Şimdi Ara

TÜRKİYE'DEN KKTC'ye ÜRÜN GÖNDEREN FİRMALAR ve KKTC E-ALIŞVERİŞ REHBERİ-(GÜNCELLENDİ 22-12-2019) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
9
Favori
77.238
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba askeri personele sadece ASPOS olarak gönderdiğinizde sorun olmayacaktır.ancak normal şekilde de göndermek istiyorsanız alıcının ürününün gümrüğe takılabileceğini ve bu masrafların kendine ait olacağını kabul ediyorsa satın alması istenebilir sizde sorunsuz gönderirsiniz.önemli olan alıcıyı bilgilendirmek,normal alıcılar için kargo ücreti ve gümrüğe takılması durumunda sorumluluk alıcıya aittir gümrük ücreti ve KKTC tarafındaki işlemler alıcıya aittir bunu kabul etmiyorsa alıcı ürünü satın almamalıdır.bu konu haricinde hiçbir sorun yaşanmaz.örneğin ben gittigidiyor ve sahibinden alışverişlerimi satıcı ile anlaşarak yapıyorum kargo parasını ödüyorum gümrüğe takılırsa da sorumluluk bana ait o kısımda satıcının yapabileceği bir şey yok müşteri bunu kabul ettikten sonra satıcı için bir sorun olmayacaktır.özelden bana mağaza linkini paylaşırsanız incelemek isterim ürünlerinizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paco_ct -- 5 Şubat 2020; 8:56:29 >

• Nehars kullanıcısına yanıt
    rica ederim ;) aslında satıcı açısından sıkıntı olan birşey yok alıcı sorumluluğunu bildikten sonra ;)
  • Merhaba, ben Türkiyeden 2 tane samsung akıllı saat aldım(sim kartsız). Akrabama gönderdim, oda bana gönderecek, acaba gümrükte bir problem yaşar mıyım, ayrı ayrı göndermesi daha iyi olur mu. PTT kargoyu kullanacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psikolojik34 -- 15 Şubat 2020; 14:32:28 >
  • psikolojik34 kullanıcısına yanıt
    merhaba,ayrı ayrı gönderirlerse daha iyi olacak akrabanızın göndermesi daha sorunsuz olur takılma ihtimali düşer,biraz daha ayrıntı için özelden yazarım size
  • Turkiyeden gonderilen urunlere neden tax cikiyor tam anlamadim..
    Tamam farkli ulke olabilir kktc de yinede bana sacma geldi konu sayesinde ogrendim tesekkurler bu nedenle :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marrusia kullanıcısına yanıt
    sorunun cevabını verdin aslında farklı ülke farklı yasalar iki ülke arasında bunun için bir anlaşma yok, örneğin Türkiye den bir firma buraya ürün gönderebilmesi için ihracat izni olması gerekiyor aksi taktirde Türkiye de bulunan x firma buraya ürün gönderimi bile yapamıyor,olabilmesi için Türkiye ile KKTC arasında bir ithalat ihracat anlaşması olması gerekir buda olmadığı için gerek Türkiye den KKTC'ye gerek KKTC'den Türkiye ye giden ürünler vergiye dahil oluyor,sonuç olarak şu anki durumda saçma bir şey yok ama olsaydı halk için güzel olurdu kesinlikle,bir de şu var mantıken öyle bir şey olmuş olsaydı eğer buradaki bir çok firma iş yerini kapatırdı iş yapamazlardı çünkü Türkiye'deki şartlar ile buradaki şartlar bir değil farklılıklar var

• selamlar kıbrısta ikamet ediyorum konuyu görünce buraya yazmam daha mantıklı olur dedim kıbrıslıyım ve kıbrıs'ta bilgisayar fiyatları uçuk türkiye' fiyatlarna göre 500 1500 tl fark var ve dolardan satıyorlar ben amazon.de gibi siteden sipariş etmek istiyorum fakat amazon.de kıbrıs'a gönderim yapiyormu onu bilmiyorum adrese mersin 10 yazmamız mı gerek veya başka gönderen firma varsa ordan bilgisayar toplamak daha ii olur bide amazon türkiye neden kuzey kıbrıs'a kargo yollamıyıor bizzat mail attım yurt dışı kargo yollamıyoruz diyorlar adres seçeneklerinde tüm global ülkeler var çok saçma yardımcı olabilirmisiniz.
  • Bugrabey20002 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,evet bende amazon.com.tr ilk açıldığında iletişim kurdum ama göndermiyorlar tek seçenek hepsiburada,onun haricinde Yurt dışından Türkiye ye gönderim yapan tüm yabancı sitelerden alışveriş yapabilirsin sorunsuz gelir,adres olarak ''TRNC mersin 10 Turkey'' kısmını açık adresinin sonuna yazmalısın diğer seçeneklerden ülke Turkey seçmelisin il seçimi varsa mersin(diğer adı ile içel de yazabiliyor)ancak fiyatları iyi değerlendirmelisin çünkü burada gümrüğe takılma ihtimali yüksek %30 gümrük ekleyerek karar vermelisin,benim tavsiyem Rum tarafında posta kutusu olan bir tanıdığın varsa avrupa ülkelerinden oraya getirtmek daha mantıklı, https://www.caseking.de/en bu siteyide bir incele Türkiye ye gönderim yapıyorlar mı bilmiyorum ama Rum tarafına gönderimleri var ,ürün çeşitliliği olarak benim gördüğüm en geniş stoklara sahipler Rum tarafına gönderim yaptırırsan çok daha ucuza gelir ve bütçene göre aradaki farktan dolayı çok daha iyi bir sistem toplama şansın olur 😉

