Şimdi Ara

Türkiye Ekonomisi neden likidite krizine girecek, ekonomi çökecek? Gelin anlatıyorum.. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
879
Cevap
59
Favori
54.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
461 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dolar kuru 3,95 leri zorladıysa buraya gelecektir kahin olmaya gerek yok her zaman böyle olmuştur. Bu bir develüasyon biçimidir ve piyasada önlem alınmış durumdadır artan fiyatlardan da anlaşılıyor zaten. Faizlerin de eşgüdümlü olarak artırılması likiditeyi yumuşatacaktır. Klasik KRİZ şeklinde yani öngördüğünüz üzere evi arabayı satıp borçları ödemek çözümsüzlüktür böyle bir durumun yaşanacağına ihtimal vermiyorum. Güçlü bankacılık sistemi alternatif çözümlere yönelecektir. Örneğin aylık 1500 TL olan konut kredi taksitlerini vade uzatarak 1000 TL'ye düşürüp yine dönemin en çok kazananı olacaktır. Bu kadar para nereden gelecek dersen dolar kuru 4 TL iken faizleri %20 lere taşırsan çook fazlası koşarak gelecektir fakat çocuklarımızın geleceği de 90 larda bizimkilere olduğu gibi küle dönecektir. Kimseye hain, hırsız demek istemiyorum ama bu kadar acemilik bu millete reva değildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Likite krizi nedir ya?

Bak kardes hukumet zamaninda merkez bankasini acti bu ne demek? Ulkenin dis guclerine karsi onlem almasi ve en iyi sartlar ile bagimsizligi demek.

Biz dolar ile alisveris yapmiyoruz tl var bizde. Tl azalirsa piyasada merkez bankasi tl basar sorunu cozer.

Allah in izni ile faizler her gecen gun dusuyor. 2023 lozan gizli maddeleri aciklaninca ulkede bor u kullanabilecegiz.

Uzay teknilojileri ve elektronik bor ile yapiliyor. Sonucta dunya liderligi geliyor.

Biz bunlari 50 kere yazdik ama siz okumaktan acizsiniz sanirim. Eyitim kesinlikle sart

Ha ben dolar ile domates papates aliyorum. Araba alacagim zaman onume dolar ile liste fiyati cikiyor diyen varsa birakin onlar dusunsun aksi taktirde likite falan filan turk milletinin sorunu deyil

arkadaş bi lozan lozan tutturduk gidiyoruz.bu iş referandum olayın dönmesin referandumdan sonr atağa kalkacaktık aksine düşüşe geçtik.inşallah dediğin gibi olur hocam lozandan sonra yeraltı kaynaklarımızı kullanıp bir fayda yaratabiliriz ülkemiz için.ama şu ana kadarki gidişat açıkçası beni çok tedirgin ediyor eğitimden sağlığa teknolojiye bilime kadar her alanda ekonomi zaten en başta çok geriliyoruz.inançlarımız da maalesef çok dikkatli bir şekilde kullandırtıyoruz. hayırlısı olur inşallah.ama gözü açık olmamız da lazım açıkçası

• quote:

Likite krizi nedir ya?

Bak kardes hukumet zamaninda merkez bankasini acti bu ne demek? Ulkenin dis guclerine karsi onlem almasi ve en iyi sartlar ile bagimsizligi demek.

Biz dolar ile alisveris yapmiyoruz tl var bizde. Tl azalirsa piyasada merkez bankasi tl basar sorunu cozer.

Allah in izni ile faizler her gecen gun dusuyor. 2023 lozan gizli maddeleri aciklaninca ulkede bor u kullanabilecegiz.

Uzay teknilojileri ve elektronik bor ile yapiliyor. Sonucta dunya liderligi geliyor.

Biz bunlari 50 kere yazdik ama siz okumaktan acizsiniz sanirim. Eyitim kesinlikle sart

Ha ben dolar ile domates papates aliyorum. Araba alacagim zaman onume dolar ile liste fiyati cikiyor diyen varsa birakin onlar dusunsun aksi taktirde likite falan filan turk milletinin sorunu deyil

Trolse komik

Ciddiyse yazık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• forvet09 kullanıcısına yanıt
    hangi ülke de yaşıyorsun acaba bizde gelsek ☺

• Turkiye teror, yerli ceteler ve batinin baskisindayken yil sonu buyume hedefinin 5’in uzerinde olmasi simdilik umit vaad ediyor,

Peki nasil cikabilir bu 3’lu kiskactan? Tabi ki yeni pazarlara acilarak ve enerji gibi yerli kaynaklar konusunda daha radikal adimlar atarak.

