Şimdi Ara

Türkiye'den İllallah ediyorum (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
2.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Jean de Joinville

quote:

Bunlar demokratik diyorsun ya. Benim anlamadığım şu; Türbanla istediğin yere girememek demokratiklik dışı, ama istediğin kıyafeti giymek,(mini etek vs,ya da gazetelerre manken fotoğrafları basmak) din dışı, utanç kaynağı. Onların demokrasisi yokmu, onlar istediklerini giyemez mi? Demokrasiden bahsedenlerin bunları ellerinden gelse yasaklayacak olmaları garip doğrusu. Bir de şu var; 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmedi çünkü ülkenin ekonomisi kötü durumda ve o gün tatil edilirse Türkiye zarara uğrayacak. Bunu söyleyen; pekte uzun olmayan bir süre önce, ülkenin ekonomisi çok iyi,düzeldi. Borçlarımız şu kadara indi, ekonomimiz şöyle oldu, kişi başına düşen milli gelir şu kadara çıktı diyen kişiyle aynı partiden. Bu bana biraz garip geldi. Ortada bir çelişki var. Hani iyidi ekonomimiz. Ama daha yeni ekonomi kötü diye açıklama yaptılar.
    Söylediğin adamlar para hortumluyo bilmemne yapıyo diyosunda, peki senin tuttuğun adamalar hiçbir şey yapmıyolar mı? Devletin parasıyla oğullarına gemi falan almıyolar mı? Her türlü yolsuzluğu yapmıyolar mı?

Arukard;

Birincisi, 1 mayıs ne zaman resmi tatil ilan edilmiş de şimdi edilmedi diye kafanı kaşıyorsun ? Edilmemesinin sebebini bilmiyormusun ? Bilmiyorsanız açın bir haber sitesini ve okuyun ama gerçekten okuyun ve bilgi sahibi olun. 1 mayıs'ın tatil olmamasının devamı yönündeki kararda şöyle bir cümle var "ülkemiz zaten bir tatil cenneti" şimdi bu cümleye katılıyormusun yoksa katılmıyormusun ? yani bu ülkedeki tatil günleri az da 1 mayıs gibi bir günün de mi tatil olmasını bekliyorsunuz da ekonomi kötüymüş de ondan olmadı diyorsunuz. Siz bana link verin ve 1 mayısın ekonomi bozuk o nedenle tatil ilan edilmedi açıklaması olsun o linkde ben haklısınız diyeceğim.
    İkincisi, devletin parasıyla gemi almışlarda, yolsuzluk olmuş da vs.vs. eğer sallamıyorsanız ve gerçekten bir şey biliyorsanız durmanız büyük suçtur ve hemen şu an nöbetçi savcılığa suç duyurusunda bulunmanız lazım ama elinde belge olmadan sallıyorsanız ben de sizin için aynı mantıkda yolsuzluk suçlamasında bulunabilirim çünkü ispatlamak zorunda değilim. Kaldı ki belki yolsuzluk vardır ama eskiden 100 tane varsa şimdi belki 1 tanedir, benim demek istediğim bu, çünkü böylesine çürümüş bir toplumda bu yolsuzlukları sıfırlamak mümkün değildir.

Bak ismini hatılamadığım biri, tvde açıklama yapıyodu. Şimdi bunada yalan demssin heralde. Haberlerde izledim çünkü. Türkiye'nin ekonomisi bozuktur ve bu tatil ülkeyi bilmem kaç milyar zarar uğrtacaktır bu yüzden tatil edilmiyecektir demiştir. Ben 1 Mayısında değilim, bu tutarsızlıktayım. Biri der ekonomi ii ötekisi ekonomi kötü der.
    Sen bu yolsuzlukları göremeyecek kadar körsündemi benle tartışıyosun bunu yoksa laf olsun diyemi söyledin.

• Zaten hepsi kapatılma davasında vardır,üzmeyin siz tatlı canınızı
  • Alakasız olacak ama tutamıyacağım kendimi. İllahlah etmek değil "illallah demek" değil midir doğrusu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Arukard

quote:

quote:

