Şimdi Ara

Türkiye eğitim refahında sıfır çekti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • OECD (Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü), 35 üye ülkede bölgesel refah endeksini yayınladı. Buna göre, Türkiye eğitimde refah sıralamasında 10 üzerinden 0 puanla Meksika ile birlikte son sırada yer aldı.

http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-egitim-refahinda-sifir-cekti-40552523?utm_source=t.co&utm_medium=post&utm_campaign=turkiye-egitim-refahinda-sifir-cekti-40552523&utm_term=post

• Daha fazla imam hatip açmalı ve bütün fen dersini eğitimden kaldırmalıyız. Eğitimi de paralı ve pahalı yapmalıyız öyle her önüne gelen eğitim almamalı. Güçlü devlet olmanın, dünyayı önümüzde diz çöktürmenin yolu budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 17 Ağustos 2017; 12:06:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acikcasi bu durum haber niteligi tasimiyor. Her zaman olan birsey.

Unlu bir sozde gectigi gibi kopek insani isirdiginda degil insan kopegi isirdiginda haber olmali.

Yani bir gun sifir cekilmezse o zaman haber yapilmali.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne beklenir ki başka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Organik hoşaf projesi ülkemizi ilk 3'e sokacak bekleyin görün.

• iamburak kullanıcısına yanıt
    paralı eğitim diyorsan chp dönemine bak kitaplar nasıl paralı satılıyormuş öğrenirsin
  • Eyyyy oecd sen kimsin yaa!!!12121!!!
  • 0 ise iyi puan vermişlar adamlar insaflı çıktı.
  • Düşünsene, Almansın. Allah korusun...

İki tane dünya savaşı kaybetmişsin, her şeyi yeniden inşa etmişsin.

Dünya kupası kazanmış mükemmel bir futbol takımın var.

Ünlü markaların arasında Mercedes, BMW, Audi, Porsche, Volkswagen, Bosch, Siemens, Bayer, Zeiss, Adidas, Puma, Hugo Boss, Nivea, Braun vs. var.

Tasarım ve mühendisliğin dibine vurmuşsun.

Geçmişinde Bach, Beethoven, Brahms, Handel, Wagner, Strauss ve Schumann gibi sanatçıların var.

18, 19, ve 20. yüzyılların fizikcilerin %80'den fazlası senin ülkenden cıkmış.

Ama elinde değil, Türkiye'yi kıskanıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanHur

paralı eğitim diyorsan chp dönemine bak kitaplar nasıl paralı satılıyormuş öğrenirsin

Allahım bunu bile savunup alakasız bi yöne çeken klasik bir akpli . Allah sana ve çevrene sabır versin. İyi günler
  • Türkiye 1.dir

Bizi kıskananlar yapmış o şeyi

• ülkede eğitim yerin dibinde.

anadolu'nun 20bin nüfuslu ilçesinde yüksekokul açılmış, 2 tane bölüm var biri ilahiyat

2005'te okuduğum bölümden Türkiye'de 10 tane vardı. hepsi de Türkiye'nin sayılı ünilerindendi ve her elini kolunu sallayan giremezdi. şimdi sayı 30'u geçmiş, mezun sayısı %500 artmış

ama istihdam oranlarının %500 arttığını ne gördüm ne duydum

KPSS ile 2011'de alınan kişi sayısı 7 idi, şimdi yine 7

devlet kurumlarına girmek istiyorsun, bakanlık bi tane vakıf açmış ve o vakıf üzerinden sözleşmeli alıyor. maaş yerlerde sürünüyor.

başka bakanlığın sınavına giriyorsun, alacakları pozisyonun adı o kadar şaşalı ve o kadar güzel ki sanki o pozisyondaki adam dünyayı kurtaracak

bi şekilde giriyorsun bakanlığa ve sana diyorlar ki "gel bakalım şu masaya otur, şu kişinin sekreterliğini yapacaksın ve yükselme şansın yok çünkü sekreter hep sekreter kalır" diyorsun ki "eee kem küm biz adı şu şaşalı memurluk dahilinde işe alınmıştık ama beyefendi" sana verilen karşılık "her departmanda sekreter ve sekreter yardımcısı lazım"

hay babanızın abdest suyuna diyip 1 sene sonra istifa ediyorsun devlet memurluğundan