Suan yana yakila petrol ve dogal kaynak arayisi icindeyiz, adini duymadigimiz ulkere gidip ekonomik is birligi konusunda adimlar atiliyor, 3. Havalimani, turk akimi vs.

Bu yapilanlardan 2019’a kadar iyi neticeler alinamazsa isimiz gercekten zor..

Ozellikle dogudaki teror ve suregelen savas ortamina aktarilan kaynagin da bir nebze gerilemesi gerekiyor ancak simdilik bu iyi niyetten ote birsey degil,

Hukumetin degismesi durumunda tamam oldu artik pkk’yi geri cekelim, suriyedeki savasi bitirelim, fetonun faaliyetlerini durduralim yada irak’in butunlugu korunsun demeyeceklerdir..

• ABD de araştırma ve geliştirmeyi sağlayan başta devlettir. Kurumların güçlenmesi için "adalet" ve "hukuk" sistemini ayakta tutan, fikri mülki hakları takip eden, çalışanın hakkının verilmesi için bir maaş sistemi oluşturan, sağlam devlet üniversiteleri ile insan kaynağına değer veren DEVLETTİR. Ekosistemi kuran devlettir.

Sonra bunun içinde firmalar büyür gelişir.

Bizim gibi ülkelerde tam tersidir. Firma gelişmeye çalışır ama herkes ayağına takılır.

• Hani başkanlık gelecekti herşey güllük gülistanlık olacaktı kararlar hızlı alınacaktı bürokrasi azalacaktı birileri bizi fena halde trollüyor. Ekonomi çoh eyi A101 e gelen alaman çikolatalarını alamayacak seviyeye geldik çok şükür. Alamanya bizi kıskanıyor :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel bir özet hocam tebrik ederim. Aklımızda olan ama yazıya dökemediğimiz şeyleri bir bir yazmışsın.
    Bunun üzerine zaten söyleyecek söz yok ama malum kitle yazılanları anlar mı, daha doğrusu anlayabilir mi orasından şüpheliyim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: smartenes

quote:

Orijinalden alıntı: amacsızpanda

quote:

quote:

quote:

Yine iktidar hariç herkes suçlu oldu yani

Size göre de herşeyin suçlusu hükümet. sen mi farklısın ben mi?

Evet bu ülkede "her şeyin" sorumlusu hükümet. Ülkeyi ve ekonomiyi muhalefet partileri veya başka bir grup yönetmiyor. Bu yadsınamaz bir gerçek zaten. Hatta sana bir gerçeği daha söyleyeyim mi? Hükümetin bütün suçlarından ve hatalarından da kendi seçmeni sorumludur.

Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Olmayanı kimse kimseye veremez. Biz öyle hazırcı bir toplum olduk ki kim gelirse gelsin yapamaz.

Üretmiyoruz devlet üretsin Bekliyoruz

Çalışmıyoruz devlet baba versin diyoruz

Kendimizi geliştirmiyoruZ devlet baba iş versin diyoruz

Benim bakış açım bu. Ve böyle tembel toplumda mevcut yönetim işi iyi idare ediyor. Heleki şu an oluşan çevresel sıkıntılar ve darbe gibi büyük olaylara rağmen.

ÜretEmiyoruz çünkü HÜKÜMET üretimi durdurdu.

ÇalışAmıyoruz çünkü iş yok işsizlik tavan yapmış durumda.

Kendimizi geliştirEmiyoruz çünkü ekonomik kriz var, döviz almış başını gitmiş, insanlar kendine yatırım yapacak parayı bile bulamıyor. Kimse kırmızı et yiyemiyor, beyaz et bile yiyemiyor! Hatta ve hatta Yeşil Mercimek bile yi-ye-mi-yor!

yahu verilen hibelerin,sıfır faizli uzun vadeli kredilerin haddi hesabı yok kaç tane insan cıkıp da adam akıllı bu destekleri kullanıyor.

