Şimdi Ara

Türkiye Ekonomisinin Kırılma Noktası Papaz Olayıdır (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
3.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • https://www.gunboyugazetesi.com.tr/ali-babacan-koronayi-atlatir-atlatmaz-canli-yayina-cikti-120-milyar-dolarin-nasil-yok-62630h.htm

"Ali Babacan koronayı atlatır atlatmaz canlı yayına çıktı! 120 milyar doların nasıl yok edildiği tek tek anlattı

2 dakika

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hükümetin para politikasıyla çarpıcı ifadeler kullandı. Babacan "Bunlar daha iyi günler" dedi.

A+A-

Korona virüsü atlatan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan FOX TV’de “İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat” programına katıldı.

TÜİK tarafından açıklanan tüketici güven endeksi verilerini değerlendiren Babacan, “Rakamı ister 80 ister 90 açıklayın. Verilerle oynayarak güveni artırmak beyhude çaba. İnsanlarımız gerçekleri görüyor. Hangi veriye bakarsanız bakın Haziran 2018’den sonra tepetaklak” ifadelerini kullandı.

"DOLAR KURUNU 7'NİN ALTINDA TUTMAK İÇİN..."

İktidarın para politikasını eleştiren Babacan, “Para politikası yanlış, çünkü Merkez Bankası bağımsız değil. Dolar kurunu 7’nin altında tutmak için 120 milyar doları yok ettiler. Merkez Bankası'nın net rezervi eksi 30 milyar dolar. Bunlar daha iyi günler. Merkez Bankası, hükümetin sözüyle hareket ettiği için durum bu hale geldi. Hükümetin, elin ayağını Merkez Bankası’ndan çekmesi lazım” diye konuştu.

HÜKÜMETE UYARI

Babacan, orta vadeli ekonomi planının zamanı geçmesine rağmen açıklanmadığını ifade ederek "Dolar kurunun yükselmesinin önüne geçmek için bir adım atılmış olurdu. Hükümeti bir kez daha 8 Ağustos'ta yayınladığımız çözüm önerilerini uygulamaya çağırıyoruz” dedi.  "

• Bu can bedende oldukça falan diyorduk.

Verdik papazı

Aldık Babayı 💩💩😀💩😀🍻😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt

+1

• Akp iktidara geldiğinde kişi başına düşen milli gelir güney kore ile aynı seviyedeydi.
    Kore eğitime yatırım yaptı, bizimkiler betona imam hatiplere, cemaatlere.
    Onların şuan onlarca dünya yıldızı markaları, bizim ihtiyat akçeleri bile iç esilmiş ve 30 milyar dolar borçlu merkez bankamız, milyarlarca tl dolar kuru üzerinden geçiş garantisiyle hazineyi hortumlayan çılgın köprülerimiz ve donuna kadar bankalara borçlanmış halkımız var. Ne eğitim kalmış ne adalet ne sağlık, ne deneyimli kadrolar. Ne de silahsızlandırılan adalar!
    Koalisyon dönemi krizi çok daha aşılabilir bir krizdi. Devletin malvarlığı vardı. Basit mantık borcun varsa satar ödersin. Şu an rant talan peşkeş ten mal mülk zaten kalmadı. BABALAR gibi sattılar.
    DOLAR ALTIN EURO artacak, durdurabilecekleri hiç argümanları YOK. Freni patlamış kamyon yokuş aşağı gidiyoruz ne olacağını kendileri de bilmiyor.
    Ama korkmayın Nisan, marttan iyi, mayıs nisandan iyi! Dolarla da maaş almıyoz.
    LEYLEĞIN ÖMRÜ LAKLAKLA GEÇERMIŞ!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neredeyse tüm grafikler kırılma noktası olarak 2013'ü gösteriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim durumumuzu özetleyelim;
    Bana yarari olmayan kilisenin papasini opim

• Taşıma suyla değirmen döndürülmeye çalışıldı hep. Ben dönüm noktamızın suriyelilerin gelmesi olarak nitelendiriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3042DE2E5 -- 25 Eylül 2020; 8:57:26 >
  • olur mu ya filistine yardım ettik kübaya aşı gönderdik uçan otomobilimizi yapıyoruz amerika rusya korkmaya başladı dolar şişiriyorlar sokağa çık herkes zengin siz hiç ekonomi bakanımızı dinlemiyorsunuz heralde? fetöcüler yerine birazda vatan aşkı ile yananları dinleyin 2023de uzaydayız rahat olun

• Yatacak yeri yok bunlarin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1 tane papaza 60 bin 808 imam çare bulamıyorsa bizde papaz yetiştirelim o zaman...

• Türkiye ekonomisindeki sorunlar bence bariz bir şekilde yapısal o yüzden Türkiye düzlüğe çıkmıyor. Esasında katma değere değil, ölü yatırıma ve ithal mal alma bazında borçlanmaya meyilli gelişmekte olan bir ekonomiye sahip olmanın uzun vadeli sonuçlarına tanık oluyoruz. Tüketim alışkanlıkları enflasyona, devalüasyona rağmen aslında kalıcı bir hal aldı ve Türkiye bu alışkanlıkları dengeleyecek kadar (özellikle katma değer bazında) üretken bir ülke değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nat Alianovna -- 25 Eylül 2020; 22:1:15 >
  • ekonomik bozulma 12 Eylül 2010 referandumu sonrası başlamıştır. neden mi? çünkü iktidar yargıyı ele geçirme operasyonuna o gün başlamıştır. Yargı, siyasi erkin güdümüne girdikçe ekonomi daha da kötüleşmeye başladı.

