Şimdi Ara

Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde yüzde 4,5 büyüdü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
2.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tayyip Erdoğan beni hazine bakanı yapsa %30 büyütürüm ekonomiyi haberlerde, gazetede, sosyal medyada heryerde büyütürüm
  • İçinde Türkiye ve Büyümek kelimeleri geçen bir şeyi okumadan önce hangi parti üyesi diye araştırıyorum artık.
  • 4,5 cm lik bir artış oldu onu kastediyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2019 'un ilk çeyreği ile kıyaslanıyor. 2018 4. çeyrek ,2019 1. ve 2. çeyrekte ekonomi daralmıştı.Ayrıca ilk 4 ay virüsün etkisi tam hissedilmedi. %4.5 büyümesi gayet normal.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2019da daralma diye birşey hiç okumadım ben hep büyüdük hep büyüdük maşallah çokomelliye bizi iyi büyüttü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Devlet kendini denetleyici ve raporlayıcı bağımsız bir yapı oluşturmayı neden istemez?
  • peki bunu kim hissetti
  • TÜİK dötünüzde don yok dese ona da inanmayacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PhaseEdge

Arkadaşlar yapmayın etmeyin nolur. Bu büyümeler bir önceki çeyreğe göre hesaplanıyor. Geçen sene yaşadığımız daralmalar yüzünden artış oranı bu kadar yüksek. Kısa vadeli işlemler sonucu böyle oynamaların kötü yönetilen bir ekonomide olması gayet normal. Elbette ki siz bu büyümeyi hissetmeyecektiniz. Lütfen malum troller gibi "yav nasıl büyüdük yav dolar almış başını gidiyor" gibi yorumlar yapmayın üzülüyor insan.
    https://www.ensonhaber.com/ic-haber/2020-buyume-rakamlari

Böyle haberler yapılırsa insanların dalga geçmesi de normal. CHP buna da inanmayacak diye manşet atmış adamlar.

Bu kadar aşağılık bir medya dünya tarihinde görülmüş müdür acaba?

• Vizeden 10 alıp finalden 20 alınca da başarını %100 arttırmış oluyorsun.

• kisma kullanıcısına yanıt
    Bizim tarzımız negatif büyürken, pozitif küçülmek.

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Bi cb derken
    İtttifak yapmanıza rağmen %52 oy alan bir Başkan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: he1aler

Bi cb derken
    İtttifak yapmanıza rağmen %52 oy alan bir Başkan.
    Ee doğru mu bu kadar vergi

90 milyonun kaderine tek bir insan karar veriyor bence sistem yanlış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza5806 -- 29 Mayıs 2020; 19:2:15 >
  • Türkiye bir vergi ülkesidir. Vergi arttıkça hazinenin elde ettiği gelir yükselir, doğal olarak da ekonomik büyüme kaydedilmiş olur. Lakin bu büyüme yukarıda @Eric Cartman.'ın da değindiği gibi vatandaşa doğru büyüme'dir.

• biraz daha büyürse yok olacaz
  • Bu buyumenin sebebini cahile anlatir gibi anlatabilecek var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: tazmannia

Bu buyumenin sebebini cahile anlatir gibi anlatabilecek var mi?
    100 bin dolar kredi al 10 bini faizle 110000 bin dolar borcun olsun, ertesi sene 110u odemek icin borc al 120 borcun olsun, sonra ki sene 130 boyle boyle %10 buyuyorsun iste senede.

borclari ceviremeyecegin zaman dek

Tabi ki bunu sayfalarca yazip detaylica anlatacak biri vardir mutlaka ama 3 asagi 5 yukari ekonomimizin buyumesi boyle malesef.Bunu cok super birseymis gibi anlatanlar mutlaka bulunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tazmannia

Bu buyumenin sebebini cahile anlatir gibi anlatabilecek var mi?
    https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/murat-muratoglu/vay-canina-turkiye-ekonomisi-neden-bu-durumda-5844332/
    Burda anlatılmış.
  • ben dedim 2 yıl bekleyip %5 büyümeye geçelim diye, dinlemediler 4.5 büyüdüler

• ben borsada işlemler görüyorum ekonomiden az buz anlarım maaşı artmayan,geçen sene ödediği faturayı bu sene daha zor ödeyen adamın ekonomisi büyümedi yırtdışı ihracatı yapan ,korkunç ihaleler ve teşvikler alan vergiden muaf adamların ekonomileri büyüdü o masalları bıraksınlar .
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.