3 sene önce 800 bin liralık fabrika kurduk sağlam bir projeyle ve üretimin %50 si ihracat olacak şekilde 400 bin TL'si devletin verdiği hibe(geri ödemesiz) bunlar ufak tefek şeyler mi sanıyorsunuz..

İnsan çuvaldızı önce kendine batırır ondan sonra başkalarına gelir sırası zaten.Sen birey olarak bu ülkeye ne katma değer sunuyorsun bunun cevabını kendi içinde net olarak verebiliyorsan ne ala..

Devlet şöyle hükümet böyle deyip kendimizi kandırmayalım insanlar hakedildikleri gibi yönetilirler diye boşuna dememişler..

• quote:

Orijinalden alıntı: eagle-1453

quote:

Likite krizi nedir ya?

arkadaş bi lozan lozan tutturduk gidiyoruz.bu iş referandum olayın dönmesin referandumdan sonr atağa kalkacaktık aksine düşüşe geçtik.inşallah dediğin gibi olur hocam lozandan sonra yeraltı kaynaklarımızı kullanıp bir fayda yaratabiliriz ülkemiz için.ama şu ana kadarki gidişat açıkçası beni çok tedirgin ediyor eğitimden sağlığa teknolojiye bilime kadar her alanda ekonomi zaten en başta çok geriliyoruz.inançlarımız da maalesef çok dikkatli bir şekilde kullandırtıyoruz. hayırlısı olur inşallah.ama gözü açık olmamız da lazım açıkçası

Eğitim şart evet, özellikle eyitim diyip bilir gecinenlere.

Dolar ile alışveriş yapmiyoruz demissin? Arabani kim yapiyor, telefonunu kim yapıyor, bilgisayarıni kim yapıyor, beyaz esyan tl üzerinden mi üretiliyor sanıyorsun? Önce bunu öğren ülkedeki herşey dolar ve euro üzerinden fiyatlandirilir. O zaman vestel 700 tl'ye en üst segment telefon yapsın da azıcık inandırıcı ol. Senin gibiler haric bu dediğine inanan yok, bunu inanarak diyorsan durumun vahim.

Lozan demissin, hangi maddeye göre yeraltı kullanmak yasak. Resmi belge atsana, a haberin sacma haberlerine inanip gaza getiriyorlar.

Borun enerji kaynağı mi olduğunu sanıyorsun. Git biraz bilim dergisi kitap oku. Kulaktan dolma halki gaza getiren yalanlara inanip burada atip tutuyorsunuz. Eğitim şart evet. Hangi birinizi eğitecegiz onu da bilmiyorum. Cok fazlasiniz.

• sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Lozanin gizli maddeleri var kardes internette yazili hepsi arastir biraz.

Ayrica bor ile millet uzaya cikiyor 1 kilo bor ile butun dunyayi gezen araclar yapiliyor. Butun dunyanin gozu bor da artik.

Cok yakinda fuzeler roketler uzay mekikleri ve hatta iphone pilleri bile bor ile calisacak hale geliyor

Bir telefon dusun ki 1 kere sarj ediyorsun yuzlerce yil pili bitmiyor. Bir araba dusun ki sadece 1 kere deposu doluyor kullanim omru bitene kadar sadece 100 yolda bir depoyu temizletiyorsun.

Ayrica bor makine sanayinde cam sanayinde var yerli arabanin %95 oraninda yerli bor kullanacagi soyleniyor. Bu ne demek?

Direksiyonundan arka bagaj kapagina kadar her yerde bor olacak. Dunyanin en mukemmel elementi bor artik teknoloji gelisiyor ulke kazaniyor.

Almanya abd ve diger ulkeler neden bize karsi saniyorsunuz tabiki de bor yuzunden. Gizli lozan maddeleri aciklaninca dunya lideri turkiye olacak bize vize vermek istemeyen abd halki multeci olarak bu ulkeye gelmek icin kopekler ile arandiktan sonra yallah geri don denilecek

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yine iktidar hariç herkes suçlu oldu yani

Size göre de herşeyin suçlusu hükümet. sen mi farklısın ben mi?

