Şimdi Ara

Türkiye'den uzayda dev adım: Yeni 'roket sistemi' için hazırlıklar başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türkiye, yerli uydularını uzaya yerli roketlerle göndermek istiyor. Savunma Sanayii Başkanlığı Resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre, mikro uyduların yörüngeye taşınmasını sağlayacak yeni bir uydu fırlatma sistemi için hazırlıklar başladı.

Mikro Uydu Fırlatma Sistemi, 100 kilogram ve altındaki küçük uyduların alçak Dünya yörüngesine yerleştirilmesinde kullanılacak. Buna göre geliştirilecek olan roket maksimum 400 kilometrelik irtifaya kadar uydu taşıyabilecek. Bildiğiniz gibi Uluslararası Uzay İstasyonu ve birçok küp uydu da benzer yüksekliklerde görev yapıyor.

Ayrıca Bkz.Bir ötegezegenin atmosferinde ilk kez demir keşfedildi "Evrenin en sıcağı"

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından atılan tweet'e göre roket sisteminin geliştirilmesine yönelik üretim/test altyapısı ve fırlatma üssü kurulması yeteneğinin kazanılması için yakında sözleşme imzalanacak. Sistemin tam olarak ne zaman göreve hazır hale gelebileceği konusunda ise şu an için net bir şey yok.

ROKETSAN da daha büyük bir roket geliştiriyor

Ayrıca daha büyük uyduların yer eş zamanlı yörünge gibi (~35km) çok daha yüksek irtifalara yerleştirilmesine yönelik büyük bir roket sistemi üzerinde de çalışmalar sürüyor. ROKETSAN geçtiğimiz yıl bu dev rokete ait ilk tasarım görüntüsünü yayınlamıştı.

• Söylediğimiz de kötü oluyoruz, arkadaş bir sürü şey yapılacak dendi hani hiç biri ortada yok. Ya devlet yapamadığı için reklam yapıp halka pazarlamıyor yada yapmadıkları için dillendirmiyorlar. (Küprü, tünel, vs. bak her gün gözümüze sokuyorlar. ) Endüstri Devrimi dediniz tarımı öldürdünüz sanayii içinde elde tutulur bişe görmedik.
  • Turkiye deki acik insanlar yurdumun 4 bir yani bu habere seviniyor.

Izinleri de almislar iyi ...

Bu tur mezvulara yatirim yapilacagina kisa surede vataandasin eline is as olabilecek uretim odakli istihdam odakli icraatlere odaklanilsa ...

Ac ve issiz veya fakirlesen ama farkinda olmayan insanlarin suanki durumuna ilac bu olamaz ...

Oncelikler artik kisa vedeli getiriler ozellikle vatandasa olacak getiriler ve mumkunse adil duzenle ...

• Arkadaş elalem yapınca biz neden yapmıyoruz dersiniz biz yapınca neden başka konulara odaklanılmıyor olurlar. Ne yapsalar yaranılmıyor bazılarına...

Ha bende memnun değilim diğer tarafın ...lu değnek olmasından ama olumlu gelişmelerede destek olmayı bilin ya biraz.

Güzel bir gelişme. En kısa sürede başarıya ulaşması dileğiyle.
  • Konuya girince şaşırır mıyım dedim ama şaşırmadım.
    Muhaliflerin gömme çalışması başlamış.
  • Söylediğimiz de kötü oluyoruz, arkadaş bir sürü şey yapılacak dendi hani hiç biri ortada yok. Ya devlet yapamadığı için reklam yapıp halka pazarlamıyor yada yapmadıkları için dillendirmiyorlar. (Küprü, tünel, vs. bak her gün gözümüze sokuyorlar. ) Endüstri Devrimi dediniz tarımı öldürdünüz sanayii içinde elde tutulur bişe görmedik.

• erdem552 kullanıcısına yanıt
    Mesela hangi ulkeler ? Turkiye benzer ama bu tur islere odaklanan ulke var mi ? Varsa ona da gecerli bu ifadelerim ...
  • ROKETIN İSMİ : KISKANIYORLAR :)

• quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Konuya girince şaşırır mıyım dedim ama şaşırmadım.
    Muhaliflerin gömme çalışması başlamış.
    almışsın gazını
    https://forum.donanimhaber.com/2500-km-menzilli-fuze-2014-te-hazir--56577104

insanlar bir şeyler yapmanıza karşı değil. Lakin -acak - evek deyip bu lafları hep gaz alma çabası olarak kullanırsanız samimiyetiniz kalmaz.

yerli ve milli lafı gibi istismar edip duruyorsunuz bir de eleştirilince de vay hayınlar vay fedöcüler çekemiyonuz da bilmem ne !

bu uydu fırlatma olayı kaç yıldır dillendiriliyor. Hala bekliyoruz , bunun şimdi gündeme tekrar gelmesi tesadüf mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

almışsın gazını
    https://forum.donanimhaber.com/2500-km-menzilli-fuze-2014-te-hazir--56577104

insanlar bir şeyler yapmanıza karşı değil. Lakin -acak - evek deyip bu lafları hep gaz alma çabası olarak kullanırsanız samimiyetiniz kalmaz.

yerli ve milli lafı gibi istismar edip duruyorsunuz bir de eleştirilince de vay hayınlar vay fedöcüler çekemiyonuz da bilmem ne !

bu uydu fırlatma olayı kaç yıldır dillendiriliyor. Hala bekliyoruz , bunun şimdi gündeme tekrar gelmesi tesadüf mü ?

