Şimdi Ara

Türkiye'den İllallah ediyorum (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
2.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Arukard

haberlerde ve gazetelerdede adamların yalan söyleyecek halleri yok.

tabi ya. haberlerde ve gazetelerde asla yalan yanlış ve yanlı yorumlar bulunmaz, bulunamaz. nerede yaşıyorsun dostum sen?
  • quote:

Bak ben gazetelerden ve haberlerden takip ettiği kadarını yazdım. Tamam elimde resmi belge yok, ama haberlerde ve gazetelerdede adamların yalan söyleyecek halleri yok.
    Şimdi ben cevapladım bide siz buyrun.

Tüm gazetelerin internet sitesi var, link verin de okuyalım şu yolsuzluğu, gerçekten merak ettim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: C4

quote:

haberlerde ve gazetelerdede adamların yalan söyleyecek halleri yok.

tabi ya. haberlerde ve gazetelerde asla yalan yanlış ve yanlı yorumlar bulunmaz, bulunamaz. nerede yaşıyorsun dostum sen?

Yalan yanlış konular olur elbet. Ama bu konuda olamz diyorum. Yani çıkıpta Rte oğluna gemi aldı bu yüzden şu adam şuna dava açtı, bilmem kaç tarihinde dava görülecek. Şu şu bakana yolsuzluk yaptığı nedeniyle hakkında dava açıldı filan falan tarihinde görülecek gibi haberler yalan mı hiç sanmıyorum.Böyle bir yalan onu yazanın işini sonlandırır, ya da yayınlayanın. Bu adamın böyle bi haber vermesi o partideki kişiler tarafından şikayet edilir sonra gerekli işlemler yapılır vs vs. Ama böyle bir şey duymadım demekki doğruymuş. Tabi davalarda hiç bir sonuca ulaşamaz oda ayrı.

Jean, bak üstünden çok fazla zaman geçmiş bir haberi bulmam çok zor. Belki kolaydır intenrnetten hiçbi gazete vs sitesine giripte ordan ahber okumadım bilmiyorum nası yapçağımı ki kısıtlı zamanım var birazdan çıkçam o yüzden zaten bakamam. Ama çok merak ediyosan sen de araştırabilirsin. Bana bağımlı değilsinki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lokomatif Portakal -- 22 Nisan 2008; 22:54:39 >

• Dünya çapında yolsuzluk ve rüşvetle mücadeleyi amaçlayan sivil toplum örgütü Uluslararası Saydamlık'ın her yıl yayımladığı Yolsuzluk Algılama Endeksinde Türkiye 180 ülke arasında 64. sırada yer aldı.
    Uluslararası Saydamlık tarafından yapılan açıklamada, yolsuzluk ve rüşvetin dünya çapında yaygın bir olgu olduğuna dikkat çekilerek, yoksullukla yolsuzluk arasında da doğru orantı olduğu vurgulandı.
    Uluslararası Saydamlık Örgütünün 2007 Yolsuzluk Algılaması Endeksine göre yaptığı sıralamada ''temiz ülkeler'' 9,4 puanla 1. sırayı paylaşan Yeni Zelanda, Danimarka ve Finlandiya olurken, ''yolsuzluğa en fazla batmış ülkeler'' olarak 1,4 puanla 179. sırayı paylaşan Somali ve Myanmar gösterildi. Irak, 1,5 puanla 178. sıraya yer aldı.

Türkiye ise yolsuzluk listesinde 4,1 puan ile Bulgaristan ve Hırvatistan ile beraber 64. sırayı paylaştı.

Türkiye'nin geçen yıl 3,8 olan endeks puanını bu yıl 4,1'e çıkarmasına rağmen, dünya ülkeleri sıralamasında 60. sıradan 64. sıraya gerilediği gözlendi.

(mynet)

• Ahmet, Mehmet, Ayşe, Fatma...Hiç kimse kalmasın herkes bir yerlere çekip gitsin.

Memleketine de uzaktan el sallasın.

