesekkur ederiz

Saygilarimizla

Saliha Yüksel
    Commercial Coordinator
    IFTC Istanbul

Bu sefer işler değişir,fiyat beni aşar Ne yapalım kısmet değilmiş

• Benim teklifim hala geçerli gelin benim kokpitte uçun
    Ben o kadar pahalı olduğunu hala sanmıyorum hocam ya, o paraya çok rahat helikopter kiralanabiliyor.
    Fiyatlar indirime gidilmiş olması lazım çünkü bir arkadaşım (sanal pilot dediniz ya ondan diyorum kendisi bizim patrondur) bana verdi bu fiyatı.
    4ümüz gidelim demişti 50-50 bölüşmeyi planlamıştık. şimdi 250-250 bölüşmek lazım ki hiç birimiz seyir halini istemeyiz inişi isteriz yani
  • merhaba

acaba kokpiti tamamladınız mı, uçabilir miyiz?

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugrul.pars -- 6 Nisan 2016; 20:36:57 >
  • http://https://twitter.com/runoavian

Ocağın 20'sinde açılıyormuş, Mhp genel merkezinin yanındaki plazada yeri.

Fiyat sordum,saati 300 ama açılış nedeniyle 250 tl dediler ama bence normal fiyatları zaten 250 olacak indirim yok yani.

Fiyat yüksek kaçıyor,biraz daha uygun olsa sürekli giderdim.

Açılınca en azından gidip bi yerinde bakarım neye benziyor diye
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.