Bunlar demokratik diyorsun ya. Benim anlamadığım şu; Türbanla istediğin yere girememek demokratiklik dışı, ama istediğin kıyafeti giymek,(mini etek vs,ya da gazetelerre manken fotoğrafları basmak) din dışı, utanç kaynağı. Onların demokrasisi yokmu, onlar istediklerini giyemez mi? Demokrasiden bahsedenlerin bunları ellerinden gelse yasaklayacak olmaları garip doğrusu. Bir de şu var; 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmedi çünkü ülkenin ekonomisi kötü durumda ve o gün tatil edilirse Türkiye zarara uğrayacak. Bunu söyleyen; pekte uzun olmayan bir süre önce, ülkenin ekonomisi çok iyi,düzeldi. Borçlarımız şu kadara indi, ekonomimiz şöyle oldu, kişi başına düşen milli gelir şu kadara çıktı diyen kişiyle aynı partiden. Bu bana biraz garip geldi. Ortada bir çelişki var. Hani iyidi ekonomimiz. Ama daha yeni ekonomi kötü diye açıklama yaptılar.
    Söylediğin adamlar para hortumluyo bilmemne yapıyo diyosunda, peki senin tuttuğun adamalar hiçbir şey yapmıyolar mı? Devletin parasıyla oğullarına gemi falan almıyolar mı? Her türlü yolsuzluğu yapmıyolar mı?

Arukard;

Birincisi, 1 mayıs ne zaman resmi tatil ilan edilmiş de şimdi edilmedi diye kafanı kaşıyorsun ? Edilmemesinin sebebini bilmiyormusun ? Bilmiyorsanız açın bir haber sitesini ve okuyun ama gerçekten okuyun ve bilgi sahibi olun. 1 mayıs'ın tatil olmamasının devamı yönündeki kararda şöyle bir cümle var "ülkemiz zaten bir tatil cenneti" şimdi bu cümleye katılıyormusun yoksa katılmıyormusun ? yani bu ülkedeki tatil günleri az da 1 mayıs gibi bir günün de mi tatil olmasını bekliyorsunuz da ekonomi kötüymüş de ondan olmadı diyorsunuz. Siz bana link verin ve 1 mayısın ekonomi bozuk o nedenle tatil ilan edilmedi açıklaması olsun o linkde ben haklısınız diyeceğim.
    İkincisi, devletin parasıyla gemi almışlarda, yolsuzluk olmuş da vs.vs. eğer sallamıyorsanız ve gerçekten bir şey biliyorsanız durmanız büyük suçtur ve hemen şu an nöbetçi savcılığa suç duyurusunda bulunmanız lazım ama elinde belge olmadan sallıyorsanız ben de sizin için aynı mantıkda yolsuzluk suçlamasında bulunabilirim çünkü ispatlamak zorunda değilim. Kaldı ki belki yolsuzluk vardır ama eskiden 100 tane varsa şimdi belki 1 tanedir, benim demek istediğim bu, çünkü böylesine çürümüş bir toplumda bu yolsuzlukları sıfırlamak mümkün değildir.

Bak ismini hatılamadığım biri, tvde açıklama yapıyodu. Şimdi bunada yalan demssin heralde. Haberlerde izledim çünkü. Türkiye'nin ekonomisi bozuktur ve bu tatil ülkeyi bilmem kaç milyar zarar uğrtacaktır bu yüzden tatil edilmiyecektir demiştir. Ben 1 Mayısında değilim, bu tutarsızlıktayım. Biri der ekonomi ii ötekisi ekonomi kötü der.
    Sen bu yolsuzlukları göremeyecek kadar körsündemi benle tartışıyosun bunu yoksa laf olsun diyemi söyledin.

Bakın üslubunuz bozuluyor. ben size gerçekleri göremiyorsunuz derim ama körsünüz demem çünkü benim gibi düşünmek zorunda değilsiniz. Ben de sizin gibi düşünmek zorunda değilim. Zaten önemli olan da bu platformda belli bir üslup içerisinde farklı görüşlerimizi yazabilmek, yoksa kimse burada birbirini ikna etmek zorunda değil.
    Size tekrarlıyorum ve diyorum ki bildiğiniz bir yolsuzluk varsa hemen savcılığa gidin ama bilginiz ve belgeniz olmadan bana nasıl kör muamelesi yaparak sorgulamada bulunuyorsunuz bunu da anlamıyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: vasago

Alakasız olacak ama tutamıyacağım kendimi. İllahlah etmek değil "illallah demek" değil midir doğrusu?

dostum ben bugune kadar hep illahlah etmek dıye duydum.
  • vasago illallah etmek evet
  • quote:

Orjinalden alıntı: C4

(sol iktidarlar da hiç yapmaz bunu zaten)

Sol iktidar?.. Türkiyede son 30-40 yılda SOL bir iktidar oldumu?..