Sorumluluk almaktan düşünmekten yılmamalıyız...
  • Başbakan hakkında bizim savcılığa şikayette bulunmamıza gerek yok. Zaten milletvekili olmadan önce hakkında devam eden 3 ayrı dava vardı. Ama o ultra süper demokratik akp'ninde değiştirmeye yanaşmadığı dokunulmazlıklar sayesinde kimse hiç bir şey yapamıyor. Sende kalkmış git savcılığa başvur diyorsun. Başvursam ne olacak? Akpli milletvekilleri başbakanın dokunulmazlığının kaldırılması yönünde oy mu kullanacak?

http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2002/05/06/121726.asp

Bakınız başbakanın yargılanmaktan kurtulduğu davalara bir örnek. Bir değil iki değil onlarca başlık var.
  • quote:

Jean, bak üstünden çok fazla zaman geçmiş bir haberi bulmam çok zor. Belki kolaydır intenrnetten hiçbi gazete vs sitesine giripte ordan ahber okumadım bilmiyorum nası yapçağımı ki kısıtlı zamanım var birazdan çıkçam o yüzden zaten bakamam. Ama çok merak ediyosan sen de araştırabilirsin. Bana bağımlı değilsinki.

Elbette bağımlı değilim ama olmadığına inandığım şeyi nasıl ve neden araştırayım ? İddia sahibi sizsiniz ve ispatlamakla mükellefsiniz ama ikimizin de bildiği gibi afaki yazıyorsunuz, tabi karşınızdaki inanırsa...
  • Ben, şimdi bulamam ama yarın bulabilirsem koycam. Yukarda bi arkadaş başka şeyler koymuş onlarada göz atın isterseniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fahreddin

Ahmet, Mehmet, Ayşe, Fatma...Hiç kimse kalmasın herkes bir yerlere çekip gitsin.

Memleketine de uzaktan el sallasın.

Sorumluluk almaktan düşünmekten yılmamalıyız...

Ortak bilinç oluşturamadıktan sonra bireysel olarak hiçbir şey yapamazsın!
    En azından kendini kurtarmak için kaçmak zorundasın.
    Bu forumda bile ortak bilinç oluşturulamıyor, gerçek hayatta imkansız!
  • quote:

Orjinalden alıntı: temizdeniz

Ben daha çok amacından saptırılmış dine sebep buluyorum.
    Gerekçem de dünya genelinde çoğu müslüman ülkelerin geri kalmış olmasıdır.
    Hatta çoğu değil hepsi!

Demek ki sistemde bir yerde hata var?

Benimki sadece bir genllemedir.

haklısın
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sen@y
    ...

Ayrıca hiç bir partiyi tutmamama ragmen Chp olsaydı en azından ülkeyi peşkeş çekmezdi.

Şimdi

Bu hani şu başkanının kanal Türk' e aktardığı yardım, nam-ı diğer rüşvet yüzünden siyasi yasaklanma getirilecek olan parti değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s£stavina -- 23 Nisan 2008; 10:21:05 >
  • @s£stavina

ben buna gulerım ıste.bastakının o kadar kapatılma nedenı kalmadı bunun ıcın mı kapatılcak chp.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tun4

@s£stavina

ben buna gulerım ıste.bastakının o kadar kapatılma nedenı kalmadı bunun ıcın mı kapatılcak chp.

Ya yüzünüz güleç yada ...

Bu ndenle siyasi yasak getirilme durumunu Türkiye Cumhuriyeti daha önce dolaylı benzerlikle olsada Necmettin Erbakan la yaşamıştır.

Bu nedenden ötürü partiye kapatma cezaı gelmese dahi parti başkanına siyasi yasak gelmesi hiçte abes değildir.
  • ya da.... kısmını acar mısın?

ayrıca sordugum sey hakkında bı cevap vermemıssın..
  • yada.. kısmını sizin hayal gücünüz ve idrak yeteneğiniz ile tamamlayabileceğinizi umuyorum.