• peki bişi daha sorcam 18 ağustos da bir bilgisayarcı açıldı fakat dolandırıcımı veya güvenilir firmamı bilmiyorum vasıtam olmadığı için gidemedim kontrol etmeye türkiye fiyatına satış yapıyor kıbrıs'ta https://www.cyprustechnobyte.com/ site bu dükkanı oral güvenlik sistemlerin deymiş kendi dükkanları yokmu tam anlamadım adamlara adres deyince onu veriyorlar tuhafıma gitti güzelyurt da kaldığım için bide araç abim alip askere gittiği için gidip bakamıyorum https://www.cyprustechnobyte.com/ bu firma hakkında bilginiz varmı peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugrabey20002 -- 24 Ağustos 2020; 11:55:37 >

web site çok amatörce hazırlanmış fiziksel bir mağazası varmı gerçekten bu firmanın,Lefkoşadayım geçip bir bakarım ben ilk defa duydum bu firmayı ki işim teknoloji haberdar oluyoruz bir şekilde :) site olarak sıfır güven uyandırdı bende :D 1 liralık bile bişey almam bu siteden :D fiziksel bir yer varsa gidip görmek gerek :D
  • o yüzden şüpheme gitti :D siteyi oral fotorafçı hazırlamış galiba siteye girince en alt da hazırlayanı gösteriyor bide amazon.de eyer aldığım parçanın kendi satıcısıysa aldiğim parçanın vergisini ödüyormuş ne kadar olursa olsun amazon türkiye'den sipariş verip mersin 10 taktiği ile yapsak mersinden kıbrıs'a gelmezmi? amazon türkiye'ye mail atip sordum gerçi bunu gitmiyormuş diyor bide google'a cyprus technobyte yazınca çıkan şunlar siteden eser yok TÜRKİYE'DEN KKTC'ye ÜRÜN GÖNDEREN FİRMALAR ve KKTC E-ALIŞVERİŞ REHBERİ-(GÜNCELLENDİ 22-12-2019)TÜRKİYE'DEN KKTC'ye ÜRÜN GÖNDEREN FİRMALAR ve KKTC E-ALIŞVERİŞ REHBERİ-(GÜNCELLENDİ 22-12-2019)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugrabey20002 -- 24 Ağustos 2020; 12:15:45 >

Türkiyedeki firmalarda işe yaramaz çünkü ithalat ihracat izni ister sınır dışına gönderimler Türkiye içinde çok az online satış yapan yer var ithalat ihracat izinli.onun haricinde gittigidiyor da satıcı ile anlaşabilirsen sana gönderim yapma ihtimali var.ben gidip bir bakarım tam nedir burası ona göre haber veririm açıkcası güvenmedim siteye face yok inst. yok kayıt yok reklam yok :D
  • ne biçim ülkede yaşıyoz internetler kötü bilgisayar ülkeden alınmıyor şu bilgisayar işini çözsem internet bakıcam daha :D sinirim bozuldu bide gitti gidiyor'da K.K.T.C seçeneği var fakat gümrük vergisini o karşılıyormu onu bilmiyorum o yüzden amazon.de terciğim. techobyte'ın ınstagramı var instagram: technobyte.cyprus olması lazım. TÜRKİYE'DEN KKTC'ye ÜRÜN GÖNDEREN FİRMALAR ve KKTC E-ALIŞVERİŞ REHBERİ-(GÜNCELLENDİ 22-12-2019)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugrabey20002 -- 24 Ağustos 2020; 14:17:10 >

ne yazık ki resmi olarak KKTC bir ülke sınıfında değil 🤨 ayrıca dikkat etmeniz gereken bir husus amazon.de gümrük vergisini zaten sizden tahsil eder ödeme esnasında,ödeme gerçekleşmez ise size iade eder ancak bildiğim kadarı ile bu Türkiye için geçerli KKTC gümrüğü için aynı husus bir olacak mı bilmiyorum ona güvenip almayın direk gittigidiyor da satıcılar ile anlaşmanız gerekiyor gönderim için sitede adres için ekli ama gönderim olup olmayacağı satıcıya kalmış ürünü size gittigidiyor satmıyor 😉 laptop alıcak olsanız monster tercih edin derdim burada şubesi var ve fiyatlar çok yakın.ayrıca bilgisayar parçası getirtmek için yukardada belirttiğim gibi almanyadan rum kesimine getirtmek daha az maliyetli olacak sizin için gümrükde hiç ödememiş olacaksınız,ilk başta araştırmanızı çevrenizde posta kutusu olan birini bulmaya ayırın daha iyi olacak bence

