Şimdi Ara

TÜRKİYE'DEN KKTC'ye ÜRÜN GÖNDEREN FİRMALAR ve KKTC E-ALIŞVERİŞ REHBERİ-(GÜNCELLENDİ 22-12-2019) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
9
Favori
77.280
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eskiden 8 yıl x bir internet firmasında çalıştım 😂 az çok bakıp hangi istasyon kimin işçiliği hangi cihaz hangi firmanın anlıyorsun bir süre sonra 😂 ne yazık ki bir kulanıcı için iyi olan interneti bulabilmek biraz deneme yanılma yöntemi ile gerçekleşiyor iyi servis sağlayan firmalar var ama her bölgede kaliteli internet sağlayabilecekleri anlamına gelmiyor örnek sende lifecell kötü çalışır 2 sokak arkanda çok iyi çalışır havadaki sinyal kirliliğinin adminler tarafından çok iyi takip edilmesi gerekiyor ama kimi durumlarda da adminler bile bir şey yapamıyor belli bölgelerde sinyal kirliliği o kadar bir yüksek ki hangi frekans aralığını kullanırsa kullansın çözüm olmuyor o yüzden benim evimin burda extend çok iyi 5 sokak altında başka firma iyidir, depozito ödemeleri geri veriliyor ama kurulum ücreti geri gelmez,güzelyurt içinde extend broadmax,nethouse,multimax istasyonlarının var olduğunu biliyorum ama diğer firmaların bir kısmı ben işi bıraktıktan sonra türediler çok net bişey diyemem diğerleri için tek diyebileceğim komşularına sorman eğer izin verirlerse internetlerini onların yanında denemen kendin için iyi olanı bulman biraz da şans işi,extend son dönemde bildiğim kadarı ile istasyonunda fiber yoksa bile genellikle link cihazı olarak ubnt air fiber kullanıyor oldukça stabil çalışan istasyon cihazıdır ping olarak verimlidir yanlışım yoksa benim bağlı olduğum istasyonda da bu cihazı kullanıyorlar fiberli istasyon değildir ve gece indirme yaptığım için gündüz 10 gece 20 benim için ideal oluyor ping değeri stabil olduğu için sorunum yok 😉
    TÜRKİYE'DEN KKTC'ye ÜRÜN GÖNDEREN FİRMALAR ve KKTC E-ALIŞVERİŞ REHBERİ-(GÜNCELLENDİ 22-12-2019)
    bu gün uğrayamadım technobyte a vaktim olmadı ama yarın uğrarım diye düşünüyorum senin gibi bende çok merak ettim bu firmayı 😂🤣

• Bugrabey20002 kullanıcısına yanıt
    bu arada bende senin gibi oyun oynamayı çok seviyorum ping stabil olduğu sürece hıza çok takılmam oyun oynarken bir kaç kb lık kullanım yaparız çünkü,o anda 1 mbps bile gelse yeter de artar bile 😂 aslında inceden bir tiyo gelmiş sana 20 veremediklerinde iptal edip başka firma denemeliydin firmalar ile anlaş kurulum sırasında test edip beğenmezsem paramı geri verirmisiniz diye sor? ve kurulum sırasında kabloyu direk bilgisayara bağlayıp cmd aç ve ping x.x.x.x oynadığın oyunun server ping adresini yaz birde teknisyene dns adresini sor ve aynı şekilde dns e ping at o zaman daha iyi bir sonuç elde edebilirsin 😉
  • sizin annenize bağlattınız lifecell ev internetiyse o web youtube netflix içindir bilginiz olsun bana öyle söylediler ev paketi onun içinmiş ben interneti almadan önce sitelerinde bilgilendirme yoktu aldıktan sonra sitelerni güncellediler şikayetler üzerine.

yarın 3 firmayı arayıp sorucam ama büyük ihtimal size güvenip extend almayı planlıyorum bide extent interneti benim bölgede kötüyse hızı sabit deilse para iadesi yapıyormu?