Belkide halimiz bu yüzdendir! Hep sağ hep sağ! Avrupa'da, Güney Amerika'da gelişmiş uzakdoğu ülkelerinde SoL iktidarlar fırtınalar estirirken biz yine her zamanki gibi dünyanın tersine gidiyoruz! Hangi SOL'dan bahsediyorsunuz ciddi ciddi?..
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizhan_

Sen niye inanıyorsun tarzı bir sorgulama değil, dinin doğruları ve yanlışları üzerine bir sorgulamadan bahsediyorum.
    Bu da mı yanlış?

1- Kişilerin dinini yada daha genel söylevle İNANÇLARINI sorgulamak Tanrı'dan başka kimseye düşmez.

2- Dinin doğruları ve yanlışlarını sorgulamak diye birşey olmaz. Din dogmadır! Tartışılamaz! Zaten bu yüzden tarih boyunca DiNiN etkin olduğu toplumlar ilerleyememiş, yerlerinde saymışlardır. Çünkü baskıcı dini yönetimler beraberinde hayatın her alanında SORGULAMA ve NEDEN sorularınıda yasak etmiştir.
  • chp önce kendi içinde lider sultasını kırarak parti içi demokrasiyi yerleştirsin.
    bu kafayla fırtınalar estirir de, sadece kendi içlerinde 'kavga fırtınaları' estirir bizim solcular.
  • quote:

Orjinalden alıntı: C4

chp önce kendi içinde lider sultasını kırarak parti içi demokrasiyi yerleştirsin.
    bu kafayla fırtınalar estirir de, sadece kendi içlerinde 'kavga fırtınaları' estirir bizim solcular.

Sorumun cevabının bu olmadığı aşikar. Hani SOL iktidarlara laf atmışsınız ya. Onu soruyorum. Türkiyedeki şu SOL iktidarları bir söyleseniz..? Kaldıki CHP sol bir parti değildir. Ulusalcı bir partidir. Yani konumuzla pek alakası yok.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arukard;

Bakın üslubunuz bozuluyor. ben size gerçekleri göremiyorsunuz derim ama körsünüz demem çünkü benim gibi düşünmek zorunda değilsiniz. Ben de sizin gibi düşünmek zorunda değilim. Zaten önemli olan da bu platformda belli bir üslup içerisinde farklı görüşlerimizi yazabilmek, yoksa kimse burada birbirini ikna etmek zorunda değil.
    Size tekrarlıyorum ve diyorum ki bildiğiniz bir yolsuzluk varsa hemen savcılığa gidin ama bilginiz ve belgeniz olmadan bana nasıl kör muamelesi yaparak sorgulamada bulunuyorsunuz bunu da anlamıyorum.

Üslubumu bozmadım ki bu sadece bir deyim. Bu kadar sizi incitçeini bilsem kullanmazdım. Bunun için savcılığa giden olmadı mı? Oldu, ama burası Türkiye. Gerçekten suç işlediği gün gibi ortada olan adam dahi burda salıverinir. Bnim gibi düşün demiyorum. Ama bunuda görememek gerçekleri görememek demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lokomatif Portakal -- 22 Nisan 2008; 21:58:13 >

• quote:

Üslubumu bozmadım ki bu sadece bir deyim. Bu kadar sizi incitçeini bilsem kullanmazdım. Bunun için savcılığa giden olmadı mı? Oldu, ama burası Türkiye. Gerçekten suç işlediği gün gibi ortada olan adam dahi burda salıverinir. Bnim gibi düşün demiyorum. Ama bunuda görememek gerçekleri görememek demektir.

Kimdir o elinde somut belgelerle savcılığa giden ama sonuç alamayan, hangi konudur bu ? link verebilirmisiniz ben de faydalanayım, yoksa yine afaki mi bu da ?
    İş anaysa mahkemesinin siyasi kararlarına gelince yargıyı aslan kaplan yapanlar işlerine gelince savcı görevini yapmıyor diyor, bu nasıl bir garipliktir ?
  • TDK'dan baktım iki şekilde de kullanılıyormuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vasago

TDK'dan baktım iki şekilde de kullanılıyormuş.

tesseskkuerler o zaman konu dısı aydınlatma ıcın
  • quote:

quote:

Kimdir o elinde somut belgelerle savcılığa giden ama sonuç alamayan, hangi konudur bu ? link verebilirmisiniz ben de faydalanayım, yoksa yine afaki mi bu da ?
    İş anaysa mahkemesinin siyasi kararlarına gelince yargıyı aslan kaplan yapanlar işlerine gelince savcı görevini yapmıyor diyor, bu nasıl bir garipliktir ?