• paco_ct kullanıcısına yanıt
    rum tarafında tanıdık yok malum bide korona gümrükte tanıdık olsa direk amazondan alırım da o bile yok technobyte dolandırıcımı deilmi onu öğrenince ona göre gitti gidiyor'dan sipariş vermeyi planlıyorum satıcıyla anlaşıp. Bildiğiniz internet konusu varmı güncel?
    rum tarafında değil bizim tarafta yaşayıpta rum da posta kutusu olanlar var yerli halkta öyle tanıdığın varsa diye dedim 😉 araştırırım bir nedir neyin nesidir technobyte ona göre haberleşiriz 😉 ev interneti istiyorsun sanırım hangi bölgede oturuyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paco_ct -- 24 Ağustos 2020; 16:34:54 >
  • güzelyurt terminalinin aşağısındaki 2 ci benzincinin hafif aşağısındayım lifecell digital kullaniyorum şuan ve 9 ay kontrat yaptım cayıcam büyük ihtimal bu ay sonu para vermeden iade edicem adamlar interneti aldıktan sonra diyorlar bana bu internet web film youtube içinmiş basit telefon oynunu lagdan oynayamıyorum 10 megabit kotasız kullaniyorum ben cs:go gibi oyunları oynuyamıyom şuan bu internet yüzünden lagdan beş para etmiyen internet bide sabit deil internet sürekli düşüp yükseliyor ben sabit ping sabit hızlı internete ihtiyacım var şuanlık oyuncu olarak. (malum bide Güzelyurt'da altyapı 0)

Kıbrıs'ta olan firmalardan bildiğim bir kaçı seninde bilmediğin varsa bakarsın hangisinin iyi olduğnu bilmiyorum. (lifecell den 20 megabit almayı planlıyordum 10 megabit almadan önce 20 megabit dahıtamıyorlarmış olduğum yere 1 sokak aşağda akraba alıyor bide ne tuhaf iş)
    https://kibrisonline.com/
    http://www.comtechmax.com/
    https://extendbroadband.com/
    Multimax
    broadmax
    netbir internet
    nethouse
    lifecell digital (şuan bunu kullaniyorum)
    http://www.longnetcyprus.com/
    flynet.net
    çağnet.net

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugrabey20002 -- 24 Ağustos 2020; 21:6:29 >

merkezdeysen olduğun bölgede extend istasyonları var şansını bir deneyebilirsin etrafındaki komşularına sor ne kullanırlar memnunlar değiller kullandıkları internetten özellkle senin gibi oyuncu olanlara sor ben gönyelide otururum hem extend hem lifecell var extend ada çıkış ping 2-3ms 10 mbps gece 12 den sabaha 20 mbps ,lifecell bu gün bağlandı alt katta annem oturur onun için hemde denemek için bağlattım 20 mbps hız 25 e kadar çıkar sınırı kapatıp baktığımızda 35 mbps e kadar gördük kurulum esnasında ama dns ping 24 benim işimi görmez 😂🤣 bu arada ben bu gün aldım sana nerden söylediler 10 almadan 20 alamazsın diye çok merak ettim 😂🤣

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paco_ct -- 24 Ağustos 2020; 22:1:54 >
  • paco_ct kullanıcısına yanıt
    ben terminalin hafif aşağısındayım eray cemil petrolün tam altında eczane var ordayım terminalden 450 metre uzaktayımm arka sokağımda broadmax var önceden kullandım tabi adamlar kotalı satıyor günlük 1 gb kota diye sinirim bozuldu başka firmaya geçmiştim (3 YIL ÖNCE) istasyonları nasıl gördünüzü sorabilirmiyim ve extend 1/3 aylıklarda kurulum + depozito alıyor yani 300 tl fazladan koyuyor 6 aylık alıp internet çöp cıkarsa kötü olur benim için ve iade yapmıyorlar sanırsam broadmax 20 megabit 165 tl satıyor fakat sitesinde bilgi verilmemiş yarın arayıp sorcam büyük ihtimal kotalıdır eyer deilse gidip bir konuşucam komşuların çocukları yok karşımızdakinin var onunda bilgisayarı yok basit bir telefon oynu oynuyordur en fazla o kesin pubg mobile dır ama yinede bir sorucam extend de 20 megabit seçeneği olmaması kötü olmuş bide freenet var güzelyurt' bölgesine internet dahıtıyormu bilmiyorum ve fiber mi wireless mi anlayamadım
    https://freenetcyp.com/ extend broadmax bide freenet arasında kaldım yarın arayıp öğrenirim haberleşiriz tüm bilgileriniz için saolun şu technobyte gitmediniz sanırım zahmet verdim sizede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugrabey20002 -- 24 Ağustos 2020; 22:34:24 >

• (DÜZELTME) yazım hatası yapmışım orda 20 megabiti dahıtamıyorlar benim olduğum bölgeye onu diyordum orda 10 megabit almadan önce 20 megabit alıcaktım dahıtamadıkları için 10 aldım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.