ben şuan lifecell ev internetiyle steam bile zor açıyorum :D resimler filan zor yükleniyor şikayet edince bi sıkıntınız yok diyolar basit bir telefon oynu oynayamıyorum oynadığım oyun brawl stars ve oyunda wifi simgesi maç boyunca hiç gitmiyor ve oyunda zor yürüyorum resmen ve lag sorunu diye şikayet edince telefon ile arayıp 250 tl lik gamepack öneriyorlar basit bir telefon oynu için düşün :D rezillik
    hahahhaa 😂🤣 annem için farketmez açıkcası o günlük kullanım yapıyor benim gibi oyun oynamıyor 😂 vallahi olmayınca değişik bir şekilde kıvırmışlar bence 😂🤣 saçma bir yöntem denemişler daha internet işinde yeniler firma büyük olabilir ama tecrübe edecekleri daha yolları var ama bir konuda lifecell hakkını yiyemem çünkü intenet işine girdiklerinde firmaların sağladığı hız limitini yukarı çekmiş oldular diğer firmalar kendilerine bir çeki düzen verdiler yoksa halen daha bir çok firma 4 mbps ile bizi oyalıyor olacaktı 😂🤣 benim sonuçlarım iyi diye extend almanı istemem,önceden dediğim gibi her bölgede her firma iyi olacak diye bir şey yok kesinlikle bu biraz şans işi KKTC de firmalar ile konuş anlaş gerekirse direk merkezlerine git söyle eğer kurulum sırasında bağlantıyı beğenmezsem tam iade yaparmısınız diye sor beğenmezsen o anda iptal et yapabileceğin testleri kurulum esnasında yap beğenirsen devam 😉 ve ayrıca hıza takılma çünkü 10 mbps 3 mbps e düşmüyorsa sorun değil çünkü firmaların satışı örnek ''10 mbps e kadar'' diye satış yapıyorlar yani sürekli sabit hız garanti edemezler havadan sistemde,anlık 8 düşer 9 düşer bunlar normal ama stabil bir ping değeri yakaladıysan hızın bir şekilde düzelir zaten 50 mbps de gelse evine dns ping aşırı yüksekse her şeyde sorun yaşarsın 😉

• 2 Hafta önce hız testi sonucum bu şikayet etmiştim ping sebebini ve hızı sabit olmamasını her zamanki gibi gamepack telefon oynu için bile gamepack bügün iade ediyorum interneti şuan bile internet 10 megabit ve ping uçuk
    TÜRKİYE'DEN KKTC'ye ÜRÜN GÖNDEREN FİRMALAR ve KKTC E-ALIŞVERİŞ REHBERİ-(GÜNCELLENDİ 22-12-2019)

bu ise bügün yaptığım test ping her zamanki gibi uçuk brawl stars'da bile lag var burdan istanbul serverine 500 ping verir heralde avrupa serverinde 800 ping alırım tahmini :D

technobyte uyarsa uğramayı unutmayın çok merak ediyorum dolandırıcımı veya düzgün satıcımı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugrabey20002 -- 25 Ağustos 2020; 12:34:24 >

• paco_ct kullanıcısına yanıt
    3 firma arasında kaldım resmen abim arkadaşlarna danışıp paralel paketler varmış 5 megabit hız 5 megabit upload upload yüksek olunca sabit ping daha iyi alıyormuşuz dedi 3 firma arasında hangisini öneriyorsunuz bana 1) Broadmax 2) Extend 3) Flynet daha önce broadmax veya flynet kullandınızmı?

Düzeltme: Multimax Güzelyurt bölgesine internet satmıyormuş. Flynet'in sitesinde kapsama alanı seçeneği var çekme oranı full cıktı fakat sanırsam kotalı satıyor plus versiyon var 8 megabite kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugrabey20002 -- 25 Ağustos 2020; 16:19:47 >
    bir müjde haberim var tabi gümrük vergisi ödüyormu n11 bilgim yok n11 artık K.K.T.C'Ye Hizmet vermeye ve kargo yollamaya başladı.
    adreslerim kısmına K.K.T.C gelmiş tc kimlik yerini kaldırsalar iyi olurdu ama tc kimlik gerekmeden sipariş verebiliyoruz yanlış bilmiyorsam.

Güncellendi: canlı destek ile konuştum gümrük vergisini ödemiyorlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugrabey20002 -- 25 Ağustos 2020; 19:19:37 >

5-5 10-10 20-20...... dedicated bağlantı türüne giriyor ve fiyatları yüksektir,öncelikle bir yanlışı düzeltelim 😉 upload yüksek olunca sabit ping alıyoruz gibi bir faktör yok,dedicated bağlantılarda normalde firmalar istasyon ile senin evin veya iş yerin arasında p2p (point to point) bağlantı kurması gerekiyor dolaylı olarak ortak sektörde bağlı olmadığın için pingin daha stabil olacaktır ancak kimi firmalar 5-5 10-10 gibi dedicated bağlantıları p2p kurulum yapmıyor normal sektör üzerinden bağlantı sağlıyor buna da dikkat edilmesi gerekli 😉 tabi istasyon kaliteli kurulduysa zaten normalde de sana iyi bir ping sağlar 20 kişilik sektör kapasitesini 30 kişi ile doldurmuyorsa 😉 diğer konu grafik üzerinde hepsi sağlar ama konum şartları etkiler senin oturduğun yerin önünde senden yüksekte apartman vardır dibindeki istasyondan bağlantı sağlayamaz daha uzak yerden sağlar vs faktör çok fazla 😉 multimax tamamen çekildi anlaşılan güzelyurttan 😂 broatmax daha önce arkadaşım kullandı çok memnun değildi açıkcası birde limitliymiş arkadaşın kullandığı ama arkadaşta kötü diye sendede kötü olacak değil 😉 flynetin de iyi olduğu noktalar varmış ama kullanmadım kullanan birinede rastlamadım,extend dene istersen hiç olmazsa evine gelecek teknik ekipler iyidir derdini onlar daha iyi anlayacaktır 😉