Evet bu ülkede "her şeyin" sorumlusu hükümet. Ülkeyi ve ekonomiyi muhalefet partileri veya başka bir grup yönetmiyor. Bu yadsınamaz bir gerçek zaten. Hatta sana bir gerçeği daha söyleyeyim mi? Hükümetin bütün suçlarından ve hatalarından da kendi seçmeni sorumludur.

Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Olmayanı kimse kimseye veremez. Biz öyle hazırcı bir toplum olduk ki kim gelirse gelsin yapamaz.

Üretmiyoruz devlet üretsin Bekliyoruz

Çalışmıyoruz devlet baba versin diyoruz

Kendimizi geliştirmiyoruZ devlet baba iş versin diyoruz

Benim bakış açım bu. Ve böyle tembel toplumda mevcut yönetim işi iyi idare ediyor. Heleki şu an oluşan çevresel sıkıntılar ve darbe gibi büyük olaylara rağmen.

ÜretEmiyoruz çünkü HÜKÜMET üretimi durdurdu.

ÇalışAmıyoruz çünkü iş yok işsizlik tavan yapmış durumda.

Kendimizi geliştirEmiyoruz çünkü ekonomik kriz var, döviz almış başını gitmiş, insanlar kendine yatırım yapacak parayı bile bulamıyor. Kimse kırmızı et yiyemiyor, beyaz et bile yiyemiyor! Hatta ve hatta Yeşil Mercimek bile yi-ye-mi-yor!

yahu verilen hibelerin,sıfır faizli uzun vadeli kredilerin haddi hesabı yok kaç tane insan cıkıp da adam akıllı bu destekleri kullanıyor.

3 sene önce 800 bin liralık fabrika kurduk sağlam bir projeyle ve üretimin %50 si ihracat olacak şekilde 400 bin TL'si devletin verdiği hibe(geri ödemesiz) bunlar ufak tefek şeyler mi sanıyorsunuz..

İnsan çuvaldızı önce kendine batırır ondan sonra başkalarına gelir sırası zaten.Sen birey olarak bu ülkeye ne katma değer sunuyorsun bunun cevabını kendi içinde net olarak verebiliyorsan ne ala..

Devlet şöyle hükümet böyle deyip kendimizi kandırmayalım insanlar hakedildikleri gibi yönetilirler diye boşuna dememişler..

Ne güzel dedin, sorun da çoğunluğu yandaşları zengin etmek icin.

Yerli arama motoru dediler, 10 yildir gelistiriyoruz diyorlar, 10 milyon tl devletten almışlar, gel sana aynısını 10 dolara yapayim. Api kodu ne biliyorsan. Bunu yapanlar aqp gençlik kolu uyesi. Devleti mi dolandırıyorlar, devlet göz mü yumuyor? Herkes kendi derdinde. Imam hatip oldu bütün okullar. Uzaya duayla ki gideceksin?

https://m.donanimhaber.com/newsamp.aspx?id=88667

• smartenes kullanıcısına yanıt
    Dinimizi kiskanan gelismemizi cekemeyen yabanci dis dusmanlar yuzunden oldu [comarmodeoff/]

• sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Bisey yazinca google yonlendirip aratiyor. Tamamen vergileri biyere sivama icin bahane, numara.

Hangi devletin arama motoru var ki? Bir devlet neden arama motoru yapar? Kimse sormuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

quote:

quote:

Likite krizi nedir ya?

Dolar ile alışveriş yapmiyoruz demissin? Arabani kim yapiyor, telefonunu kim yapıyor, bilgisayarıni kim yapıyor, beyaz esyan tl üzerinden mi üretiliyor sanıyorsun? Önce bunu öğren ülkedeki herşey dolar ve euro üzerinden fiyatlandirilir. O zaman vestel 700 tl'ye en üst segment telefon yapsın da azıcık inandırıcı ol. Senin gibiler haric bu dediğine inanan yok, bunu inanarak diyorsan durumun vahim.

Lozan demissin, hangi maddeye göre yeraltı kullanmak yasak. Resmi belge atsana, a haberin sacma haberlerine inanip gaza getiriyorlar.