Bak sen bana, şimdiki hükümetin, milleti refaha kavuşturduğuna ilişkin bi belge göster madem resmiyet konusacak. Madem öyle herkesin iş sahibi olduğunu, ekonominin TIKIRINDA olduğunu, borçların azaldığını söyleyen bi belge göster bana.

• Birde nacizane bir fikrimi paylaşmak istiyorum. Bence Türkiyenin bilimsel anlamda geri olmasının din ile çok alakası yok. Bence bu konudaki en en önemli etken paradır. Bakın bilimsel araştırma için birinci ihtiyaç insandır. Bugün üniversitelerde ayda yılda yeni kadro açılmaktadır. Bunun dışında hep birileri giderse kadro açılmaktadır. Yanında çalıştığım hocadan bir örnek vereyim. Kendisinin şuanda hazırda 7 adet projesi var. Ancak öğrencisi olmadığı için bu 7 projeden ancak 3'ünü yürütebiliyor. Öğrenci bulamamasının en büyük sebebide kadro. Kimse 23-24 yaşında üniversiteden mezun olup bütün gününü araştırmaya adayıp karşılığında para almamayı tercih etmiyor. Ayrıca devlet araştırma görevlilerini kesinlikle korumuyor. Düşünün doktoranızı bitirmişsiniz yaşınız 30'a gelmiş ancak üniversitenin size kadro verip vermeyeceği belli değil. Evlenip çocuk sahibi olacağınız bir yaşta iş derdine düşeceğinizi bile bile akademik kariyer düşünür müsünüz? Çok büyük bir kesim düşünmüyor o yüzden bölümlerde hocalar fellik fellik öğrenci arıyor. Bir tek son dönemde özel sektör iyice durgunlaştığı için insanlar mecburiyetten bu akademik kariyere yönelmeye başladılar ancak bu şekilde başlayanların neredeyse hepsi karşılarına çıkan ilk özel şirket fırsatında arkalarına bile bakmadan gidiyorlar. Bu durumda da o insana yapılan bütün yatırım boşa gitmiş oluyor.

• quote:

quote:

quote:

Bak sen bana, şimdiki hükümetin, milleti refaha kavuşturduğuna ilişkin bi belge göster madem resmiyet konusacak. Madem öyle herkesin iş sahibi olduğunu, ekonominin TIKIRINDA olduğunu, borçların azaldığını söyleyen bi belge göster bana.

Neden şimdi konuyu değiştirdiniz ?
    Bir iddiada bulundunuz ama boş bir iddia olduğunu sanırım kabulllenmiş oldunuz değil mi ?
    Kademe kademe gidelim yani. Siz iddianızı ispatlayan şeyi koyun veya koymuyorsanız da "ben sadece şahsi tahminlerimi yazıyorum, ardında gerçek yatmıyor" diye itiraf edin, yazdığınız konuyu sonra yine değerlendirelim, o çok kolay.

• quote:

quote:

Jean kimse chp ile ilgili bir şey söylemediki. Kimse başa şu geçse cennet gibi yer olcaktı burada demedi. Zaten adam Türkiye'nin halinden yakınmış. Türkiye şu an böylede eskidende böyle olmadığı anlamına gelmez bu. Sadece şu anki hükümetten yakınmışlar. Bu çok normal bir şey. Herkes akpyi tutcak diye bi durum sözkonusu olamaz. İ;steyen istediği partiyi tutar.

Sen@y

Ülkesini terk edip beyin göçü yapanlar, ülkesini terk eden ve şu anda gerçekten bir şeyler yapabilmiş ve adını duyurmuş bir çok bilim adamı doktor vardır yurt dışında. Türkiye'deki eğitim olanakları vs bu adamların Türkiye'de düzgün işler başarabilmesini engellediği için göç ettiler. Milliyetçi olmadıkları için değil. Onun dışında burda sürünüp her gün tvde milletin birbiriyle nası kavga ettiğini birbirlerini nası yediklerini izlememek. Yada gazeteyi açıp bakalım bugün kaç kişi adama yan gözle baktı diye öldürüldü dememek için başka yerlere gitmek istemeleri doğaldır. Hayalci olmaya gerek yok Türkiye içinden çıkılmaz bir durumdadır bu durumunda öyle kolay kolay düzeleceği yoktur. Eğer gidipte başka yerde eğitimini iyi bir biçimde yapıpta ülkesi için orda önemli işlerle,bilimle,tıpla vs ile uğraşmak yerine, ülkesinde kalıp her gününü iş aramakla geçirseydi bu adam ülkesine bir gram yararı olmazdı. Emin ol, yut dışında eğitim görüp orda adını duyurmuş adamın, etrafta boş gezipte milliyetçilik taslayıp adam dövenlerden çok daha fazla yararı var bu ülkeye.