alışverişten internete döndük yeni bir konu açsaydık tutardı bence 😂

oo çok iyi bak yıllardır sitelerinde KKTC gönderimi olduğunu yazıyorlardı ama göndermiyorlardı yıllar sonra ithalat ihracat izni almayı başardılar demek o zaman tüm dünyaya gönderebilirler 😂🤣
  • extend alıcam ozaman :D technobyte gidebildinizmi?
    apartman tek sağ çaprazımda var oda altı eczane üstü ev etrafım full yer odası ev kaynıyor bide güzelyurt eski yer olduğu için sıkıntı bide arka tarafımda apartman var ama o biraz uzakta sinyali etkileyemez
    bilgisayar parçalarna %30 gümrük ödemek fena koyacak gümrükte tanıdığnız varmı? mağlüm kıbrısta gümrükte çalişanları etikete bakıp direk %30 vergiyi basıyor fiyatı ne olursa olsun sipariş verdimiz firmaya etiketi söksün söylersek bir etkisi olurmu?
    gümrük vergisini burda kendin ödersin açıkcası ben KKTC tarafı için amazon.de nin ödeyebileceğini sanmıyorum sonuçta resmi olarak tanınmayan bir ülke 😂 ayrıca burda Gümrük vergisinini otomatik ödenmesi için bu taraftan bir gümrükleme şirketi ile anlaşmış olması gerekiyor buranın şartları biraz farklı,daha önce yazımı gören bir firma benden fikir alışverişi yaparken bu konuları konuşmuştuk müşterilerin gümrük ile uğraşmasını istemiyordu ama burdaki sistemden dolayı bir özel gümrükleme şirketi ile anlaşması gerekiyordu istediği sistemi tam olarak yapamadı çünkü maliyet çok artıyordu bundan dolayı farklı bir sistem arayışı oldu.o gümrük vergisi her şekilde senin cebinden çıkıyor başka firmalar üstlenmiyor yani amazon.de de senden o farkı tahsil ediyor en başta,ama dediğim gibi bu Türkiye için geçerli KKTC için değil 😉 o yüzden bu gümrük işine çok takılma gelen paket lefkoşa sanayinin ordaki gümrüğe gider ordan teslim alırsın yada hiç takılmaz adresine kadar gelir 😁 şans biraz da

technobyte bügünde kısmet olmadı sanırım :D
    gümrükte yardımcı olabilecek tanıdığım yok ne yazık ki 😑 her zaman basmıyorlar bir kaç parça getirttim Türkiye den,sadece full tower pc kasası takılmıştı orda biraz konuşarak yardımcı oluyorlar aslında,technobyte geçemedim işlerim biraz yoğun olduğu için 😐 extend dene bakalım umarım iyi bir bağlantı yakalarsın rahat rahat oyun oynarsın 😉
  • işlemci ekran kartı anakart psu gibi şeyler takılıyormu gümrüğe monitörde tek tek sipariş edicem
    veya direk hazır sistem sipariş etsem takılırmı bilginiz varmı?

ve ping nası attınızı detaylı anlata bilirmisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugrabey20002 -- 25 Ağustos 2020; 19:48:20 >
    parça parça getirtirsen bir ihtimal daha rahat geçme ihtimali var toplu gelirse mutlaka çekeceklerdir kenara dikkat çekiyor o zaman 😂 bilgisayar varmı? yoksa sadece telefon
  • demincek yazdımı güncelledim tekrar bakabilirmisiniz laptop varda 13 yıllık ihtiyar diyim :D
    Hazır sistem kesin takılır parça parça getirip burda toplamak daha mantıklı. Çalışıyorsa sorun değil 😉 aramadan cmd yazacaksın çıkan sonucu aç ping 000.000.000.000 google dan araştır hangi oyunu oynuyorsan server ip al ve 000 yazdığım yerine onu yapıştır klavyeden kısa yolla kuruluma gelen kişiden dns adresini iste sonra ping dns adresini yaz enter çıkan sonuçları kontrol et duruma göre karar verirsin, örnek google dns pingleyelim
    ping 8.8.8.8

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yaptım bilgilerniz için saolsun berki cuma günü bir aksilik çıkmassa technobyte'a uğrama şansım olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.