Borun enerji kaynağı mi olduğunu sanıyorsun. Git biraz bilim dergisi kitap oku. Kulaktan dolma halki gaza getiren yalanlara inanip burada atip tutuyorsunuz. Eğitim şart evet. Hangi birinizi eğitecegiz onu da bilmiyorum. Cok fazlasiniz.

hocam ben demedim diyen arkadaşa cevaben madem öyle lozandan sonra yeraltı kaynaklarımızı kullanalım dedim ama muhtemelen ozaman da başka şeyler öne sürülecek.
    biz yakında donumuza kadar dışa bağımlı olmazsak iyi.dediğin gibi eğitim kalitesi çok çok düştü maalesef buna bağlı olarak da muhakeme yeteneği yapabilen insan sayısı ve kalitesi yerlerde.

• quote:

Lozanin gizli maddeleri var kardes internette yazili hepsi arastir biraz.

Ayrica bor ile millet uzaya cikiyor 1 kilo bor ile butun dunyayi gezen araclar yapiliyor. Butun dunyanin gozu bor da artik.

Cok yakinda fuzeler roketler uzay mekikleri ve hatta iphone pilleri bile bor ile calisacak hale geliyor

Bir telefon dusun ki 1 kere sarj ediyorsun yuzlerce yil pili bitmiyor. Bir araba dusun ki sadece 1 kere deposu doluyor kullanim omru bitene kadar sadece 100 yolda bir depoyu temizletiyorsun.

Ayrica bor makine sanayinde cam sanayinde var yerli arabanin %95 oraninda yerli bor kullanacagi soyleniyor. Bu ne demek?

Direksiyonundan arka bagaj kapagina kadar her yerde bor olacak. Dunyanin en mukemmel elementi bor artik teknoloji gelisiyor ulke kazaniyor.

Almanya abd ve diger ulkeler neden bize karsi saniyorsunuz tabiki de bor yuzunden. Gizli lozan maddeleri aciklaninca dunya lideri turkiye olacak bize vize vermek istemeyen abd halki multeci olarak bu ulkeye gelmek icin kopekler ile arandiktan sonra yallah geri don denilecek

Böyle birsey olsa istemez miyiz sanıyorsun. Keske hakli olsan ama dünya bu kadar toz pembe degil.

Ben gerçeklerle konuşurum, öyle maddeler yok bunu bil. 2023'te kandırıldık diyeceksin bak bu dedigimi unutma. Gel beni bul eger gercek olursa dediklerin.

Borun enerji kaynağı olmadığını sana bilimsel olarak acilayayim istersen. Bor mesela hidrojeni stoklamak için katalizör olarak kullaniliyor. Bana bu dediklerini kanıtla bu dediklerimi yutarim bu kadar büyük konuşuyorum. Sizi kandiriyorlar diyorum.

Bunu izle tekrar konuşalım :https://youtu.be/kbp-CXGONQI

Sizi sadece bunlarla degil her konuda kandiriyorlar.

• Bugün yine e-posta kutuma altınlarınızı getirin mutlu edelim diyen bir e-posta düştü.
    Şu yastık altındaki altınları bir getirseniz ekonomiyi uçuracaklar ama...
    Laf dinlemiyorsunuz ki arkadaş!
    Getirin altınları ne oluyor bir bakın!
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

quote:

quote:

Likite krizi nedir ya?

hocam ben demedim diyen arkadaşa cevaben madem öyle lozandan sonra yeraltı kaynaklarımızı kullanalım dedim ama muhtemelen ozaman da başka şeyler öne sürülecek.
    biz yakında donumuza kadar dışa bağımlı olmazsak iyi.dediğin gibi eğitim kalitesi çok çok düştü maalesef buna bağlı olarak da muhakeme yeteneği yapabilen insan sayısı ve kalitesi yerlerde.

Dostum senin mesaja yazmam gerekti, üstteki alıntı mesajını bulamadim onu bilgilendirdim. Ülke batiyor... Ve yine hakli çıkacağız, onlar kandırıldık biz oy vermedik diyecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

quote:

Likite krizi nedir ya?

Trolse komik

Ciddiyse yazık

Troll değil gerçek, baksana adam daha “değil” yazamıyor, “Eğitim” yazamıyor ama iki dakikada memleketi kurtardı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.