Sorunuza gelince" çıkarım yapmak " kavramını daha önce duydunuz mu hiç ?

Cümlemde verdiğim örnekleme ile çıkarım yapabilir sorunuzun cevabını alabilirsiniz.
  • farkettıysen sadece bana sen dusun dıyosun.

soylıyebılcek bır sey bulamayan ınsanların cok sık yaptıgı bır seydır bu.madem konusamıyacaksın neden benle tartısma gırıyorsun
  • Valla Deniz Baykala'a yasak getirilsin emin olun akp'nin işi bin kat zorlaşır. O yüzden hükümet yanlısı arkadaşlar bu habere sevinmesinler üzülsünler derim.

Bu arada saptırılmış din lafına o kadar tepki gösteren arkadaşlara saptırılmış dinin en güzel örneklerini sunuyorum. Doya doya bakın, savunduğunuz tiplerin eserleri ile gurur duyun.

Türkiye'den İllallah ediyorum

Bu ucubeliğin hepsini görmek isteyen arkadaşlara adresi vereyim.
    http://www18.gazetevatan.com/fotogaleri/resim.asp?kat=3048&page_number=1
    http://www.aksam.com.tr/?tarih=22.04.2008#

Yani şimdi bu kadınlar biz erkekler saçlarının telini görüp tahrik olmayalım diye türban takıyorlar öyle mi? Türban takıp böyle gezinen bir kadının gerçekten çevresini tahrik etmemek gibi bir derdi olduğuna inanmak ne kadar mümkün? Yani sen saçını kapatacaksın ama bütün vücut hatların ortada olacak, sen saçını kapatacaksın ama makyaj yapıp bakışlarınla adamı tahrik edeceksin. Gerçekten bunu mu savunuyorsunuz arkadaşlar. Elinizi vicdanınıza koyup cevap verin. Gerçekten başını örtüp başka yerlerini açan insanların tek dertlerinin dini özgürlüklerini yaşamak olduğunu savunabiliyor musunuz?

Bu arada olayın ticaret uğruna dini sömürmek kısmına hiç girmiyorum bile. O akdar bariz ve ortada olan bir konuyu tartışmanın gereğini duymuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vasago -- 23 Nisan 2008; 10:52:49 >

• arkadaşlar şikayet edeceğimize çözüm bulalım kimse söylediğimi takmamış ayıp oldu bak şimdi:)
  • @vasago

zihniyetlerini henuz anlamıs degılım malesef.

Bir de bir soru sorcam arkadaslar.yaklasık 2 hafta once Topkapı Sarayı'ndaydım.tam gırısı yaptık kapılardan kartı falan gecırdık.ılerı dogru yuruyoz ıste yaklasık 170-180 tane(5er 10ar saydım.tahmını rakam) turbanlı bır alay halınde yanımızdan gectı.en basta bır tane malum tıplerden bır adam.ve arkasında 170-180 tane turbanlı.bunların amacı neydı??gezıye falan gelmedıklerı o kadar bellıkı.5erlı 6 sarlı yan yana dızılmısler hızlı hızlı dolanıyorlar Topkapı Sarayı'nda!O an ıste yerın dıbıne gectım.cunku o kadar cok turist vardıkı.alın ıste sıze memleketımızın halı demıs gıbı olduk.

İstanbul'a yılda 6-7 mılyon turist gelır.bunlardan azımsanamayacak bır cogunluk Topkapı'yı zıyaret eder.bu ınsanlar hep boyle dolasıyorlar mı ortada?nedır amacları?

• quote:

Orjinalden alıntı: Woden

arkadaşlar şikayet edeceğimize çözüm bulalım kimse söylediğimi takmamış ayıp oldu bak şimdi:)

ben umursadım söylediğinizi ve tamamen katılıyorum

Tun4

Size gelince söylemlerimden ne çıkarmış olduğunuz özünde çokta merak ettiğim , kaygı duyduğum bir mevzu değil
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.