Alıntıları Göster
    Hep tesadüf zaten. Seçim öncesi olsa manidar dersiniz, seçim sonrası manidar dersiniz.
    Derdinizin ne olduğunu çok iyi biliyorum.
    Şu ülkenin başına kötü bir şey gelsin de kendimden geçeyim, yüzüm gülsün diyen tiplersiniz. Sebebi de iktidarı sevmiyorum o zaman ülke lehine bir şey olsa da mutlaka kötülemeliyim zihniyetinden kaynaklanıyor.
    Sizin gibilerin varlığını kabullenmekten başka çare yok. Ama bu da gerçek yüzünüzü ortaya koymamı engellemez.
  • Artık hazırlıklar başladı diye birşey duymak istemiyorum yeter ya hep başlıyor ama yıllar geçiyor hiç birşey olmuyor. Bir kerede bir iş yapıldı dense ama nerde millete gazı vermek için başlandı yapılacak ha geldi geliyor. Yazık ya milleti avucunun içine almış oyun oynuyorlar !

• quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Hep tesadüf zaten. Seçim öncesi olsa manidar dersiniz, seçim sonrası manidar dersiniz.
    Derdinizin ne olduğunu çok iyi biliyorum.
    Şu ülkenin başına kötü bir şey gelsin de kendimden geçeyim, yüzüm gülsün diyen tiplersiniz. Sebebi de iktidarı sevmiyorum o zaman ülke lehine bir şey olsa da mutlaka kötülemeliyim zihniyetinden kaynaklanıyor.
    Sizin gibilerin varlığını kabullenmekten başka çare yok. Ama bu da gerçek yüzünüzü ortaya koymamı engellemez.

Alıntıları Göster
    kardeş yerli otomobili gördün mü ? her seçimde dilinizde .
    Milli yolcu uçağımız göklerdeydi güya ? görürsen boeing siparişlerini iptal edersin.

BU ülkenin başına kötü bir şey gelmiş.

Eğitim de dibi görmüş , adalet parti ismi olmuş , dış borç almış başını gitmiş , dolar almış başını gitmiş , inşaatçıların derdi rant , ülkeye milyon tane göçmen gelmiş ... hala iyimserlik diyorsun.

poliyannaya ananla birlikte olmuşlar demişler , kardeşim olacak diye sevinmiş. Ülkenin hali iyi değil ve iyiye de gitmiyor. Biraz gözünüzü açıp eleştiri yapın. Şu ülkeyi yaşanmaz kılan sizin cehaletiniz yemin ediyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 16 Ağustos 2018; 16:37:52 >
  • Acaba dünyada bizim gibi bir ülke var mıdır? Yapılan veya yapılmaya çalışılan bir şey olduğu zaman hemen koşa koşa foruma yazıp aşağılamaya çalışanlar, yok yerli değilmiş yok başka ülkeden niye yardım alınıyormuş, yok niye şimdiye kadar olmamışmış, yok bu dediğiniz aracı adamlar 80 sene önce yapmışmış :)
    Bizim bizden daha büyük düşmanımız yok bence. Kendimizi yenebilsek dünyayı yenmek çok kolay :)

• serafon kullanıcısına yanıt
    35km, 400 km den daha mı büyük? 35000km olmasın o?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serafon -- 16 Ağustos 2018; 16:51:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem552

Arkadaş elalem yapınca biz neden yapmıyoruz dersiniz biz yapınca neden başka konulara odaklanılmıyor olurlar. Ne yapsalar yaranılmıyor bazılarına...

Ha bende memnun değilim diğer tarafın ...lu değnek olmasından ama olumlu gelişmelerede destek olmayı bilin ya biraz.

Güzel bir gelişme. En kısa sürede başarıya ulaşması dileğiyle.

Ulaşmıyor biraderim başarıya ulaşmıyor sorun o zaten, eleştiri bu yüzden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke roketten önce, tarım, hayvancılık, bisiklet, bebek bezi, maması, biberonu vs. yapabilsek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeminle şu siteye girip yorum okumaya korkuyorum artık. Bu kadar akılsız veya hainin bir arada olduğu başka forum var mıdır. Yönetim neden uyarı yapmaz bu yerli ve milli olan herşeye karşı olan alçaklara anlamıyorum.

• cinemaker kullanıcısına yanıt
    sizi Ak gençlik, akit, ensonhaber sitelerine alalım. her şeyi toz pembe ile bakan sizin gibi meczuplar şey yani pardon, insanlar mevcut.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip etmezsen görmezsin neler yapıldığını, yada görmek istemediğin için görmezsin.
  • Derinlemesine takip edebilmek için devletin iç işlerine mi karışayım. Yapılacak, düşünüyoruz, planlandı, oldu olacak, eli kulağında, karnı burnunda derken hayalden öteye geçemiyorlar ki hayata geçirsinler.

Mesajımda da belirtim. Yapabildiklerini çok güzel koz olarak kullanıyorlar, ama yaparız diyipte yapamadıklarını, sanki hiç onlar söylememiş gibi oralı bile olmuyorlar.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.