6 yıllık tecrübem var meslekte, dünyada 50'den fazla ülkede iş yapan özel şirkete başvuruyorum, istediğim maaşı söylüyorum, adamın yüzü 10 karış oluyor o rakamı duyunca

benim yerime aldıkları kişi ise 1 yıl önce mezun olmuş adam ve büyük ihtimalle benim istediğim paranın yarısına tav oldu

haberlerde çıkıyor sürekli. bilmem hangi doğu ilinin hangi ilçesinde beden eğitimi öğretmenliği... alınan kişi sayısı 30 falan

bu adamların 20 tanesi iş bulamayacak, yapabildiği tek şey ise 100 metreyi bilmem kaç saniyede koşmak olacak.

piyasada kalifiye eleman yok OSB'ler için. adamlar işini bilen eleman bulamıyor. milyon dolarlık makina almış kullanacak tekniker yok (aylık 10.000 TL isteyen mühendis dışında)

ben sütçü imamda bilmem ne bölümü okudum 4 sene diyor, anadolunun orta halli bir ilindeki 2200 TL maaşı beğenmiyor.

her yer imam hatip ve ilahiyat fakültesi dolmuş durumda. merak ediyorum ne üretiyor bu ilahiyat fakültesi mezunları, ülkeye ve insanlara ne gibi bir katkıda bulunacaklar...

ülkeler din ve ahlak seviyesi ile kurtarılabilseydi günümüzde Osmanlı devleti ayakta olur ve hatta süper güç olurdu

açın imam hatipleri ve ilahiyatları

din ve ahlak kurtaracak bu ülkeyi merak etmeyin

• Sıkıntı yok bizim imam hatiplilerimiz iki dua okur ekonomi şahlanır.Herşey din olm.Millet boşuna kafasını çalıştırıp araba,uçak yapmış.Aslında dua etselerdi de onları Allah verirdi onlara.
  • İmam hatipler çoğaldıkça , 10 yaşında kız çocuklarının başlarını kapattıkça , ailede sadece dini öne alıp eğitim olarak hiç birşey verilmedikçe, bu ülke ne ileri gider , ne de çağdaş ve medeni bir şekilde yaşam standartı olur.

Bakın bir eğitimsizliğin sonucu , taaa terörizme bile örnek olarak gösterilir. Sen çocuğunu eğitmeyip , sokağa salarsan o da yanlış şeyleri kendine benimseyip , yanlış haraketler yapar. En basiti trafik kuralları. Eğitim olmadığı için sürekli trafikte kavga görüyoruz , yok sen benim önüme girdin , yok beni az daha eziyordun(yaya) vb...

Atatürk'ün yolundan şaştı bu ülke , radikal bir şekilde belirsizliğe gidiyor. Eğitimsizlik , gasp , tecavüz , hırsızlık , cinayet vb... arttıkça artıyor. Ekonomi de berbatız , eğitim zaten bitik , neyimiz ile övüneceğiz ? Bir ordumuz vardı , onu da içine ettiler , içine bir sürü fetöcü sızmış. İnşallah , o güneşli günlere geri dönmek dileğiyle...

• quote:

konuya örnek bunu yazabilirsiniz
  • Silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Audi383848 -- 4 Nisan 2021; 10:26:37 >
  • Türkiye'nin yüzde 50 si ilkögretim mezunu ve okuma yazma bilmeyenlerden oluşuyor.

Egitim seviyesi ve kalitesi yerlerde. Adam liseden mezun olmuş ingilizce konuşmayı bilmiyor.

Bence bu ülkede ateizm ve deizm artmadan hiçbir şey gelişemez.

• Eğitim refahı ne lo
    Eğitim ayrı refah ayrı konular.
    Refahı olmayan milletlerin eğitimi olamaz
    Keza eğitimi olmayan milletlerin refahı da hiç olamaz.

• quote:

Kardeş ne biçim adamsın ya. Yeter valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-00B482800 -- 18 Ağustos 2017; 14:11:2 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.