Elbette isteyen istediği partiyi tutar ama tasvip etmediği parti iktidar olduğunda da sonuca saygı duymasını bilir, hile var vs. diye kendini komik duruma düşürmez.
    İkincisi şu "ülke satılıyor, satıldı" palavralarına artık karnımız tok, aynı şeylri c/p yapıp tüketmeyin, varsa kendinize ait bir fikriniz yazın. Elbette pek çok şey satıldı, bundan sonra da inşallah satılacak. Eskisi gibi arpalık bekleyenler, kara deliklerin halkın parasını hortumlamasını tercih edenler avucunu yalayacak.
    Hile var diyenleri, halkı aşağılayanları, kategorize edenleri, demokrasiye saygı duymayanları bir daha ki seçimde yeni mazeret söylemleri ile bekliyoruz.

özeleştirme karşıtı değilim ama hangi özelleştirme rekabet yarattı. bir bankanın basit havale işleminden, kredi kartından aldıgı ücrete bir bakın neden bu parayı yabancılara verelim.
    dünyanın kapitalıst düzeni icerisinde ezilip yok olmaya neden karşı cıkmıyoruz. özelleştirmenin en onemli avantajı rekabettir. ama malesef şu ana kadar rekabetten bişey göremedik
    bazıları devletin ticaret yapmayacagını söylüyor.devlet kim devlet biziz yani kendimiz. peki satışını yaptığımız kişiler kim yada satın alanlar
    bazı şeyler ülkeler arasında ticarette kar amacıyla alınmaz. baskı kurmak için zararına işlemlerde yapılır.sizce gelecekte finansın cogu yabancıların elinde iken hükümetlerin üzerinde ki baskılar sonucu neler olabileceğini bir düşünün...

Telekom özelleştirildide ne oldu rekabetmi arttı? ayrıca telekom personelini kurumlarara dağıtarak kime yarar sağlandı? kurumlarda öyle bir durum oluştuki telekomdan gelen Lise mezunu Kor.Güv. Gör. 2100 lira. öğr.gör.dr. 1250 lira maaş alır oldu. son 20 yıl hükümetleriyle kıyaslamıyorum, şu ondan iyidir demiyorum ama bana göre ülkemiz de vatandaş tükenmiştir, borç içinde kıvranıyoruz. evet ülkemizde ekonomi gelişti 1999 yılında ev kirası yaşadıgım yerde maaşımın 1/5 iken şimdi maaşımın yarısı ne kadar kalkındık değilmi? askari ücret bile 435 lira oldu, fırsatı olan gitmesin bakın kalkınıyoruz beş yıl sonra askari ücret 500 lira olur.

• Bak ben gazetelerden ve haberlerden takip ettiği kadarını yazdım. Tamam elimde resmi belge yok, ama haberlerde ve gazetelerdede adamların yalan söyleyecek halleri yok.
    Şimdi ben cevapladım bide siz buyrun.
  • ben şahsen gitmek isteyene artık bişey demiyorum ,gecip giden zaman onlara acı hatıralar bırakıyor sadece ,sıkılıyorlar kimsenin onları anlamadıgını aslında daha rahat yaşamayı hakettiklerini düşünüyorlar ve şahsen benim için bir sorun olmazdı yarın birgün ,komşum hadi bana eyvallah dese,benim korkum gittikleri yerdede hep yarım olacakları ,türk apoletiyle ikinci sınıf vatandaş olacaklarıdır.çok iyi şeyler yapıp insanların takdirini kazansalar bile küçük bir çocuk pis türk olarak onları cagıracaktır çünkü bu ülke dışında huzurlu yaşayabilecek saygı görmemize sebep olacak bir tarihimiz yok....belki bizim için şanla şerefle dolu ama viyana kalesinden sonra duvarda çanavar suratlı pis salyaları akan ,kara kafalı barbarlar olarak biliniriz,ve işin kötüsü o küçük cocuklara bizi hep öyle anlatacaklar ...............ve ben kendi topraklarımda efendiyken elin vatanında amele olamam

ve inanıyorumki günün birinde biri çıkacak,aslında ne ab,nin nede abd nin bizi dagıtamayacagını, tarihin tekerrürden ibaret oldugunu bize gösterecek...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.