Ben gururla ve onurla söylüyorum 12 Eylül 2010 fetö ve akp koalisyonunun anayasanına kocaman bir HAYIR mührü bastım oy pusulasına.

• Ekonominin bozulması Suriye meselesine girmemiz ile başladı, papaz sadece bunu görünür yaptı. En önemli karayolu ticaretimizin olduğu güzergah Suriye üzerinden geçerdi. Arabistan,Mısır kısacası tüm Arap ülkelerine mallar Suriye üzerinden gönderilirdi. Ayrıca savaş için harcanan paralar,mülteciler bunlara az para akıtılmadı.

Bazı arkadaşlar güvenlik,Esad diyebilir ama Esad desteklense zaten bir bunları siyasi olarak koparırdık. Fakat biz ne yaptık Hillary Clinton ve ekibinin başı çektiği BOP projesi kapsamında hareket ettik ve çok ciddi paralar kaybedildi hala da kaybediliyor. İşin kötü tarafı geri adım atsan bir dert bu dakikadan sonra atmasan bir dert.

• bu kadar sığ düşünmeyin.

ortadoğu, doğu akdeniz petrol krizi, yunan adaları krizi, ermenistan azerbeycan savaşı, rahip vakası, suudların gazeteciyi öldürmesi, pkk sorunu, içimizdeki suriyeliler, içimizdeki irlandalılar, fedin kasıtlı puan indirimi ve dış basında erdoğanın dikdatör gösterilmesi, iç hukukta adaletsizlik vurgusu. bütün bunlar hem içeride hem dışarıda yatırımı baltalayan şeyler. yatırım gelmezse yatırım yapılmazsa ekonomi olmaz. üretim olmaz ihracat olmaz.  

• Panamalı Hasta kullanıcısına yanıt

Hep başkaları suçlu değil mi? 2001'de öyle değildi ama. 1994'te yine hükümet suçluydu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Hep başkaları suçlu değil mi? 2001'de öyle değildi ama. 1994'te yine hükümet suçluydu.

saydıklarıma itiraz edebileceğin bir nokta var mı?

ben sebep belirttim sense bir iki sığ cümle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panamalı Hasta

saydıklarıma itiraz edebileceğin bir nokta var mı?

ben sebep belirttim sense bir iki sığ cümle.

Alıntıları Göster

Sebep değil seninki hükümeti masum gösterme amaçlı bahaneler. Ne bulmuşsan tıkıştırmışın. Suudi gazetecinin suudi büyükelçiliğinde öldürülmesinin mesela ekonomiyle ne alakası var? Pkk sanki önceden yoktu, adalete, yönetime güven tamdı da para çekiyordu ülke önceden ne değişti? Fed'in kasıtlı faiz indirmesi ne demek? Adamlar türkiyeyi kast ederek mi yaptı? Kim takar burayı ya. Batırmak isteseler bir sürü şey yapabilirler. Faiz indirilmesi sana yarar mevduat sahibi parayı daha yüksek faiz veren yere taşırlar.

Dünyada bir tek türkiyede sorunlar varmış gibi yazmışın. Diğer ülkelerde böyle para birimi çakılmıyor. Yıllarca dışarıdan gelen sıcak parayla yürüyordun para bolluğu dönemi geçti gitti bir de düşük faiz veriyorsun kim parasını buraya getirir? Kendi vatandaşını bile enayi yerine koyan bir hükümet var. İnsanlar devletin banknotuna güvenmeyip dolar alıyor bahaneler anlamsız.

• o kadar siyah ve beyaz değil dünya. bir olay tüm her şeye yön vermez. ama süreçteki tüm ufak olaylar sonucu yavaş yavaş şekillendirir. akp yönetiminin bir hatası değil, binlerce hatası oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkest earth -- 29 Eylül 2020; 14:51:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Sebep değil seninki hükümeti masum gösterme amaçlı bahaneler. Ne bulmuşsan tıkıştırmışın. Suudi gazetecinin suudi büyükelçiliğinde öldürülmesinin mesela ekonomiyle ne alakası var? Pkk sanki önceden yoktu, adalete, yönetime güven tamdı da para çekiyordu ülke önceden ne değişti? Fed'in kasıtlı faiz indirmesi ne demek? Adamlar türkiyeyi kast ederek mi yaptı? Kim takar burayı ya. Batırmak isteseler bir sürü şey yapabilirler. Faiz indirilmesi sana yarar mevduat sahibi parayı daha yüksek faiz veren yere taşırlar.

Dünyada bir tek türkiyede sorunlar varmış gibi yazmışın. Diğer ülkelerde böyle para birimi çakılmıyor. Yıllarca dışarıdan gelen sıcak parayla yürüyordun para bolluğu dönemi geçti gitti bir de düşük faiz veriyorsun kim parasını buraya getirir? Kendi vatandaşını bile enayi yerine koyan bir hükümet var. İnsanlar devletin banknotuna güvenmeyip dolar alıyor bahaneler anlamsız.

Alıntıları Göster

ne biliyorsun da konuşuyorsun ya boş boş işler. ön yargında boğluyorsun farkında değilsin.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.